põrusin eksamil

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas z1000 »

tegin täna just teooriat, lihtne oli. sooritasin. aga väga haige on selle juures see, et sõit alles 27 juuli. ratas ammmu ootab juba. lähed kooli, lumi maas. saad load ikka nii kätte, et 3 päeva sõitu ja siis talveks garaazi.. :P

.
Kasutaja avatar

svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas svenzik »

Tsikkelröövel kirjutas:

Sips: ei olnud mu kirjutis tegelikult Sinu kriitikana mõeldud. Pigem tingitud sellest, et kuna lapsed parasjagu autokoolis käisid, jõudsid pöörased linnalegendid ja muud pehmelt öeldes kummalised seisukohad (mida mõeldakse välja "omade" ringis oma ülikõrge ego kõrguselt ja loomulikult igasuguste "lubjakate" arvamust ignoreerides) ka minuni. Eriti häiris see, kuidas ikka püüti otsida kohta, kus eksamit "kergem" teha (nt minna kusagile Viljandisse vmt). No omadel keelasin selle ühemõtteliselt ära - eksam olgu tehtud seal, kus põhiliselt sõidad. No kohe ei salli seda pidevalt lihtsama vastupanu teed minekut.
Õppesõitudel polnud õpetajatega küll mingit probleemi (siit ka küsimus - mis juhtus, et olid sunnitud 4x õpetajat vahetama - mis siis ei sobinud?). Tegin ka ise ära juhendaja paberid, et plikadega õppesõitu teha ning sain maigu suhu nii sellest, kui oled sõiduõpetaja rollis kui ka (nais)õpilaste psühholoogiast - mõlemad õnneks käinud balletikoolis vene . Väidan ühemõtteliselt, et peamine algajate viga on see, et nad pole võimelised kaugemale ette vaatame ja liiklussituatsiooni ette nägema. Vaadatakse auto nina ette ja raisatakse ära aeg, mida võiks kasutada eespool oleva liiklussituatsiooni hindamiseks. Ja kui siis situatsiooni satutakse, lastakse asi isevoolu, mille tulemusena peab siis jalakäija eest kargama (sorry, jalakäija!), foori all passides ei vaadata, kust kulgeb sinu sõidurida (lõigatakse siis otse kusagilt) jne. St rooli taga mängitakse justkui pinballi reaktsiooni peale (reaktsioon on noortel hea, aga sellest ei piisa!), jälgides nürilt kuuli, aga tegelikult on tegu vaid reageerimisega teel ette tulevatele juhtumistele, mitte omaenese kulgemise juhtimisega. Nad sõitsid oma kohustuslikud tunnid + mõned lisatunnid õpetajaga + kümmekond tundi minuga. Eksamile lasin nad siis, kui sain rahulikult kõrvalistmel istuda ja ei pidanud enam hüppama ega õpetama.
Lasin mõlemal külmavereliselt esimesel korral läbi kukkuda ja see tuli neile ainult kasuks - see tilu-lilu jutt lõppes hoobilt, sest alles siis sai neile päriselt selgeks, ei ole nii nagu koolis - et "kuidagi ikka saab". Üks näeb nüüd juba kaugelt jalakäijaid ja pole temalt enam seda "sorry't" kuulnud. Ja teine ei häbene ka autos vasakule reastumisel lisaks peeglist vaatamisele ka pead pöörata, et näha, kes tal surnud nurgas istub - pideva mopeedisõitjana päästab see ükskord veel tema tagumiku. Mina nt sain selle peegli-kogemuse omal ajal nii, et surm läks 5 cm kauguselt vihinal mööda.
Inimeste õppimiskiirus on erinev. Aga eksami tegid lõpuks ju ikkagi mööndusteta. Tähtis on resultaat ja kui Sa praegu saad kõigega hakkama - siis on ju kõik hästi, mis?

Täpselt nii ongi. Terve elu õpid ja sured ikka lollina.

Mina olen autoga sõitnud üle 10 aasta ning vähemalt iga nädal õpin midagi uut. Kas enda või kaasliiklejate suhtes. See on pidev protsess.
Mu isa õpetas, et silmad peavad nägema ette, taha ja kõrvale; ma ütlesin talle: ära mölise ja lase mul sõita. Nüüd kasutan samu õpetussõnu!

