Autokoolid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Vidget kirjutas:

Praegusel hetkel lajatatakse neile sama puuga, aga võiks olla tiba paindlikum: Sõidutunde küll samapalju, aga kui platsiharjutused selged, siis võiks varem linnapeale minna ja seal põhjalikum olla.

Ju siis minu poolt läbitud kool erineb ka tavalistest, sest saades aru platsil, et oskan sõita jätkus viimane kohe tänaval...
Aga täissõidutunnid tuleks igal juhul teha läbi nii algajal, kui ka oma arust oskajal.
Mis aga puutub nendesse rolluvendadesse ja ilma lubadeta vendadesse, kes on 5a. sõitnud, siis minu nägemuse kohaselt tuleks neid ka võtta kui oskamatuid. Vaadates nende liiklemist linnas, siis 90% on ime, et nad pole kuhugi alla keeranud või kedagi alla ajanud... Ei ole päris ilma asjata välja mõeldud need miinimum sõidutunnid.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Raiki kirjutas:
Vidget kirjutas:

Praegusel hetkel lajatatakse neile sama puuga, aga võiks olla tiba paindlikum: Sõidutunde küll samapalju, aga kui platsiharjutused selged, siis võiks varem linnapeale minna ja seal põhjalikum olla.

Ju siis minu poolt läbitud kool erineb ka tavalistest, sest saades aru platsil, et oskan sõita jätkus viimane kohe tänaval...
Aga täissõidutunnid tuleks igal juhul teha läbi nii algajal, kui ka oma arust oskajal.
Mis aga puutub nendesse rolluvendadesse ja ilma lubadeta vendadesse, kes on 5a. sõitnud, siis minu nägemuse kohaselt tuleks neid ka võtta kui oskamatuid. Vaadates nende liiklemist linnas, siis 90% on ime, et nad pole kuhugi alla keeranud või kedagi alla ajanud... Ei ole päris ilma asjata välja mõeldud need miinimum sõidutunnid.

Raiki, ega ei olegi väitnud, et olen mina mingi kõva oskaja või et oskajad on need, kes on lubadeta sõitnud. Ma mõtlesin seda, et autokoolis õpetatakse mingi tasemeni(ehk minu arvates valmistatakse inimesi ette ARK eksamiks, mis on vale, aga kahjuks on nii), kogemused tulevad aga õnneks/kahjuks siis, kui osaled ise liikluses, kui sinu kõrval pole sõiduõpetajat või kui sõiduõpetaja ei sõida sinu taga. Aga nagu ka ennist mainisin, õpetamisel on siiski vahe suur, kas inimene on enne ratta seljas olnud või nagu ütles Vidget, et inimene ei püsi jalgrattagagi püsti. Ja see, et sõidutunde oli vähem: on märgitud ka mu sõpradel ja tuttavatel B-kat tehes teistes autokoolides viimased 4-5-6 sõidukorda niisama lehele, kui õpetaja on aru saanud, et ta on juba nii palju õpetanud, et pole mitte midagi öelda õppesõidu ajal ja inimene on valmis ARK eksamiks. Olen enam kui kindel, et seda asja juhtub pidevalt pea kõigis autokoolides.
Miinimum sõidutundide arv on harju keskmine, inimesed on erinevad, ei saa ju väga objektiivselt hinnata kes palju sõitu vajab, see tuleb alles autokoolis välja. Ja ütlen veel kord, kui mina tegin A-kategooriat oli mul all juba ca 100000km autoga. Peace :)

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Raiki »

JAWAmees kirjutas:

.. kogemused tulevad aga õnneks/kahjuks siis, kui osaled ise liikluses, kui sinu kõrval pole sõiduõpetajat või kui sõiduõpetaja ei sõida sinu taga. Ja see, et sõidutunde oli vähem: on märgitud ka mu sõpradel ja tuttavatel B-kat tehes teistes autokoolides viimased 4-5-6 sõidukorda niisama lehele, kui õpetaja on aru saanud, et ta on juba nii palju õpetanud, et pole mitte midagi öelda õppesõidu ajal ja inimene on valmis ARK eksamiks. Olen enam kui kindel, et seda asja juhtub pidevalt pea kõigis autokoolides.
Miinimum sõidutundide arv on harju keskmine, inimesed on erinevad, ei saa ju väga objektiivselt hinnata kes palju sõitu vajab, see tuleb alles autokoolis välja. Ja ütlen veel kord, kui mina tegin A-kategooriat oli mul all juba ca 100000km autoga. Peace :)

