Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Samru
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Sept 2007, 13:31
Tsikkel: Suzuki Intruder 1800R
Asukoht: Tallinn-Kose/Harju-Saue
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Samru »

zorten22 kirjutas:

Nu, kroomimeeste tsiklid lärmavad, aga edasi ikka ei liigu, eks möödasõidud võtavadki rohkem aega. Anname andeks.

Tänud andestuse eest! Minu lugupidamine kükkis-paagil-asendis kiirete möödasõitude eest! :bsmile:

Fear no evil!
Kasutaja avatar

RedThunder
Postitusi: 10
Liitunud: 08 Juun 2014, 01:57
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas RedThunder »

Bastard kirjutas:

Eestis võiks olla laiade peenardega teed, analoogselt Leedule ja Poolale, sealne kolmerealine liiklus on asi, millega tõesti ära võib harjuda. Samas keskmine eestlane sõidaks ilmselt ikkagi autoga keset teed, tahab siis keegi mööda saada või mitte :D

See et Eestis seda pole on ilmselt säästnud paljudele elu. Pigem on vaja ikkagi skandinaavia tüüpi kolmerealisi teid (möödumiskohtadega iga 4km järel).
Lätis käies olen alati näinud nibin-nabin laubakaid ning arvan et see ka põhjus miks Lätis-Leedus aga ka Poolas on liiklussurmi 1000in kohta tunduvalt rohkem kui siin. :roll:

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Paneb imestama, et mootorraturite seas on nii palju kadedaid hälvikuid, kes arvavad, et kõige õigem on higistada ummikus ja oodata kuna teised variandid on "ebaseaduslike eeliste kasutamine" :wack: Las kroomimees kulgeb rahulikult vastassuunavööndis. Kes see ikka kuskil ummikus viitsib higistada. Vastutulijatel ei võta veidi ruumi tegemine tükki küljest. Ja kui tuleb vastu eriti lai masin siis saab alati oma tsikliga telgjoonele seisma jääda. Hälvikud on need kes hakkavad, sellise tegevuse peale signaalitama või tsiklimeest takistama.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kas oleks olnud raske oodata, kui kedagi enam vastu ei tule ja siis LS'i rikkudes ummikust mööda minna?
Ja kui rekkast paremal oleks Kirsipuu rattaga, mida siis-kumma sodiks sõidan?

Veelkord- meie eelis ei ole kellegile teisele kohustuseks!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Põrutada oled saanud vahepeal või? Mine proovi istuda ummikus, kui sul auto tagant peale pressib, eestpoolt aga mingi suurem dislapress (veoauto/buss/vms) aga mõnusat vingu näkku puhub. Loogiline ju, et ma ei viitsi passida, vaid surun mööda. Autode vahel olemine/sõitmine on mul üks suur hirm, pigem pressin mööda. Ja ma ei kavatsegi autode taga sõita, piisavalt killustikurahet tundnud, isegi legaalse pikivahe puhul.

Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas korke »

Kas kadedus on suur või naine võttis sokolaadi ära ?

Tead ,et sinu sugune padjaklubi liige on kõige suurim hälvik üldse. Sest salaja sa ikka üritad rikkuda eeskirju. Kuid eeskirjadest kergelt üleastumine nõuab ka veits oskusi. Just sina oled see kes fooritaga trügib ette ära ja jääb jokkutama kahe auto vahele ning autod ei julge liikuma hakkata sinu pärast. Või siis möödud ridade vahelt aga kulutad ühest autost möödumiseks terve kilomeetri (samal ajal su kõrval olev auto on kõik tallinna augud üles lugenud).

Huvitav on see ,et miks just need hälvikud ei ole need kes 99% ajast kõhuli on ?

Kui oled valikul kas Kirsipuu rattaga tee ääres või mootorrattur. Siis algul üritad pidurda ning kui ei õnnestu vältida õnnetust siis sõidad mootorratturist üle ja õhtul lähed puhta südametunnistusega magama.

yeekim kirjutas:

Kas oleks olnud raske oodata, kui kedagi enam vastu ei tule ja siis LS'i rikkudes ummikust mööda minna?
Ja kui rekkast paremal oleks Kirsipuu rattaga, mida siis-kumma sodiks sõidan?

