Derbi Senda 125sm Baja 07´ forseerimine


rallitaja
Postitusi: 491
Liitunud: 12 Juun 2007, 08:52

Lugemata postitus Postitas rallitaja »

Portimine on silindripea sisse- ja väljalaskekanalite avardamine, et kanalid oleksid ühtlased. Kui kanal on otstest suur ja lai ja keskelt nagu piitsavars, siis on ju loogiline, et sealt tuleb kraam läbi "suruda". Kui pea on porditud, on kanalid igalt poolt sama suurusega ja gaasid saavad vabalt sisse-välja liikuda- just nii, kuidas parasjagu vaja.

Silindripea alt annab materiali igat moodi vähemaks võtta- lihvida, treida, freesida. Nõuab suht täpset tööd ja uurimist, kas töödeldud pea ka sobima hakkab. Konkreetseid viiteid tuua ja maksumust öelda ei oska.

Kunagi võrril sai viiliga paar millimeetrit maha võetud.

Igaljuhul ei soovita ma silindripead alt lühemaks teha. Usun, et korralik silindrikomplekt koos peaga on juba suht viimse piirini viidud. Kui pea samaks jätta (kui muidugi selline asi võimalik on), siis tänu silindri töömahu tõusule ja põlemiskambri mahu samaks jäämisele on surveaste niikuinii suurenenud.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”