Uus liiklusseadus

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
monster1
Postitusi: 99
Liitunud: 22 Okt 2009, 20:07
Tsikkel: Suzuki gsxr, gsxf jne.
Asukoht: Võru

Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas monster1 »

Uus 01.07.11 kehtima hakkav liiklusseadus kehtestab nõude, sõidukist väljumise korral halva ja piiratud nähtavuse korral kandma helkurvesti, moto.puhul see nõue ei kehiti, kas peaks? mis arvate?


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Arvan, et see nõue on asjakohane autode suhtes aga mitte mootorrataste suhtes. Nimelt kasutatakse mootorrattaid Eesti kliimas u- 6 kuud aastas ehk ja pime sügisene aeg, mil see vest ennast tegelikult ka õigustab, ei ole teps mitte magusaim sõiduaeg.

Lisaks, kui ikka nii loll olla, et tsikli seljast otse auto ette karata, siis väärib see inimene ikkagi Darwini auhinda ja on väärt genofondist välja arvamist. Leiutades-rakendades-kehtestades pidevalt uusi "ohutuseeskirju" jõutakse ühel hetkel punkti, kus inimloom tunneb end nii turvaliselt, et ta ei mõtle enam enda turvalisusele, vaid loodab kõikjal kehtestatud reeglitele ja seeläbi saab kuidagi eriti tobedalt hukka hoopis. Üle pingutada ka ei tasu igasugu asjadega, need hakkavad lõpuks vastupidist mõju avaldama.

Näiteks kui 10 aastat on kõik ainult helkurvestidega teeääres kusel käinud ja siis üks mees jääb auto alla ilma vestita. Siis on kindlasti süüdi see mees, sest kõik teavad, et ilma vestita keegi õues ei käi ja mitte see juht kes arvas, et tee ääres ei ole kedagi, sest vesti ei paista.

Üleskutse seda helkurvesti autos hakata nimetama "kusel käimise ürp". :mrgreen:

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

monster1 kirjutas:

sõidukist väljumise korral halva ja piiratud nähtavuse korral kandma helkurvesti

Keegi võiks mulle seletada, kuidas saab mootorrattast väljuda.

hälvik
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1513
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

oldmoped kirjutas:
monster1 kirjutas:

sõidukist väljumise korral halva ja piiratud nähtavuse korral kandma helkurvesti

Keegi võiks mulle seletada, kuidas saab mootorrattast väljuda.

http://streetfighter.ee/Motikajubinad/M ... _125_0.htm

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas madjs »

Pole uut seadust eriti uurida jõudnud, aga huvitav mis juhtub siis kui ment kutsub mind pimedal ajal autost välja ja ma keeldun, kuna mul pole helkurvesti? Mingi moment ma sain asjast aru nii, et see vest ei ole kohustuslik autos kaasas kanda, väljumisel autost pimedal ajal on kandmine kohustuslik. Või olen ma asjast valesti aru saanud?

Viimati muutis madjs, 19 Mai 2011, 02:24, muudetud 1 kord kokku.
Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1513
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

madjs kirjutas:

Pole uut seadust eriti uurida jõudnud, aga huvitav mis juhtub siis kui ment kutsub mind pimedal ajal minu autost välja oma autosse ja ma keeldun, kuna mul pole helkurvesti? Tegelt vist loll küsimus, aga lihtsalt tekkis selline mõte.

Politseinik peab tagama sinu ohutuse ;).

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas madjs »

Kipsi kirjutas:
madjs kirjutas:

Pole uut seadust eriti uurida jõudnud, aga huvitav mis juhtub siis kui ment kutsub mind pimedal ajal minu autost välja oma autosse ja ma keeldun, kuna mul pole helkurvesti? Tegelt vist loll küsimus, aga lihtsalt tekkis selline mõte.

Politseinik peab tagama sinu ohutuse ;).

Jajah, seda ma usun kõige rohkem, neil viimasel ajal suured talgud , nimetusega "Teeme ära!"

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

madjs kirjutas:

Pole uut seadust eriti uurida jõudnud, aga huvitav mis juhtub siis kui ment kutsub mind pimedal ajal autost välja ja ma keeldun, kuna mul pole helkurvesti? Mingi moment ma sain asjast aru nii, et see vest ei ole kohustuslik autos kaasas kanda, väljumisel autost pimedal ajal on kandmine kohustuslik. Või olen ma asjast valesti aru saanud?

