ARK järjekorrad eri kohtades

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

olli kirjutas:
Panthera kirjutas:
Oskab keegi öelda, kui pikk on teooria ning sõidueksami järjekord Tartu ARK-is ? :roll:
Õde alles pani omale... miski septembri algusesse anti. Väidetavalt varem pole. :?
Teooria siis.

Aga mida siis see tähendab?
Teooria ju käib alati rutem. Pidevalt hommikust õhtuni klassitäis õpilasi teevad arvuti taga eksamit. Sõiduga läheb kauem alati kui teooriaga.
See on kuidagi imelikult erinev. Üks inimene siin ütles, et läks paidesse ja ühe nädalaga viimseni kõik tehtud. Ma võtsin temast õppust, läksin ka, ja sõidud migni 2-3 kuu pärats ja teooria mingi 1-2. Et mikstehtakse osadele inimestele mingeid erandeid ja miks mina olen see kõige viimane kõnts lihtsalt, keda võetakse viimasena vastu. :?
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

Teema algataja
yhuubert

Lugemata postitus Postitas yhuubert »

Regula kirjutas:
Aga mida siis see tähendab?
Teooria ju käib alati rutem. Pidevalt hommikust õhtuni klassitäis õpilasi teevad arvuti taga eksamit. Sõiduga läheb kauem alati kui teooriaga.
See on kuidagi imelikult erinev. Üks inimene siin ütles, et läks paidesse ja ühe nädalaga viimseni kõik tehtud. Ma võtsin temast õppust, läksin ka, ja sõidud migni 2-3 kuu pärats ja teooria mingi 1-2. Et mikstehtakse osadele inimestele mingeid erandeid ja miks mina olen see kõige viimane kõnts lihtsalt, keda võetakse viimasena vastu. :?
Paides on teooria ju üldse elavas järjekorras teisip ja neljap, saad kohe ära teha. Siis paberid Tartusse ja teed seal sõidueksami. Teooriaeksami järjekord jah on Tartus pikk, sügiseni, sõit aga mitte, saad 2 nädalaga.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas Villem »

No Paides on minutada pidevalt teooriale elav järts olnud. Käisin ka mina juunis Paides teooriat tegemas, kõigest 30min ootamist ja olingi eksamil. Täna panin Viljandis sõidueksami aja 14. augustiks. Kuigi, 2 päeva ennem küsisin kui pikk järts on ja öeldi, et 3 nädalat.
Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)

Panthera
Postitusi: 625
Liitunud: 28 Okt 2006, 18:23
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Panthera »

Regula kirjutas:
olli kirjutas:
Panthera kirjutas:
Oskab keegi öelda, kui pikk on teooria ning sõidueksami järjekord Tartu ARK-is ? :roll:
Õde alles pani omale... miski septembri algusesse anti. Väidetavalt varem pole. :?
Teooria siis.

Aga mida siis see tähendab?
Teooria ju käib alati rutem. Pidevalt hommikust õhtuni klassitäis õpilasi teevad arvuti taga eksamit. Sõiduga läheb kauem alati kui teooriaga.
See on kuidagi imelikult erinev. Üks inimene siin ütles, et läks paidesse ja ühe nädalaga viimseni kõik tehtud. Ma võtsin temast õppust, läksin ka, ja sõidud migni 2-3 kuu pärats ja teooria mingi 1-2. Et mikstehtakse osadele inimestele mingeid erandeid ja miks mina olen see kõige viimane kõnts lihtsalt, keda võetakse viimasena vastu. :?
Sa ei pruugi olla viimane ... Mind ootab see kadalipp veel ees ... :evil:
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

No tavai, panen siis homme Tartusse ära selle aja. Tähendab saadan paberid.

Heh, mu paberid on juba kõikjal eestimaa otsades olnud. Varsti esitab ark mulle juba mingi posti arve :D
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

Teema algataja
rhe

Lugemata postitus Postitas rhe »

Regula kirjutas:
Homme lähen Tallinna arki Kuressaarest oma pabereid ära saatma, aga soovitage linna, kuhu siis. Sest Kuressaares ei saagi A1 eksamit teha. LIHTSALT ei saa. Ma ei saagi aru miks, sest liiklus on ju liiklus, õpetaja sõidab ju autoga taga ja ratas on minu poolt aga no dunno.
Kuressaare A kategooria eksamineerijal on puhkus ning välistatud ei ole ka see, et ta pensionile ei jää..
Tundub, et pean ise ka mingis teises linnas eksamisõidu tegema :(
Kasutaja avatar

G-force
Postitusi: 63
Liitunud: 09 Juul 2007, 00:03
Tsikkel: Kawasaki
Asukoht: Harku
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas G-force »

