Millist kiivrit neist soovitate?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
VahurP

Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas VahurP »

Valikus siis järgmised kiivrid, eks nad on sarnased aga ehk rohkem teadjad oskavad paremini õelda, milline oleks õigem.
http://motomarket.ee/product/held-7295-segana
http://motomarket.ee/product/held-7030-akari
http://motomarket.ee/product/held-7950-view

Tänan ette juba arvamuste eest.

Kasutaja avatar

erkop
Postitusi: 192
Liitunud: 06 Nov 2011, 17:15
Tsikkel: Versys

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas erkop »

Pakuks, et esimene nimistust. Pinlock on superlahendus visiirile tekkiva udu vastu.


Teema algataja
VahurP

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas VahurP »

erkop kirjutas:

Pakuks, et esimene nimistust. Pinlock on superlahendus visiirile tekkiva udu vastu.

lisavarustusena saada uduvastane Pinlock visiir (art. 7108), minu teada pole see kaasas kohe.

Kasutaja avatar

Peeter82
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun 2010, 12:29
Tsikkel: CBR 900 RR
Tänanud: 4 korda
Kontakt:

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Peeter82 »

Läbielatud teema seega annan kunagise omapoolse kommentaari sellele Akarile ehk keskmisele lingile ajast kui ise kiivreid otsisin ja proovisin... :D

Esmamulje peas ei pressi kuhugi ja lõug ka ei ole vastu ja ei jää alt välja kah, tuulutused lihtsad ka kindaga liigutada, harjumatu see lumelauaklambri moodi kinnitus aga samas reguleerida parem kui tavalist klõpsu ma arvan, Suht samas kaalus vana kiivriga - vb veidi kergem.. Peas kohapeal tõmbab visiiri uduseks hoolimata selle hingeõhu suunaja vms olemasolust nina kohal aga esimeste meetritega liikuma hakates kohe puhas tagasi, linnakiirusel vaiksem kui vana kiiver aga maanteekiirusel kohiseb ikka suht kõvasti :evil: Vana kiiver seeeest vilistas seega parem ikka aga jah... Kui sõita püstises asendis siis vaiksem aga kui paagile kokku pakkida siis hakkab kõvemini kohisema... Ees see "double bouble" vms lisakühmuga klaas mul. Tunne peale 250 km... Õnneks kuskilt ei häirinud ja peas ei ujunud kül terve tee jooksul, risti keerates hakkas õhku küljetuulutustest kuklasse viskama aga tagasipööramine raske ei olnud. Pähepanek ja peast äravõtmine valu mitte tekitavad :D Ilmselgelt selle raha eest haudvaikset ja udukerget kiivrit loota ei ole mõtet aga esmamulje on suht positiivne...

Tänaseks mingi 6000 km sõitnud sellega ja annaksin hindeks 4 kuna kohinat on ikka omajagu mis sest et harjunud. Kõrvaklappide ja muusikaga muidugi ei ole enam midagi ja sisemised päikseprillid on igatahes edaspidigi Must Have teema minujaoks ja ülimugav lahendus. Võid igaks juhuks ka selle teema läbi sirvida kui veel ei ole seda teinud... http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=11&t=164

Peeter


Teema algataja
VahurP

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas VahurP »

Suurimad tänud väga hea vastuse eest, aga sain just teate, et seda kiivrit XL suuruses pole. Neile oli juurde tekkinud järgmine kiiver http://motomarket.ee/product/held-7281-travel-champ, ja otsustasin valida hoopis selle. Tundub olevat viisakas, valikuks siis must matt.


KKKKKK
Postitusi: 185
Liitunud: 11 Mai 2011, 14:50
Tsikkel: XJR 1300
Tänatud: 2 korda

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas KKKKKK »

Nendes asjades vali ikka see, mis sulle pähe istub. Kui peaks tekkima miski harukordne võimalus enne ostu proovida oma ratta seljas, saad veel võimalikest vaikseima välja sortida. Uduvisiir ja päikeseprillid on väga head lisad.

Kasutaja avatar

Peeter82
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun 2010, 12:29
Tsikkel: CBR 900 RR
Tänanud: 4 korda
Kontakt:

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Peeter82 »

See suuruste teema on jah selline, et mine parem ja proovi nt L suurust kohapeal pähe ja alles siis loobu kuna omal katsetades sain vist isegi s suurust proovida kui xxl kiivreid nii, et mõnel tootjal ikka väga lamppi need suurused seal :twisted:


Teema algataja
VahurP

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas VahurP »

pets4524 kirjutas:

See suuruste teema on jah selline, et mine parem ja proovi nt L suurust kohapeal pähe ja alles siis loobu kuna omal katsetades sain vist isegi s suurust proovida kui xxl kiivreid nii, et mõnel tootjal ikka väga lamppi need suurused seal :twisted:

Kahjuks kohapeale minna ei saa, aga kui vajadust saan tagasi saata. HJC XL istus nagu valatult, loodan, et ka Held XL istub.


