RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas bitter »

Allpool minu muljed ka. See tähendab siis peale 20 aastast vaheaega taas mootorratta selga istunud ja KTM EXC 400-ga mingi 30 tundi Männikul oma lõbuks põristanud inimese muljed.

Oodates uurin müügisaalist toodud ratast. RXV välimus on väga edev, õigemini väga õnnestunud. Maitseasi muidugi, aga eile tundus, et alati disainiga hiilanud KTM-i registripillid jäävad küll alla :roll: .
No lõpuks minu kord :). Ruttu kindad ja kiiver. 550 tundub selga istudes väike nagu 125 :roll:. Üks võõrustajatest vist märkas mu pikki koibi, räägib midagi võimalusest tagumist otsa kõrgemaks keerata. Jutt läheb ühest kõrvast sisse, teisest välja. Pole siin enam midagi sättida, kui lenks juba peos on. Vajutan nuppu ... ei midagi. Nojah, süütevõti kah veel. Päris praktiline tegelt. Esimesel katsel sureb välja, teisel korral olen siduriga ettevaatlikum ja saan minema.

Esimesed suuremad vaod sunnivad püsti tõusma. Selgub, et lenks on minu 193 cm jaoks muidugi madal ja seisuasend harjumatu. Istuda oli ok aga palju sa siis Männikul (või üldse hard-endurole sobival maastikul) istuda saad! Mootor on suur ja kompressioon hea. Kui püsti seistes gaas maha lasta, siis õnnestub algul paar ärevamat hetke läbi elada, enne kui tasakaalu tagasi saan. Aprilia.ee väidab sadulakõrguseks tervelt 996 mm, eilne 550 oli küll kaugel sellest! Käigud lülituvad hästi. Stock-sumpa hääl on vaikne nagu mingil penskari rolleril ja mootor tundub muidu sellise rahulikuma loomuga nagu suur mootor peakski olema aga ... tõmbab ikka nagu segane! Suurem osa pöördemomendist läheb vähemalt minu käes ja tüüpilises Männiku liivas küll täiesti tühja. Ma ei kujuta küll ette, kuskohas üldse RXV võimsust vaja võiks minna... Marokos ja paddle-rehviga äkki??? Igatahes minul selle ratta jaoks piisavalt täpset gaasikätt ei ole ja puude vahele kitsamatele radadele parem ei lähe. Piirajateta RXV-le oleks minu arvates kohustuslik lisa väike nupuke lenksul, millega saaks valida pritsungile kitsamate olude jaoks mõne tunduvalt rahulikuma sätungi või mäpi.

450-t ei õnnestunud seekord proovida :(, palju tahtjaid ja mina liiga kärsitu, et oma hetke passida. Ilm ilus, oma ratas siinsamas kutsuvalt ootamas ja kodust aeg välja kaubeldud. No ei olnud mul seda kannatust :)

... keegi ütles millegi kohta „... 90 tundi...“ Soovituslik kolvivahetuse välp äkki? Hea oleks teada, et mitme tunni tagant tehas mootori- ja käigukastiõlisid soovitab vahetada hobikasutuses?

Igatahes suur tänu Efendile ja teistele korraldajatele! Hoian edaspidi Aprilliate osas silmad-kõrvad lahti.



Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas Primo »

Niisiis, sõbrad.Esiteks suurimad tänud Efendile ja AP Moto meeskonnale, kes selle toreda päeva orgunnisid.Järjekordselt RXV tõestas, et ta on ikka tõsine tuumapomm.Isiklikult meeldis tehaseseades 550 rohkem, kui otseks tõmmatud väljalaske, vahetatud esihammaka ja lühema gaasikäiguga 450.Viimane oli minu jaoks liiga raju ja andestamatu.550'ga sõites ma vähemalt jõudsin jälgida, mis toimub ja mõelda, mida edasi teha :mrgreen: .
550'ga sõites viimasel ringil pakkisin end liivas kokku ja ilmselt tõstes ratast püsti tegin seda valesti ja tõmbasin omal natuke selja paigast ära.Nüüd nagu inva, raisk.

bitter kirjutas:

Piirajateta RXV-le oleks minu arvates kohustuslik lisa väike nupuke lenksul, millega saaks valida pritsungile kitsamate olude jaoks mõne tunduvalt rahulikuma sätungi või mäpi.