Regula kirjutas:
No tavai, panen siis homme Tartusse ära selle aja.
Igaks juhuks ennem helista, küsi üle! Sest mulle õeldi tookord, et aeg pikeneb pidevalt ja noh dokumendid liiguvad ka mingi 6 päeva.
Kasutaja avatar

ridariass
Postitusi: 129
Liitunud: 08 Apr 2007, 11:30
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ridariass »

Regula kirjutas:
ARK'is vist saab vähe palka, et sinna keegi tööle ei taha minna ja selletõttu nii vähe töötajaid on ja eriti eksamineerijaid.
Tartus ongi väiksed järjekorrad A-kati sõidueksamile tänu sellele, et seal erinevalt enamikust teistest büroodest on tööl 3 või isegi 4 eksamineerijat, kellel on litsents tsiklieksamit vastu võtta.

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tazavi »

kuressaares on nii, et pead kuuluma mingi autokooli õppegruppi, et kiiresti eksamile saada, eraldiüritajad on teisejärgulised, nagu aru olen saanud. Muidugi sealne suhtumine ja see meeletu bürokraatioa on hullem kui tartus ja sauel, kus kah olen ark inimestega suhelnud.

igatahes edu, mina sain eile lõpuks plastikutüki kätte :)
Kasutaja avatar

vlgu
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Aug 2007, 08:37
Asukoht: L-Eesti

Lugemata postitus Postitas vlgu »

Eile käisin Tartu ARK-s. Teooriaeksami aega pakuti 21. august.
Sõidu kohta öeldi, et 3 nädalat peale teooriat.
Seetõttu pakin mina oma kodinad ja kolin Võrru, kust öeldi teooriaeksami järjekord nädal olevat ja sõidul ehk teine samapalju. Võrus saab ARK-i rattaga ka teha, Tartus seda võimalust miskipärast pole.

Mihkel.
Kasutaja avatar

Tulevanerattur
Postitusi: 23
Liitunud: 04 Juul 2007, 13:55

järjekorrad

Lugemata postitus Postitas Tulevanerattur »

Kuigi mul pole koolitunnistust veel peos uurisin ka asja erinevatest kohtadest, lähen ilmselt minagi Võrru eksameid sooritama. Jah, miinuseks on see et peab mitmeid kordi sõitma edasi-tagasi, kuid siiski säilib lootus load varem kätte saada kui ilmselt nt Tallinnas

Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Regula kirjutas:
Ma olen siiamaani kõiki teid uskunud, ja mu paberid on olnud Tallinnas, Raplas, Põlvas ja Kuressaares ja enne 20 septembrit ei ole kuskil saanud, et ma ei tea, kas Tartus TÕESTI on ka lühike järjekord või on see ainult teile, kellel on vedanud mingi ime läbi ka kellegi ära öeldud aja vms saanud?
Homme lähen Tallinna arki Kuressaarest oma pabereid ära saatma, aga soovitage linna, kuhu siis. Sest Kuressaares ei saagi A1 eksamit teha. LIHTSALT ei saa. Ma ei saagi aru miks, sest liiklus on ju liiklus, õpetaja sõidab ju autoga taga ja ratas on minu poolt aga no dunno.
Praeguste plaanidega lähen homme arki, panen siia Tallinnasse aja ära mingiks oktoobriks ja asi moos, mul juba kurgumulguni sellest arkist. Panen kerge südamega paar kuud lubadetta ringi ja asi ants. Pole minu viga et eestis see asi maailma kõige sitemini korraldatud on.
Saab küll, tuttav tegi.

Teema algataja
Moonchild

Lugemata postitus Postitas Moonchild »

01.08 seisuga on Rakvere ARK-is sõidueksami järjekord 2 kuud :evil:
Kasutaja avatar

tihas
Postitusi: 26
Liitunud: 23 Juul 2007, 01:14
Asukoht: Tallinn/Kalamaja
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas tihas »

sõber käis Põlvas tegemas. Tallinn/Rakvere on lootusetult üle koormatud. Põlvas sai teha kohe.
Taavi.

Klagt nicht, Kämpft.
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Ei, Põlvas on järjekord 20. september. Ja selline 1-2 kuune järjekord pidi olema alates juunikuust juba.
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Tartus hetkel teooria järts 23.august ja sõiduoma 1,5 nädalat
Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

Täna siis sain Võrru B-kati aja 10. aug ja A-kat 21. aug. Oleks A kati ka 17 aug saand, aga 21. saan koos sõbraga minna.