Ronid kõigepealt kõrvalistmepeale, ja väljud siis teepeenrale, seal ei ole vest kohustuslik.

Kasutaja avatar

henry
Postitusi: 157
Liitunud: 22 Nov 2004, 16:25
Tsikkel: Suzuki GSX1100G
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 1 kord

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas henry »

Liiklusseadus § 33. Juhi üldkohustused
B-, C-, D- ja T-kategooria mootorsõiduki juht peab halva nähtavuse korral ja pimeda ajal asulavälisel teel hädapeatamise korral autost või traktorist sõiduteele väljumisel ja sõiduteel viibimisel kandma ohutusvesti.

  1. juulil 2011 jõustuv uus liiklusseadus sätestab, et mootorsõiduki (v.a mootorratta) juht peab halva nähtavuse korral ja pimedal ajal asulavälisel teel hädapeatumise korral autost või traktorist sõiduteele väljumisel ja seal viibimisel kandma ohutusvesti. Senine liiklusseadus ja -eeskiri seda ei nõudnud. Paljudes Lääne-Euroopa riikides kehtib see nõue juba aastaid.

Kui pole hädapeatus siis ei ole vaja vesti kanda. Hädapeatumise korral autost väljumisel pead aga kandma, see on juba siis sinu otsutada, kas käeotsas, seljas, jalas või peas.
Peaasi, et kannad helkurvesti.

madjs kirjutas:

Pole uut seadust eriti uurida jõudnud, aga huvitav mis juhtub siis kui ment kutsub mind pimedal ajal autost välja ja ma keeldun, kuna mul pole helkurvesti? Mingi moment ma sain asjast aru nii, et see vest ei ole kohustuslik autos kaasas kanda, väljumisel autost pimedal ajal on kandmine kohustuslik. Või olen ma asjast valesti aru saanud?


reimps

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Igastahes pole mõtet hakata heietama, et "kui politsei käsib, siis ma ei saagi ju autost välja tulla, sest mul on helkurvest pagassis jne". Politseiniku seaduslikule korraldusele (autost väljuda) alludes ei saa nad (politseinikud) selle eest trahvida vms, et teil vesti pole. Muide, sel põhjusel on täielik seaduslik alus politsei märguande peale oma sõiduk peatada peatumise keelualas - sa täidad tema (seaduslikku korraldust, olgu siis käeviipe või punaste vilkuritega antud) korraldust ja korralduse andja vastutav sellega kaasnevate võimalike seadusrikkumiste eest.


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Lisaks on helkurvest ju enda ohutuse huvides, mitte ainult seaduse täitmiseks.

A.
Vest kümme aastat autos.


v00lik
Postitusi: 42
Liitunud: 27 Apr 2009, 11:03
Tsikkel: VFR800
Tänatud: 3 korda

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas v00lik »

Palju õnne inimestele suhtumisega:

Õnnekas kirjutas:

Ronid kõigepealt kõrvalistmepeale, ja väljud siis teepeenrale, seal ei ole vest kohustuslik.

tsiteeriks siinjuures uue Liiklusseaduse seletuskirja:

Ohutusvesti kandmise kohustuse eesmärk on vähendada pimedal ajal hädapeatuse korral toimunud liiklusõnnetuste arvu. Mootorsõiduki juhil peab sõitmisel olema kaasas ohutusvest, mida tuleb kasutada halva nähtavuse korral ja pimeda ajal asulavälisel teel hädapeatuse korral autost või traktorist välja tulles ja sõiduteel toimetamiseks. Ohutusvesti kandmine muudab sõiduki läheduses oleva juhi paremini nähtavaks teistele liiklejatele.

Kust selline arusaam, et kõik tehakse ainult juhtide kiusamiseks - EI TEA (crash)


v00lik
Postitusi: 42
Liitunud: 27 Apr 2009, 11:03
Tsikkel: VFR800
Tänatud: 3 korda

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas v00lik »

Üks pilt on parem kui tuhat sõna, nii et ...
Pilt


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas koi »

Saan aru, et pimedas ja kusele minnes vaja kanda.
Pimeda ajal hädapeatuse korral..
Kui häda ei ole, on kõik OK

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Siipel
Postitusi: 89
Liitunud: 04 Nov 2007, 20:06
Tänatud: 1 kord

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Siipel »

