Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Rain
Postitusi: 214
Liitunud: 29 Juul 2013, 11:57
Tsikkel: CBR600F '14
Asukoht: Vändra(Pärnumaa)
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Rain »

pühak kirjutas:

Lavastus oli see. Kes see kirvest või kuvaldat tsikli peal lihtsalt enda tõestamiseks kaasas kannab? :D

Krt neid rolleritega noori nagasid seal venemaal teab

Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla jobu - pole mingi küsimus!
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 474
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Enne kui keegi teine mind siia lisab, sean ise üles enda kandidatuuri.

...
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 563
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: LadyInRed
Asukoht: EU
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 123 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

zorten22 kirjutas:

Enne kui keegi teine mind siia lisab, sean ise üles enda kandidatuuri.

Millega siis hakkama said?

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tal ju tonnane, küll ta kuskil ikka hakkama sai :bsmile:

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Ega tonnisega ei olegi võimalik seaduse piiridesse jääda :D See tuhat mis gondlile, või kuhu iganes kirjutatud on lihtsalt flipib ära. Keegi julgeb vastu vaielda?


Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Burn7 kirjutas:

Ega tonnisega ei olegi võimalik seaduse piiridesse jääda :D See tuhat mis gondlile, või kuhu iganes kirjutatud on lihtsalt flipib ära. Keegi julgeb vastu vaielda?

Ja nii on!!!


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Mina vaidlen :)
Mul on pea kahe tonnine ja välisriikides on olen enamuse ajast seaduse piires. Eestis sõltub aga asjaoludest. Mõne möödasõidu olen jah teinud ülekiirusega :)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2542
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 356 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Tarts kirjutas:

Mina vaidlen :)
Mul on pea kahe tonnine ja välisriikides on olen enamuse ajast seaduse piires. Eestis sõltub aga asjaoludest. Mõne möödasõidu olen jah teinud ülekiirusega :)

Paljast kiiruseületamisest nüüd vaevalt "hälvikuks" saadakse. Ma ise arvan, et pigem need tüübid, kes möödasõidul kiirust ei ületa, tuleks psüholoogi juurde kontrolli saata. Maanteel olen paaril korral sattunud sellise idika otsa, kes 88kph liikurist 91-ga mööda sõidab - aga sihukeste puhul vist aitab ainult hädatapmine.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Kevadlilleke
Postitusi: 27
Liitunud: 24 Juul 2012, 14:23
Tsikkel: FZR
Asukoht: Tartu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kevadlilleke »

Burn7 kirjutas:

Ega tonnisega ei olegi võimalik seaduse piiridesse jääda :D See tuhat mis gondlile, või kuhu iganes kirjutatud on lihtsalt flipib ära. Keegi julgeb vastu vaielda?

Mina vaidlen küll vastu.

Noh? Päris kõva, mis? Onju?
Nojah, ainuke jama on selles, raisk, et, kuradi, kaua ei saa nii lasta - tõmbab... tõmbab aku tühjaks...
Kasutaja avatar

Kivissaar
Postitusi: 39
Liitunud: 25 Veebr 2013, 15:25
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kivissaar »

Vahet ei ole mis rattaga sa sõidad. Kiiruse puhul on suht võimatu jääda seadusepiiresse.

Tule Juhan, Nüüdsest situme põõsa alla.
56863083

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kivissaar kirjutas:

Vahet ei ole mis rattaga sa sõidad. Kiiruse puhul on suht võimatu jääda seadusepiiresse.

Üks asi seaduse piiresse ja teine asi mõistuse piiresse jäämine.Kui seda teist kurjasti kasutad,siis võivad asjad käest ära minna.Tühja kuplialusega võib ka 125-ga sellise jama kokku keerata,et anna olla.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kes 125-sega korraliku sita kokku keerata suudab (ja tahab), siis peaks talle medali andma. Georgi lindi näol.


pisimy
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Mai 2013, 08:10
Tsikkel: Kawasaki ER-6n
Asukoht: sadulas
Tänanud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pisimy »

Kivissaar kirjutas:

Vahet ei ole mis rattaga sa sõidad. Kiiruse puhul on suht võimatu jääda seadusepiiresse.

Pilt

Kasutaja avatar

Kivissaar
Postitusi: 39
Liitunud: 25 Veebr 2013, 15:25
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kivissaar »

Loomulikult peab vähe mõistust ka ikka olema.

