125ccm chopperi otsingul

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
albert52
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2007, 21:20

125ccm chopperi otsingul

Lugemata postitus Postitas albert52 »

Tervist. Olen siis uus ning soovin küsida paar tähtsamat küsimust. Suvi on käes - miks mitte muretseda endale 125ccm chopper? Vanust 16 ja load on õige-pea tehtud, ARK-s neljapäev teooria, sõit veel ebaselge. Asja juurde...

Mul endal valikus üsna mitu ratast. Mõned küsimused neist:
1. Kas 125ccm ratta jaoks on palju, kui läbisõit on pea 30k? Yamaha Virago XV125 <--Oma v2 mootoriga näeb päris kenake välja, aga läbisõit on minu jaoks murettekitav. :roll:
2. On see vastupidav ratas? Kawasaki Eliminator <--välimuselt nupsik, sissepritsega, hind ja aasta aksepteeritav.
3. Ülimugav ja laheda väljanägemisega, kuid hind on masendavalt odav :shock: Honda Rebel JC26 <--oli mul õppesõidu rattaks, liikus edasi nagu mees. Kuid konkreetsel isendil miksit vist viga, et võileiva hinnaga ära antakse.
4. Keegi jagab kogemusi? Suzuki Marauder <--Mootor näeb välja kuidagi tühi, aastaarv tibake vanavõitu.

Keegi äkki teab veel missugust ratas soovitada ning mis on ka reaalselt interneti poodides saadaval, siis andke teada.
Kui lähen ratast ostma, siis mida peaks jälgima, et tegu oleks korraliku isendiga?
Keegi teab Soomes olevaid motopoode, siis andke teada. Kas sealt tasuks ratast tuua, või seal on hind ulmeliselt laes. Nii 30k piirimail ta võiks olla.
Kas tasub vaadata alla 2000 aasta rattaid ja mis läbisõiduga hakkavad nad läbi minema, kui hooldatud on asja keskmiselt?

Parimat! Ärge maha lööge. :)
Kasutaja avatar

Taku
Postitusi: 313
Liitunud: 28 Juul 2005, 23:56
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Taku »

Aprilial pakkuda ka chopperi tüüpi pill ja 125ccm, kuid tegu on vast kahetaktilise pilliga, seega hääl peenika.

Ise olen sõitnud autokoolis marauderiga. Ilmselt oli see masin piina ka piisavalt saanud. Minek oli kehva, masin uimane ning tippkiirus 90km/h kandis.


Kuna sinu väljapakutud isendid on neljataktilised, siis ei tohiks ka alla 2000. aasta masinatel mootori kohapealt midagi viga olla. Kõik oleneb mudugi isendist, kuid 4-taktilised kestavad kõvasti kauem kui 2-taktilised.

Vaadata, et kuskilt õli ei tilguks, käivitumine kindlasti.
Et kahtlast sinist suitsu 4t masina puhul ei tuleks. Tunnetad ka siduri libisemise ära?

Proovi ära isteasend. Elementaarsed asjad: lambid, välimine külg masinal jne. :)
Kasutaja avatar

uhh
Postitusi: 106
Liitunud: 08 Veebr 2005, 23:06
Tsikkel: Roadsmith HDST HD™ Trike
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas uhh »

Mootor näeb välja kuidagi tühi
Kui suure augu see 125 ikka ära täitma peab :wink:
aastaarv tibake vanavõitu
Ega siis aastaarv nüüd küll nii tõsine seisukorra näitaja ei ole kui autode puhul, igasugu amordisimmerid, piduriklotsid, trossid, amordisimmerid ja muu peenem kola võib vahetamist vajada ka suhteliselt uuemal rattal, mõnel vanemal võivad need tööd just tehtud olla :?
Mootori kulumise saab teada kompressiooni mõõtes, igasugu väline vaatlus kah abiks.

Lõpuks läheb ikka nii nagu enamusel teistelgi: ostad esimese ratta ära, järgmist ostes tead juba täpselt, mida vaadata.
Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Re: 125ccm chopperi otsingul

Lugemata postitus Postitas Hans »

albert52 kirjutas:
Tervist. Olen siis uus ning soovin küsida paar tähtsamat küsimust. Suvi on käes - miks mitte muretseda endale 125ccm chopper? Vanust 16 ja load on õige-pea tehtud, ARK-s neljapäev teooria, sõit veel ebaselge. Asja juurde...