Mingeid trikiga kohti ka võrus on ?
Just enjoy ... nothing less, nothing more

Teema algataja
--> SIIM <--

Lugemata postitus Postitas --> SIIM <-- »

Regula kirjutas:
Ma olen siiamaani kõiki teid uskunud, ja mu paberid on olnud Tallinnas, Raplas, Põlvas ja Kuressaares ja enne 20 septembrit ei ole kuskil saanud, et ma ei tea, kas Tartus TÕESTI on ka lühike järjekord või on see ainult teile, kellel on vedanud mingi ime läbi ka kellegi ära öeldud aja vms saanud?
Homme lähen Tallinna arki Kuressaarest oma pabereid ära saatma, aga soovitage linna, kuhu siis. Sest Kuressaares ei saagi A1 eksamit teha. LIHTSALT ei saa. Ma ei saagi aru miks, sest liiklus on ju liiklus, õpetaja sõidab ju autoga taga ja ratas on minu poolt aga no dunno.
Praeguste plaanidega lähen homme arki, panen siia Tallinnasse aja ära mingiks oktoobriks ja asi moos, mul juba kurgumulguni sellest arkist. Panen kerge südamega paar kuud lubadetta ringi ja asi ants. Pole minu viga et eestis see asi maailma kõige sitemini korraldatud on.
Selle paberitega tõmblemise energia ootamisele paneksid oleks sul vist juba load käes. Kus kohas sa õppe tegid? Ma tegin 20 juuli teooria Tallinnas ja sain Kalju autokoolist aja ka kohe 13 augustiks. Ma usun, et enamuse autokoolidel on mingid ajad broneeritud, või siis vähemalt usaldusväärsemates koolides. Kannatust natuke, ega ratas eest ära jookse hiljem on naudingut ju pikaks ajaks asi see siis kuukene oodata. 8)
Kasutaja avatar

Cyberdyne
Postitusi: 402
Liitunud: 02 Dets 2005, 04:49
Tsikkel: Yamaha XT 660 X
Asukoht: Tabasalu/Harkujärve/Saaremaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Cyberdyne »

Polegi kõige hullem 31.juuli viisin paberid Tallinna ARK-i ja teooria eksamiaja sain 27.august. Mõtlesin siin kah, et hakkan kuskil kuradi Raplas, või veel kaugemal neid asju ajama, aga siis tundsin, et mida ikka rabeleda. Selle aasta jooksul saab ikka kätte. Kahjuks jah avastasin alles suve teisel poolel et load võiks ikka ära teha, kaua sa ikka outlaw sõidad. Võibolla järgmine aasta vaja kuhugi välismaale sõita, siis puhta hambad.

PS. Ärge nüüd ehmatage, mul ikka B-kat on olemas, lihtsalt teen nüüd juurde piiramatut A-d.
Kasutaja avatar

G-force
Postitusi: 63
Liitunud: 09 Juul 2007, 00:03
Tsikkel: Kawasaki
Asukoht: Harku
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas G-force »

Saigi täna Tartus sõidueksam tehtud :) . Pärast sai ka Otepäält läbi põigatud...kokku tuli kilometraaži üle 5-e saja kildi...lõpuks ei olnud see enam küll sõidumõnu...
Kasutaja avatar

Tar
Postitusi: 216
Liitunud: 26 Jaan 2006, 14:03
Tsikkel: YZF-R1
Asukoht: Rapla|Tallinn

Lugemata postitus Postitas Tar »

31. juulil käisin Rapla ARK-is B-teooria aega kinni panemas, anti aeg 1. augustiks ~09:00 ajal. Ommikul kohal olles oli miski 20 matsi teooria sooritamist ootamas elavas järjekorras. ~10:30 ajal sain teooria tehtud, küsisin sõidueksami aja, anti 12nes september, nojah, mis teha eksole :/

Aga 1. augusti õhtul mingi kolmveerand viie ajal helistati ARK-ist ja pakuti et on võimalik täna ~19:00 ajal teha sõidueksamit 8| 8o OMFG WTF?!

No ei saanud ju sellist võimalust kasutamata jätta, tegin plaanipärase tunnikese A õppesõitu, otsa törts B õppesõitu ja ARK-i sõidueksamile... ning sain asja tehtud, ise siiamaani hästi ei usu, hommikul helistan ARK-i ja küsin üle ;)

