omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded


piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas piloot »

Oma tööga seonduvalt tuleb mul pidevalt kokku puutuda igasuguste maaomanikega. Eestis lööb ikka suuremal osal omanikutunne totaalselt plafooni viltu. Enamalt jaolt ei lubata isegi kümme aastat söötis olnud põllust naabrimehel üle sõita rääkimata sinna mõneks ajaks kasvõi metsamaterjali ladustamisest. Tohutu hirm on, et äkki naabrimees saab jõukaks või äkki hakkab liiga hästi minema. Tundub, et seal külas on asjad enam vähem samamoodi nagu enamuses külades. Näiteks rootsis ja saksas paar aastat sama tööd tehes ei tulnud kordagi ette samasuguseid probleeme nagu siin. Eestlastel hakkab ka kadedus sugutungist suuremaks tundeks kasvama. Paar aastat tagasi, tarvajahil, oli üks nr., mida pidi pildistama, kinnitatud kruusatee äärde, katuseta lagunenud kivihoone seinale, katusest oli puu välja kasvanud ja tüki kõrgem, kui see kivivare ise. Tuulasin seal tükimat aega seda nr-t otsides, kui märkasin miskit tüüpi oma koerakarjaga tulemas üle põllu ja midagi samal ajal karjudes. Kuna ma koeri ei karda ja lolle maaomanikke veel vähem siis otsisin edasi. Tüüp jõudis kohale ja teadustas( tegelt lõugas nagu metsavahi lehm), et tema hoone ja ta võttis selle paberilipaka sealt seinalt maha ja bla-bla-blaa. Ütlesin siis mis ma neist popsidest arvan. Ma olin vbl. oma sõnadega ka vähe karm aga tegelikult sellele maaomanikule tuleb au anda, sest peale seda vestlust hakkas tüübil ikka miskit hinges kriipima ja läks riputas selle nr-i seinale tagasi ja ühele teisele tsiklimehele oli öelnud, et üks oranži tsikliga oli päris kurjaks saanud ja et tegelikult tal pole selle vastu midagi, kui siin tsikliga sõidetakse ja pilti tehakse. Vbl. puges moori tuhvli alt välja selleks korraks, kõik seda teha ei julge ja kiunuvadki sealt tuhvli ääre alt nagu plikad.

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Toetan täiega sinu arvamust, motokross on lahe ja usun,et nii mõnedki inimesed paneksid meeleldi õla alla, et üks kasutu karjäär võiks Eesti motokrossi arendamiseks rakendust leida. Siit foorumist leidub kindlasti asjalikke inimesi, kelle abiga lõpuks ka see vajalik pinnas sinna kohale jõuaks, et saaks rada kujundada.

Seda väga ei tasu loota, neid tegelasi kes olemasoleva raja lükkamisega hakkama saavad ilma pinnase veota on harjumaal nii vähe,et ühekäe näppude peal saab kokku arvestada:) Ja korraliku raja ehituse esimene nüanss on ikkagi sobiv pinnas, sest peale vedamine on üüratu töö, kuna sinna mahub seda pinnast megakogustes. Samuti ei anna midagi mingi prahi peale vedamine , ka veetav pinnas speab kvaliteetne olema muidu pole asjal mõtet. Samas head pinnast tasuta ei anta nii, et lihtsaim viis on ikkagi koorimistehnikal rada luua. Siis jällegi osutuvad tähtsaks maapinna üldkalded ja kuivenduskraavid jne.

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Loff »

mart211 kirjutas:
mella kirjutas:

Liiklusmüra normtase päeval (7-23) olemasoleval elamualal 60dB, piirväärtus 70dB
eluruumides päeval 40dB

:shock: Nii vähe? tava bike on ca 93db @ 6500RPM.
Meile on politsei öelnud, et kuna tegu on eramaaga ja luba on olemas, siis müra pärast nad meid kindlasti piirama ei hakka.
Eeldasin, et nad käituvad järgneva seaduse järgi:
https://www.riigiteataja.ee/akt/129062011006#para121