Selleks ei ole isegi 125 vaja et jama kokku keerata. Möni ei oska rollerigagi söita.

Kupli all peaks ikka möistus olemas.
Keegi ei ütle suht midagi kui sa rattaga 15 km/h ületad kiirust. aga kui sa ikka keerad seal 160, 190 ja peale veel pidevalt siis tekkib küll küsimusi juba.

Tule Juhan, Nüüdsest situme põõsa alla.
56863083

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kivissaar kirjutas:

Loomulikult peab vähe mõistust ka ikka olema.

Selleks ei ole isegi 125 vaja et jama kokku keerata. Möni ei oska rollerigagi söita.

Kupli all peaks ikka möistus olemas.
Keegi ei ütle suht midagi kui sa rattaga 15 km/h ületad kiirust. aga kui sa ikka keerad seal 160, 190 ja peale veel pidevalt siis tekkib küll küsimusi juba.

Kui pidevalt tavaliikluses nii keerad,siis ongi pea viga.See on ju ikka meditsiiniline juhtum sel juhul juba.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Türklane
Postitusi: 136
Liitunud: 06 Jaan 2004, 17:45

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Türklane »

Eile peale lõunat tuli ussisoo kurvide vahel üks CrooMi mees teistsuguse pea kujuga- inimene vastu . Üldiselt ma ei virise ,kuid see mees oma kaaslasega (lühikeste riietega) ei tulnud masina juhtmisega toime kui kurvis mööda sõittu tegi ja vastas suunas mulle tuppa oleks sadanud.
Pidin autoga kiirelt teepervele tõmbama ja siis vaatasin ka kas jääb peegel külge või ei.
Ühesõnaga kui sa ei tule toime sellise rattaga sõitmises ega tea tema võimeid ära palun sõida nii ja üldse sellise raske masinaga. Sinu hingele oleks jäänud ka kaaslase surm.


Mihkel555
Postitusi: 111
Liitunud: 09 Veebr 2010, 18:42
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Tallinn

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mihkel555 »

Kodanik Hayabusaga kes sa sõidsid Nõmme teel suunaga linna poole umbes kella poole ühe ajal, järgmine kord mõtle natuke rohkem mida sa teed. Saan aru et rannet peab treenima aga mitte punase tulega kui inimene lapsevankriga teed ületab. Läks hästi ja midagi ei juhtunud, aga järgmise fooritaga sain tagumiselt autolt signaali, kuna ta nägi seda pealt ja kuna ma olin ka tsikkli seljas, olin samuti automaatselt süüdlane.

Kasutaja avatar

Kaszpar
Postitusi: 227
Liitunud: 14 Apr 2008, 21:09

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kaszpar »

Ise just ingel sõites ei ole aga kõnniteest hoian eemale. Ehk siis valge CBR kes sa eile õhtul kella 20:50 paiku linnast väljuval suunal vahetult enne Kadrioru keskust mööda kõnniteed sõitsid võiksid ehk teinekord sõiduteed kasutada (jalakäijad olid päris ehmunud). Sinu sõber suutis sõiduteel autodest mööduda- ruumi ju oli...


Leena
Postitusi: 31
Liitunud: 09 Mär 2011, 21:12

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Leena »

Olin täna hälvik-mootorrattur - ratas suri mäepealsest kadaka pstle parempööret tehes välja ja oleks ääre pealt maha kukkunud, õnneks jäi minu parema jala peale pidama. Kahjuks otseseks ratast tõsta ei jaksanud, kuid viimasel hetkel, kui jalg juba värises ja käsi hakkas kaa väsima lenksu hoidmisest (no tehke mis tahate, ei tahtnud ratast maha panna), peatus üks noormees tumeda universaaliga ja aitas mind koos tsikliga taas sirgu (SUUR TÄNU SULLE! :) ).

Uus ratas vajab veel harjumist, ilmselgelt andsin liiga vähe gaasi ja lasin siduri liiga varakult lahti.... krt, ma olen endas kohutavalt pettunud :S
Plaan järgmine kord enne sõitu platsi peal harjutada!!!

