põrusin eksamil

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


dnb303
Postitusi: 22
Liitunud: 28 Mär 2011, 20:19
Tsikkel: võimas

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas dnb303 »

kas keegi on eksamit bikiga teinud?kas 8 saab tehtud?


zx12r

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas zx12r »

dnb303 kirjutas:

kas keegi on eksamit bikiga teinud?kas 8 saab tehtud?

Pakun et üsna suur osa meist on teinud bikEga eksami. Kõik saab tehtud kui oskad.


antti004
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Apr 2011, 21:11
Tsikkel: Kawasaki KLE 500

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas antti004 »

Eelnev mootoriga kaherattalise peal olemise kogemus 0.
Asusin eelmine aasta A-kati lubasid tegema. Sai kevadel alustatud , et enne suve läbi saaks selle kadalipu.
Esimesel linnasõidul sai vastasuunavööndis ära käidud, viimasel sai vales kohas tagasipööre sooritatud. See mis vahele oli ei kannata kirjutamist.
Et aru saada kui s**t õpilane ma tegelikult olen, siis peale kohustuslikku 10 ratta tundi saadeti koolist minema kui kõige lootusetum juhmard. Kästi ark-is aeg kinni panna ning jäädi lootma , et küll eksam mult sõiduisu võtab.
Eksami alguses närvis nagu joodikul kahe tsükli vahel. Platsi sõidul kästi kallaku peal kaks jalga maha panna, või sain ma ise valesti aru.
Igaljuhul esipidurit hoides ja gaasi-sidurit jebides sain vist tagurattalt natuke rohkem pöördeid välja kui vaja. Ülejäänud platsi uimasin läbi. Tegelikuilt vist ikka roomasin , et mitte mingil juhul kuhugi vastu puutuda. Kõrvalepõige ja pidurdus pole sellel platsil vist jalgrattaga ka nii aeglaselt tehtud. Ei mingit kriitikat. Ja siis tänavale . "Sõida Turu tänavalt üles Võru maantele", "Keera vasakule","Kiirust juurde", "Keera paremale" (Võru mnt-> lennuvälja suuans) , "Keera paremal"(Elva mnt. Tartu suunas)" ja "Aardla kaudu tagasi arki õuele" ---- peaaegu kogu vestlus, lõpp oli paar sõna pikem. Kõik ! Antud näide kummutab väite , et Kõiksevägevam hoiab joodikuid. Haruarve õnnistatakse ka kaineid juhte.

Nii õppesõit kui ekasm oli kooli rattal milleks 600cc bike. Oli küll vana ja väisinud aga platsisõidu manöörvreid väga mugav teha.


erkkimarkus

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas erkkimarkus »

Mina tegin eksami oma bike'iga (CBR 600 RR). Enne seda sai platsil kõvasti harjutamas käidud. Pöörderaadius ja kiirus olid sellel hoopis midagi muud kui autokoolirattal. Ehk siis mingit siduriga juristamist ei ole, kõik tuleb teha täiskiirusel ja üsna järsult kallutades. Kogemust ja sõidujulgust annab / arendab see aga vägevalt, soovitan, kellel vähegi võimalus! Pärast sain veel eksaminaatori käest kiita, et ta pole juba aastaid näinud, et keegi nii kiiresti slaalomit oleks teinud :D

Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas makuke »

Raske õppistel, kerge lahingus..
Tegin ka eksami 600-se ninjaga mille pöörderaadius kiita pole. Peale korralikku "lenks piirajas" kallutamist saab 8 ja muud vigurid ARKi plastsil vabalt tehtud:D Palju edu teistele!


grahv
Postitusi: 1179
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 71 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas grahv »

Väike tarkusetera järeltulijatele - raadiosaatja kürvaklapp tuleb kõrva panna pea alaspidi nii, et juhe käiks üle kõrva ja kõrva tagant läbi. Siis ei tõmba seda kiivrit pähe pannes paigast ega kao ka kuskile kui oma pead öökulli kaela otsas keerutad. Huvitav siis, et eksamineerijad seda ise välja ei paku võimalike probleemide vähendamiseks?