Nendesse kes väidavad, et nad oskavad autoga sõita, tuleb eriti ettevaatlikult suhtuda. See on võltskindlustunne.

Kõikidele algajatele. Kui eksamineerija on m..., siis ta on m..., aga see ei tähenda, et ta sind põhjuseta läbi kukutas. Ja kui sa saad ARK-ist läbi, ole topelt ettevaatlik, kuna SINA oled nõrgim lüli liikluses.

PS! Mul läks naisega kaks aastat enne, kui suutsin õpetada teda nii sõitma, et ta tajuks tekkinud liiklussituatsiooni nagu mina! Ja minul on ainult 10 aastat kogemust, ARK eksamineeriatel on seda tunduvamalt rohkem.

ABS - 8 elu 9-st alles

erkkimarkus

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas erkkimarkus »

Väga asjalikud viimased kommentaarid, võttis ka ennast vastu kirjutama. Ka mina olen juba 13 aastat lubadega + mõned aastad enne seda "metsavahel" harjutanud. Tõepoolest, iga päev on uus ja õpetlik. Eriti nüüd, kui ka kevadest A-kategooria omanik. See on täiesti uus maailm ja paneb nii mõndagi ka autoroolis ümber hindama!

Kõige tähtsam, mida igapäevaselt järginud olen, et tuleb sõita enda ja teiste eest samaaegselt, ehk siis eeldada, et teised on lihtsalt rumalamad või kogenenumad / rullnokad / loevad sõidu ajal telefonist uudiseid / meigivad või söövad / vahivad jalakäijaid vm ning sina pead võib-olla nende juhtimisvigu parandama või suutma nende vigade mõju eest pääseda. Nii ees, taga, kõrval, järgmisel ristmikul kui mujal. Olgu nad autos, kaherattalisel või jala. Nii õpid lihtsalt liiklust paremini jälgima kui ka kõike muud, mis teisi või sind sõidu ajal mõjutada võib. Järgmine samm on elementaarne viisakus ja sõidusujuvus - pöördel sõiduvoolu eest tõmbamine, ristmikute mitte ummistamine, paar foori ette vaatamine, piisavalt vara oma tegevusest märku andmine, porilompide juures pidurdamine jne.

Aga nagu autoga, nii ka mootorrattaga, siis esialgu läheb liiga palju energiat tehnika peale ja muu saab tahes-tahtmata vähem tähelepanu. Eks aeg ja kogemus õpetab. Loodetavasti... Ja alguses ei maksa nina püsti ajada - seda võiks küll juba autokoolis õpetada!


ruubiq
Postitusi: 92
Liitunud: 02 Nov 2010, 21:07

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ruubiq »

Ma ei saa aru mida te nii kaua seal koolis ja arkis teete? Alustasin aprilli viimane nädal ja 10 mai olid load taskus.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

vahepal said osad inimesed lubasid puhta ilma koolis ja eksamitel käimata... ei tea kas nad peaksid ka siia pröökama tulema:P


ruubiq
Postitusi: 92
Liitunud: 02 Nov 2010, 21:07

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ruubiq »

Köik tehtud ausal teel! Lihtsalt ulme tundub kui inimesed räägivad kuidas pool aastat lube taga ajavad.


TMT
Postitusi: 15
Liitunud: 25 Apr 2011, 09:59
Tsikkel: Bändit S

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas TMT »

ruubiq kirjutas:

Köik tehtud ausal teel! Lihtsalt ulme tundub kui inimesed räägivad kuidas pool aastat lube taga ajavad.

Mis siin imestada?

aprilli lõpp - läksin autokooli.
juuni algus - koolieksamid tehtud. Üle 2 sõidutunni nädalas ei saanud kirja panna (ok, paar nädalat sai 3 ka tehtud), seegi päris hea.
juuni keskpaik - ARK teooria eksam
juuli keskpaik (või august kui eelnev jutt Saue kohta on õige) - ARK sõidueksam.

isegi kiiresti. Tõsi, kui oleks märtsi lõpus kooli mindud, mai algul ARK teooria tehtud siis mai lõpuks oleksid load käes. 2 kuud.
Aga seda ei suutnud ma välja mõelda kuidas kahe nädalaga ausal teel load "algusest lõpuni" teha...


ruubiq
Postitusi: 92
Liitunud: 02 Nov 2010, 21:07

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ruubiq »

TMT kirjutas:
ruubiq kirjutas:

Köik tehtud ausal teel! Lihtsalt ulme tundub kui inimesed räägivad kuidas pool aastat lube taga ajavad.