Igatahes suurimad tänud Sõidukoolituse OÜ crew Jüri, Lii & Tiit pihta :)
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Ma õppisin ka Kalju Autokoolis Tallinnas. Aga Tallinnas ja teistes linnades oli juba juuni keskel sõidu järjekorrad augisti lõpp- september. Sellepärast tõmblengi linnade vahelt:D
Aga et autokool midagi saab ette planeerida aegu arkis, sellest pole küll midagi kuulnud. Ikka ise tuleb dokumendid viia jne.
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tazavi »

mnjah, saaremaal (jällegi, juu pole saaremaa eesti:P) käib see asi nii, et kui autokooli regad, siis antakse nimekiri ark-sse, seal nad planeerivad oma asju nii, et mingi umbkaudne ajamoment pannakse paika, millal eksamit teha (minul oli eksam selle esialgse planeeringu järgi 15 augusti kanti), aga kuna osa tegelasi tegi kiiremini oma kooliasjad ära, pandi kokku erakorraline eksamiaeg. Aga siiski on koolidel ennem kohustus nimekiri ark-sse esitada, kasvõi kehtivate karistuste kontrolliks (vanasti pidi ise politsei vahet jebima, nüüd olemas ühine infovõrk). Aga paberid ikka ise vaja ark-sse viia, siis pannakse konkreetne aeg paika. ark töötajatest olenevad ka õppegruppide suurused. Aga kuna arvestus on kogguaeg 100% läbimisega, siis tekivad järjekorrad, kes esimesel korral ära ei tee.

võibolla see vale jutt kah, aga see on minu arvamus ja eemaltvaata ja pilk.

Teema algataja
--> SIIM <--

Lugemata postitus Postitas --> SIIM <-- »

Regula kirjutas:
Ma õppisin ka Kalju Autokoolis Tallinnas. Aga Tallinnas ja teistes linnades oli juba juuni keskel sõidu järjekorrad augisti lõpp- september. Sellepärast tõmblengi linnade vahelt:D
Aga et autokool midagi saab ette planeerida aegu arkis, sellest pole küll midagi kuulnud. Ikka ise tuleb dokumendid viia jne.
21. juunil käisin ARK-s registreerimas omale teooria eksamit panin 20 juuliks, kuigi oleks saanud 13 juba, aga kuna väike puhkus reis oli plaanitud juba enne ja muud asjad segasid sisi poleks varem saanud. 20 käisin teooria eksamil, tulemus teada helistasin Kaljule, vaata paberitelt juhataja nr-t, tal oli kohe pakkuda mingi 2 aega kohe augusti alguses nädala keksel, aga kuna mulle need ei sobinud, siis panin 13 august. Kui sul on teooria tehtud, siis helista Kaljule, usun et saad oma sõidu enne tehtud, kui sulpraegu endal aeg on. Järjekordne näide, et ei tasu rapsida ja tasuks oma sõiduõpetaja käest ka nõu küsida. Loodan, et on abi ja saad nüüd varem eksamile. Kui teooria tehtud pole, pole mõtet helistada ka, sest siis ei saa sind kindla eksamile minejana võtta, aga vastasel juhul kindlasti leitakse sulle aeg sõidueksamiks.

Panthera
Postitusi: 625
Liitunud: 28 Okt 2006, 18:23
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Panthera »

Tänase seisuga Tartus ARK-is teooria 3 nädalat ning sõit 1 nädal ...
niiet sünnaks lubasid kätte ei saa :evil:

Huck
Postitusi: 181
Liitunud: 17 Okt 2006, 11:44
Tsikkel: zr550 "Zephyr"
Asukoht: Tln-Kur
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Huck »

Tänase info kohaselt on kuressaare ark'i ainuke A-kat'i eksamineerija kogu augusti kuuks puhkusel. Lisaks on ametikoolist 40 ratturit järjekorras.

Nii et saarde ei maksa vist ronida enam...
Puud hüppavad teele väliskurvist!
Kawa zr550 "Zephyr", Honda CBR1000f "Hurricane"
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

Paide ARKi kiidavad...
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=16594029

huvitav, kauaks seda nüüd jätkub?
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

albert52
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2007, 21:20

Lugemata postitus Postitas albert52 »

Õnnelikult Viljandi ARKist tagasi. Täna sain läbi ja A1 kategooria käes. Mõnsaa.. :lol:

Mõnusat suve ja sõitke, ikka sõitke oma kallikestega, nagu minagi. 8)
Kasutaja avatar

susi
Postitusi: 63
Liitunud: 04 Apr 2006, 21:48
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas susi »

Tegin laupäeval (04.08.07) ära A-erivõimsuses sõidueksami (A2 oli juba olemas). Eksami jaoks pidin ootama täpselt 7 päeva, nii et sooviatn minna Tartu, kuna seal järjekorrad lühikesed.
Kuna olen Tartus kõik oma katekooriad teinud (ABC1) siis võin julgelt öelda, et Tartu eksamineerijad on väga mõistliku suhtumisega ja kui nad näevad, et sõita oskad, siis nad tervet sõiduaega täis ei lase sõita.
KTM 300 EXC / KTM 450 EXC / Kawasaki Z750 S
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Mis on tartu arki e-mail?
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”