(1) Kinnisasja omanikul ei ole õigust keelata gaasi, suitsu, auru, lõhna, tahma, soojuse, müra, põrutuste ja muude seesuguste teiselt kinnisasjalt tulevate mõjutuste levimist oma kinnisasjale, kui see ei kahjusta oluliselt tema kinnisasja kasutamist ega ole vastuolus keskkonnakaitse nõuetega. Mõjutuste tahtlik suunamine naaberkinnisasjale on keelatud.
(2) Kui käesoleva paragrahvi 1. lõikes nimetatud mõjutused kahjustavad oluliselt kinnisasja kasutamist, kuid niisuguste mõjutuste kõrvaldamist ei saa mõjutajalt majanduslikult eeldada, on mõjutatava kinnisasja omanikul õigus nõuda mõjutuse põhjustanud kinnisasja omanikult mõistlikku hüvitist.
[RT I 2003, 13, 64 - jõust. 01.07.2003]
Meie sõitsime elamutega piirkondades ainult 3 tundi päevas, 18:00-21:00.
Seega on tegelikult politseil õigus minna kaebava krundile ja DB mõõtja välja võtta ning selle alusel kollaseid lehti loopima hakata?

70dB on ikka suhteliselt kõva müra. Arvestades asjaolu, et müratasemed ei summeeru aritmeetiliselt vaid logaritmiliselt.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

HANNEX:
Ehitisregister http://www.ehr.ee ja http://www.maaamet.ee on avalik ja
paljude ettevõtjate ning ametnike
igapäevatöös kastuatav andmebaas.
Jääb arusaamaatuks see nuhkimise silt
või siis torkas hoopis loetelu sisu.

Olgu veel siinjuures öeldud, et antud raja ega tema omanike, kasutajate
ega muude asjassepuutuvate isikutega mul kokkupuudet pole ega pole olnud.....
.....ainus huvi on oma kandis sellist vastasseisu vältida, õppida teiste
vigadest.
Ma ei soovi olla antud küsimuses kohtumõistja, vabandan kui selline mulje jäi.

Lugu ju oleks paljudele heaks õppetunniks kui tõesti saaks objektiivse pildi toimunust ja kõikide osapoolte
nägemuse toimunust.

998 cm³
Kasutaja avatar

Hannex
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2009, 16:37
Tsikkel: R1 06 streetfighter

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Hannex »

Lutrin kirjutas:

HANNEX:
Ehitisregister http://www.ehr.ee ja http://www.maaamet.ee on avalik ja
paljude ettevõtjate ning ametnike
igapäevatöös kastuatav andmebaas.
Jääb arusaamaatuks see nuhkimise silt
või siis torkas hoopis loetelu sisu.

Olgu veel siinjuures öeldud, et antud raja ega tema omanike, kasutajate
ega muude asjassepuutuvate isikutega mul kokkupuudet pole ega pole olnud.....
.....ainus huvi on oma kandis sellist vastasseisu vältida, õppida teiste
vigadest.
Ma ei soovi olla antud küsimuses kohtumõistja, vabandan kui selline mulje jäi.

Lugu ju oleks paljudele heaks õppetunniks kui tõesti saaks objektiivse pildi toimunust ja kõikide osapoolte
nägemuse toimunust.

Ka mina vabandan kui sind solvasin, aga loetelu oli tõesti puudulik ja tegelik olukord on hoopis teistsugune, jäi mulje, et tahad väitma hakata, et see asukoht seal oli igati sobilik. Õppida saaks küll jah, kui tahaks korralikku ja toimivat krossirada luua, tuleks koha valikul natuke rohkem vaeva näha, ei saa ju päris igasse kohta sellist mürarikast objekti luua. Mina kaa võibolla tahaksin oma kinnistule lasketiiru, kus mina ja minu sõbrad saaksime kõmmutada kui vaba hetk ja siis veel väikest nutsu teenida reklaamiga külastatavust suurendades. Vahet pole, kui ma isegi üksi kõmmutaksin seal igal vabal hetkel, siis kohe tekkiksid probleemid, sest see ju rikuks teiste inimeste elu ära. Võiksin siin veel mitmeid selliseid objekte loetleda, mille loomine piirkonda kus inimesed elavad saastaks sealset keskkonda müra või ebameeldiva haisuga. Kannatab mõistvam , hoolivam ja viisakam olla teiste inimeste suhtes, mitte nagu Hr. Kiiler kes oma hobiga äri ajada püüdes millestki ega kellestki ei hooli.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kuule Hannex, sa oled mingi eriti kibestunud kuju või. Juba mitmendat korda käib su kommentaarist jutt läbi, et Kiiler hirmsat äri seal ajas, äkki ikka kadedus vaevab sind hoopis?
See 5 euri rajamaksu hooldatava raja kasutamise eest kedagi küll rikkaks vee ei tee.


