Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Rein »

See kes tahab rääkida, laseb akna alla või teeb ukse lahti ja saab kõik räägitud, kus kohast ma tean paljudel nendest relv põues on. Enamus aga peale auto-tsikli seisma jäämist hakkab paaniliselt põgenema, või muid idiootsusi tegema.

Kasutaja avatar

t2g
Postitusi: 353
Liitunud: 13 Dets 2006, 20:35
Tsikkel: zx6r suure R-iga

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas t2g »

Selline inimene ei tohiks õpetada ja tädi peaks pöörduma politsei poole.
Imelik ,et paljud peavad kihvtiks kutiks inimest kes naisterahva vara kallale kipub ja ilmselt ka teda emotsionaalselt traumeerib. Ja pole mingist auto all riivimisest mõtet rääkida kui õnnetust pole olnud, igaüks kes liikluses osaleb teab ,et üsna tihti tekib ärevaid olukordi või napikaid ja kui kõik nii "kihvtid" oleks siis poleks meist kellelgi peegleid.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

oldmaniac kirjutas:

.......
Veel siis selgituseks mõned pehmed faktid:
.....

  • Ma tean, milline näeb välja lõhutud vs. volditud peegel;
  • Minu kaugus sellest õnnetust juhtmete otsas rippuvast peeglist oli maksimaalselt 10 meetrit;
    .......

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Antti
Postitusi: 19
Liitunud: 18 Juul 2012, 13:54

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Antti »

Ma juba mitu aega mõtlen, et kus oldmaniac ise oli?
Kui ta vastu tuli neile mingi sõiduvahendiga siis ei jäänud eriti aega showd vaadata.
Kui taga sõitis siis miks ta kinni ei pidanud, et tädiga juttu vesta/politseid kutsuda või tsiklile järele sõita?

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Olin otse nende taga ehk tegin selle sama pöörde koos tädiga. Oli ebameelvalt kiire. Ma olin oma üritusele juba niigi lootusetult hiljaks jäänud ja ainus, mis ma teha jõudsin, oli läbi lahtise autoakna sõiduõpetaja peale oma pahameelt väljendada. Ta ei näinud kaugeltki mitte selline välja, et ta oma tegu kuidagi inetuks peaks. Samas ma helistasin ka politseisse, kuid nad ei saa midagi teha, kui tädi pole esitanud kaebust.

Käesolevaga luban ma järgmist sarnast intsidenti pealt nähes mõlemad pooled ette võtta ja omavahelise mõistmiseni viia.

Kasutaja avatar

warrior.R1
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Juul 2012, 22:47
Tsikkel: R1

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas warrior.R1 »

Rein kirjutas:

See kes tahab rääkida, laseb akna alla või teeb ukse lahti ja saab kõik räägitud, kus kohast ma tean paljudel nendest relv põues on. Enamus aga peale auto-tsikli seisma jäämist hakkab paaniliselt põgenema, või muid idiootsusi tegema.

no just jääks seisma ja räägiks mis valesti tegi.... mitte ei taoks peegleid puruks...... (togi)

...Untouchable...

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Rein »

Iga olukord on erinev. Kui oleks olnud peale seismajäämist vastus, et oi palun vabandust, tõesti ei märganud, siis on kõik sõbrad edasi, üldiselt. Aga jumal teab mida ja kuhu saatmist hakkab teisest sõidukist tulema, siis võib minna nii ja naa, kuigi see on ikka alati meeles, et lõhkudes teise vara, võib juhtuda, et pead selle lõpuks hüvitama ;)

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Kas just lõpetuseks aga vähemalt vahekokkuvõtteks. Lubage mul teha ettepanek.

Ei ole olemas ühtegi mõistlikku põhjust ega olukorda miks peaks kellegi peeglit kas voltima või lõhkuma, lampe kinni taguma või kedagi hoopis relvaga ähvardama. Ükskõik kui tähelepanematu, nõme, ignorante või pahatahtlik see autojuht ka ei oleks; ükskõik millist liikluseeskirja ta ka ei rikuks. Selline viha tekitab vaid veel rohkem viha ja päris kindlasti makstakse sinu "heategu" järgmisele tsiklimehele ühel või teisel viisil kätte. See järgmine aga ei pruugi olla sugugi 150 kilone tätokaid täis kogemustega kõvamees vaid teist päeva peale lubade saamist omapead hakkama saamist katsetav tüdruk. Noor tütarlaps aga ei pruugi selles kättemaksukampaanias enam üldse ellu jääda. Püüdke vaadata kasvõi natukenegi suuremat pilti.

Kaeba politseile, kui sulle on liiga tehtud või sinu tundeid riivatud ja ära unusta auto numbrit. Ma väga loodan, et need kaebused korjatakse kõik kokku ja nendega arvestatakse järgmist trahvikviitungit või aresti välja kirjutades.