PS: naised punase pisikese toyotaga, kes minu taga ootasid ja jälgisid kuidas ma võimlesin ja üritasin siklit otseks saada, kui vähemalt üks teist oleks viitsinud autost väljuda (kui ma käega palusin või kui ma hüüdsin) ja lihtalt kasvõi ühe käega paremalt poolt siklit kergelt lükata, oleksime saanud varem selle parempöörde tehtud ja ristmiku vabastatud... aga ju teil polnud siis kiire.

kurjam, räme hälvikutunne on ikka peal.


Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Hälvikud olid su selja taga hoopis. Hea, et siiski abi said - ikka juhtub.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Matkakad ja plekkist rattad ei lähe arvesse. Mõtlesin siiski rattaid millel oled kõhuli paagil. Vingetele fighteritele ja kiirusejanulistele nakeditele teen ka erandi 8)

Kevadlilleke kirjutas:
Burn7 kirjutas:

Ega tonnisega ei olegi võimalik seaduse piiridesse jääda :D See tuhat mis gondlile, või kuhu iganes kirjutatud on lihtsalt flipib ära. Keegi julgeb vastu vaielda?

Mina vaidlen küll vastu.

Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Võibolla läheb rumalate küsimuste alla aga täna tln-tartu peal oli ikka päris paras hulk neid rattureid kes sõitsid t särgi väel....
Ise panin täisvarustuses ning ei kurda ,et nüüd nii kuum oleks olnud, ohutuse arvelt koonerdada :roll:
Eilset treffi paraadi veel mõistan ,et väike ots ...

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566


Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

badandevil kirjutas:

Teadmiseks (valjusumpalistele) kiirendajatele - Muuga tee on täies ulatuses 50-ala, seal on igal pool elumajad. Otsige ehk omale mõni sobilikum koht peenestamiseks ja paugutamiseks :evil:

Ärge häirige kiirendajate eraelu ja kolige Lasnamäele (lol)


Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Willie »

Tuono kirjutas:
badandevil kirjutas:

Teadmiseks (valjusumpalistele) kiirendajatele - Muuga tee on täies ulatuses 50-ala, seal on igal pool elumajad. Otsige ehk omale mõni sobilikum koht peenestamiseks ja paugutamiseks :evil:

Ärge häirige kiirendajate eraelu ja kolige Lasnamäele (lol)

Rahu, Tuono, nad on teinud veelgi pikema sammu: Muuga tee on Lasnamäest kaugemal.

B&Evilil on õigus. Pläristamine võiks jääda mõistuse piiresse. Mul on oma rattal ka väheke hõredam sumps all ja koju tulles ikka natuke "hiilin", et naabrite kassid-koerad-papagoid rabandust ei saaks.

Suurema taustamüraga kohtades ei märkagi alati pläristajaid, eriti veel, kui tegemist hooaja avamise-lõpetamise või treffi laadse kokkusaamisega. Teisalt taas, kus kohast see 18.5 aastane äsja tsikli saanu veel tähelepanu leiab, klubides ja "avalikes sotsialiseerumise" kohtades lööki ju pole.

Päikest kõigile.

Pilt
Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Öösel ei tasu elurajoonis tõesti valju summutiga pläristada. Mul ühel endurokal olid kunagi otse toru. Sel ajal tundu db killer liiga kallis ja ega ei teadnud kah kust neid saab. Iga hommik kui tööle läksin siis ühed naabrid ärkasid minu pärast üles. Sain sellest teada alles mingi aasta hiljem kui naabritega läbi käima hakksin. Tulu jutukäigus välja. Muidugi nad ei teadnud, et see mina olin ja sõimasid, et üks kuradi lollaks iga hommik äratas oma tsiklimüraga üles. Kuna ma aus inimene, siis ikka ütlesin, et see mina olin. :D Praegusel rattal veidi originaalist valjemad hääled. Muidu ei kuuleks käiku vahetada. Otsetoru enam ei taha. Eks see rohkem selline peenisepikendus ole, et kõik ikka vaataksid kui tuled.


Karks
Postitusi: 39
Liitunud: 14 Juun 2004, 19:47
Tsikkel: Saag & Tuk-Tuk
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2014]

Lugemata postitus Postitas Karks »

Tere, järgnev teadaanne on mõeldud isikutele, kes pole suutnud teha järeldusi ümberringi toimuvast ning kurbade sündmuste kiuste mängivad oma (millest mul on ükskõik), aga paraku ka teiste elu ja tervisega. Kuna seda teemat loevad paljud, isegi õppimisvõimetud, siis ilmselt jõuab info paljudeni.