kr0om
Postitusi: 205
Liitunud: 24 Apr 2006, 16:58

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas kr0om »

asjaosalineFri Dec 09, 2011 17:08 kirjutas:

Mõtlesin pikalt,et kas üldse siin foorumis sõna võtta.Viimaks siiski otsustasin seda teha.

Mõistan sind. Minugi eluase on metsamühina ja linnulaulu keskel - see on nauding. Kes kiileri ettevõtmist siin õigustavad räägivad mingist naabri kadedusest mis eestlastele pidi omane olema. Mul on naabrid igas ilmakaares ja super mõistvad inimesed. See on haige jutt kadedusest - mida külarahvas siin kadestama peaks ?? Keegi ei kadesta siin midagi, lihtsalt inimesed tahavad rahulikult elada. Mõnel on sest raske aru saada, pole harjunud vaikusega. Oma tsikliga lasen tühikäigul naabrist mööda ja minuarust see on normaalne. Igatahes edu teile sinna teie külla!

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Maapiirkonna kohta normaalse 5-20hektarilise hooviala omamise puhul ei ole küll kuidagi kurta, et keegi kuskil liiga lähedal oleks ja üksteise tekitavad elutegevusehääled üksteist arvestatavalt segaksid. Seda, et vaiksel õhtul on ka 3km kaugusel töötav tavaline muruniitja kuulda tuleneb sellest, et üldine mürafoon on olematu. Linna üldfooni puhul ei märkaks tõenäoliselt ka 200m kaugusel asuvat aktiivses kasutuses krossirada.

hälvik
Kasutaja avatar

Hannex
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2009, 16:37
Tsikkel: R1 06 streetfighter

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Hannex »

mx77 kirjutas:

Kuule Hannex, sa oled mingi eriti kibestunud kuju või. Juba mitmendat korda käib su kommentaarist jutt läbi, et Kiiler hirmsat äri seal ajas, äkki ikka kadedus vaevab sind hoopis?
See 5 euri rajamaksu hooldatava raja kasutamise eest kedagi küll rikkaks vee ei tee.

:wack: Ma hea meelega ei kirjutagi rohkem midagi, avaldasin oma arvamust lihtsalt, kibestumine on minu jaoks võõras, kadedus ei tule mõttessegi, olen omadega täitsa rahul.Esitaks samad küsimused sulle kui minult nii küsid.

kr0om kirjutas:
asjaosalineFri Dec 09, 2011 17:08 kirjutas:

Mõtlesin pikalt,et kas üldse siin foorumis sõna võtta.Viimaks siiski otsustasin seda teha.

Mõistan sind. Minugi eluase on metsamühina ja linnulaulu keskel - see on nauding. Kes kiileri ettevõtmist siin õigustavad räägivad mingist naabri kadedusest mis eestlastele pidi omane olema. Mul on naabrid igas ilmakaares ja super mõistvad inimesed. See on haige jutt kadedusest - mida külarahvas siin kadestama peaks ?? Keegi ei kadesta siin midagi, lihtsalt inimesed tahavad rahulikult elada. Mõnel on sest raske aru saada, pole harjunud vaikusega. Oma tsikliga lasen tühikäigul naabrist mööda ja minuarust see on normaalne. Igatahes edu teile sinna teie külla!

Sinu suhtumine on väga ok, osadel inimestel ongi suhtumisega probleeme.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 116 korda

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas villy »

kr0om kirjutas:

Mõistan sind. Minugi eluase on metsamühina ja linnulaulu keskel - see on nauding. Kes kiileri ettevõtmist siin õigustavad räägivad mingist naabri kadedusest mis eestlastele pidi omane olema. Mul on naabrid igas ilmakaares ja super mõistvad inimesed. See on haige jutt kadedusest - mida külarahvas siin kadestama peaks ?? Keegi ei kadesta siin midagi, lihtsalt inimesed tahavad rahulikult elada. Mõnel on sest raske aru saada, pole harjunud vaikusega. Oma tsikliga lasen tühikäigul naabrist mööda ja minuarust see on normaalne. Igatahes edu teile sinna teie külla!