reimps

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tuhat vabandust teemasse mittepuutuva eest, aga.. kürvaklapp? (lol)


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Bastard »

reimps kirjutas:

Tuhat vabandust teemasse mittepuutuva eest, aga.. kürvaklapp? (lol)

Mu esimene reaktsioon selle peale oli kah hüsteeriline naer, sorry! :mrgreen:
Aga et postitus aia taha ei läheks, siis täna sai A kat eksam tehtud, esimesel korral põrusin slaalomis, täna sai see läbitud puhtalt (kuigi veidi aeglasemalt kui võiks). Muidugi sai üks asula märk kah kahe silma vahele jäetud Võru mnt viaduktilt tulles (Tartu), aga märkasin õigel ajal ja sai hoog maha pidurdatud :)

Kasutaja avatar

Kri$o$
Postitusi: 558
Liitunud: 18 Okt 2005, 09:42
Tsikkel: rod ja pooleli xs
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Kri$o$ »

hiiumaal pidavatki kürvaklapid nii kõrva kui ..... käima :wack:

Sex is like a card game, if you don't have a good partner, then you better have a good hand ...
I don't give a shit, I don't take any shit, I'm not in the shit busines!
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas yeekim »

reimps kirjutas:

Tuhat vabandust teemasse mittepuutuva eest, aga.. kürvaklapp? (lol)

(lol) (lol) Ärge pange tähele, ta sai hiljuti tõsise põrutuse osaliseks (crash)

edu :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
ets0
Postitusi: 128
Liitunud: 17 Mai 2006, 19:34
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500/2007
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas ets0 »

grahv kirjutas:

Väike tarkusetera järeltulijatele - raadiosaatja kürvaklapp tuleb kõrva panna pea alaspidi nii, et juhe käiks üle kõrva ja kõrva tagant läbi. Siis ei tõmba seda kiivrit pähe pannes paigast ega kao ka kuskile kui oma pead öökulli kaela otsas keerutad. Huvitav siis, et eksamineerijad seda ise välja ei paku võimalike probleemide vähendamiseks?

Ei aita see juhtme tõmbamine eest ega tagant, kui aku pees on. Sorry.

Kasutaja avatar

riivo
Postitusi: 22
Liitunud: 08 Mär 2009, 20:03
Tsikkel: Kawa ER5

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas riivo »

kürvaklappide kürvas püsimisele aitab kaasa ka kiivrisuka kasutamine. ilma kiivrisukata kipuvad enamik klappe kõrvast varem või hiljem välja ronima. ausalt :) ise eelistan pigem sukka kui mitu-setu ringi ümber kürva mässida.
ühtlasi soovitan jälgida, kaablil oleks piisavalt ruumi ja et pead oleks võimalik piisaval määral vasakule-paremale-üles-alla liigutada nii et punn kürvas püsib :)


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas koi »

riivo kirjutas:

kürvaklappide kürvas püsimisele aitab kaasa ka kiivrisuka kasutamine. ilma kiivrisukata kipuvad enamik klappe kõrvast varem või hiljem välja ronima. ausalt :) ise eelistan pigem sukka kui mitu-setu ringi ümber kürva mässida.
ühtlasi soovitan jälgida, kaablil oleks piisavalt ruumi ja et pead oleks võimalik piisaval määral vasakule-paremale-üles-alla liigutada nii et punn kürvas püsib :)

Ead tolvanid (lol) :wack:
Pole foorumit lugedes ammu nii lõbus olnud :bsmile:

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Piipz »


sips
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Okt 2010, 10:42
Asukoht: Tartu

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas sips »

sinilind123 kirjutas:
sips kirjutas:

Ma võin sind lohutada sellega, et kui ma käisin tartus B kategooriat sooritamas (ma tegin sõidueksamit 10 korda.Alles 11 korral sain läbi) ...