Sõiduõpetaja Sinu seljataga ongi vajalik just selleks, et sa ei õpiks valesti sõitma. See, et sõidutunnid õhust märgitakse lehele ongi vale. Miinimum sõidutunnid ei ole suhteline mõiste ja ei jookse mitte kellelgi mööda külge maha. Miks käivad ka pika sõidukogemusega rattusrid Moto Survival üritustest osa võtmas??? Siia ei puutu mitte miskit pidi ARK, vaid hoopis see, et Sa peale eksamit kuhugi kägarasse ennast ei sõidaks.
See kui palju sa autoga enne oled sõitnud, ei puutu üldse asjasse. Mina olen kaherattalistega tatist peale liigelnud ja lubade tegemise hetkeks olid autoload käes juba 14 aastat. See aga ei puutu üldse asjasse. Ega need sõidutunnid pole välja mõeldud õpetaja jaoks. See ikka Sinu enda turvalisuse huvides, et sõita läbi need miinimum tunnid ja saada õigete sõiduvõtetega sõidutunnetus. Ja kui miinimumist ei peaks piisama, siis on alati võimalus ka lisatunde võtta.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Raiki, Teil on oma arvamus, minul oma. Ei ole minu eesmärk suruda kellegile peale oma arvamust.
Mingid moto survival koolitused võiksid minugi poolest olla kohustuslikud nagu on lõppastme koolitus b-kat puhul, olen suht kindel, et sellist kogemust nagu seal, ei saa ühestki autokoolist. Aga see jälle eeldaks seaduste muutmist ja koolitamiskorra/nõuete muutmist jnejne... Arvan, et pole mõtet seda teemat enam siin arutada :)

Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas leko »

Teema on 31lk pikk....ja pool jutust suhteliselt mõtetu/kasutu vaidluse ja muu ebavajalik.
Ei tahaks eraldi teemat teha seega küsiksin siis nagu kokkuvõtvalt:
Millist autokooli soovitate Tallinnas A-kati tegemiseks?
PS. Tähtis oleks kursuse hind ning ka võimalus osadena maksta.

:bsmile:
Tänan juba ette,
Siim

Kasutaja avatar

-Piilu-
Postitusi: 141
Liitunud: 17 Apr 2011, 21:22
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas -Piilu- »

Hajas lasti mul kolmes osas maksta. Teooria alguses 95€ ja siis sõidud kaks korda 125€. Küsi ja ütle, et soovid. Väga mõistlikult suhtuti.
Ja õpetaja on ka suhteliselt elu näinud ning selline mõnus kuju!

Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas leko »

Leidsin Okidoki.ee-st sellise kuulutuse:
http://www.okidoki.ee/item/787460/

Kas kellegil on kogemusi?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

http://www.motokoolitus.ee

Eelmine aasta A kat käes vadusel sai minuarust ka mitmes osas maksta

Kasutaja avatar

-Piilu-
Postitusi: 141
Liitunud: 17 Apr 2011, 21:22
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas -Piilu- »

badandevil kirjutas:
-Piilu- kirjutas:

Hajas lasti mul kolmes osas maksta. Teooria alguses 95€ ja siis sõidud kaks korda 125€. Küsi ja ütle, et soovid. Väga mõistlikult suhtuti.
Ja õpetaja on ka suhteliselt elu näinud ning selline mõnus kuju!

Kas sul on juba sõidutunnid? Mulle millegipärast keegi ei andnud märku, et saab sõitma minna, pidin ise uurima...