Esiteks, mulle meeldivad kaherattalised. Esimese põriseva sain 7 aastaselt ja olen vahelduva eduga pidanud erinevaid mootorrattaid 30 aastat. Niiet olen sõltlane. Suuremaid ja väiksemaid matse on olnud omajagu, nii tänaval kui krossirajal. Palju on olnud õnne ning tänavatel toime pandud sigadustest olen pääsenud terve nahaga. Olen olnud halb ja hoolimatu liikleja ning ma kahetsen. Samas olen õnnelik, et tehtud tegudel puudusid kurvad tagajärjed.

Täna olen 3 lapse isa ning see on muutnud oluliselt minu arusaama ümberringi toimuvast. Lapsed on mulle kõik, mistõttu nende turvalisus ja ohutu liiklemine on minu erilise tähelepanu all.

Ja nüüd oluline - tänaval kihutajad, palun lõpetage see hullus mis toimub! Kui meeldib kihutada, minge selleks ettenähtud rajale, elage ennast välja ja naaske liiklusesse rahulikena ja mõistvana kaasliiklejate suhtes. Eriti ja konkreetselt need, kes Randvere teele lisaks on avastanud Leppneeme ja Tammneeme tee sileda asfalti. Mainitud külateedel on 30 km/h piirang seatud põhjusega - igas tänavas on väikeseid ja suuremaid lapsi, kes võivad väikestelt tupiktänavatelt peateele joosta. Milleks on vaja seal sõita 100km/h?! Noored emad vankritega jalutamas, lapsed randa kõndimas, kas on tõesti raske mõista, et kui sedasi edasi jätkub, on raske õnnetus vaid aja küsimus.

Eelnevast tulenevalt hoiatan - kui peaks üks või mitu sellist kihutajat käe ulatusse sattuma, teen füüsilise noomituse. Tõsiselt, ette hoiatamata.

P.S. Ma ei õhuta vägivalda ja pole probleemi kui lahkun võitlusest suuremate kaotustega kui turvises bikeri-härra, aga sõna ja lubadus on antud, niiet hoidke alt kodanikud kihutajad!

Head ja turvalist liiklemist elavatele ja rahu teistele,
K.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas koi »

Ei soovita omakohust! Teata parem sinikuubedele, et nad seal vahest föönitaks. Jääb sul kohtus käimata ja tulevikus valurahade maksmised olemata.
PS. Ma ei sõida seal kandis :bsmile:

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Karks, need kihutajad on samasugused nagu sina kunagi ja osad neist tulevad ka ilmselt kunagi siia moraali lugema, tegelikult ei ole sa õige mees moraalitsema, liiklushuligaanid olid, on ja jäävad, parem õpetage oma lastele liikluseeskirju, paha vaadata, kuidas jalakäijad ei tea isegi seda kummal pool kõndida kergliiklusteel ja pole vaja joosta sõiduteele, maailmaparandamisega tuleks ikka alustada oma õue pealt.
Turvalist liikluses osalemist kõigile :bsmile:

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 671
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 203 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas randel »

pühak kirjutas:

Lavastus oli see. Kes see kirvest või kuvaldat tsikli peal lihtsalt enda tõestamiseks kaasas kannab? :D

Venemaal, Zapoljarnõi linnas nähtud tsiklil oli kirves standardvarustuses

Pilt


ElCato
Postitusi: 76
Liitunud: 13 Juun 2007, 08:13
Tsikkel: VN900 Custom
Asukoht: Tallinn/Pirita

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas ElCato »

Tuono kirjutas:

Karks, need kihutajad on samasugused nagu sina kunagi ja osad neist tulevad ka ilmselt kunagi siia moraali lugema, tegelikult ei ole sa õige mees moraalitsema, liiklushuligaanid olid, on ja jäävad, parem õpetage oma lastele liikluseeskirju, paha vaadata, kuidas jalakäijad ei tea isegi seda kummal pool kõndida kergliiklusteel ja pole vaja joosta sõiduteele, maailmaparandamisega tuleks ikka alustada oma õue pealt.
Turvalist liikluses osalemist kõigile :bsmile:

Täpselt nii, probleemi tõstatus Karksil õige, aga lahendused on kuidagi valed. Kui ikka pidev probleem, küll siis politsei nõus ka veidi järelevalvet tegema ja
30 alas 100ga radarisse sõitmine peaks meelde jääma küll.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”