Autol akulambi mure :(

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Tere,

Tegemist siis natuke tsiklitemast kõrvale. Samas hea natuke kaasa mõelda. Mul on siis Ford Focus aasta 2008+ 1,6D 80kw auto on ausalt mind teeninud viimased kaks aastat ja nüüd hakkas tal põlema akulamp. Laadimist on 13.6 V. Juhtmed käisin üle. Auto käis Saaremaal ja tagasi ära ja seisma ei jäänud. Vahepeal lamp kustus ja siis hakkas jälle põlema. Genekas käis maas. Tegelane kes sellega tegeles vahetas ära rulliku ja pingregulaatori. Sellest kasu ei olnud. Käisin veelkord juhtmed üle ikka abi ei ole. Arvuti lükkasin taha näitab permanentselt koodi akulaadimise juhtimisesüsteemi viga. Suure tõenäosusega viin Melasisse. Infoatuossa kuidagi ei teki usku eriti kui mainiti, et viga otsitakse tunnitasu alusel 55euri tundi siis kuidagi tekkis kohe silme ette 10h nnine arve. Samas ei tea kah kas tasub selle pärast põdeda. Ma ei tahaks uskuda, et ametlikus esinduses vasja hakkab guuglikaudu kohvitassi abil viga otsima :D aga mine sa tea. Kõige jubedam ongi see, et auto teeäärde ei jää :( siis oleks lihtsam vigta leida. Otsin praegu netist skeeme.


karue38
Postitusi: 70
Liitunud: 23 Jaan 2013, 22:19
Tsikkel: 1 R1 on Wheelie Machine,+R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas karue38 »

No paljudel autodel käib ka geneka laadimine läbi mõne aju ja pole ka ford väga enam lihtsate autode poolel seega pole selline viga miskit uut, volvosid juba on info auto ise minu juurde saatnud ja mitte selle pärast et tööd pole vaid et tööle saamise aluseks on paber ja mitte töömehe võimed. Kui sa oma auto hädaga pole juuliks lahendust leidnud siis võid ka ühendust võtta. Juuli algus sest hetkel diagnostik puhkusel ja tuleb juulist tööle tagasi.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ok ma vaatan mis Melasi poisid räägivad ja siis vaatab edasi. Kus sa muidu ise asud?

Imelik kui lamp korra ei põlenud siis oli testist mida saab armatuurist teha 14,6 V praegu on kuskil 13,5. Seal on denso 104210 3513 Genekas. Sellel on pistik mille on kolm juhet kaks neist jookseb aju juurde hall ja sinine. Punast no ei leia ja kõik. Kui süüde peale keerata siis on las ma nüüd tuletan melde pinasel ei muutu midagi ei ühes ega teises suunas. Keskmisel mista siis on SIG-l on 3,5 V ja FR e. 1 on 13 V. Mul on aeg näpud sealt eemale vist võtta. Kusjuures see härra kes püüdlikult geneka maha võttis ja tagasi pani oli turbo vooliki lahti jätnud ja nüüd ei taha see kinni püsida nii kui gaasi annan tuleb ilusti maha tagasi. Oli üks mure nüüd on teine juures :D et igav ei hakkaks. Ma ise ei kahtlusta juhtmeid, tundub rohkem kas aju või Gene viga olevat.

Huvitaval kombel vahepeal lükkas roolivõimu tagant paar korda ära. Samas olen lugenud natuke siin netis kommentaare vanematel fordidel olevat see täitsa tavaline viga, et lamp põleb ja auto sõidab ilusti edasi inimesed murravad pead :)

Ise nikin mitte rahapuuduse vaid huvi pärast. Ja see huvi igale poole sisse vaadata on kummaline asi :mrgreen:


Jaan_S
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Okt 2011, 22:48
Asukoht: Pärnu

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Jaan_S »

Puusalt pannes ütleks, et viga peitub geneka dioodides.