Mul endal valikus üsna mitu ratast. Mõned küsimused neist:
1. Kas 125ccm ratta jaoks on palju, kui läbisõit on pea 30k? Yamaha Virago XV125 <--Oma v2 mootoriga näeb päris kenake välja, aga läbisõit on minu jaoks murettekitav. :roll:
2. On see vastupidav ratas? Kawasaki Eliminator <--välimuselt nupsik, sissepritsega, hind ja aasta aksepteeritav.
3. Ülimugav ja laheda väljanägemisega, kuid hind on masendavalt odav :shock: Honda Rebel JC26 <--oli mul õppesõidu rattaks, liikus edasi nagu mees. Kuid konkreetsel isendil miksit vist viga, et võileiva hinnaga ära antakse.
4. Keegi jagab kogemusi? Suzuki Marauder <--Mootor näeb välja kuidagi tühi, aastaarv tibake vanavõitu.

Keegi äkki teab veel missugust ratas soovitada ning mis on ka reaalselt interneti poodides saadaval, siis andke teada.
Kui lähen ratast ostma, siis mida peaks jälgima, et tegu oleks korraliku isendiga?
Keegi teab Soomes olevaid motopoode, siis andke teada. Kas sealt tasuks ratast tuua, või seal on hind ulmeliselt laes. Nii 30k piirimail ta võiks olla.
Kas tasub vaadata alla 2000 aasta rattaid ja mis läbisõiduga hakkavad nad läbi minema, kui hooldatud on asja keskmiselt?

Parimat! Ärge maha lööge. :)
Tere tulemast tsiklistide perre!

Soomest ja ka mujalt skandinaaviast tsiklit ilmselt osta ei tasu, hinnad liialt kõrged. Pigem Eestist v Saksast.

Mis puudutab läbisõitu, siis see mis müüjal kirjas on "spido näit" mis ei ole ilmtingimata=läbisõit. Ehk siis tasub alati vaadata ratast ennast, mitte spidokat.

Pole omanud ühtegi eelmainutud ratast, kuid EN näeb neist parim välja, IMO.

Hans
V-MAX

motorace

Lugemata postitus Postitas motorace »

ise oskan kaasa rääkida vaid xv 125 kohta.selle isendiga umbes 2 astat sõidetud.väga hea ja vastubidav rattas.soovitan igati.minu virago läbisõit on 47 000.ja liigub ikka veel.

Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Nii, endal on Virago ning olen ülirahul. Kannatab sõita ka pikemaid otsi (u. 150km). Kiirus läheb neil kõigil neljataktilistel võrridel nii 90 - 110km/h.
Viragoga ainult positiivsed kogemused!
Autokoolis (Kalju) sai sõidetud Marauderiga. Mulle isiklikult väga meeldis see masin. Hääl oli eriti hea. Lai lenks ja madal istumine sobis ka.

Eelmainitud Rebel on matsune. Mingi aeg tagasi (eelmine suvi vist) müüdi seda Tallinna Motodepoos. Minu arust oli paak mõlgine, lenks veidike kõver ja mõned kriimud. Muidu on Rebel hea ja töökindel ratas.




Edu!
Kasutaja avatar

Hondarebel
Postitusi: 330
Liitunud: 28 Juun 2004, 11:08
Tsikkel: MotoGuzzi
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hondarebel »

Tere
Nu ei saa ma jätta punkti andmata HondaRebelile (konkreetset eksemplari ei saa kommenteerida)

Kui mootor on OK siis kõik muu on suht lihtsalt tehtav

Mootori esimene ok paistab välja kaante poldipeadelt,kas on keeramise jäljed või pole
teine ok tuleb summutitorust lipuvärvid sinine must, valge pole sealt ok :D

Rehvimustrijääk on ka mõnetuhandene OK kett ja ketirattad ka

Ja reegel osta milline tahes,hiljemalt kahe aasta pärast vahetad niikuinii.
Varustus nõuab ka oma raha ja seda pole kunagi ülearu

Peeter aka Hondarebel aka Basilio
Think positive
Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

kui sul veel juhe täitsa koos pole siis ma lisaks su valikusse veel ühe ilusa 125cc ratta. yamu Dragstar 125.


neid on suht vähe, seega saad natuke erineda ka.


