Planeta 5 ja Jupiter 4 paremaks.
Re: Planeta 5 ja Jupiter 4 paremaks.
Surveastet/kompressiooni saab tõsta silindri mahatreimisega alt või ülalt ainult siis, kui kolb ei ulatu ÜSS-is hülsi ülaservani. Lahendused, kus kolb ulatub hülsist välja ja silindripea peab olema tsentreeritud, on puhas porno.
Surveastme/kompressiooni puhul mängib silindri läbimõõt suurt rolli, mida väiksem läbimõõt, seda suuremad numbrid on võimalikud. Jenningsil on suht-koht õigus, ilma squish'ita (ehk poolkerakujulise) põlemiskambriga pole mõtet surveastet suurt üle 6.5:1 tõsta. Endal läbikäidud (ummik-)tee.
Squish'iga kambri puhul on leegi teekond lühem (eeldusel, et squish clearance paigas), mistõttu detonatsiooni oht väiksem. Nt korraliku squish-tüüpi põlemiskambriga Jawa 638 puhub uuena u 11,5 bar välja. 50% squish area on tänavasõidumootori jaoks suht lollikindel, tänapäeval on üldse tendents seda vähendada/teha mitmeastmeliseks/kontrollida detonatsiooni muude meetmetega (nt toroid-põlemiskamber). Jupiteril pole mõtet Squish area ja põlemiskambri üleminekut ümardada, see on originaalis suht hea. Kui tahta kambri enda kuju optimeerida, siis võiks olla külgmine kumerus laugem, st suurema raadiusega.
Nt kuju nagu vasakul peal, parem on multi angle squish:
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.