Veelkord- meie eelis ei ole kellegile teisele kohustuseks!

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Ma ei "ürita" rikkuda eeskirju, aga kui ma seda teen, ei hakka teisi hälvikuteks sõimama ja neid süüdistama, et miks nad tee äärde ei võtnud või ainult +20kmh lubatust kiiremini sõidavad.
Pean oma elukoha tõttu sõitma kolonnides rohkem kui Te arvate- kui mulle see ei istu, ei ole probleem kuskile tee äärde võtta ja mass mööda lasta. Ma ei pea näitama, et mul on tsikkel ja see võib enamus autodest kiiremini sõita.
Möödasõit ei ole kohustus!

Fooritagant niisama ette ka ei trügi.
Siin tulebki erinevus- lähen siis, kui selleks võimalus ANTAKSE, mitte et oma "eelise" tõttu PEAVAD seda teised tegema.

Kui Te tahate, et Teiega arvestatakse, peate ise ka seda tegema, mitte oma "eeliseid" taga nõudma.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Üsna tüüpiline viga siin foorumis. Ilma kaasa mõtlemata muututakse isiklikuks ning hakatakse andma hinnanguid.
Tegelikult on yeekimil õigus. Mootorrattaga sõitmine ei anna eesõigust. Pealegi ei tule autojuhid tihti selle pealegi, et kuskilt võib liiklusreegleid eirates tulles oma eelise kasutaja ning seetõttu võib ratturile jääda mulje, et autojuht on hälvik. Olen ka ise niimoodi "hälvikuks" osutunud, kus linnas enne foori pidurdades vaatan peeglitesse (harjumus veenduda, et keegi tagant selga ei tuleks) ning aeglustan. Põikan veel ühest august mööda ning juba vahibki mulle kurja näoga tsiklimees otsa. Aga kus kurat ta tuli, kui ma just enne põiget vaatasin peeglitesse ja teda ei olnud? Seega olen hälvik, sest sõidan oma sõiduraja piirides ja ei osanud just sel hetkel arvata, et ei kuskilt tuleb eelise kasutaja? Ilmselt siis olen. Ja tõtt öelda - mul on pohlad. Eelise (väär)kasutaja saab haiget, mitte mina. Olles tsikli seljas, ei kasuta ma aga eeliseid mitte kunagi ennem kui olen veendundu, et mind on nähtud, mu eelisest on aru saadud ja minu eelist lastakse kasutada. Siinkohal olgu öeldud, et olen sangas istunud üle 30 aasta ja olen avariisse sattunud vaid korra - autojuhi süül. Mitte kordagi ei ole mu all tsikkel põlema läinud, sõiduvarustust olen vahetanud mitte seepärast, et seda asfaldil riivitud on, vaid selle pärast, et kehakaal muutunud on või siis lihtsalt on asi vanaks jäänud. Tõde, ma ei ole ringrajal võistelnud. Aga igale poole kah ei jõua. Kui ma selle pärast olen padjaklubi liige, siis on mul jätkuvalt pohlad. Olen siiani igal õhtul ühes tükis koju jõudnud ja tsikli taastamisarveid pole ma tasuma pidanud. Kes minuga koos sõitnud on, teavad, et ma ei ole ka niinimetatud 40-ga töristaja. Trikk ongi selles, et ka eeliste kasutamiseks peab olema ajusid. Simple like that.
Veelkord - päris palju on liikluses autojuhte, kes ei tunne isegi elementaarseid liiklusreegleid. Miks eeldada, et ta oskab arvestada tsikli eelistega? On rumal luua omale illusioon, et teised liikluses osalejad on samavõrd kursis sinu sõidukavatsustega, kui sa ise oled. Seda enam, et tsikliga sõites muutuvad teinekord kavatsused murdosa sekundiga ja tsikli kiirendus on reeglina autojuhile üllatus. Alati kannatab ka seda arvestada, et sinu vaatenurk ei ole mitte kunagi sama, mis on ümbritsevate vaatenurk.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas:

Hoi!