Hajas sõidutunnid käivad juba!


janku

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas janku »

Huvitav, miks Tallinna ja Tartu autokoolide hindadel on nii suur vahe. Mine kasvõi Tartusse tegema. Muidu võib veel soovitada mõnda kohta, kus lube saaks teha. Odava hinnaga:P


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

janku kirjutas:

Huvitav, miks Tallinna ja Tartu autokoolide hindadel on nii suur vahe. Mine kasvõi Tartusse tegema. Muidu võib veel soovitada mõnda kohta, kus lube saaks teha. Odava hinnaga:P

Juurdlesin ise eelmisel hooajal sama küsimuse üle ja ega ausalt eriti targemaks ei saanudki.. Põhjendati peamiselt kuludega. Kokkuvõttes sain siiski plastiku taskusse pealinnast.


janku

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas janku »

Panin ennast Alpine autokooli kirja. Vaatab, mis saab. Kuidas nende esmaabi kursustega on? Keegi teab head kohta ja head hinda, kus saaks teha? Sorteerin pinnast. Autokool ise pakub ka, aga hinnast ma ei tea veel mõmmigi. Palju see maksta võiks ja kus oleks seda hea ja odav teha?


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

Kas B (või mõni muu) kat on juba taskus ja tehtud vähem kui 5a (võin praegu aastatega eksida) tagasi? Sellisel juhul pole vaja esmaabi kursusele minna. ABC tahtis ka esimese hooga kõiki kursusele saata, aga pärast tuli välja, et meie grupist oli vaja see läbida ainult ühel, kellel B kat liiga ammu tehtud.


janku

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas janku »

ma olin 16, kui ma B-kati ära tegin. sellest on juba 6 aastat mõõdas. ehk peab kordama neid tarkuseid

Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas leko »

Valisin A-kati tegemiseks Testudo Autokooli. Peamiselt sai otsus langetatud tänu mitmes osas maksmise võimalusele ja ka sellele, et õpetaja pidavat muhe mees olema :) 9. mail esimene teooria tund, loodan, et ikka paari kuuga load käes :)
Teistele kõigile edu!


jyrgenest

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas jyrgenest »

Esmaabi tunnistuse kehtivus on 5 aastat, seda ainult juhul kui soov on uut kategooriat taotleda. Kui möödas on rohkem kui 5 aastat, siis tuleb täiendkursustele lahendus leida!


siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

jyrgenest kirjutas:

Esmaabi tunnistuse kehtivus on 5 aastat, seda ainult juhul kui soov on uut kategooriat taotleda. Kui möödas on rohkem kui 5 aastat, siis tuleb täiendkursustele lahendus leida!

Kellel on, kellel pole. Minu esmaabi tunnistusel kehtivuskuupäeva peal pole. Vähemalt aastal 2000 seda sinna ei märgitud. Pealegi ütles keegi tark mulle (ise pole näpuga seaduses rida ajanud), et ükski koolitus ei saa olla kehtivusajaga. Samamood nagu kehtib Su A kat koolitus sisuliselt elu lõpuni. Eksamitele saab küll teatavaid ajalisi piiranguid panna, kuid mitte koolitusele.


triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas triplekix »

siil_udus kirjutas:

Pealegi ütles keegi tark mulle (ise pole näpuga seaduses rida ajanud), et ükski koolitus ei saa olla kehtivusajaga.

Suur osA koolitusi on kehtivusajaga ja seda just sellepärast, et inimesed unustavad, seadused ja nõuded uuenevad, teadmised täienevad jne jne.

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

elektrooniline riigiteataja on hea asi :)

Ostingud ja puha. https://www.riigiteataja.ee/akt/13055751 Mootorsõidukijuhi ettevalmistamise eeskiri ja mootorsõidukijuhi juhendaja tunnistuse vorm ning väljaandmise kord

Mina ei suutnud sellest kirjatükist ühtegi kooli tunnistuse ajalise kehtivuse piirangut leida. Võib-olla olen selleks lihtalt liiga pime..
Ka lisas 4 toodud kooli tunnistusel ei jäänud mul ajalise kehtivuse märget silma.
See kas õpilane ennast edaspidi muutuvate seadustega kursis hoiab on õpilase mure. Koolituse on ta läbinud ja see millal ta ARKi eksamile jõuab on tema mure.. Kasvõi 3 aasta pärast.
triplekix endal Sul on suurelt ja punaselt profiilis kirjas "õigusabi", siis oleks hea kui Sa ka mõnele õigusaktile viitaks, mis lubab rakendada ajalist piirangut. See et koolid omaloomingut kipuvad tegema ei ole veel õiguslik alus.