Kui sa arvad, et politseile kaebamisest on vähe või et see ei aita või on kuidagi teistmoodi sinu eetika vastane, püüa see tegelane kinni ja proovi talle väga viisakalt selgitada, mis juhtus ja mida oleks paremini võinud teha. Kõnni minema kui sa ei suuda oma tundeid valitseda.

Unustage ära autode lõhkumine ja keskmiste sõrmede või teiste kehaosadega vehkimine. See ei vii meid kuhugi ja teeb asja vaid hullemaks. Üksikud intsidendid on need, mis rikuvad ära kogu kommuuni maine. Sedasorti omakohus on halvim, mis meiega juhtuda võib.

Omakorda. Legaalses mõistes oled sina (tsiklimees) igal juhul süüdi vandaalitsemises sõltumata sellele eelnenud ohu või ebaviisaka käitumise olukorrast. Sa maksad selle peegli kinni, kui keegi taipab sinu ratta numbri kirja panna. Halvimal juhul maksab see peegel rohkem, kui sinu ratas.

Üks tark mees kord ütles, et sõida nii nagu kõik ülejäänud sinu ümber oleks purjus ja idioodid. Lepi sellega ja ehk sa jõuad elusalt koju.

Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

6 lehekülge...ahah.

Noh, tegelikult on see maru hea näide sellest, kuidas kõik inimesed ei ole võrdsed. Mitte, et ma hakkaks siin rääkima klasside erinevusest vaid sellest, kes on anonüümne ja kes mitte.
Anonüümne inimene võib omale paljutki lubada. Teha igasugu sikku, kirjutada kommentaariumisse kõikehõlmavat isiklikku jama või siis taguda autosid puruks. Ning kui keegi juhtub nägema, heidab ta selle teoga varju või aukiirgust ainult endale. Või siis moto-skenele üldiselt.
Ja siis on need, kes nii anonüümsed ei ole. Nemad peavad paraku arvestama sellega, et kõik, mida nad omale ka vabal ajal lubavad, kandub edasi nende endi või nende poolt esindatavate projektide või ettevõtete/rühmituste mainele. Nagu ka praegune juhus. Kuna tegemist oli sõiduõpetajaga, seostatakse kogu juhtunut sõidukooliga. Oli see nüüd hea või halb mainekujundus, jäägu igaühe enda otsustada. Mina siin mingit kohut mõistma ei hakka.

Lihtsalt mõelge järgmine kord, kelle tegemistega teid seostatakse ning milline see seostatav teie tegude valguses välja näeb. Ja üks asi veel... kõigil juhtub. Päriselt ka. Ja kui sellest juhtumisest mingi ilge jama välja tuleb, aitab kõige paremini lihtne ja viisakas vabandamine. Pole ju midagi lihtsamat kui öelda sirge seljaga, et näed, tõesti läks pahasti. Sorry.
Ja nagu imeväel lähevad asjad paremaks ning tehtu unustatakse kiirelt.

Nojah, see oleneb muidugi anomüümsuse astmest kah...

Loomulikult on võimalus oma seisukohtadele kindlaks jääda. Ja kui "suur pilt" selle võitluse välja kannatab, siis, tuld!

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas svenzik »

Mina tooks positiivsena välja, et eestis pole palju kohti, kus toimub reaalselt sisemine arutelu ja enesereguleerimine.

Kas nüüd midagi muutub, aga märge on maas, mis inimeste tasemel aksepteeritav ja mis mitte.

ABS - 8 elu 9-st alles

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas K2bi »

ja kui sa tädi autol peegli ära keerad vöi küljest lööd siis kuidas ta järgmist venda peeglist nägema peaks?! .

Kasutaja avatar

Nõmmik
Postitusi: 249
Liitunud: 01 Veebr 2013, 22:10
Tsikkel: Yamaha V-Star
Asukoht: Tallinn , Nõmme
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Nõmmik »

Oh õudust ! Kaua võib seda jama mäluda ! Soovitan kasvatada karvad üle keha ja tunnetada õhu liikumist ! Samuti võiksid liiklejatel silmad peas olla , et tuvastada lähedal ja kaugel asetsevaid objekte ! Kui lõhna ja kuulmistaju ka on mingil määral kaasnenud , siis polegi muud vaja kui paari säilinud jäset ja tiba nutti ning võib rahulikult ostetud lubadega liiklusesse trügida ! Lihased toonusesse , stringid rulli kannivahele ja ülejäänud on savi teise veskile ... :ner:

Argipäevas on vähe värvi - ole vähemalt ise nähtav !
Motoratturi diagonaalse helkur tähelepanu rihmade tootmine ja müük ...
Kasutaja avatar

Whitebalance
Postitusi: 493
Liitunud: 04 Juun 2005, 00:04
Asukoht: Saue
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Whitebalance »

Toetan Motopaksu mõtteid - inimesed on erinevad. Kohati ka oldmaniaci omasid.