+1

omalt poolt veel tuletaks meelde, et kui naabermajad jäävad 200m raadiusesse siis omale hoovi krossirada "ehitada" ja seda pea igapäevaselt kasutada näitab ülimat lugupidamatust oma ümbritsevate vastu.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kallitele linnulaulunautlejatest tsiklimeestele siis lisaks niipalju, et paljude nähtuste tajumine on psühologiline, ehks siis meditsiini keeles psühhosomaatiline. Tähendab see seda et kui sa pidevalt mõtledki millele siis võib see sulle nii häirivaks osutuda, et võib isegi haigusnähud esile kutsuda. Kõik on suhtumise küsimus.
Mul on näiteks rahu nautimiseks maamaja. Naabrid kah nii paarisaja meetri kaugusel. Naabrid saevad tihti mootorsaega puid või ma ei teagi mida aga whatever. Võin öelda, et täitsa kostab, kahetaktiline mootorsaag on täispööretel päris vastiku häälega. Krossiratta, eriti nelari hääl on selle kõrval samet. Aga ma ei lase ennast sellest häirida, tegelikult ma ei pane seda tähelegi, sest ma ei lase ennast sellest häirida ja ma ei mõtle pidevalt - kuradi naaber rsk, on tal vaja saagida ja ei lase mul lõokeselaulu nautida. Õhtuks lõpetavad nad niikuinii oma tegevuse, milles probleem.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

VILLY:
Probleem pole ju mitte selles kui kaugel üks või teine hoone rajast asub, vaid
selles, et selline (palju mürareostust tekitav) avalikus kasutuses olev rajatis ehitati ilma
detailplaneeringuta (ja huvitatud isikuid eelnevalt teavitamata).
Det. pl. protsessi käigus oleks mõistlikud inimesed kindlasti kompromisse otsinud ja ka leidnud.
Ka KOV oleks siis olnud huvitatud, et vallas ettevõtlus areneks nii, et
elanikud ei kannataks ja teinud oma ettepanekud.
btw. Detailplaneering Eestis = 1 aasta,
Detailplaneering Soomes = 2-3 aastat,
Detailplaneering Saksas = 5 aastat.

Mulle jääb aga arusaamatuks kuidas raja ja hoonete ehitusega üleüldse niikaugele
jõuti?? Vaadates maaameti ortofotot ja kaarti on näha, et pole ju tegemist asjaga,
mida saaks vaikselt, nurgataga, põlveotsas ühe ööga ärateha.
Ja kas külaelanikud nägid alguses mingit võimalust, et rada seal ikka oleks
ning esitasid omalajal omapoolsed tingimused kirjalikult?
Või loodeti, et kui ülbikarendaja raja valmis saab, siis muutub hoolivamaks?

****************

Antud lugu on aga natuke ka seda maiku, et tuumajaama keegi meist ei oma
maakonda taha, aga vannitoa põrandas peab meil kõigil elektriküte olema,
hommikul kohvigi hea 2kW kannuga teha meil kõigil korraga jms.
Uusi paekarjääre ka oma valda ei keegi taha, aga korraliku alusega teed peavad olema.

"Minge tehke seda kusagil mujal"- pole samuti tõsiseltvõetav suhtumine kaaskodanikesse, riiki.

*****************

Tunnen külaelanikele kaasa ja soovin, et asjad neil nüüdsest
seaduslikku rada lähevad milline iganes see lahendus ka poleks.