Yamaha RD250lc, Kawasaki ZR750f, Suzuki SV1000S, Yamaha YZF-R1 2005, Aprilia RSV1000
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7383
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1974 korda
Tänatud: 568 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ei otsi seal Info autos keegi seda viga 10h.Saad ka kokku leppida,et kui näiteks mingi x ajaga ei leita,siis lõpetame.Pakun,aga et see viga leitakse üles vähem kui tunniga.Suure tõenäosusega on mingi juhtme klemm ära ussitanud.Tütrel ka sama auto ja viga oli starteri juhtmetes või relees,täpselt ei mäleta.Tänapäeva autodel annab aku tuli märku ka muudest elektri vigadest kui geneka mitte töötamine.Muidugi pole välistatud,et genekas ikka ise peetis ja liiga nõrka pinget ei annab.13+ volti hoiab akus midagi sees,et ära ei kooleks,aga korralikuks laadimiseks peab tänapäeva auto ikka 14,3-14,5 V saama.Seda saab kontrollida üsna lihtsalt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

A proovi nagu seal kirjas et see 3-klemmiga pistik maha korraks mis siis pinge teeb.
Sellel smart charging moodulil peaks vist kaitse ka kusagil olema.
http://www.petercoopercarrepairs.co.uk/ ... arging.htm

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas ping »

Kolmeklemmises geneka pistikus olevale punasele juhtmele peab tulema aku pinge.
Selle kaudu saab genekas teada aku pinge.
Tuleb ta kaitsmeplokist oma 10A kaitsme alt.
Tõenäoliselt on see juhe 12-16 cm kaugusel genekast läbi ussitanud. Tõmba juhtmed kõri küljepealt välja ja näed.

Aga teine jama on see, et kui su pingekas vahetati suva (väliselt samasuguse aga vanema tüübi) hiina pingeka vastu siis su auto aju ei pruugi saada pingeka protsessoriga ühendust ja tuli võib ikka põlema jääda.
Laadimine 13,6V näitab, et pingekas on avarii režiimis ja hoiab seda, et masin ikka sõidaks, sest punases juhtmes puudub pinge.

Kasutaja avatar

lebokas
Postitusi: 213
Liitunud: 12 Apr 2013, 20:50
Tsikkel: RIP-Suzuki GSX600,´Thunderace´
Asukoht: Vantaa
Kontakt:

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas lebokas »

Kui auto on s6itnud umbes 200 tuh, vaheta heaga terve genekas. See on täpselt selle eluiga.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

See ei ole välistatud. Auto on odonäiduga 110 000 kui sai kaks aastat soetatud oli ees 75 000 km. Auto on pärit Itaaliast :) ja raamatut loogiliselt kaasa ei antud. Fordide eripära eestis on see, et ametlikul esindusel ei ole ligipääsu euroopa baasidele. Saksa autodel seda probleemi ei ole. Seega ei imesta kui masin on oma 200 000 läbi vändanud. Samas geneka kleeps ei ole väga pruunistunud. Samas mul tuttav ka vahetas juppe ja lamp põles vanemal mondeol kunis vahetas geneka ära ja asi lahenes. Mulle teeb muret see punane juhe mis sinna peale läheb ja mis on ilma vooluta igas asendis. Samas on kaitsmekarbis punane juhe olemas sama värvi ja markeeringuga sellele tekib pinge peale kui auto käivitada. Töökaaslase Focusel just vaatasime näitab pinget käiva mootori kliima ja täistuledega 14,3V.

Kasutaja avatar

VahurLE
Postitusi: 124
Liitunud: 03 Juul 2010, 23:40
Tsikkel: Triumph Tiger 1050
Asukoht: Kadrina

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas VahurLE »

Minu omanduses olnud 3 Fordi on küll oluliselt rohkem läbi sõitnud ilma geneka vahetuseta


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

:) ega jah mõned asjad luhtsalt lähevad. Võimalik, et ei olegi gene. Eks sain homseks aja siis saan jagada emotrsiooni. Mul on olnud mitmeid autosid aga see ford on olnud üks õnnestunumaid. Ise imestan. Olen igasugu n.ö fordijutte kuulnud. Samas kaks astat muretult ajaloota autoga pole ka paha näitaja. Isa Toyotal mis on 2011 aasta oma sai VVTI ära vahetatud ja sidur mis läksid järjest 15 000 pealt pidavat olema mingid tüüpveaad. Kütet võtab ta ka väga vähe maantel tuleb 4 ga välja ja linnas ummikutes üle 6,5 kütust ei võta. See sai ka teaduslikult tõestatud :) Mugavust võiks olla rohkem.