janku

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas janku »

ei muidugi tore oleks, kui teatud lisakohustustest saaks kõrvale hiilida, aga ma ise jõudsin otsusele, et see on koht, kus võiks selle kursuse uuesti läbida ja tarkusi korrata. kunagi ei tea, millal need 22€ kellegi elu päästa võivad.


mart211

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas mart211 »

leko kirjutas:

Valisin A-kati tegemiseks Testudo Autokooli. Peamiselt sai otsus langetatud tänu mitmes osas maksmise võimalusele ja ka sellele, et õpetaja pidavat muhe mees olema :) 9. mail esimene teooria tund, loodan, et ikka paari kuuga load käes :)
Teistele kõigile edu!

Nii jõuad veel sügise lõpus hoiule ka anda :mrgreen: :bsmile:
Tegelt on asjaliku ka midagi küsida:
Keegi Mai Autokooli ja Pirita Autokoolis ka käinud on? Nimelt B-kat'i tegemas? Kõik pidavat kiitma ja head kohad olema, keegi liitub selle väitega või tahab ümber lükata? Kõik muljed on oodatud.


reimps

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mai kohta võin ainult head öelda, meil teevad C ja CE-mehikesed edukalt temaga oma load ära. Mai ise on muidugi selline kõvemat sorti äge tädi, et igaüks temaga kohe läbi saama ei hakka, kui ette kujutab, et on ise targem ja ägedam. Aga nutavad mis nad nutavad, max 3 kuuga on CE olemas :)
Eeldan, et Mai juures B kati tegemise kohta võib sama öelda.


Matsai

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Matsai »

Nii ju tavaliselt tehaksegi, 1 sõidutund on 20 minutit vist ja iga kord sõidetakse 40 minutit,ehk siis kaks sõidutundi.


Matsai

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Matsai »

Ma eitaha kedagi õigustada, kui oled petta saanud, on see vägakahetsusväärne ja peaksid kaebama,aga igaksjuhuks mainin,et kui ise tsiklilube tegin,siis linnasõidud tehtigi 120 minutit,ehk nagu kaks sõidukorda või siis neli sõidutundi, platsil tehti ühe korraga kaks sõidutundi. Ma pole muidugi üldse kindel,kas see on üldlevinud praktika autokoolides, aga siis tundus see küll otstarbekas.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

no kui su allkirja seal all ei ole siis sa sõitnud ei ole.....

ja kui ei tea siis KÜSI....

Kui keegi sulle vaikimisi mingi millise laenukäenduse nina alla paneb kirjutad ka vaikides ja küsimata alla?

Kahju kui niimoodi inimestega tehakse, aga ....

Kasutaja avatar

etukas
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Aug 2009, 10:33
Tsikkel: Suzuki GSF600S
Asukoht: Jõgeva

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas etukas »

Aga iga tunni kohta siis peale sõitu ei andnud allkirja? Mina andsin küll peale igat sõitu tunni kohta allkirja.

Learn to ride or die trying

siil_udus
Postitusi: 161
Liitunud: 25 Mai 2009, 09:24

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siil_udus »

badandevil kirjutas:
Kri§to kirjutas:

no kui su allkirja seal all ei ole siis sa sõitnud ei ole.....

ja kui ei tea siis KÜSI....

Kui keegi sulle vaikimisi mingi millise laenukäenduse nina alla paneb kirjutad ka vaikides ja küsimata alla?

Kahju kui niimoodi inimestega tehakse, aga ....

Ma vaatasin, et siin samas teemas on samasugune teema juba läbi käinud, et õps on sujuvalt tunde ja kuupäevi pannud oma nägemise järgi, et kool võitjaks jääks ... asi ongi selles, et mina usaldasin oma sõiduõpetajat. Et peale tundi andsin allkirja ja oli kogu moos. Kuupäevadest ja tundidest sain täna teada kui sõidukaardi koopiat nägin. Ja on väga morjendav, et selle usalduse peale niimoodi käru keeratakse :evil: elu õpetab... lootus, et teistele on see hoiatuseks!