Mis siin imestada?

aprilli lõpp - läksin autokooli.
juuni algus - koolieksamid tehtud. Üle 2 sõidutunni nädalas ei saanud kirja panna (ok, paar nädalat sai 3 ka tehtud), seegi päris hea.
juuni keskpaik - ARK teooria eksam
juuli keskpaik (või august kui eelnev jutt Saue kohta on õige) - ARK sõidueksam.

isegi kiiresti. Tõsi, kui oleks märtsi lõpus kooli mindud, mai algul ARK teooria tehtud siis mai lõpuks oleksid load käes. 2 kuud.
Aga seda ei suutnud ma välja mõelda kuidas kahe nädalaga ausal teel load "algusest lõpuni" teha...

Kui tee peal kunagi kokku satume siis vöin sulle seletada. Minu viga ka veits, lugesin lumest ja tundus et asi hakkas pihta talvel.
Edu igatahes!

Viimati muutis ruubiq, 22 Juun 2011, 00:45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas z1000 »

macintosh kirjutas:

Crap.mis linnaga tegu?

Paide

.
Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas miilits »

Avaldaks ka mõne arvamuse.
Vanasti käis ikka "isamehi" tuttavate eest kostmas, siis sai öeldud, et kui julged noore juhi kõrval magada ja ei närvitse või oled nõus oma lapsed autosse võtma ja laskma noorel juhil juhtida, siis käib küll, nii mõnigi isamees hakkas siis oma juhikandidaadi oskustes kahtlema.
See, et eksami käigus mõned näpukad tehakse, on normaalne, tähtis on, et juhil oleks ohutunne, et ta oskaks ette näha, et sõiduki valitsemine ei sergaks liikluse ja teda ümbritseva jälgimisel. Nüüd on vist tähtis sõidukisse istumine, sättimine jne., kui vanasti juhikandidaat pikalt ennast sättis, siis võis juba karta, et head juhtimist sealt oodata ei ole, kes aga hüppas rooli, tegi vaid hädavajaliku ( vaatas peeglite asetust, mõningad tähtsamad juhtimisorganid jne.)ning hakkas sõitma, oli teine asi.
Ohutundest veel nii palju, et kunagi tehti Tallinnas "inkopaatorist" (taksojuhiks 3-e kuuga) tulnud taksojuhtide põhjal statistikat. Esimesel kolmel kuul oli nn. lakse väga vähe, 3-6 kuud max, hiljem jälle tunduvalt vähem, siit järeldus, esimesed 3 kuud oli ohutunne olemas, 3-6 kuud tekkis huljulgus ja edaspidiseks oldi "õppetund" kätte saadud.
Arvan, et enamus juhtidest tunneb siin ka enda ohutunde min-max perjoodid ära.
Minu arvates paeb sõiduki juhtimine toimuma nagu tänaval käimine kõrvaltegevusena, siis jääb aega ka kaasreisjatega jutustamiseks ja muudeks tegevusteka, kui aga oleme kinni ainult sõiduki juhtimises ja kõik muu hakkab meid seal kõrval segama, siis on asi haesat juhist kaugel, muidugi sõiduki juhtimist ei tohi kunagi unarusse jätta ja ennast unustada. Kujutage ette, et näiteks tänavakoristusmasina juht tegeleks ainult sõidukiga ja masina küljes oleva harja tööd üldse ei suudaks jälgida.
Ja lõpetuseks tahaks öelda, et teiste vigadest ega õpetussõnadest me ikka õppida ei taha küll, kui aga esimese"laksu" oleme kätte saanud, siis hakkab midagi koitma, kuid mõnedel mitte kunagi ja sellest on kuradima kahju.
Jube hull on kõrvalistmel istuda, kui pead sisemiselt kogu aeg valvel olema, kui aga näed et võid rahulikult lösutada või magada, on hoopis teine tunne.
Enda arust oman ka juba mõningaid kogemusi, kuid ei häbene tunnistamast, et nädalavahetusel Rabarokile sõites panin lapse rattaga sõites külje maha, sest peateelt kõrvalteele keerates üks sõiduk veidi laiutas ja mina püüdsin temast mööda saada, ratas vajus alt ära, pärast märkasin tagarehvi äärel pigitriipu, siis oli selge, et juhtusin vales kohas liialt kallutama, õnneks ei olnud mingit kiirust ja rattale ka praktiliselt viga ei teinud. Muide pigi võis sel kohal teel olla ainult mingi väikse kitsa triibuna, ma seda praktiliselt ei märganudki.
Muide ma olen kord Tallinnas taksos tagaistmel mitte kõige kainemana sõites jalgu vastu sõiduki põrandat trampinud, sest taksojuht magas Lomonossovi tänaval trammi maha, õnneks veel jõudis, pärast minu sõidukaaslased irvitasid minu üle, et kutsehaigus lööb välja.
Kord õnnestus sakslastega nende maile sõita, siis oli meil roolis üks nii kõva juht (aastate poolest minust tunduvalt vanem), et mina palusin ennast lubada tahaistmele istuma, sest ees kõrvalistmel ma ei suutnud istuda, ise kiitis et tema ilgelt kõva juht ja igal pool ringi sõitnud, eks me kõik ole enda arust "kõvad tegijad".