Teema algataja
VahurP

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas VahurP »

Kiiver käes. Ütleks, et selle raha eest on asja küll ja veel. Väga mugav peas. Soovitan ka teistele.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

VahurP kirjutas:
pets4524 kirjutas:

See suuruste teema on jah selline, et mine parem ja proovi nt L suurust kohapeal pähe ja alles siis loobu kuna omal katsetades sain vist isegi s suurust proovida kui xxl kiivreid nii, et mõnel tootjal ikka väga lamppi need suurused seal :twisted:

Kahjuks kohapeale minna ei saa, aga kui vajadust saan tagasi saata. HJC XL istus nagu valatult, loodan, et ka Held XL istub.

Mul HJC XXL ja suht ümber(mugavalt) ja Held XL suht vaba.Nii,et võib juhtuda isegi ,et L ja XL sama suured,sest ajaga läheb iga kiiver veits vabamaks..See avatav Held jäi omalegi silma,kuidas tuulemüraga on ja mis rattaga sõidad?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
VahurP

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas VahurP »

XL1000 kirjutas:
VahurP kirjutas:
pets4524 kirjutas:

See suuruste teema on jah selline, et mine parem ja proovi nt L suurust kohapeal pähe ja alles siis loobu kuna omal katsetades sain vist isegi s suurust proovida kui xxl kiivreid nii, et mõnel tootjal ikka väga lamppi need suurused seal :twisted:

Kahjuks kohapeale minna ei saa, aga kui vajadust saan tagasi saata. HJC XL istus nagu valatult, loodan, et ka Held XL istub.

Mul HJC XXL ja suht ümber(mugavalt) ja Held XL suht vaba.Nii,et võib juhtuda isegi ,et L ja XL sama suured,sest ajaga läheb iga kiiver veits vabamaks..See avatav Held jäi omalegi silma,kuidas tuulemüraga on ja mis rattaga sõidad?

Mulle tundus, et ehk on Held natuke vaiksem. Samas ei ole mul ka kiirused suured, kuna sõidan rolleriga.

Kasutaja avatar

laf1247
Postitusi: 54
Liitunud: 04 Apr 2009, 17:16
Tsikkel: KAWASAKI Z900 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas laf1247 »

Ei hakka uut teemat tegema, aga teie kogemusi seoses Scorpion, AGV, Shark kiivritega :D

ise olen vaadanud:
http://motopost.ee/detailid.php?2721 Scorpion EXO-1000
http://motopost.ee/detailid.php?3274 Shark Vision-R Syntic
http://bikeman.ee/gear-1/kiivrid/umpiky ... izon-racer AGV Horizon Racer

Scorpioni eeliseks pean Pinlock visiiri, aga kuidas teiste Anti-fog visiirid toimivad. Huvitab ka müratase, samas Scorpionil on vist see imelik visiiri avamis-lukustus süsteem.

MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB W204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020
Pilt

Kasutaja avatar

mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas mmz »

Oled sa neid kõiki ikka ka reaalselt pähe proovinud? Mul endal on odavam EXO-500 ja olen üldjoontes rahul. Müratase võiks küll veidi madalam olla, samas ei anna võrrelda varasema Heldi kiivriga, mis suuremal kiirusel vilistama hakkas. Väga mugavad on Scorpionil pumbatavad õhkpadjad - lisavad veelgi kindlust ja stabiilsust. Teatud kiirusel (kusagil 100-st alates) hakkab kiiver aga ebameeldivalt vibreerima. peaasendi muutmisega on seda võimalik küll vähendada ja ei välista, et probleem lihtsalt tsiklis, mis tekitab oma gondlitega mingeid ebasoodsaid õhuvoole. EXO 1000 on aga täiesti teistsuguse disaniga, sellel võibolla antud probleemi ei ole. Mis visiiri puutub, siis mul sellega küll probleeme pole olnud. Meeldib eraldi tuulutusava jaoks mõeldud kang. Heldil kulus visiirimehhanism aja jooksul piisavalt, et suuremal kiirusel tuulutusava lihtsalt kinni lõi, Scorpionil sellist probleemi tekkida ei tohiks.

Need AGV-d, mida ma siiani proovinud olen, minu peakujule paraku pole sobinud, seega kiiver, mis võib olla väga vaikne ja kvaliteetne, ei pruugi kõigile sugugi sobida ning ainult ülevaadete ning plusside ja miinuste kokkulugemisega sa õiget otsust ilmselt tehtud ei saa. Kui oled muidugi kõiki kolme proovinud ja need ühtmoodi hästi pähe istuvad, on küsimus muidugi õigustatud.

