Saade: Õlivahetus
-
- Postitusi: 331
- Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
- Tsikkel: V-Strom
- Asukoht: Tartumaa
- Tänanud: 21 korda
- Tänatud: 1 kord
Re: Saade: Õlivahetus
p-4 kirjutas:Burn7 kirjutas:Enamustel ilmselt õli juba vahetatud nagu ka minul.
Just, Õli ikka ,mõttekas juba sügisel,hooaja lõppus, ära vahetada,et õlis olev pask, ei settiks karteri põhja.
Antud lõigus ,täideti õlifilter osaliselt, mõttekas siiski ,eelnevalt pilgini täita,et võimalikult vähe õhku jääks õlifiltrisse.
http://www.r1200gs.info/howto/images/oil-change-04.jpg
Mõtekas küll, aga teostatav on see vaid siis kui filter asub vertikaalselt. Paljudel ratastel on filter "külili" ja sellisel juhul voolab osa ikkagi välja enne, kui saad kinnituse tihedaks.
See õhk ja mõni sekund õlisurve kogumiseks ei ole probleem, sest mootor ei ole kuiv ja tänapäevaste õlide koostises on niipalju lisandeid, selline väike viivitus ei kuluta mootorit karvavõrdki!
Vahetusintervall võiks olla vastavalt tehase poolt määratule, aga mitte vähem kui korra aastas.
Mina soovitaks kevadisel õlivahetusel ikka korra mootori soojaks lasta, et:
1) õli paremini väljuks;
2) tooks paremini välja ka muidu settivad osad.
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.