Ma ei "ürita" rikkuda eeskirju, aga kui ma seda teen, ei hakka teisi hälvikuteks sõimama ja neid süüdistama, et miks nad tee äärde ei võtnud või ainult +20kmh lubatust kiiremini sõidavad.
Pean oma elukoha tõttu sõitma kolonnides rohkem kui Te arvate- kui mulle see ei istu, ei ole probleem kuskile tee äärde võtta ja mass mööda lasta. Ma ei pea näitama, et mul on tsikkel ja see võib enamus autodest kiiremini sõita.
Möödasõit ei ole kohustus!

Fooritagant niisama ette ka ei trügi.
Siin tulebki erinevus- lähen siis, kui selleks võimalus ANTAKSE, mitte et oma "eelise" tõttu PEAVAD seda teised tegema.

Kui Te tahate, et Teiega arvestatakse, peate ise ka seda tegema, mitte oma "eeliseid" taga nõudma.

edu

Ma arvan,et sa ikka ei liigu igaõhtuselt Tallinna või lähiümbruse ummikutes.Tegelikult liiklus seaduses on ka säte,et liiklus vahend peab paiknema sõiduraja paremas servas.Seda muidugi 95% eesti liiklejatest ei tee.Kui need ummikus tiksujad oleksid paigutanud ennest reeglite kohaselt sõidurajale,siis on neist sealt ka tsikliga võimalik seaduslikult mööduda-ehk väljumatta vastasuuna rajale.Mõõda sõit ei ole muidugi kohustus,aga ummikuid teedel tekitavad mitte aeglased juhid vaid juhid ,kes ei suuda neist mööduda.Antud olukorras see muidugi ei ole oluline,aga see on ka 99% sinu elukohta sõitvate kollonnide tekke põhjus ,millele sa siin viitad.
Kogu maailmas on kaherattaliste liiklemist igati soodustatud just sellepärast,et see vähendab ummikuid,mitte niisama ei tehta neile nö mööndusi ka liiklusjärelvalve ja ka nelja rattaliste liiklejate poolt.Seda ei saa võtta ainult, kui mingi eelise tegemist kaherattalistele,vaid see on kasulik ka teistele liiklejatele.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Kui Kirsipuu rattaga tuleks, siis mootorrattur jääks ilusti seisma mõne auto ette ja keegi ei peaks kannatama. Ridade vahel on võimalik sõita väga ohutult. Soovitav on seda teha ainult siis kui autod seisavad ja fooris on punane tuli. Nii kui läheb roheliseks saab ennast kahe auto vahele manööverdada. Ma soovitan neil ratas maha müüa, kes ei mõista, miks me foori all esimeseks sõidame ja ummikud vastasuunavööndi kaudu või kõnniteed mööda läbime. Ummikus on autoga palju mugavam passida kui rattaga. Saad konditsioneeri sisse lülitada kui palv hakkab ja muusikat kuulata ja ei pea bikeri foorumis pärast sõitu põhjuseid otsima, "miks kõik tsiklimehed ikka nii pahad on ja seaduseid rikuvad".

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Burn7 kirjutas:

... või kõnniteed mööda läbime.....

MÖHH (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Uhke, kuidas üksteisest mööda räägitakse.
Loomulikult on hea eeliseid kasutada. Loomulikult peavad sõidukid olema sõiduraja paremal ääres. Loomulikult on liiklusseaduses säte, mis keelab ohustamise ja takistamise, kohustab olema hoolikas ja ettevaatlik ning tagama sujuva liikluse. Loomulikult on välismaal parem.
See, et liiklejad ei tolereeri tsiklimehe enesekeskset sõitmist stiilis nähke mind ja arvestage minuga, kui tsiklimees ise pakub liiklusele vastu vaid ülbust ja ignorantsust, on minu meelest täiesti normaalne. Nii nagu ma ütlesin - olles autoroolis on mul sellistest tsiklimeestest üsna ükskõik. Tean liiklusreegleid keskmisest liiklejast kaarega paremini ja kasutan seda eelist. Meelega kellegile viga ei tee ja kui ma reegleid järgides saan pihta mõnele (olgem ausad) jobule, kes reegleid rikkus, siis minul küll kahju ei ole. Samas kui ma näed tsiklit, kes on minu taga kinni ja ootab võimalust eelist kasutada, annan väga selgelt märku, et ma teda märkasin ja palun kasutagu oma eelist. Seda nimetatakse viisakuseks ja kommunikeerimiseks. Tema jaoks on manööver ohutu ja mina olen käitunud reeglipäraselt.
Jutu sisu ju ongi selles, et eeliseid kasutades tuleks anda autojuhtidele võimalus seda eelist pakkuda. Tuimalt ilma kommunikeerumata paugutades pole ime, et 99% juhtidest on hälvikud (protsent on utreeritud ja laest võetud).


reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tarts oskas ilusti kirja panna selle, mida ma tahtsin just klaviatuurist välja imema hakata (va. see, et ma nii "kaarega" ilmselt eeskirju/seadusi ei tunne).

