Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

mul on ratta küljest tehase kiivrikinnitus - lihtne pulktaba, mis käib süütevõtmega. kiiver käib D-rõngast pidi sinna külge nii, et rõnga või rihma läbilõikamise teel kiivrit varastamine võtab parasjagu pusimise aega, niiet lühiajalised parkimised kuskil poes vms käimiseks ei ole probleemiks. huvitav, kas teistel hondadel pole selliseid siis küljes?

NO GOOD ROADS!

FayKing

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas FayKing »

Mu VFR-il on ka see kiivri lukustusaas, kuid vist korra või kaks kasutanud, enamasti ikka kiiver näpus või kui tagakohver tühi, selle sees.

:!: Ühe koha kiivri lühiajalisemaks hoidmiseks leiutasin Stokholmis laevalepääsu oodates. Laevalepääsemiseni mingi tunnike aega ja tahtmine keha kinnitada. Naisega veeretasime oma kiivreid näpu vahel. Mul olid külje- ja tagakohver pilgeni kola täis ja sinna orig kiivriluku juurde poleks tänu küljekohvritele 2 kiivrit ära mahtunud. Sai siis tagakohvri serva lahti tehtud, kiivri rihma lukud kohvri serva vahelt sisse ja kohver lukku. Kiivrid jäid ilusasti rihmapidi tsikli taha rippu. Tagasitulles olid alles. Aga noh teine riik ja teised kombed.


sündinud teel

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas sündinud teel »

ishijupp kirjutas:

ehh, ikka kaasa, ikka kaasa. Aga esitaks ühe küsimuse, mis ilmselt sobiks paremini lollide küsimuste rubriiki :oops: BMW R1150R on küljepeal väike lukustuv aas, mis peaks kiivri lukustamise funktsiooni täitma, aga kuidas peaks kiivri sinna, paarisentimeetrisesse aasa kinnitama?

Mul ka selline aas ja siis nuputasin sammuti kuni ühe sakslasega kohtusin ja temal oli selline täpsepikkusega BMW(!) tross silmused otsas, mis siis sinna aasa kiivri kinitas. Kui sellise kuskilt leiad/leian anna`n teada.

Kasutaja avatar

Konsulent
Postitusi: 147
Liitunud: 07 Nov 2003, 16:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas Konsulent »

Kiivri panen külgkorvi.

Kasutaja avatar

Jack
Postitusi: 381
Liitunud: 29 Jaan 2004, 20:05
Tsikkel: CBR 1100 XX
Asukoht: Aruküla
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas Jack »

sündinud teel kirjutas:
ishijupp kirjutas:

ehh, ikka kaasa, ikka kaasa. Aga esitaks ühe küsimuse, mis ilmselt sobiks paremini lollide küsimuste rubriiki :oops: BMW R1150R on küljepeal väike lukustuv aas, mis peaks kiivri lukustamise funktsiooni täitma, aga kuidas peaks kiivri sinna, paarisentimeetrisesse aasa kinnitama?

Mul ka selline aas ja siis nuputasin sammuti kuni ühe sakslasega kohtusin ja temal oli selline täpsepikkusega BMW(!) tross silmused otsas, mis siis sinna aasa kiivri kinitas. Kui sellise kuskilt leiad/leian anna`n teada.

Kui kiivril pole D - rõngaga kinnitust, siis tavaliselt on see D rõngas õmmeldud kiivririhma külge. See just selleks ongi, et kiiver tsikli külge jätta. (teiste tootjate kohta ei tea, aga Shubertil selline eraldi D kinnitus olemas, loogiliselt mõeldes peaks olema ka teistel)

Harva kodus

von KLEMMER

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas von KLEMMER »

võite parandada kui eksin, aga ise omades shubertit, on minu meelest isegi kaks D rõngast shubertil
. Kuigi ei näe mingit probleemi mõlema rõnga läbi lõikamiseks.


Jan953

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas Jan953 »

nüüd siis küsimus kas keegi eestis ka neid seljakotte müüb?

http://www.planet-knox.com/detail2.aspx?ID=63

Kasutaja avatar

Tuhkur
Postitusi: 165
Liitunud: 17 Apr 2008, 13:14

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas Tuhkur »

Üldiselt kanna näpu otsas, vahel tüütab ära küll aga parem karta kui kahetseda :D

Kasutaja avatar

Pootsman
Postitusi: 53
Liitunud: 01 Mär 2009, 10:32
Tsikkel: zx12R
Asukoht: jõgeva

Re: Mida teete kiivriga, kui ratta kuhugi jätate?

Lugemata postitus Postitas Pootsman »

ise ostsin lühema jalgrattaluku ja panen nüüd kiivrid lukuga tsikli külge.

MUST LEEGION MC 5143955
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”