Viimati muutis Lutrin, 11 Dets 2011, 11:15, muudetud 2 korda kokku.
998 cm³
Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

mx77 kirjutas:

Kallitele linnulaulunautlejatest tsiklimeestele siis lisaks niipalju, et paljude nähtuste tajumine on psühologiline, ehks siis meditsiini keeles psühhosomaatiline. Tähendab see seda et kui sa pidevalt mõtledki millele siis võib see sulle nii häirivaks osutuda, et võib isegi haigusnähud esile kutsuda. Kõik on suhtumise küsimus.
Mul on näiteks rahu nautimiseks maamaja. Naabrid kah nii paarisaja meetri kaugusel. Naabrid saevad tihti mootorsaega puid või ma ei teagi mida aga whatever. Võin öelda, et täitsa kostab, kahetaktiline mootorsaag on täispööretel päris vastiku häälega. Krossiratta, eriti nelari hääl on selle kõrval samet. Aga ma ei lase ennast sellest häirida, tegelikult ma ei pane seda tähelegi, sest ma ei lase ennast sellest häirida ja ma ei mõtle pidevalt - kuradi naaber rsk, on tal vaja saagida ja ei lase mul lõokeselaulu nautida. Õhtuks lõpetavad nad niikuinii oma tegevuse, milles probleem.

Selle peale võiks öelda et mõnel on närvid nii tuksis juba, et ei pane lihtsalt tähele enam vaikust, kuna ei osata olla!!!!
Ja mis nelari äälesse puutub siis on see palju tugevam kui kahese oma, kuna tegemist madalama sagedusega ning kostab kaugemale, kurb aga tõsi!
Ja õhtu arusaam on ka ikka väga erinev inimestel, mõnel lõpeb see ikka kell 1 öösel ja kirub ka veel, et krt ei jõudnud teha seda või teist, päev sai otsa enne, samas unustas ära, et teised tema ümbruses juba magada tahaksid...
Asi ongi ikkagi enese ja teiste mõistmises, mitte ainult oma mätta otsast vaadates!

Krossimees Aare :)

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Minu arust tegemist ikka sellise eestlasliku mõttelaqdiga " Kurrat, mina olen siin peremees, see on minu oma ja teen mis tahan siin. Iga kirp ei tule köhima".
Paraku sellise mõttelaadiga ei jõua sa täna, XXI-el sajandil kuhugile enam.
Ja tulemus on käes- ei tahtnud kokku leppida, palun väga- ära lepi. Aga nüüd sööd oma supi ise ära.

Võib olla põhjust tuleb otsida hoopiski Nõuka ajast kui riik oli kõige omanik. Saime vabaks, saime peremeesteks ja omanikeks. Kes tagastamise, kes erstamise käigus. Nüüd oleme peremeesteks ja omanikeks. Aga see mida see omanikuks olemine tähendab, seda pole veel õppinud. Raha oli et erastada või osta maad. Aga raha selleks , et omandada teadmisi kuidas omanik olla- vot selleks enam ei jätkunud.

Näide elust enesest: Vana Nõuka aegne suvila koperatiiv. Nüüd puha elamud. seltskond tore. Hea rahulik. Suured krundid ja puha. Täielik idüll ühesõnaga. Kunagi kui erastamine käis nende maadega, juhtus kuidagi nii et meie krundile tuli ligipääsu tee üle naabri krundi. Noh märgiti servituut peale ja puha. Kõik OK. Niikui erastamine läbi hakkas naaber ohkima- Kui tahan panen sul tee kinni ja hakkan pappi nõudma. Ühesõnaga nina läks nii püsti et vihma võib sisse sadada.Ta ju ei teadnud mida tähendab servituut. Raha jätkus 100 ruudu maa erastamiseks veel, aga seda, et seadust vähe lugeda, selleni ei küündinud.
Otsisin talle seaduse välja ja toppisin nina alla. Sai aru küll et tema poolt prohmakas. Siis hakkas hädakisa- misjaoks ma selle maa siis üldse ostsin. Pärast seda kui ma sealt seadusest veel välja lugesin sellise asja- kuna tee on tema oma, servituut siia ei loe, siis peab tema seda ka hooldama ja lahti hoidma talvel. Vot nii. Pärast seda on rahu maa peal ja sõbrad oleme jälle. Joome õlli ja teeme ühiseid grilliõhtuid. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Hr.Nõel kirjutas:

Minu arust tegemist ikka sellise eestlasliku mõttelaqdiga " Kurrat, mina olen siin peremees, see on minu oma ja teen mis tahan siin. Iga kirp ei tule köhima".