:mrgreen: Oled sa ikka kindel, et autoga sõitmine on hea idee ? Ühistransport võib mõningatel juhtudel olla mõistlikum :mrgreen: :wack:

:) Ma olin alguses, ausõna samal arvamusel. Aga hetkeseisuga ma arvan, et mind võib rooli lubada küll. :roll: :wack:

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas miilits »

10 korda EI-d ei ole kindlasti rekord, olen näinud vähemalt 25-t eid, pärast seda kirjutas kaebuse ministrile ning siis moodustati komisjon sõidueksami võtmiseks (muide tegu oli rikkalikke rahasid kandva isamasõja veteraniga ), ülesandeks anti omal vabal valikul juhtida sõiduautot Tallinnas Lastekodu tänavalt Baltijaama juurde. Tallinna RAI ülem hr. e.selleaegne sm.Soo hakkas kaubamaja juures jumalakeeli paluma, et teda autost välja lastaks ja tema enam sel aktsioonil ei osale, muidugi komisjoni otsus tuli jällegi negatiivne. :ner:
Olen sellest ka varem vist kirjutanud.


sips
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Okt 2010, 10:42
Asukoht: Tartu

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas sips »

sips kirjutas:
sinilind123 kirjutas:
sips kirjutas:

Ma võin sind lohutada sellega, et kui ma käisin tartus B kategooriat sooritamas (ma tegin sõidueksamit 10 korda.Alles 11 korral sain läbi) ...

:mrgreen: Oled sa ikka kindel, et autoga sõitmine on hea idee ? Ühistransport võib mõningatel juhtudel olla mõistlikum :mrgreen: :wack:

:) Ma olin alguses, ausõna samal arvamusel. Aga hetkeseisuga ma arvan, et mind võib rooli lubada küll. :roll: :wack:

Ma mainiks ära asjaolu, et ma polegi nii lootusetu juhtum- libedakoolitusel polnud mingit probleemi auto käsitlemisega, ja kõik ülesanded said sooritatud päris okeilt.Aga mis putub arki siis minuga samal ajal käis üks neiu, kes tallas minu 11 käigu ajal seda teed juba 20-ndat korda. Nii et :)

Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 248
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Jannes »

sips kirjutas:

:) Ma olin alguses, ausõna samal arvamusel. Aga hetkeseisuga ma arvan, et mind võib rooli lubada küll. :roll: :wack:

Oojaa, ma arvan, et 90-95% liikluses osalejates arvab nii ja siis vaatad seda bardakki, mis selle enesekindluse alusel toimub... :nono:

Sui generis
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Härrased, hoidke nüüd oma hobuseid. :wink:
Kui sai eksami tehtud ja saab sõidetud, siis on kõik korras. Ei ole välja lugeda kuskilt ju egolaksu, lihtsalt inimene ütles ausalt ära et tegi asja korda kümme ning sai tehtud.

Jannes kirjutas:
sips kirjutas:

:) Ma olin alguses, ausõna samal arvamusel. Aga hetkeseisuga ma arvan, et mind võib rooli lubada küll. :roll: :wack:

Oojaa, ma arvan, et 90-95% liikluses osalejates arvab nii ja siis vaatad seda bardakki, mis selle enesekindluse alusel toimub... :nono:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

dnb303 kirjutas:

kas keegi on eksamit bikiga teinud?kas 8 saab tehtud?

Ja mis sa selle teadmisega pihta hakkad, kui kuuled, et keegi on bike'ga eksamil kaheksa sooritanud? Parem võta oma bike ja mine harjutama platsile kuni oled võimeline sooritama kõik harjutused.