Aga see vihje kõnniteel läbipõikamise kohta - selline tegevus on lausdebiilsus. Kõik muu on OK, mis sõiduradadel toimub, aga kõnniteed/sebrad on pühad kohad, jäta endale meelde :nono:

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Sisukas post yeekim. Kas tükk jäi kurku kinni? Sina näed alati kõike halvas valguses ja kujutad ilmselt ette kuidas mingi bike 50ga mööda kõnniteed kihutab. Seda on näha, et sa ei oska end teiste olukordadesse visualiseerida kuna sinul seal kus sa elad ei ole nii kiire ja ei ole võibolla ka selliseid ummikuid. Ei mõista, miks sa nii kitsalt näed kõike. Mina olen kasutanud kõnniteed kui see on olnud vaba ja liikunud seal jalakäia kiirusega. Viimati juhtus see laulupeo ajal kui palju tänavaid lõppesid tupikutega ja suur osa lilklejatest seda ei teadnud kaasaarvatud mina ja sellepärast oli linnapildis palju segadust. Veel tuleb meelde, et kõnniteed olen vahest kasutanud ka siis kui olen tahtnud ratast parkida kuhugi kuhu tesed teed ei vii. Mu bike nii madal ka, et risti üle kõnnitee sellega ei pääse nagu mõne endurokaga. Juu ma olen siis hälvik :D Isegi uhke selle üle 8)

Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

ah jah 50 mööda kõnni rada ma ikka alati mööda teed :P

Clearly says more oil gives more Power

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

wtf (togi)

Lehtlaan_R kirjutas:

ah jah 50 mööda kõnni rada ma ikka alati mööda teed :P

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 304
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Sadness »

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

Kivissaar
Postitusi: 39
Liitunud: 25 Veebr 2013, 15:25
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Kivissaar »

huumor.

Nagu siin eelkõnelejadki on maininud on kõik kinni viisakuses.

Kui sa oled mootorrattaga ei anna see sulle automaatselt õigust.

Küsi ja sulle antakse. Ehk, kui ummikus oled siis küsi kasvõi otsa vaadates ja käega viibates kas autojuht lubab sul minna.
Reeglina lubatakse. Rahulikult sõites autode vahelt pole kunagi probleeme.

Kui olete ise viisakad ollakse teiega viisakad.

See mees kes siin väitis et sõidab kõnniteel vahel et ummikuid vältida? Ole hea vii oma load arki tagasi kui sõita ei oska. :wack:

Tule Juhan, Nüüdsest situme põõsa alla.
56863083


nuka
Postitusi: 16
Liitunud: 22 Mai 2014, 15:34
Tsikkel: cb500

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas nuka »

Võib-olla peaks selle möödumise teemaga seadusandja poole pöörduma või mõnes liiklussaates teemaks võtma. Miks võiks mootorrattaga mööduda aga autoga mitte? Sest mootorrattaga mahub. Keegi autojuhtidest, ma vähemalt arvan nii, ei pane pahaks, kui parkimiskohale, kuhu hummer ei mahu, pargib sapakas.


Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Et siis tsikliga kõnniteel sõita ei või aga "tegijad" oma autosid võivad seal parkida nii, et ei jää ratturile ega jalakäijale ruumi :wack:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tuono kirjutas:

Et siis tsikliga kõnniteel sõita ei või aga "tegijad" oma autosid võivad seal parkida nii, et ei jää ratturile ega jalakäijale ruumi :wack:

Mõlemal juhul on tegemist hälvikutega ja ei ole vaja otsida õigustust a'la: et teised rikuvad ka "

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

yeekim kirjutas:
Tuono kirjutas:

Et siis tsikliga kõnniteel sõita ei või aga "tegijad" oma autosid võivad seal parkida nii, et ei jää ratturile ega jalakäijale ruumi :wack:

Mõlemal juhul on tegemist hälvikutega ja ei ole vaja otsida õigustust a'la: et teised rikuvad ka "

Ma ei mäleta, et oleks ise kõnniteel sõitnud aga näen pidevalt kuidas poliisi sõidab kõnniteel ja vastasuunas ka aga teistel ei luba sõita (nad ei tee alarm sõitu vaid saavad niimoodi otsem) ja autod pargivad igalpool valesti kõnniteel.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Oi kuidas tahaks juba kuskil k6nniteel s6ita. Tavateed ei paku enam pinget.


scrag
Postitusi: 103
Liitunud: 29 Okt 2007, 02:24
Tsikkel: Dyna
Asukoht: Dalendide linn
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas scrag »

Ma sõitsin täna kõnniteel, kuna ei viitsinud parkla tõkkepuud lahti teha (lol) :wack: :mrgreen:

I.H.M.C.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2542
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 356 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Tuono kirjutas:

Ma ei mäleta, et oleks ise kõnniteel sõitnud aga näen pidevalt kuidas poliisi sõidab kõnniteel ja vastasuunas ka aga teistel ei luba sõita (nad ei tee alarm sõitu vaid saavad niimoodi otsem) ja autod pargivad igalpool valesti kõnniteel.

Aga ontliku kodanikuna astub siis juurde ja selgitab neile nende rikkumist, muidu nad äkki ei teagi, et midagi valesti teavad. Kõvemad mehed eemaldaks kiirete/täpsete löökidega koheselt ka peeglid, aga sellist käitumist ma ei soovita - tegemist ikkagi riigi (st. meie kõigi) varaga :lol:
EDIT: enne kui isehakanud onu stjopad/ liiklusinspektorid nüüd kõik õue tormavad, et politsid "korrale kutsud" siis tuletan teile meelde ühe iidse otorinolarüngoloogide vanasõna: "Ärge toppige oma nina teiste asjadesse, siis ei topi teised oma asju teile ninna!"

Viimati muutis Maaks, 24 Juul 2014, 14:33, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Tuono

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Maaks kirjutas:
Tuono kirjutas:

Ma ei mäleta, et oleks ise kõnniteel sõitnud aga näen pidevalt kuidas poliisi sõidab kõnniteel ja vastasuunas ka aga teistel ei luba sõita (nad ei tee alarm sõitu vaid saavad niimoodi otsem) ja autod pargivad igalpool valesti kõnniteel.

Aga ontliku kodanikuna astub siis juurde ja selgitab neile nende rikkumist, muidu nad äkki ei teagi, et midagi valesti teavad. Kõvemad mehed eemaldaks kiirete/täpsete löökidega koheselt ka peeglid, aga sellist käitumist ma ei soovita - tegemist ikkagi riigi (st. meie kõigi) varaga :lol:

Ma peaks siis õues istuma ja ootama, sest selline vaatepilt avaneb mul rõdult, olen näinud isegi poliisi tagarattal sõitmas, peaks vist rõdule kaamera panema :D


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Ei ole mitte kunagi jätnud kasutamata võimalust politseinikule meelde tuletada, et seadused, reeglid, eeskirjad jms kehtib ka temale. Üldreeglina on ametnikud sellest ka aru saanud. Need üksikud, kes on ärplema hakanud, on välijuht või vahetu ülemus või prokuratuur korrale kutsunud. Nii ja ainult nii on võimalik välja juurida politseinike ülbus ja ignorantsus.


Erko
Postitusi: 84
Liitunud: 03 Mai 2014, 21:05
Tsikkel: Honda CBR F3;Iz Planeta4
Asukoht: Tartumaa

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Erko »

Tere!
Ei tea kas õige koht aga hea video:D

Tasub vaadata 2.28-2.48
Eriti julm pidin naerukrambid saama (lol)

Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

see oli kül joogine ... sai vihaseks et miks tukkuda ei lasta... aga ise aru ka ei saand ,et roheline oli ,pidi maha tulema ja kirvega vms :D irw

Clearly says more oil gives more Power
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

Lavastus oli see. Kes see kirvest või kuvaldat tsikli peal lihtsalt enda tõestamiseks kaasas kannab? :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”