Inimesed pole senini veel aru saanud, et omand tähendab eelkõige kohustusi ja siis alles õigusi. (Maa)Omanikud meie kartulivabariigis kipuvad millegipärast ainult seda õiguste poolt märkama. Vana asi: olla või omada.

Muuseas naabri tee ja selle korrashoiu kohta niipalju, et asjaõigusseadus kohustab naabrit servituuti küll taluma, aga võimladab sinu käest küsida mõislikku kulude hüvitamist, mis on vahetult seotud antud servituudiga (maamaks, tee korrashoid jne). Ehks siis õigused ja kohustused ikka tasakaalus. :-)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2022
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas bitter »

@Lutrin: kui külas oli teada, et vald soovitas arendajal naabritega kokkuleppele jõuda siis tundub loogiline, et külaelanikud ei hakanud midagi ette ära koostama vaid võtsid seisukoha, et "las ta kõigepealt tuleb esimesena kooskõlastust küsima. Siis me saame, tänu taevale :), ometigi tähtsa näo teha ja küll me siis juba vaatame ja mõtleme ja ... ühesõnaga oleme paremas positsioonis."

OT: Sa Nõel küll õige eestlane ei ole! 8) Mina ei suudaks sellise tegelasega sõber olla ja koos õlut juua, kes on näidanud et ta võib olla oma naabri suhtes esiteks nii kasuahne ja teiseks nii loll :twisted:.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Muuseas naabri tee ja selle korrashoiu kohta niipalju, et asjaõigusseadus kohustab naabrit servituuti küll taluma, aga võimladab sinu käest küsida mõislikku kulude hüvitamist, mis on vahetult seotud antud servituudiga (maamaks, tee korrashoid jne). Ehks siis õigused ja kohustused ikka tasakaalus.

täpselt õige Mac. :D
Aga esimene reaktsioon mida mäletan oli a´la-NÜÜD ON SEE MINU MAA JA TEEN MIS TAHAN`- :wack:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas 426f »

kui paljud teist seal rajal sõitmas käisid ja kui tihti

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas mx77 »

No mina käisin aga mitte väga tihti. Tegelikult seda rada ei tarvitatud väga tihedalt. Esiteks kõik teadsid, et seal võistlusi ei toimu, enamus ikka üritab võistlusradadel treenda ja nädalavahetused niikuinii kõik võistlustel.


papsik

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas papsik »

No näete, miski asja pärast see teema teil siin üsna populaarseks osutunud. Aga ju see siis persse torgib, nagu teil siin öeldakse.
Kõigepealt siis sellele uusasukast lapasemagataja mõnitajale. Pole see uusasukas meite külas sugugi nii uus. Ammu, ammu enne Kiilerit elas meil, ehk siis tegelikult juba päris vanaasukas. No ja oma puudulikku lastetuba poleks tõesti vist mõistlik siin foorumis välja näidata. Seda peaks katsuma ikka varjata kuidagi.
Teiseks. Kõigis lähedalasuvates elamutes on püsielanikud, ka rajale kõige lähemal asuvas, ehk nn. Kiileri majas. See viimane pole vist mitte üheski registris, aga see meite riigis ei sega ometi seal alaliselt elamast. Samuti puudub kasutusluba ka kõnesoleva maaomaniku ehk Taari elumajal.
Kolmandaks siis sellest ärategemisest ikka. Kui inimene hakkab midagi ehitama ja vald ütleb ära tee, aga inimene teeb ikka külma rahuga edasi. Ja mitte ainult ei tee sama asja edasi, vaid alustab veel ühte asja. Vald jällegi, et ära tee seda esimest ja teist asja, aga inimene teeb esimest ja teist asja ikka edasi ja alustab ühtlasi ka kolmandat. Vald jällegi, et ära tee seda esimest, teist ja kolmndat....... noh ja nii mitu aastat jutti. Ehk siis inimene rikkus küüniliselt kõiki reegleid, mis ehitamise kohta üldse kehtivad ja vald asus siis talle lõpuks ära tegema?
Neljandaks. Nagu ka kõigis teistes foorumites on mode eesmärgiks, et oleks kadunud igasugu seadusetus, solvamine jne. Aga selles teemas on väga palju üleskutseid mis seaduse rikkumisele ülesse kutsuvad. Aga kuna teema ju põnev, ei tahaks ma tõesti, et see kustutamisele läheb. Pean, aga ka ise ülesse tunnistama, et olen oma tuttavatele, kes miskit ehitavad, soovitanud asi kõigepealt valmis teha, teadmises, et kõige hullem, mis nendega reaalselt juhtuda võib on mõningane sunniraha ei muud ja kõik mis juba valmis ehitatud, saab niikuinii tagantjärele seadustatud.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Kolmandaks siis sellest ärategemisest ikka. Kui inimene hakkab midagi ehitama ja vald ütleb ära tee, aga inimene teeb ikka külma rahuga edasi. Ja mitte ainult ei tee sama asja edasi, vaid alustab veel ühte asja. Vald jällegi, et ära tee seda esimest ja teist asja, aga inimene teeb esimest ja teist asja ikka edasi ja alustab ühtlasi ka kolmandat. Vald jällegi, et ära tee seda esimest, teist ja kolmndat....... noh ja nii mitu aastat jutti. Ehk siis inimene rikkus küüniliselt kõiki reegleid, mis ehitamise kohta üldse kehtivad ja vald asus siis talle lõpuks ära tegema?

