Räägiks keevitusseadmetest

Kasutaja avatar

aprill
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Juul 2007, 22:39
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: viljandi, holstre nõmme taga metsas

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas aprill »

spinna kirjutas:

Gaasiteema on omakorda suur ja lai. Terase puhul ei oska kaasa rääkida, aga levinuim on Co2 või Co2+Ar. Roostevaba ja alumiiniumi puhul on levinuim 99,9%Ar, aga alumiiniumi juures kasutatakse ka heeliumi segusid argooniga jne. Erinevate gaaside kasutamine muudab ka keevisvanni laiust/sügavust ehk siis eeldab masina parameetrite ümberseadmist jne. Terve suur ja lai teadus, aga rakendatava pigem siis kui tulemuseks peab olema suur tootlikkus, deformatsioonide vähendamine, parem kvaliteet mingitest kõrvalmõjudest tingituna jpm. Koduse pruukimise juures vast ei oma sügavat mõtet see gaasidega varieerimine. Keevitusaparaadi valiku puhul eelistaks ma näiteks oma puhul küll ikkagi MIG/MAG i just lollikindluse pärast. Ma pole ise mingi keevitaja, aga lihtsalt selles teemas mingi 9aastat majandanud ja olude sunnil asjadest teadlikuks ( teadlikumaks ) saanud. Igamehe käki saan tehtud küll, aga röntgenimeeste eest peidaks selle ära :lol: Teiste töö vilju oskan aga röntgenipildilt kritiseerida hästi. Ultraheli ja tavaline värvdefektoskoopia on samuti tuttavad. Ja sarnaselt eelpool oma arvamust avaldanatutega ei väsi Froniust ja Spetselektroodi AS'i kiitmast :)
Ahjaa,...kui keevitus ei kuku välja, siis ei maksa kohe masinat süüdistama hakata. Elektroodide ja traatide maailm mahub näiteks Esabi kaubamärgi all päris mitmesaja leheküljelisse raamatusse. Ei ole päris nii, et paned lihtsalt elektroodi otsa ja kohe peab tulema. Õige asi õigele materjalile õigetes tingimustes( remontkeevitus, valtsteras, valuteras, erinevad sulamid ja segud jne, külmalt, ettesoojendusega jne jne), ma ei teagi kas ja kui laia ala suudab katta mingi universaalelektrood. Ja karta on, et mida odavam masin, seda "kallim" mees peab teises otsas olema, et head tulemust saada. Nagu öeldakse: hea luksepp teeb viiliga ümmargusema asja kui vilets treial treipingis.

Täitsa õige jutt (w)
Keevitan ise päevast päeva froniusega TransSynergic 4000. Saab kergelt lisada nii elektroodi- kui ka TIGi-käpa. Ei kujutagi enam ette, et peaks tööjuures viletsama aparaadiga keevitama(isegi punktida ei taha). Oma hinda väärt ca 130 000 eeku :mrgreen:
CO2-ga keevitades tuleb pritsmeid palju ja õmblus on karvasem, kui misoniga(AR+CO2). Mison25, mison16 ja mison8(2%N (mõeldud siis kaarleegist tuleva O3-e vähendamiseks)) mõeldud süsinikteraste keevitamiseks(number näitab CO2-e sisaldust AR-is). AGA toodab veel TIME gaasi, mis on 4-ja gaasi segu. Mõeldud süsinikterastele eriti suurte vooludega keevitamiseks (mõtetult kallis. kogu kiirusest tulev kasum läheb AGA-le ja enamgi veel).

Kärbseid teile hammastevahele.Forte

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”