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas miilits »

Targem oleks selleks sõiduks sobilikum masin valida näit: klassikaline või enduro, milleks "linnukese" nimel punnitada ja asjatult kulutusi teha.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Teate, mul mõlemad plikad tegid sel kevadel load (B). Mõlemad kukkusid esimesel korral läbi. Üks neist siunas küll eksaminaatorit, aga sai videot vaatamas käidud - jummala õigus tegelikult eksaminaatoritel. Teisel korral tegid mõlemad eksami ära probleemideta. Käisin ise 2 aasta eest käru lube tegemas, sestap ka endal eksamikogemus olemas (probleemideta). Ja siinkohal astun ma tegelikult küll eksaminaatorite kaitseks välja, vähemalt Tartus.
Need mehed teevad lihtsalt oma tööd. Nende asi on anda hinnang, kas noor juht on valmis tänavale minema või mitte. Loomulikult on seal väga palju ka subjektiivset osa, aga ka see käib asja juurde. Enamus meist on tegelikult kaugelt sitemad juhid, kui me ise arvame (mina nende hulgas). Kusjuures, täiesti loomulikult on enesehinnang noorte inimeste puhul kõrgemgi (see pole etteheide, see lihtsalt on nii). Kaasliiklejad aga tunnevad kehva juhi ju alati ära, mis?
Samas, nt iga hinna eest õigust ajav juht ei kõlba tänavale. Mis sa selle õigusega postuumselt peale hakkad? No ei ole küps selline inimene. Eksamil peab suutma oma ego nii palju alla suruda, et teha, mis eksaminaator tahab - emotsioonide kontrollile allutamine on juhi puhul mu meelest ülitähtis. Ega see on ka elus nii - ei ole võimalik juhtida alluvaid, kui ise alluda ei suuda. Kui sõidad oma sõidu rahulikult tõmblemata ära, täites eeskirju, saad raudselt eksamilt läbi.
Ja lõppude lõpuks, kui mõni teeb eksamit 10 korda, siis ei toimu see ju kogu aeg sama eksaminaatoriga? Järelikult ei ole viga ju eksaminaatoris.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

Rytaly
Postitusi: 39
Liitunud: 01 Okt 2010, 20:40

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Rytaly »

Hei! Lugedes Teie postitusi tuli tahtmine ka oma lugu kirja panna. Kusjuures ei midagi hullu...tegin kolmandal korral tsikliload ära, mõlemal esimesel korral ikka ise süüdi. Esimesel korral ei saanud tehtud nö. kaheksat, soomes see päris klassikaline kaheksa ei ole, aga ikkagi. Teisel korral pidin teed andma vastutulevale autole, tema viipas viisakalt käega ja mina muudkui startisin :oops: Mis puutub kiiruse mõõtmisse radariga platsisõidul , siis see on tõsi. Tuleb teha kolm harjutust erinevatel kiirustel 30 km, 40 km ja 50 km/h. Platsiharjutusi kokku 6 ja need tuleb sooritada kindlas järjekorras. Õpetajad väga ok ja eksaminaatoril ei tundunud ka mingeid puudeid olema :D

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1781
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 121 korda
Tänatud: 190 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas simp »

suuremaid kiilakaid oli 2a tagasi 2tk. Nüüdseks on üks.
Allesoleva kohta julgen ainult kiidusõnu öelda. Tegin b-kat'i temaga.
A-kat'i lähen tuleval esmaspäeval tegema, elame näeme.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

simp kirjutas:

A-kat'i lähen tuleval esmaspäeval tegema, elame näeme.

Kuidas täna seis on? Kas võime õnne soovida või kaasa tunda?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

sips
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Okt 2010, 10:42
Asukoht: Tartu

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas sips »

Tsikkelröövel kirjutas:

Teate, mul mõlemad plikad tegid sel kevadel load (B). Mõlemad kukkusid esimesel korral läbi. Üks neist siunas küll eksaminaatorit, aga sai videot vaatamas käidud - jummala õigus tegelikult eksaminaatoritel. Teisel korral tegid mõlemad eksami ära probleemideta. Käisin ise 2 aasta eest käru lube tegemas, sestap ka endal eksamikogemus olemas (probleemideta). Ja siinkohal astun ma tegelikult küll eksaminaatorite kaitseks välja, vähemalt Tartus.
Need mehed teevad lihtsalt oma tööd. Nende asi on anda hinnang, kas noor juht on valmis tänavale minema või mitte. Loomulikult on seal väga palju ka subjektiivset osa, aga ka see käib asja juurde. Enamus meist on tegelikult kaugelt sitemad juhid, kui me ise arvame (mina nende hulgas). Kusjuures, täiesti loomulikult on enesehinnang noorte inimeste puhul kõrgemgi (see pole etteheide, see lihtsalt on nii). Kaasliiklejad aga tunnevad kehva juhi ju alati ära, mis?
Samas, nt iga hinna eest õigust ajav juht ei kõlba tänavale. Mis sa selle õigusega postuumselt peale hakkad? No ei ole küps selline inimene. Eksamil peab suutma oma ego nii palju alla suruda, et teha, mis eksaminaator tahab - emotsioonide kontrollile allutamine on juhi puhul mu meelest ülitähtis. Ega see on ka elus nii - ei ole võimalik juhtida alluvaid, kui ise alluda ei suuda. Kui sõidad oma sõidu rahulikult tõmblemata ära, täites eeskirju, saad raudselt eksamilt läbi.
Ja lõppude lõpuks, kui mõni teeb eksamit 10 korda, siis ei toimu see ju kogu aeg sama eksaminaatoriga? Järelikult ei ole viga ju eksaminaatoris.

Kõigepealt, hakkan su viimasest sõnasabast kinni - ma pole öelnud, et viga oli eksaminaatoris(tes). 5 erinevat meesterahvast sel ajal seal oli...ja sõita sain pm 4-ga neist. ja negatiivne hinnang on vaid ühe eksaminaatori kohta. Teised 5 + tegid oma tööd. Loomulikult ma TEAN et ise olin süüdi, st. esimese vea tekkimisel tekkis paanika ja pm tuli närv sisse ja oligi tähelepanematusest uus viga. Õnneks ühtegi eluohtliku viga ei teinud, kuid eksamit sooritatud ei saanud. Üks kord kukutati läbi ka teise liikleja süü läbi.
Olles sõitnud 7 kuud maal kui ka linnas, olen autoga kinni jäänud, olen ise välja kaevanud, olen pidanud maanteel näpud õliseks tegema ja olen pidanud inimestelt abi küsima, olen õppinud palju rohkem kui võib olla siis kui oleksin kohe selle eksami ära teinud ( st loe igalt eksamilt panin ma kõrva taha midagi olulist). Muideks käisin autokoolis, kus sõitsin ära kohustuslikud tunnid, vahetasin 4 x sõiduõpetajat + sõitsin 20 lisatundi ja mulle öeldi, et järjest hullemaks läheb jne. Vahetasin kooli, käisin nädal aega sõitmas - ja lubati juba eksamile. Seega autokoolis õppisin ma vaid konkreetselt autoga juhtimist, kuid korduv eksamil käimine linnaliiklust ja reageerimist pidevalt muutuvatele oludele. Ja tegelik elu on õpetanud tulema toime ka olukordadega, mis minu juhtimisoskusest ei sõltu.
2 nädalat tagasi käidud lõppastme koolitusel olin pm vähestest, kes sõitis libedad rajad läbi nii nagu seda oodati.

A.kategooria kursusel, hetkel küll teoorias, ma kavatsen võtta viimast nii teooria kui ka praktilistest tundidest. Ja edu kõigile, kes lähevad eksamile lähi ajal.


jaano15

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas jaano15 »

.

Viimati muutis jaano15, 04 Mai 2012, 23:34, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Ja lähed arki edasi ja tuleb seal viis viga ja siis edasi lähed koju ära ja mõtled et ehk ei peaks nii lihtsalt need asjad käima. :mrgreen:

jaano15 kirjutas:

Sai ka a-kat ette võetud ja täna tegin autokooli eksami ära. Alguses kooli minnes oli küll jutt et teooriaeksamil tuleb 30 küsimust ja kuni 3 valet võib olla. Aga täna käisin eksamit tegemas ja tuli 5 viga. Vana oli mõnus vend, lasi läbi ja andis paberid kätte, et mine arki edasi :D.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Sips: ei olnud mu kirjutis tegelikult Sinu kriitikana mõeldud. Pigem tingitud sellest, et kuna lapsed parasjagu autokoolis käisid, jõudsid pöörased linnalegendid ja muud pehmelt öeldes kummalised seisukohad (mida mõeldakse välja "omade" ringis oma ülikõrge ego kõrguselt ja loomulikult igasuguste "lubjakate" arvamust ignoreerides) ka minuni. Eriti häiris see, kuidas ikka püüti otsida kohta, kus eksamit "kergem" teha (nt minna kusagile Viljandisse vmt). No omadel keelasin selle ühemõtteliselt ära - eksam olgu tehtud seal, kus põhiliselt sõidad. No kohe ei salli seda pidevalt lihtsama vastupanu teed minekut.
Õppesõitudel polnud õpetajatega küll mingit probleemi (siit ka küsimus - mis juhtus, et olid sunnitud 4x õpetajat vahetama - mis siis ei sobinud?). Tegin ka ise ära juhendaja paberid, et plikadega õppesõitu teha ning sain maigu suhu nii sellest, kui oled sõiduõpetaja rollis kui ka (nais)õpilaste psühholoogiast - mõlemad õnneks käinud balletikoolis vene . Väidan ühemõtteliselt, et peamine algajate viga on see, et nad pole võimelised kaugemale ette vaatame ja liiklussituatsiooni ette nägema. Vaadatakse auto nina ette ja raisatakse ära aeg, mida võiks kasutada eespool oleva liiklussituatsiooni hindamiseks. Ja kui siis situatsiooni satutakse, lastakse asi isevoolu, mille tulemusena peab siis jalakäija eest kargama (sorry, jalakäija!), foori all passides ei vaadata, kust kulgeb sinu sõidurida (lõigatakse siis otse kusagilt) jne. St rooli taga mängitakse justkui pinballi reaktsiooni peale (reaktsioon on noortel hea, aga sellest ei piisa!), jälgides nürilt kuuli, aga tegelikult on tegu vaid reageerimisega teel ette tulevatele juhtumistele, mitte omaenese kulgemise juhtimisega. Nad sõitsid oma kohustuslikud tunnid + mõned lisatunnid õpetajaga + kümmekond tundi minuga. Eksamile lasin nad siis, kui sain rahulikult kõrvalistmel istuda ja ei pidanud enam hüppama ega õpetama.
Lasin mõlemal külmavereliselt esimesel korral läbi kukkuda ja see tuli neile ainult kasuks - see tilu-lilu jutt lõppes hoobilt, sest alles siis sai neile päriselt selgeks, ei ole nii nagu koolis - et "kuidagi ikka saab". Üks näeb nüüd juba kaugelt jalakäijaid ja pole temalt enam seda "sorry't" kuulnud. Ja teine ei häbene ka autos vasakule reastumisel lisaks peeglist vaatamisele ka pead pöörata, et näha, kes tal surnud nurgas istub - pideva mopeedisõitjana päästab see ükskord veel tema tagumiku. Mina nt sain selle peegli-kogemuse omal ajal nii, et surm läks 5 cm kauguselt vihinal mööda.
Inimeste õppimiskiirus on erinev. Aga eksami tegid lõpuks ju ikkagi mööndusteta. Tähtis on resultaat ja kui Sa praegu saad kõigega hakkama - siis on ju kõik hästi, mis?

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

Jürjo

Re: põrusin eksamil

Lugemata postitus Postitas Jürjo »

jaano15 kirjutas:

Sai ka a-kat ette võetud ja täna tegin autokooli eksami ära. Alguses kooli minnes oli küll jutt et teooriaeksamil tuleb 30 küsimust ja kuni 3 valet võib olla. Aga täna käisin eksamit tegemas ja tuli 5 viga. Vana oli mõnus vend, lasi läbi ja andis paberid kätte, et mine arki edasi :D.

Kas mitte koolieksamil 60 küsimust polnud ja 10% võis valesid olla?
ARK eksamil on 30 küsimust!

Endal siis ARK-s teooriaeksam 2.juulil!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”