Kui see asi on nii nagu papsik kirjutab, siis ...
Kiilerile ka kaasa ei tunne. Kui oled nii jäärapäine siis... jõudu paraadiks talle.
Tark õpib teiste vigadest, loll enda vigadest. :wack:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ok, ma olen ehk siin natuke kriitiline olnud nende muude Tuula küla elanike suhtes, seega vabandused. Üldiselt Kiileri, kui persooni, tegevust ei saa õigustada, sest kui midagi annab läbi ussiaugu teha siis ta ikka ka teeb nii aga mitte mõistlikul moel.
Samas oleme ausad, on just Tallnna lähiümbruses krossiradadega kõige hullem seis ja sisuliselt oli Tuula rada ainuke kõvema pinnasega rada. Pealinna ümbruses on kaks probleemi raja ehitamiseks - esiteks pinnas, see on kas paduliiv või paas või paeräga. Teiseks vahepealne hull uusarendus. Iga metstuka taga on mingi asum või siis on kõik põllumaad arendajate poolt kokku ostetud ja odava raha eest ei tha keegi neist loobuda.
Seega on tegelikult selle raja kadumisest väga kahju.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

[quote="papsik"].........................
Teiseks. Kõigis lähedalasuvates elamutes on püsielanikud, ka rajale kõige lähemal asuvas, ehk nn. Kiileri majas. See viimane pole vist mitte üheski registris, aga see meite riigis ei sega ometi seal alaliselt elamast. Samuti puudub kasutusluba ka kõnesoleva maaomaniku ehk Taari elumajal.
....................
quote]

Ehitisregistri andmetel:
a) Taari kinnistul asub ainult 1 rajatis ja see on 0.4 kV elektrirajatis.
Mitte ainult kasutusluba vaid ka ehitusluba puudub.Kui sellele kinnistule on ehitatud uus elumaja, milles elatakse sees tänase seisuga, siis
juriidiliselt on tegemist samalaadse illegaalse ehitustegevusega ning seega ka pole moraalset õigust kaasa rääkida.

b) Tupsi kinnistul /see on rajale lähim ja eeldan, et seda nimetad "nn. kiileri majaks"/ asub üksikelamu, millele
on väljastatud ehitusluba 11.01.2011.....kasutusluba puudub.

PAPSIK:
Palun kontrolli määrava tähtsusega fakte enne kui neid esitled......see info on avalik ja kui Sul pole
dial-up internetiühendus, siis ei kulu selleks rohkem kui 2 min.