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Tsikkelröövel kirjutas:

Teate, ....

Tsikkelröövel, kas sa ei ole plaani pidanud sõiduõpetajaks tulla (tõsimeeli küsin), ma näen tugevat potentsiaali. Sinu suhtumine teemasse on väga professionaalne. Te mõelge:)

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas miilits »

Hr. Õnnekas, kas Sa minu seisukohtadele vaidled vastu??? :bsmile:


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Miilits tahab ka sõiduõpetajaks saada :mrgreen: :bsmile:

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas miilits »

Sm. Bastard!
Unista edasi, näha, et Sa ei taipa asjast midagi. :wack:

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

miilits kirjutas:

Hr. Õnnekas, kas Sa minu seisukohtadele vaidled vastu??? :bsmile:

Sorry, aga ma ei lugenud sinu postitusi läbi :oops: , teen seda kohe esimesel võimalusel.


sips
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Okt 2010, 10:42
Asukoht: Tartu

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas sips »

Kusjuures, ega ma ei võtnudki seda negatiivse kriitikana, pigem positiivsena. Ja tegelikult jutt sul jumala õige :)
Aga kusjuures õige jutt, et alguses läheb põhirõhk tehnika käitumise peale ja ...ja liiklusesse jääb tähelepanu vähem, selle vältimiseks ütles A.kategooria esimese sõidutunnil et enne me linna pääle ei lähe kui platsil sõit kindel ja masina valdamine kindel. Väga positiivne!
Loodan, et sügiseks ikka load taskus on :) Vähemalt järgmiseks aastaks siis hea varnast võtta :D

Tsikkelröövel kirjutas:

Sips: ei olnud mu kirjutis tegelikult Sinu kriitikana mõeldud. Pigem tingitud sellest, et kuna lapsed parasjagu autokoolis käisid, jõudsid pöörased linnalegendid ja muud pehmelt öeldes kummalised seisukohad (mida mõeldakse välja "omade" ringis oma ülikõrge ego kõrguselt ja loomulikult igasuguste "lubjakate" arvamust ignoreerides) ka minuni. Eriti häiris see, kuidas ikka püüti otsida kohta, kus eksamit "kergem" teha (nt minna kusagile Viljandisse vmt). No omadel keelasin selle ühemõtteliselt ära - eksam olgu tehtud seal, kus põhiliselt sõidad. No kohe ei salli seda pidevalt lihtsama vastupanu teed minekut.
Õppesõitudel polnud õpetajatega küll mingit probleemi (siit ka küsimus - mis juhtus, et olid sunnitud 4x õpetajat vahetama - mis siis ei sobinud?). Tegin ka ise ära juhendaja paberid, et plikadega õppesõitu teha ning sain maigu suhu nii sellest, kui oled sõiduõpetaja rollis kui ka (nais)õpilaste psühholoogiast - mõlemad õnneks käinud balletikoolis vene . Väidan ühemõtteliselt, et peamine algajate viga on see, et nad pole võimelised kaugemale ette vaatame ja liiklussituatsiooni ette nägema. Vaadatakse auto nina ette ja raisatakse ära aeg, mida võiks kasutada eespool oleva liiklussituatsiooni hindamiseks. Ja kui siis situatsiooni satutakse, lastakse asi isevoolu, mille tulemusena peab siis jalakäija eest kargama (sorry, jalakäija!), foori all passides ei vaadata, kust kulgeb sinu sõidurida (lõigatakse siis otse kusagilt) jne. St rooli taga mängitakse justkui pinballi reaktsiooni peale (reaktsioon on noortel hea, aga sellest ei piisa!), jälgides nürilt kuuli, aga tegelikult on tegu vaid reageerimisega teel ette tulevatele juhtumistele, mitte omaenese kulgemise juhtimisega. Nad sõitsid oma kohustuslikud tunnid + mõned lisatunnid õpetajaga + kümmekond tundi minuga. Eksamile lasin nad siis, kui sain rahulikult kõrvalistmel istuda ja ei pidanud enam hüppama ega õpetama.
Lasin mõlemal külmavereliselt esimesel korral läbi kukkuda ja see tuli neile ainult kasuks - see tilu-lilu jutt lõppes hoobilt, sest alles siis sai neile päriselt selgeks, ei ole nii nagu koolis - et "kuidagi ikka saab". Üks näeb nüüd juba kaugelt jalakäijaid ja pole temalt enam seda "sorry't" kuulnud. Ja teine ei häbene ka autos vasakule reastumisel lisaks peeglist vaatamisele ka pead pöörata, et näha, kes tal surnud nurgas istub - pideva mopeedisõitjana päästab see ükskord veel tema tagumiku. Mina nt sain selle peegli-kogemuse omal ajal nii, et surm läks 5 cm kauguselt vihinal mööda.
Inimeste õppimiskiirus on erinev. Aga eksami tegid lõpuks ju ikkagi mööndusteta. Tähtis on resultaat ja kui Sa praegu saad kõigega hakkama - siis on ju kõik hästi, mis?


shatrey
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Apr 2011, 22:35
Tsikkel: veel ei ole

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas shatrey »

Yeppii, tegin eksami ära. Kõik läks hästi, enne eksami oli tunnike sõit linnas ja natuke platsi harjutasin.
Plats: estakaad, kaheksa, slaalom, ümberpõige, pidurdamine ettenähtud kohal ja sammukiirus. Kiirust ei ole mõõdetud, sammukiirusel eksamineeria käis jala kõrval.
Linn: ARKst paremale, Raja tn, Akadeemia tee, ringist teine väljasõit Sõpruse pst, Keskuse tn, esimene väljasõit ringist(märk kiirus 30!!), lisaks ringil tehti uus märgistus, kui sõidate mustamäe teelt, vasakule Vilde, paremale Akadeemia, paremale Järveotsa tn(tänava lõpus on 30 tsoon ja lõpumärki ei ole! Aga mõistusega sõidame ingini ja jälle 50), ringist teine väljasõit Õismäe teele, siis keeruline ristmik Lukoili juures(läksin vasakusse ritta siis eksida on raske, aga koht nõuab harjutamist). Sõidame mööda Õismäe Harku ringristmikuni ja teeme tagasipööre. See on jälle raske koht, peab minema vasakust rajast, ümberreastuda ning ringi paremast reast saada vasakusse ritta, märgistus on väga kehv!!! Sõidame tagasi, vahepeal on märk 40(puude sees), Järveotsa ringil teeme teine väljasõit(ringile peab minna vasakust reast ja koheselt ümberreastuda, jälle 30 tsoon, keerame Akadeemiale(vahepeal pead andma teed trollipargist väljuvatele sõidukitele ning hästi palju ülekäigu raju), kerame Raja tänavale ja suundume ARKi tagasi(vahepeal on 40 märgid, ARK parklas 10km/h tsoon). Sõiduaeg oli 15-20min algusega umbes kell 15:05.