Aga alates 2008. aasta mudelitest on lenksul selline nupp täitsa olemas - soft/hard :wink:

Challenge the Adventure.Ride The World

Credo

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas Credo »

õu, Primpa, mismõttes NAGU??


apsik
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Sept 2004, 10:48
Asukoht: Jõhvi linn / Aprilia SXV / RXV 550

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas apsik »

See "90 tundi" on ... tegelikult suht koht ulme ... USAs on paar vana oma RXV-d hobikorras enduurotades juba 15000 kilomeetri peale kruvinud ... ja "rebuildi" tehes uusi kolbe veel vaja pole läinud. Eks oma osa on ka selles kuidas sa ratast lahti keerata suudad. Ilmselgelt on RXV 450/550 jõudu liigagi palju ja paljudel harrastajatel jääb see pöörete ülemine ja magusam "jõulisem" koht lihtsalt kasutamata - seega mootor lihtsalt kestab kauem.

bitter kirjutas:

... keegi ütles millegi kohta „... 90 tundi...“ Soovituslik kolvivahetuse välp äkki? Hea oleks teada, et mitme tunni tagant tehas mootori- ja käigukastiõlisid soovitab vahetada hobikasutuses?

Igatahes suur tänu Efendile ja teistele korraldajatele! Hoian edaspidi Aprilliate osas silmad-kõrvad lahti.

Kasutaja avatar

Rennes
Postitusi: 894
Liitunud: 07 Juul 2003, 10:44
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas Rennes »

Primo kirjutas:
Rennes kirjutas:

Kurjam, tömba mind maha, ma sain parema pakkumise :) edu teile sinna!!!

Lähed linde vaatlema?Või värvi kuivamist? :mrgreen:

Ei kurat käisin Narvas krossirajal välja elamas ennast oma vana WR'iga. Ilgelt nummi oli.

Rennes aka Pröksuga Mülka
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas bitter »

Primo kirjutas:

550'ga sõites viimasel ringil pakkisin end liivas kokku ja ilmselt tõstes ratast püsti tegin seda valesti ja tõmbasin omal natuke selja paigast ära.Nüüd nagu inva, raisk.

käid liiga harva liiva sees või kukud liiga vähe :mrgreen: . Ma pea igal sõidupäeval vähemalt korra pehmes liivas käpuli ja selg on vinks vonks :). Seljale tegelt soovitan soojalt kassi ja koera harjutusi joogaleksikonist. Praegu läheb sul vaja tõsist massaazhi ja kampriõli.

Primo kirjutas:
bitter kirjutas:

Piirajateta RXV-le oleks minu arvates kohustuslik lisa väike nupuke lenksul, millega saaks valida pritsungile kitsamate olude jaoks mõne tunduvalt rahulikuma sätungi või mäpi.

Aga alates 2008. aasta mudelitest on lenksul selline nupp täitsa olemas - soft/hard :wink:

No aga Efendi lubaski ju 2008 mudelid välja tuua! Mis need siis olid lõpuks?

Kasutaja avatar

Teema algataja
efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas efendi »

Ilmselt ei olnud mu selgitused kõigile kuuldavad - proovida olid 07 aasta pillid. 08 mudel oli kohapeal vaatamiseks väljas.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas creativ »

efendi kirjutas:

Ilmselt ei olnud mu selgitused kõigile kuuldavad - proovida olid 07 aasta pillid. 08 mudel oli kohapeal vaatamiseks väljas.

just! ja nupp soft/hard oli ka täitsa olemas! :)

p.s. poogin siia kiirelt ka ühe kuulutuse (sry!) Müüa tutikad, karbis PODMX http://www.podmx.com/ ortopeedilised põlvekaitsmed suurus XL. Hind 8700.- Said suured krt! Pean väiksemad ostma.
tel 5070797
Urmas

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: RXV 450/550 test Männikul 27.09.08

Lugemata postitus Postitas VWman »

Primo kirjutas:

Aga alates 2008. aasta mudelitest on lenksul selline nupp täitsa olemas - soft/hard :wink:

Ja nagu tellimise peale http://album.piipz.com/albums/aprilia/IMG_0275.jpg

Efendile tänud! :bsmile:

KÄIN JALA JA JOON VETT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”