Kasutaja avatar

drifter
Postitusi: 107
Liitunud: 29 Jaan 2010, 14:02
Tsikkel: Cbr1krr Repsol
Asukoht: Tartumaa,Soome

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas drifter »

Ise sõidan Scorpion exo 1000 rpm mudeliga!
http://www.amazon.com/Scorpion-EXO-1000 ... B001ZUSBDW

Ja pean ütlema et kiiver ise peas väga mugav,aga minu meelest on asja juures mõned miinused!
Samamoodi müratase kiirustel 100 ja üles on suhteliselt lärmakas ja samamoodi tuul vuhiseb!
Ja seda tingib minu meelest see,et visiir ei lukusta ennast ilusti kinni kuigi on olemas eraldi veel see imelukusti,aga sellest kasu pole!

Ja juhul kui peaksid selle kiivri kasuks otsustama siis soovitan seda suvel mitte eriti kaua päikese käes hoida!
Minu mudelil tuli ma pakun esimese kuu aja jooksul liimist lahti see alumine kummist liist,mida pidi paikama liimiga!

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas 426f »

milline kiiver on 300kmh sõites kõige normaalsem,et ei viliseks ja summutaks müra

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

drifter
Postitusi: 107
Liitunud: 29 Jaan 2010, 14:02
Tsikkel: Cbr1krr Repsol
Asukoht: Tartumaa,Soome

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas drifter »

426f kirjutas:

milline kiiver on 300kmh sõites kõige normaalsem,et ei viliseks ja summutaks müra

Kus su jutu mõte nüüd oli!

Inimene küsis arvamust,aga sina loobid kohe mingit bullshitti!

Kasutaja avatar

oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

426f kirjutas:

milline kiiver on 300kmh sõites kõige normaalsem,et ei viliseks ja summutaks müra

Kui sa nüüd tõsiselt küsid, siis Shoei X-Spirit II. Mina paremat ei tea.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas 426f »

oldmaniac kirjutas:
426f kirjutas:

milline kiiver on 300kmh sõites kõige normaalsem,et ei viliseks ja summutaks müra

Kui sa nüüd tõsiselt küsid, siis Shoei X-Spirit II. Mina paremat ei tea.

selge siis muud valikut pole,kunagi tahaks tsikli lõpp kiiruse ära proovida selleks ette nähtud kohas

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Teema algataja
Tuono

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Selleks tuleb enne tsikkel osta (lol)

Kasutaja avatar

Kägu
Postitusi: 332
Liitunud: 28 Aug 2012, 12:45

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Kägu »

Tuono kirjutas:

Selleks tuleb enne tsikkel osta (lol)

Ära nüüd naera mehe üle. 90kw veab 300kmh välja küll. Lihtsalt mingi +1; -3 hambaga...ehk. Ei viitsi konkreetse ratta kohta uurida.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas 426f »

tuono irvita irvita,varsti uue tsikli võtmed käes

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

pea
Postitusi: 256
Liitunud: 30 Aug 2005, 12:22
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas pea »

Selleks, et korraks ära proovida 300km/h sõit ei pea küll mingit spets kiivrit ostma

Kasutaja avatar

T-Bone
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Sept 2008, 19:18
Tsikkel: Midnight Star 1900 Stratoliner
Asukoht: Harku - Halliste

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas T-Bone »

laf1247 kirjutas:

Ei hakka uut teemat tegema, aga teie kogemusi seoses Scorpion, AGV, Shark kiivritega :D

ise olen vaadanud:
http://motopost.ee/detailid.php?2721 Scorpion EXO-1000
http://motopost.ee/detailid.php?3274 Shark Vision-R Syntic
http://bikeman.ee/gear-1/kiivrid/umpiky ... izon-racer AGV Horizon Racer

Scorpioni eeliseks pean Pinlock visiiri, aga kuidas teiste Anti-fog visiirid toimivad. Huvitab ka müratase, samas Scorpionil on vist see imelik visiiri avamis-lukustus süsteem.

Kasutan Scorpioni paar hooaega (50 000 km) ja olen siiani väga rahul....alati võiks olla kergem, vaiksem....aga selleks on ju kodus peller, kus vaikuses ilma kiivrita istuda :bsmile:

T-Bone
SREU Nr. 0288
Pilt
Kasutaja avatar

Fos
Postitusi: 260
Liitunud: 20 Okt 2008, 12:23
Tsikkel: foorumi vihatuim
Asukoht: Tallinn

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Fos »