Sõber ostis endale eile 93 aasta escorti cabrio näraka :) ta ise nokitseb neid hobi korras. Sõidad nagu ATV-ga aint kiivrit ei pea olema :D

Kas ATV lane on tsiklimees? Täna nägin kuidas kaks tatikat ühe rolleriga liikluses vurasid rekkade vahel kusjuures tagumine kiikus :wack: ülemiste ristil näeb tihtipeale huvitavaid rolleriste rekkade vahel siiberdamas. Kirjeldamatu pilt :P


ArgoE
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Okt 2007, 16:30
Tsikkel: cbr1000rr

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas ArgoE »

kui tuli põleb aga laeb on kellade plokk tuksis, kokku puude olemas üsna mitme fordiga.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma pakun, et kui neid R6-si suurema kw-ga rohkem oleks, siis sul fordil akulamp ei põleks. (loe: su postitus on täiesti vales teemas)

ardilla de terra kirjutas:

Huvitav ma vaatan praegu müügikuulutusi järjest R6-d millel passis 25 kw varem ka vaatasin, et paljudel Sport Yamadel on passis 25 KW. Huvitav kas hoitakse kindlustuse pealt kokku sellisel kujul? Piirajad ju nii ehk na maas? Palju siis ikka hoiab kokku kindlustuselt? Huvitav et just Yamahad hakkavad silma


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

mella kirjutas:

Ma pakun, et kui neid R6-si suurema kw-ga rohkem oleks, siis sul fordil akulamp ei põleks. (loe: su postitus on täiesti vales teemas)

ardilla de terra kirjutas:

Huvitav ma vaatan praegu müügikuulutusi järjest R6-d millel passis 25 kw varem ka vaatasin, et paljudel Sport Yamadel on passis 25 KW. Huvitav kas hoitakse kindlustuse pealt kokku sellisel kujul? Piirajad ju nii ehk na maas? Palju siis ikka hoiab kokku kindlustuselt? Huvitav et just Yamahad hakkavad silma

Oh vahepeal said mõtted otsa siit ka muud mõttevälgatused. Ma isegi leidsin kuskilt google avarustelt, et gaasi pedaali all või kõrval osadel fordidel on mingisugune nupp mis vea ära kustutab. :D Vaatasin järgi minuomal ei olnud. (togi) Kurat neid konstruktoreid teab Eskortil on istme all näiteks selline nupp tõesti olemas, kui auto tõsta küljepeale ja siis tagasi ei lähe ta enam käima enne kui seda lülitit vajutada...

Eks loodetavasti homme see müsteerium laheneb. Nii palju avastasin, et genekas stendis ei käinud to tegelane seda kus auto vahepeal käis ei saanud seda kätte. Pinge regu suure tõenäosusega vahetas seal samas kui keeras geneka külili a võibolla ma eksin igatahes turbovoolikud olid lahti. Moraal siit selline koonerdamine ei ole kokkuhoid! :wack:

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas mmz »

Jälgin teemat. Mul 2003 aasta Citroen Xsaral sama mure. Laadimispinge korras. Nüüd sõidan juba 5ndat aastat niimoodi ringi ja probleeme pole olnud. Aku ise ka juba 10 aastat kenasti vastu pidanud. Pimedas sõiteks ainult natuke häirib see erepunaselt särav akutuluke :) Kord paari kuu tagant kaob viga päevakeseks ära, siis jälle tagasi.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Rägitakse kui aku ei vasata tingimustele või hakkab kotama mahtuvust siis võib kah sama trikki teha. Hetkel avastatud, et punane juhe ikkagi katki mida ka ise kahtlesin. No ja et õhufilter on must :D otsitakse edasi :P


reimps

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas reimps »

mmz kirjutas:

Pimedas sõiteks ainult natuke häirib see erepunaselt särav akutuluke :)

Vana hea teibiga-katmise-trikk või üldse see LED sealt na*ui kiskuda. Lihtsam ja muretum elu.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

PFFFF :D tuleb luhtsalt rohkem sõita siis põleb ise läbi :wack:

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas ping »

ardilla de terra kirjutas:

Rägitakse kui aku ei vasata tingimustele või hakkab kotama mahtuvust siis võib kah sama trikki teha. Hetkel avastatud, et punane juhe ikkagi katki mida ka ise kahtlesin. No ja et õhufilter on must :D otsitakse edasi :P

Ma ju kirjutasin sulle, et punane juhe katki.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Juhe tehti korda. Aga väidetavalt aju ka pekkis mhhhhh uus aju 2160 euri eks lasen veel infoautos veel enne ülekontrollida aju äkki mingi soft vigane. siis hakkan kirurgi otsima 6300 maksab auto ja aju sellest kolmandik h.a.i.g.e aga egas midagi Ford leidis õige koha kuhu aju üldse panna esistange alla ratta koopasse!!!


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Nii Tartu heade mõtete linn helistasin sellisesse kohta nagu www.dialab.ee need on kirurgid kes audi käigukastide ajusid ja muud tarka lõiguvad ja taastavad. Kohe oli vastus IPS! MIne infoautosse ja lase kalibratsioon üle vaadata. Eks sean sammud nende poole! :lol:

Elu on lill!


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ühesõnaga kahest infoautost sain kaks erinevat vastust. Üks ütleb genekas ikka vigane pole sel ajul midagi viga. Tuleb panna uus gene. Teises sain aja kirja softiuuenduseks. Kui see läbi ei lähe siis uus gene ja kui see ka ei päästa no siis ajudekallale. Juhtmed on korras ajust kõik toited liiguvad. Ma ise kardun arvan, et tegemist on ikkagi kas genega või tõesti selle sama softi bugiga.Võiks hakata panuseid koguma.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Autol akulambi mure :(

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ühesõnaga mure lahendatud.

Tänan kõiki kes kaasa mõtlesid.

Lahend oli siis lihtne punane juhe mis pardapinge suunas genesse.
Miks läks nii kaua? Aga selle päerast, et esimene mees kes auto kalle läks alustas sellest, et vahetas pingeregulaatori ja siis kontrollis alles juhtmed üle. Kuna ta jäi jänni siis Melasis parandati katkine juhe autol kuid olukord ei lahenenud. Nüüd oli põhjus selles regulaatoris mis esimene mees ära vahetas. NIng hakati kahtlustama aju.

Öö läbi mõtlesin, et olukord on absurdne. Ning jõudsin järeldusele, et tasub algne pinge regu ära tuua ja siis ise auto pulkadeks kiskuda. Kiskusingi, alustasin kell kaks ning selgus, et see pinge regu mis alla sai oli hoopis teise välimusega. Ja kuna fordi gene juhtimine nii targaks aetud hakkasin veel rohkem kahtustama seda regulaatorit. Siis panin algse regu tagasi panin auto kokku käivitasin ja vuala 14,2 V ja lamp ei põle. Seega kui teil mure genekaga siis kindlasti peab panema samad juppid mitte mingid asjad mis simuleeruvad neid juppe kuna nad ei pruugi töötada sama moodi ning tekib error. Ja kui on pinge stabiilne ning lamp põleb tsaub nagu ka eelpool mainitud oli juhtmetest alustada.

Igal juhul täna sai siis aju pealt kokku hoitud.

Tänan veelkord kõiki kaasmõtlejaid, ilusat jaani ja ärge palju jooge ja kui joote ärge sõitke :)

:bsmile:

Suletud

Mine “Vaba teema”