Loodan äkki kellegile on sellest abi.

Viimati muutis shatrey, 28 Juun 2011, 14:43, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

shatrey kirjutas:

Yeppii, tegin eksami ära.

Soovin õnne.

shatrey kirjutas:

Sõidame mööda Õismäe Harku ristmikuni ja teeme tagasipööre

Kus kohal on Harku ristmik?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

shatrey
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Apr 2011, 22:35
Tsikkel: veel ei ole

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas shatrey »

Mõtlesin Harku ringi. Õismäe tee ringristmik.
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... =2011.6.27

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas bigdog »

miilits kirjutas:

...
Minu arvates peab sõiduki juhtimine toimuma nagu tänaval käimine kõrvaltegevusena, siis jääb aega ka kaasreisjatega jutustamiseks ja muudeks tegevusteks, kui aga oleme kinni ainult sõiduki juhtimises ja kõik muu hakkab meid seal kõrval segama, siis on asi heast juhist kaugel, muidugi sõiduki juhtimist ei tohi kunagi unarusse jätta ja ennast unustada.
...
Jube hull on kõrvalistmel istuda, kui pead sisemiselt kogu aeg valvel olema, kui aga näed et võid rahulikult lösutada või magada, on hoopis teine tunne.
...

Oli minulgi kunagi õpilaseks vanem härrasmees, kes käiguvahetust muidu teha ei suutnud, kui pidi vaatama kuidas ta käsi käiguvalitsat liigutab. Noorematel õpilastel olen suutnud selle harjumuse välja ravida, temale aga jäigi see külge. Muidu sõitis hästi, tajus liiklust jne. Ei jäänudki muud üle kui soovitada talle automaatkastiga autot.

Naagu juba Tsikkelröövel eelpool mainis, on probleemiks ka tahtmatus ette näha võimalikke liiklussituatsioone ning oskamatus oma tegevust ette planeerida. Näiteks peatunud bussi tagant ilmuda võiv jalakäija või pöördel suuremat kaart joonistav haagisega veok. Tore on pärast avariid teist osapoolt süüdistada, parem oleks aga õnnetus hoopiski ära hoida. Head juhti juhilubade omanikust eristabki just see, et kas ta oskab vältida enese vigu ning siluda teiste liiklejate poolt tehtud apsakad.

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

Pritsa
Postitusi: 7
Liitunud: 23 Apr 2011, 09:17
Tsikkel: CB500
Asukoht: TLN.

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Pritsa »

Sai eile Tallinna ARK-is sõidueksam ära tehtud ja lugedes antud teemat, siis sattus mulle õnneks üks muhe vana eksamineerijaks, kellega eksam esimesel korral tehtud sai. Platsilt läks sõit kadaka teele, sealt edasi kakumäele ja Harku järve poolt tagasi. Platsil oli 1 viga, et esimese korraga sõitsin seda "jalakäija kiirusega" ülesannet tehes väidetavalt liiga kiiresti, teisel katsel kui eksamineerija kõrval kõndis, siis õnnestus. Linnas oli ka paar viga, korra jäi suund näitamata ja korra jätsin märkamata kiirusepiirangu lõpu. Platsi kartsin isegi linnast rohkemgi, sest viimane kooli sõit platsil oli oktoobris ja nüüd juulis ei olnud enam oma oskustes just väga kindel. Linna olin enne eksamit saanud veidi harjutada, sest ratas sai soetatud juba mais ja ei kannatanud seda niikaua niisama vaadata tuli ikka proovida ka. Eksamineerija ei saanud ka mainimata jätta seika, et ma oma rattaga eksamile sõitsin :wink: .

Kasutaja avatar

Koll
Postitusi: 185
Liitunud: 22 Juun 2004, 13:31
Tänatud: 4 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Koll »

bigdog kirjutas:

Head juhti juhilubade omanikust eristabki just see, et kas ta oskab vältida enese vigu ning siluda teiste liiklejate poolt tehtud apsakad.

PUHAS KULD!!!!!

53 806 136 Ivar.