Tegin mõned aastad tagasi Hajas C kat lube ja õpetajaks ka Aivari nimeline mees (ei tea kas sama). Ja siis andsin ma neid allkirju sõidulehele nagu jumal juhatas - vahest ette, vahest järgi. Ja samasuguse usalduse baasil ma väga ei hoolinud ka. Kuna mingil hetkel plaan taaskord koolitee jalge alla võtta (E kat), siis vähemalt on heaks hoiatuseks.

Kasutaja avatar

Lemmy
Postitusi: 44
Liitunud: 23 Mai 2010, 02:12
Tsikkel: ZX600-D3 (ZZR600)
Asukoht: Tln -> Mustamäe
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Lemmy »

Hajas sai ka ise käidud ning eriti rahul ei ole. Näiteks esimene teooriatund rääkis praktiliselt Aivari elust-olust.
Platsisõidul ikka enamvähem õpetust sai, aga päris tihti puhus õpetaja platsi servas juttu ning õpilane nühkis oma äranägemise järgi harjutusi teha.
Linnasõidu kohta midagi väga kurta pole. Kui ehk seda, et maantekiirustel liikumise kohta praktiliselt midagi ei räägitud.
Sõidutundude arvestus käis minu nägemuse järgi nõnda, et tunnid jagati tunde järgi ära, nii et ettenähtud arvuga saaksid sõidu selgeks. Kui kui kiiremini käppa saad, siis kirjutatakse rohkem, kui aeglasemalt, siis pannakse vähem. Nõnda, et lõppkokkuvõttes ei jääks tunde üle, ega ka puudu.
Kõige suurem probleem oli kooli kaudu ARK'i sõidueksamile saamine. Sellega oli ikka jube venitamine. "Helista järgmine nädal.. helista järgmine nädal.. Praegu aegu pole jne." Esimene hooaeg läkski nõnda mööda, kuigi kooli sai alustatud kevadel esimeses grupis ning ARK teooriaeksam juba maikuus tehtud. Miks omal käel ARK'i sõidule ei läinud?! Eks sellepärast, et tahtmine oli eksamil kooli ratast kasutada, kuna sellega harjunud sõitma ning platsil väga hea manööverdamisvõimega ning mugav.
Igatahes, järgmisel hooajal kui jälle sõidueksameid võtma hakati, sai kohe Avariga ühendust võetud ning küsitud eksami tegemise kohta, aga läks jälle venitamiseks ära.
Seejärel sai teise autokooliga kokku lepitud eksamiks ratta laenutamise osas ning enne seda väikese sõidutunni samuti, ARK'is aeg kirja pandud ning asi ära tehtud.
Et siis, Hajas saab sõitma küll, kui ise vähegi suuteline oled, aga kõrgel tasemel koolitust ning kooli kaudu kiirelt riiklikud eksamid tehtud saada, ei tasu sealt loota.

Pilt
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Kas Haja on kool pärnu mntl enne magdaleena viadukti?

Kui jah, siis endalgi kole kogemus nendega olemas nimelt jäi mul 2000 alguses sinna kooli terve raha BC1 kati eest midagi vastu ei saanud, oligi jube venitamine ja nikerdamine- aga see selleks... Mina võtsin seda kui "kooliraha"

Aga huiamise kohta ütles hiljuti Hr. Kivisaar raadios õieti et "Trust no one!" Või siis kasutage ikka vanaema tarkuseteri ja usaldage aga kontrollige!

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Matsai kirjutas:

Nii ju tavaliselt tehaksegi, 1 sõidutund on 20 minutit vist ja iga kord sõidetakse 40 minutit,ehk siis kaks sõidutundi.

Tehke omale kõigepealt selgeks, mis on sõidukord ja mis on sõidutund ja ärge levitage mingeid oletusi :evil:
Sõidukord on 25 minutit pikk ja sõidutund on 2 x 25 minutit.
ja nüüd arvuta uuesti, kui palju sa petta said (togi)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”