Vara lõhkumist ei toeta. Seda praegu, kui ma istun rahulikult arvutitaga.

Olukorra tekitajana:
Olen isegi päris suure sitaga hakkama saanud ja peaaegu ühe tsiklimehe hauda saatnud. Viisakas arutlemine ja abi pakkumine lahendas olukorra õnnetuse ajal ja pärast kontide lappimist. Olles ise tsiklimees ei saa ma siiani aru, kuidas ma teda ei näinud, sest tegu oli 1 sekundiga. Politsei esimene reageering oli, et kas soovite kiirusele kaebuse esitada? Pigem vahet ei olnud, et kas ta liikus 50ga või 85ga. Nina ees pidi ta ikkagi olema.

Teisalt, kui tal oleks kondid terveks jäänud ja šokk väiksem olnud ja mulle vastu hambaid andnud, siis ehk poleks esimese matsu peale vastu virutanudki.

Sõitja silmist, kui sul ikka maanteel 90-100ga sõites keegi otse kümpi keerab nii, et algul proovid nina eest läbi saada (pidurid viimase piiri peal) ja viimasel hetkel pöörad otsa ringi (lased piduri lahti) ja paned 10cm tagaotsast mööda, sest muidu oleksid täpselt esiuksest läinud tere ütlema, ega siis lööb adrenaliini ja närvi piisavalt ülesse. Vaatamata sellele, et sul elu jookseb silme eest läbi.

Pärast sellist juhtumist ei ole kohe üldse tuju minna sellele inimesele seletama, miks tuleb tähelepanelikult kõrvale vaadata. Pigem samuti läheks lapiks peegli kokku.... Antud olukorras värisesid mu käed piisavalt, et ma lihtsalt gaasi lahti lasin ja vabalt mõnisada meetrit veeresin ja proovisin arusaada, et ot mis juhtus nüüd. Õnneks pikaajaline mootorratta kogemus ja alahoiureaktsioonide õige tegutsemine päästsid mu elu. Pärast oli auto peeglist läinud. Kohe üldse ei tahtnud seda inimest näha ka.

Arvutitaga on tore rääkida, et mida kui ja niimoodi. Reaalselt on asjad vähe teised. Igale inimesel kes sind ära tahab tappa sa lihtsalt ei lähe rääkima, sest sa ei taha ka selle inimesega rääkida.

Ettepööramisi on väga erinevaid. Hetkel näen, et lihtsalt üks räägib mõttetust mustas augus olemisest ja teine olukorrast, kus elu käib silmeeest läbi.

Minge nautige ilma ja sõitke turvaliselt!


Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Kui juba ettekeeramiste meenutamiseks läks, siis- keeras ka mulle Nõmme teel eelmise kuu lõpus 1 naisterahvas ette ( sõitis hoovist välja). Uskumatu aga transalpiga on ka võimalik taguratas maakeraküljest lahti saada, kuid mingil hetkel nägin, et ka sellest jääb väheseks ning valmistusin juba külili tõmbama, et mitte "jeebilisele" tagumisest aknast sisse minna- kui olin juba taguratta lasknud lohasse ja külje ette, avastasin siiski õhkõrna võimaluse tema tagant mööda mahtuda... kirjutan praegu siin- järelikult mahtusin. Sain pidama tema kärukonksu juures, vasak käsi vastu tema autot. Kunagi ära anna alla vaid võitle lõpuni.
Tädi veeres sellepeale vaikselt üle tee parklasse ja jäi sinna ehmunult seisma... pöörasin alle järgi sinna ja küsisin, et mis juhtus? Ta vaatas oma ehmunud silmadega mu poole ja pidi peaaegu nutma hakkama, kui ütles "palun vabandust, ma üldse ei näinud" ... no kus sa sellisel siis enam peeglit voldid :) Läksime sõbralikult lahku.
Olukorra algus aga oli sellest, et minu ees sõitsid 3 autot, siis oli u 50m tühja maad ja siis mina. Eks tädi vaatas- 3 autot tulevad vasakult ja peale seda jälgis paremalt lähenevat liiklust ning kui seal oli auk ning tema nähtud 3 autot möõdas, kohe startis.
Nagu kuskil keegi kirjutas- mootorrattur ei pea olema must, tige, kusema hapet ja sööma väikesi lapsi- ehk siis, kui teile käru pannakse ja aega vähegi on, viige teise osapoolega läbi profülaktiline vestlus. Alles mõni päev tagasi suutsin ühte härrasmeest üllatada LS punktiga, mis kohustab juhti enne sõiduki uste avamist veenduma selle ohutuses ( liikusin ummikus temast ette, kui tal tekkis korraga tungiv vajadus uks avada, et kontrollida kas kütusepaagi kork on omal kohal) ning pärisuunavööndis möödumise seaduslikkuses.

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Padjaklubi ma ütlen. :twisted:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”