Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Moderaator: Moded
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
- Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
- Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta
NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.
Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Tere,
Selline mure siis, et mootor sureb peale pikemat sõitu ja pausi tegemist välja ja viskab FI tule põlema(mälus alarmi koodi pole). Sõitsin Paldiskisse ja tagasi, tegin ca 1h pausi vbla isegi rohkem ja siis hakkas mootor jamama. Saan ca 10m sõita ja sureb välja. Panen siis Neutrali peale ja annan starterit läheb kohe paugust tööle.. Nii saan veel sõita 20m enne kui sama jama kordub. Olen proovinud ka 2 käiguga minna aga sama jama..
Ise kahtlustan regulator/rectifier-t läheb päris kuumaks(näpud kõrvetab ära).
Aku voldid:
12.45V paigal
13.85V töötades
13.2-13.9V kuumalt ja põõrdeid andes muutub.
Muidugi on see veits kahtlane, et peale tunni ajast seismist hakkab jamama. Mida võiks veel kahtlustada?
-
- Kaupmees
- Postitusi: 2462
- Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
- Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
- Tänatud: 202 korda
- Kontakt:
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Enamasti kütuse mured sellised, kus sõidu peal sureb välja ja siis peale seismist jälle käivitub. Võimalik, et ei saa piisavalt kätte ja üks hetk saab otsa ning siis nõristab jälle seistes juurde. Regulaator peabki olema kuum, selleks seal ka jahutusribid.
Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Minu 2002 vfr800 oli laadimine nõrk(peab olema vist 14,4v), jäin teele, aku tühi( ei käivitunud) ja viga oli kehvas massis. Veeti uued juhtmed peale ja kõik toimis, pingeregulaator maha ei põlenud.
Vauuuu 4:)
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Täna käisin sõitmas ja ei tekkinud mingit probleemi, sõitsin linnast väljas ka samas.
Mõõtsin aku pinged ka üle peale 70km sõitu :
Süüde väljas: 12.4V
Süüde sees(tuled põlevad)= 11.6V
Mootor töötab: 13.6V
Mulle tundub, et aku on peetis või siis ei suuda laadida akut täis korralikult. Homme proovin teist akut.
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
VFR 800 aastast 2000 kah probleem, kollased geneka juhtmed põlesid lambist ära ja kui uued juhtmed sai panna, lähevad nad kohe kuumaks, mis on põhjuseks. kust viga otsida?
Laadimine 3000 pöördega 14,4V
Käivitub normaalselt, aku korralik!
Mille avastasin, kas põhjus võib olla selles, et peal on pingeregulaator SH650A-12 aga peaks olema SH579C-11, kuigi laadimine on peale juhtmete vahetust OK, mis edasi, uued lisamassid?!?!
56631237
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 6767
- Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
- Tsikkel: XV1900
- Asukoht: Head mõtted
- Tänanud: 693 korda
- Tänatud: 455 korda
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Veaks pakuks: HONDA!
Tõsiselt mõtlen kohe seda, sest minu vanal Hondal oli sama jama.
Margifoorumis oli kohe teemakleeps, kuidas asja vältida.
Esimese asjana soovitati kohe korralikud massijuhtmed+ lisamassijutmed esituledesse vedada
http://teamrc17.net/file_download/9/Honda_wiring.pdf
edu
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Kas võib olla vale regulaator...
et peal on pingeregulaator SH650A-12 aga peaks olema SH579C-11
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
Üldiselt regulaatoritel tööpõhimõte sama. Konkreetsete numbrite kohta ei oska öelda, aga ühesõnaga, kui võimsus sobib, võib panna küll mõne teise regulaatori.
Re: Honda VFR800 vtec soojalt sureb mootor välja.
täna proovisin ebayst tellitud pingeregulaatorit- sellel sulasid genekast tulevad kollased juhtmed ära. Võimalik, et need kaablid olid peenemad, kui originaalil.
Mingi päev proovin uued - kaablid paigaldada eks siis paistab kas läheb paremaks.
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.