motokas
Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Minu punktid lähevad ka Hondale. Sel lihtsal põhjusel, et ostsin oma pojale kah sellise isendi kunagi. Sm. Hondarebeli käest, muide.
Poiss käis sellega kaks hooaega koolis ( 45 km üks ots), "tädirannas", suviti tööl, chillimas jne, ühesõnaga kasutas seda kui hardcore tarbeeset.
Ei oska rattale mitte midagi ette heita. Müüsime edasi, kui sõitja vanus 25 kw peale sai ja mõned päevad tagasi nägin meie kunagist plekist pereliiget ikka veel liikluses kenasti osalemas. Kahtlemata hea valik.
Muidugi võib alati juhuse tahtel mingi õnnetu üksikisendi otsa sattuda nagu ikka kasutatud tehnika ostul, aga margi ja mudeli põhiselt on Honda Rebel väga hea valik.

PS. Kütusena tarbis bensiinihaisu :)
Suzuki GSX 750 Inazuma

Teema algataja
albert52
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2007, 21:20

Lugemata postitus Postitas albert52 »

Tänud kõigile vastanutele! :]
Asi jõuab siis sinnapaika, et minu nimetatutest nimedest on kõik head ja tuntud tegijad. Küsimus lihtsalt müügis olevate tehnoseisundist, kas on OK. Kõige kihvtim on välimuselt Yamaha Virago XV125, näeb suurema mootoriga hea välja. Elminator on ka päris ängsa. Teistel kahel ei ole värv sobiv ja Honda siis matsune (mis langeb kohe valikust välja). Kuna ise pole Tallinna ja Tartu inimene, vaid hoopis Viljandist, siis neid vaatama hetkel pole võimalust minna. Paari nädala jooksul jõuab see ost kätte, siis käiks kohapeal ära, et asjadest aimu saada.

Yamaha XVS Drag Star 125 on muidugi ilus, kuid seda pole Eestis müügil, vähemalt pole silma jäänud.

Varustuse kohapealt ütleks veel nii palju, et on internetist välja valitud ja läheb maksma 8k ringis:
Kiiver, sealt Naked Sport
Jakk
Püksid
Kindad
Saapad
:)
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1417
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Taku kirjutas:
Aprilial pakkuda ka chopperi tüüpi pill ja 125ccm, kuid tegu on vast kahetaktilise pilliga, seega hääl peenika.
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Teema algataja
albert52
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2007, 21:20

Lugemata postitus Postitas albert52 »

Valikuks osutus Yamaha Virago XV125. Käisin eile Tartus katsumas ja proovimas, sealt öeldi et see on seisnud paar kuud. Käima alguses minna ei tahtnud, tahtis ergutusvoolu akusse. Pärast käis ilusti. Hääl oli asjal mahe. Arvan et hea valik. :wink: Täna tuuakse ta siis mulle koju ning saab tiba lähemalt uurida. Jagan kogemusi hiljem...

Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Ära unusta siis pilte! :wink:



Hoolitse siis oma Virrut hästi...

Teema algataja
albert52
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Juul 2007, 21:20

Lugemata postitus Postitas albert52 »

Ratas toodi siis eile koju. Uurisin ja puurisin, tõesti ikka parim valik nendest. :P Asi on massiivne, välimus on nunnu, raske, lai, nagu suur choppergi. Kõik tuled, asjad töötavad. Lõppkiirust pole proovinud, linnas igatahes sain 70 kätte, suurema kiirusega muutub juba ohtlikuks. Kuna lube ja ratas veel ARKis arvel pole, siis eriti temaga ei kõõlu.
Mõned pildid siis ka: http://wanted.planet.ee/mesik/Masinad/Yamaha/

Nüüd tuleks vist vahetada mootoris kõik õlid ning õhu- ja õlifilter?
Lisaks soovin talle osta küljekotid nahast ja tagaistuja seljatoe. Kust selliseid asju võiks vaatama minna Tallinnas? Ise tulen teisipäev sinna varustust ostma.
:)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Proovi www.louis.de
Seal praegast mingi ale kah.

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Hans
Postitusi: 1242
Liitunud: 14 Sept 2004, 11:53
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hans »

Louisi kaupa toob http://www.streetmoto.ee/supermoto/ . Tasub ka ebay-st uurida.

Hans
V-MAX

Sull7

Lugemata postitus Postitas Sull7 »

Jah seal Streetmotos on kaupa küll,saad kõik korraga ühest kohast kätte. Kui aga Heldi kaupa vaja siis valik suurem Paldiski mnt selveri kõrval,ühes oma postis oli Sul juba see mainitud ka.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”