998 cm³

papsik

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas papsik »

No palun vabandust lugupeetud Lutrin, aga kuna teiste meeste elumajapidamine mind tõesti, nagu ka teisi külaelanikke perssest ei torgi, siis lepin Sinult saadud teadmisega ja nimelt, et krossiraja, ehk Moto kinnistu, ja motoraja arendaja maja asukoha, ehk Tupsi kinnistu, on kõigi nenede eelpoolnimetatud kinnistute juriidilise omaniku, ehk Taari omaniku enda elamu üldse registrites olematu. Vallast räägiti küll ainult elamisloa puudumisest, aga ju nad siis ka ei teadnud. Nagu Sa isegi aru saad, siis pole selle teadmisega miskit tarka peale hakata, kui ainult seda, et nendel kolmel kinnistul on kõik asjad "vähe" nihu ja sinu loogikat kasutades pole nende omanikel õigust motoraja küsimuses sõnagi kaasa rääkida. :-)

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

papsik kirjutas:

No palun vabandust lugupeetud Lutrin, aga kuna teiste meeste elumajapidamine mind tõesti, nagu ka teisi külaelanikke perssest ei torgi, siis lepin Sinult saadud teadmisega ja nimelt, et krossiraja, ehk Moto kinnistu, ja motoraja arendaja maja asukoha, ehk Tupsi kinnistu, on kõigi nenede eelpoolnimetatud kinnistute juriidilise omaniku, ehk Taari omaniku enda elamu üldse registrites olematu. Vallast räägiti küll ainult elamisloa puudumisest, aga ju nad siis ka ei teadnud. Nagu Sa isegi aru saad, siis pole selle teadmisega miskit tarka peale hakata, kui ainult seda, et nendel kolmel kinnistul on kõik asjad "vähe" nihu ja sinu loogikat kasutades pole nende omanikel õigust motoraja küsimuses sõnagi kaasa rääkida. :-)

Kui selgub, et raja lähedal elavad inimesed, kes pole omanikud
ja kes pole raja vastu siis oleks see märk millestki.

Eelnevatest sõnavõttudest jäi mulje, et kõneled siin foorumis kogu külaelanike nimel.

Minu asi pole kellelegi midagi tõestada, proovisin jõuda selgusele kus
tehti strateegiliselt vale otsus, et selline kahetsusväärne vastasseis
üleüldse tekkis.

Aga seni, kuni teine pool pole oma nägemust toimunust väljaöelnud, ei saa
nagunii põhjendatud seisukohta kujundada.

Edu, jõudu.

998 cm³
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas 426f »

keegi võiks mu maa peale krossi raja teha,mullane pinnas ei mingit liiva ja kruusa

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

papsik

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas papsik »

Jesssss...426f. Tahtsin juba praalima hakata, et ma pole veel ühtegi sellist kohanud kes tahaks.....Ühesõnaga Toomase mobla 5215098
Lutrin-Tupsi, Moto ja Taari, olid algselt üks Taari ainult. Siis tuli Toomas ja ehitas raja ja maja. Peale seda jagati Taari kolmeks. Vallasvarana maja tegelikult müüa ei saa. Aga kas vald, teades tegelikult elumaja olemasolust, võis lubada kinnistu kolmeks jagamist, millest kahel siis olemasolev maja vallasvarana? Ja kuda pank seda lubas, kelle hüpoteek oli ilmselt säätud Taari olematut elumaja arvestades.....ei tea, ei tea....


222
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Mär 2009, 13:58

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas 222 »

Pärnus, Aurdu ringrada on ikka väga lähedal linnale ja sealsetel elanikel. Lähemad naabrid ca 50-100m.
Käigud lastakse nii auto-kui mootorratastega ikka vägagi peeneks ja keegi ei ulu nagu siinsed külanaabrid.

Hale vaadata seda " põristamisega" seotud vingumist,

Motosport is Fun


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Pärnus, Aurdu ringrada on ikka väga lähedal linnale ja sealsetel elanikel. Lähemad naabrid ca 50-100m.
Käigud lastakse nii auto-kui mootorratastega ikka vägagi peeneks ja keegi ei ulu nagu siinsed külanaabrid

No eks Pänus on see asjaajmine ka igati vinks-vonks korras. Seal ei lase keegi kedagi teist üle. :mrgreen:
Küll aga tehti seda Lätlaste poolt ühel teisel Pärnu suurehitusel. Aga see on teine teema juba.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Davidson
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Veebr 2011, 10:26

Re: omavoliliselt rajatud motorada sundlammutati

Lugemata postitus Postitas Davidson »

Mulle tundub et sa normaalse naabri naaber papsik mõnitamisena tahadki võtta asjalikke soovitusi.
Kas sa Toomase tel. numbri jagamiseks luba küsisid, normaalselt?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”