̿̿ ̿ ̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ 8‰ - 1%

elbastardo16
Postitusi: 159
Liitunud: 06 Juul 2010, 14:56
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas elbastardo16 »

Tegin ka teisipäeval ARK'i eksami Pärnus ja see kestis mul koos platsiga 23min ja lõpes autokooli juures. Ma arvasin esimese laksuga et kukkusin läbi või miskit sest ei uskunud et nii ruttu tehtud saab aga eksamineerja astus autost välja ja soovis õnne eksami sooritamise puhul.
Nüüd tuleb aint mota ka saada siis on kõik hästi :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
ets0
Postitusi: 128
Liitunud: 17 Mai 2006, 19:34
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500/2007
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ets0 »

Tere, head inimesed.

Panin täna Sauele eksamisõiduaja endale järgmiseks teisipäevaks kinni ja oh häda, ei suuda enam üles leida ühe sõidukoolitaja telefoninumbrit, kelle nimeks ALAR. Pidavat töötama kuskil kindlustuses ja olevat praegu puhkusel. Olen temaga teinud ühe produktiivse sõidu Järve teeninduse juurest.

Ja nüüd olen probleemi ees. Juhul, kui teda ei leia, või kätte ei saa, oleks keegi nii lahke ja laenutaks oma ratast eksamiks.

Asjaga hirmus kiire, sooviks enne eksamit jõuda veel mõne prooviringi teha.

Eduard
53333521


H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas H.P »

ets0 kirjutas:

Tere, head inimesed.

Panin täna Sauele eksamisõiduaja endale järgmiseks teisipäevaks kinni ja oh häda, ei suuda enam üles leida ühe sõidukoolitaja telefoninumbrit, kelle nimeks ALAR. Pidavat töötama kuskil kindlustuses ja olevat praegu puhkusel. Olen temaga teinud ühe produktiivse sõidu Järve teeninduse juurest.

Ja nüüd olen probleemi ees. Juhul, kui teda ei leia, või kätte ei saa, oleks keegi nii lahke ja laenutaks oma ratast eksamiks.

Asjaga hirmus kiire, sooviks enne eksamit jõuda veel mõne prooviringi teha.

Eduard
53333521

Mine Tuuliku tn õppeplatsile ja räägi mõne Motokoolitus.ee sõiduõpetajaga, neil seal igasugu rattaid kohapeal olemas. Üks naistuttav sai nii enne ARK eksamit sõidutunde teha meeldetuletuseks.

Ex: Yamaha FZ6

krisse85

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas krisse85 »

Käisin siis eile ARKi sõidueksamil ja feilisin. Rattaks oli Suzuki GSXR600 ning ei teinud kaheksat ära (2 korda panin jala maha) ja eksam lõppeski esimesel minutil. Olin varem selle rattaga harjutanud ja kaheksa ka ära teinud kuid eksami ajal oli närv nii suur, et unustasin ära, et täis A-l on suurem kast kus teha ja pressisin ennast väiksesse kasti mõlema katsega. Alles hiljem kui eksam läbi tuttav ütles, et ruumi oli ju ülegi veel aga suures pabinas unustasin eksaminaatori algsed juhised ja ikkagi hakkasin tegema kaheksat väikses kastis ja ei pööranud välja. Eks nüüd enda lolluse pärast peab jälle 3 nädalat järjekorras ootama ja järgmine kord tähelepanelikum olema.
Sama veaga kukkus läbi ka just enne mind eksamit sooritanud meesterahvas.
Peale mind siis läbis eksami edukalt elukaaslane. (Kuigi samamoodi läksid jooned sassi esimese kaheksa ajal ja hakkas keerama väikses kastis ja jalg läks maha. Aga uue katsega tuletasin meelde, et meie jaoks suurem kast ja teise korraga läbis edukalt ning ülejäänud harjutused ühe katsega ning linna ka eeskujulikult.)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

krisse85 kirjutas:

Käisin siis eile ARKi sõidueksamil ja feilisin. Rattaks oli Suzuki GSXR600 ning ei teinud kaheksat ära (2 korda panin jala maha) ja eksam lõppeski esimesel minutil. Olin varem selle rattaga harjutanud ja kaheksa ka ära teinud kuid eksami ajal oli närv nii suur, et unustasin ära, et täis A-l on suurem kast kus teha ja pressisin ennast väiksesse kasti mõlema katsega. Alles hiljem kui eksam läbi tuttav ütles, et ruumi oli ju ülegi veel aga suures pabinas unustasin eksaminaatori algsed juhised ja ikkagi hakkasin tegema kaheksat väikses kastis ja ei pööranud välja. Eks nüüd enda lolluse pärast peab jälle 3 nädalat järjekorras ootama ja järgmine kord tähelepanelikum olema.