Endal exo 1000 ja väga rahul. Materjalid on kvaliteetsed ja mõnusad, lubab ka suuremal kiirusel pead pöörata ilma, et kaela murraks ja müratase nagu öö ja päev 100 eurise kiivriga võrreldes.
HelmetPump on suhtkoht mõttetu asi, alguses kasutasin, aga erilist otstarvet peale müügiartikli tal ei ole. Visiiri lukk on ka üsna ebavajalik, sest visiir sulgub niisamagi väga tihedalt, hea 360 kraadi tihend, mitte ainult üleval ja all, nagu osadel kiivritel. Väga mõnus asi on see visiiri luku teine funktsioon, millega saab visiiri nurga üles kergitada, st kui tahad visiir pisut lahti sõita, siis ei puhu tuul silma ja ei kuivata. Õhutus võiks võibolla pisut parem olla ja kõrvaklapi pesasi pole, aga pesad saab ka ise kenasti sisse uuristada. Üldiselt väga hea kiiver.

edit: lisaks veel, kui kasutad mingit kiivri külge kinnitatavat hands-free'd siis osadel kiivritel on päikeseprillide üles/alla hoob täpselt selle koha peal, kuhu oleks normaalne hands-free kinnitada, exo 1000'ndal on see kenasti visiiri kinnituse kõrval, ei sega midagi ja mugav kasutada, ei pea kindaga kiivri serva alla ronima või pealae pealt mingit liugurit sikutama.

If it has tits or wheels It will get you in trouble.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas mella »

Piisavalt lärmaka kiivriga ilma kõrvatroppideta ohtralt sõitmine lõpeb sellega, et vähe vanemas eas istud vaikuses ka mujal kui pelleris ;)

T-Bone kirjutas:

Kasutan Scorpioni paar hooaega (50 000 km) ja olen siiani väga rahul....alati võiks olla kergem, vaiksem....aga selleks on ju kodus peller, kus vaikuses ilma kiivrita istuda :bsmile:


madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas madispilt »

Kirjutaks AGV kohta. See, mis sul seal valikus on, on edasi arendus AGV mudelist Stealth SV. Mina kirjutan nüüd siis oma arvamuse Stealth SV -st mis on mul olnud juba pea 3 aastat. Stealth SV ei ole just kõikse paremini õnnestunud kiiver müra osas. On küll kirjas, et topelt tihendid aga see kuramuse visiir istub sinna nii kehvasti ette, et seda korralikult sulgema on pea võimatu saada. Tänava peal sõitmiseks on ta kehva valik, mul iga hooaja alguses pea valutab peale pikemat sõitu kuna raip möliseb kõvasti.
Visiiri on kah selline kehvemapoolne pehme materjal. Kirjas küll, et jõletuma raske kriimustada aga tegelikult kriimustub iga kergema puutega.
Mingi hetk avastad end kindlasti ka niidi ja nõelaga polstrit kinni õmblemas. Õmblused on õrnad.
Päikesevisiiri mehhanism kulub ära kusagil 2 hooaja keskel ja siis künklikul teel see kuramuse visiir pendeldab sul silme ees. Mind jõledalt häiris.
Muus osas aga koorik on kiust ja topelt D kinnitusega. Jääb mul arvatavasti raja kiivriks ja tänavale võtan vist natukese vaiksema ämbri.
Just need samad üles kirjutatud vead Stealt SV välja suretasid, ei jõudnud see kiiver pea aastatki müügiletil olla kui juba seda poole hinnaga müüdi. Välismaal ma siis mõtlen. Sellise raha eest tahaks ikkagi rohkem kiivrit saada.
Kui aga AGV on asja käsile võtnud ja need ülal kirjutad vead eemaldanud siis on kindlasti väga hea kiiver. Istub minu kaalika otsa nagu valatult.

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Motorized »

AGV kohta sama, mis eelkõneleja - müratase ei kannata väga kriitikat. Mul oli visiiriga lausa nii kehvasti, et suurema hoo pealt puhus sõna otseses mõttes tuult visiiri vahelt sisse. Asja leevendas see, kui sai garantii korras uus visiir ette pandud. Läks vähe paremaks. Kiivri konkreetselt marki ei mäleta peast, hinnaklass oli suurusjärk 300 euri.

Enne seda sai kasutatud odavat Nitro kiivrit (jälle konkreetset marki ei mäleta), peas oli vaiksem ja tuult sisse ei puhunud, aga samas ei olnud sellist head mugavust, nagu AGV-ga hetkel (et istub hästi peas). Aga no selge see, et see peas istumine oleneb inimesest.


susla
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:02
Tsikkel: Back to Honda
Kontakt:

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas susla »

SOOVITAN AIROH KIIVRIT!!!

Kasutaja avatar

Fos
Postitusi: 260
Liitunud: 20 Okt 2008, 12:23
Tsikkel: foorumi vihatuim
Asukoht: Tallinn

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Fos »

karju kõvemini ja pane veel mõni muud marki kiiver ja midagi põhjenda.

If it has tits or wheels It will get you in trouble.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4072
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Millist kiivrit neist soovitate?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

SERTÃO
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”