Kas keegi on lugenud ja teab?
Nimelt vaatasin mingit liiklus saadet telekast kus räägiti, et need asjad mida uus liiklusseadus nimetab rolleriteks ja näevad välja nagu autod, peavad parkimise eest maksma, sest nad on mootorsõidukid.
Nüüd mul kripeldab, et äkki seadusemehed ka 2 rattaliste mootorsõidukite jaoks mingi kavala nõksu välja mõelnud, et neilt parkimisraha kätte saada.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Siis leiutagu sellised parkimislipikud ka, mis minema ei lenda.


jyrgenest

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas jyrgenest »

Mopeed on mootorsõiduk olenemata mitu ratast all on. Pigem on siin tegu parkimisseadusega ja kohaliku omavalituse otsusega.
Need 4rattalised mopeedid saaavad autojuhtidele päris suureks peavaluks, kui neid ostetakse palju. Linnakiirus 45km/h!


Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

v00lik kirjutas:

Üks pilt on parem kui tuhat sõna, nii et ...
Pilt

Et neegrid peavad 24/7 nähtavuse tagamiseks helkurvesti kandma?

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

v00lik kirjutas:

Kust selline arusaam, et kõik tehakse ainult juhtide kiusamiseks - EI TEA (crash)

Ära nüüd voolik nii tõsiselt kah südamesse võta :lol: katsu vähe lihtsamalt asju võtta siin teemas ja minu suhtumise pärast sa ei pea muretsema, ma saan sellega ise kah suurepäraselt hakkama. :ner:


mikker
Postitusi: 24
Liitunud: 03 Apr 2011, 00:41
Tsikkel: Kawasaki ER6-n

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas mikker »

Tekkis küsimus, et kui linnas nt 60 min parkimisalal tsikli pargin, kas siis peaks kasutama parkimiskella?

Endal tsiklit küll ei ole, aga turgatas selline küsimus autot parkides.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3196
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 196 korda

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

mikker kirjutas:

Tekkis küsimus, et kui linnas nt 60 min parkimisalal tsikli pargin, kas siis peaks kasutama parkimiskella?

Endal tsiklit küll ei ole, aga turgatas selline küsimus autot parkides.

Sõltub ilmselt linnast.Tallinnas on tsikklid tasuta,ei pruugi aga olla nt.Europarkis.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Ferrum
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Juul 2009, 15:29
Tsikkel: Yamaha FZ1
Asukoht: Pärnu

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas Ferrum »

henry kirjutas:

Liiklusseadus § 33. Juhi üldkohustused
B-, C-, D- ja T-kategooria mootorsõiduki juht peab halva nähtavuse korral ja pimeda ajal asulavälisel teel hädapeatamise korral autost või traktorist sõiduteele väljumisel ja sõiduteel viibimisel kandma ohutusvesti.

  1. juulil 2011 jõustuv uus liiklusseadus sätestab, et mootorsõiduki (v.a mootorratta) juht peab halva nähtavuse korral ja pimedal ajal asulavälisel teel hädapeatumise korral autost või traktorist sõiduteele väljumisel ja seal viibimisel kandma ohutusvesti. Senine liiklusseadus ja -eeskiri seda ei nõudnud. Paljudes Lääne-Euroopa riikides kehtib see nõue juba aastaid.

Tegelikult on siin asi veidike keerulisem, kui esialgu tundub. Kui inimene on mootorsõiduki roolis/lenksus, siis on ta mootorsõiduki juht. Kui ta mootorsõidukist väljub (võtame tinglikult siia alla ka kaherattalised), on ta kergliikleja olenemata sellest, mitu ajaühikut tagasi ta mootorsõidukist väljus. Kergliiklejad pole aga kohustatud kandma ei uue ega vana seaduse järgi ohutusvesti ning vahet pole, kas nad tulid mootorsõidukist välja 1 sekund tagasi või juhtisid viimati mootorsõidukit 2 nädalat tagasi. Lõppkokkuvõte on ikkagi see, et kergliikleja ei pea kandma ohutusvesti. Selles mõttes on see seaduse sõnastuse ja juristide pärusmaa.

Kasutaja avatar

kaoz
Postitusi: 139
Liitunud: 14 Mai 2009, 13:50
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Tallinn

Re: Uus liiklusseadus

Lugemata postitus Postitas kaoz »

Päris põhjalik kokkuvõte: http://www.mnt.ee/liiklusseadus2011/

Olevik: BMW R850R
Minevik: Suzuki GSF1100F
Minu esimene: Suzuki Freewind
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”