Mina põrusin esimesel korral sellega, et platsil ukerdas minu sõidsuunas samal ajal mingi auto (eeldatavasti teine eksam, aga mine võta kinni) ning teamata tolle täspet sõidusuunda hoidsin instiktiivselt põiget tehes paremale - rohkem vaja polnudki, peegel tegi sellise vaevukuuldava "plõnn" vastu koonust (koonus isegi ei liigatanud) aga läbi see eksam oligi. Takkajärgi nentisin, et oma viga, oleksin pidanud keelduma harjutuse sooritusest, kui platsil liiguvad sõidukid, mille suund ja otstarve teadmata. Eksaminaator isegi tegi tähelepaneku, et rabistasin tänu autole aga reeglid on absoluutselt paindumatud.

Minu jaoks polnud läbikukkumine kui selline otseselt probleemiks (vahel lihtsalt läheb viltu, mis teha) aga küll "viskas üle", et ooteaeg järgmise korrani 5 nädalat ja mingi ennast täis letitöötaja inin teemal, et te peaksite ikka järele mõtlema, miks teil ei õnnestunud aga mitte nurisema järjekorra pikkuse üle.

Sellega seoses kammisin läbi hulgaliselt dokumente ja jõudsin järeldusele, et eksmiplatsil on asjad üsnagi reglementeerimata - väga paljud asjad sõltuvad eksaminaatori suvast ja konkreetse platsi ülesehitusest. Ehk siis sinu konkreetne näide, platsil on jooned maha joonitud nii, et neid on võimalik segi ajada, aga ei tohiks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
ets0
Postitusi: 128
Liitunud: 17 Mai 2006, 19:34
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500/2007
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ets0 »

Nüüd sain minagi lõpuks sõidu positiivselt tehtud Sauel. Üleeile. Dag oli väga positiivses tujus, usun on seda kogu aeg. Tegin platsi nagu muuseas ja siis linna. Kõigepealt sõitsime pärnu mnt.d pidi Tallinna poole, siis natuke Hiiut, siis TPI ringilt 4. väljasõit ehk siis tagasi Nõmmele ja V. Pärnu mnt.d pidi Saue ARKi tagasi. Vahepeal tuli hirmsat paduvihma 90.ne alas, olin sunnitud kiiruse lausa 60.ni laskma.

Igaljuhul JESS, see meeletu kadalipp sai läbi.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Krätz


karin005

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas karin005 »

Kukkusin ka siis 1. korda tsiklieksamilt läbi. Olen kohutav närveldaja ja juusiis närvid vedasid mind alt. Kukkusin platsil tehes 8-t läbi, panin 2 korda jala maha. Mul käed jubedalt värisesid ja lihtsalt tundisn, et ei suuda neid pöördeid seal teha. Muidu ma enne eksamit tund aega proovisin kõik läbi ja tulid harjutused ok-lt välja, aga seal eksamil olles on hoopis teine teema. Pead KOHE kõik õigesti ära tegema või siis uuel katsel. Lähen siis uuele katsele sept. alguses oma rattaga ja käin ARK-i platsil õhtuti harjutamas. Kuna ise tegin b-kat load viljandis, siis olen mõelnud ka eksamit viljandis teha, et tunnen seal liiklust paremini jne. Tartut üldiselt ei tunne kaa, kui peaks linnasõidule pääsema. Aga eks teen niikaua neid lube, kuna õnnestub. Kasvõi 10 korda või rohkem. Ükskord PEAB lihtsalt läbi saama. Aga väga loodan siiski enne lume tulekut load tasku saada, aga ei tea, kas ka õnnestub.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”