Järvevana raudteeülesõidul kukkunutele!

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

aivo_
Postitusi: 68
Liitunud: 24 Nov 2006, 16:08
Tsikkel: Suzuki GSX-R
Asukoht: Laulasmaa

Lugemata postitus Postitas aivo_ »

joel kirjutas:
Naiivitarid... Politsei irvitab teile näkku ja ütleb, et valesti valitud sõidukiirus. Kui paha tuju on, siis teeb teile veel liiklusõnnetuse põhjustamise eest trahvi ka.
LE järgi peab olema sõiduki kiirus selline, et mis tahes takistuse puhul peab juht suutma sõiduki ohutult peatada. Siit mõttetera kas eesti teedel peab siis liikuma arvetusega, et teel sõites kuristikku kukud.
Teine asi veel nagu see järvevana ülesõit kui su liikumiskiirus ongi selline, et suudad sõiduki selle ees peatada mida siis peale hakkad:
1. lükkad sõiduki käekõrval sealt üle
2. lähed tagasi tuldud teed
3. ootad millal see korda tehakse
"Vähem möla, pikem samm."
Kasutaja avatar

Teema algataja
mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

paarsada mpootorratturit seisab raudteeületuskoha taga, oodates selle korda tegemist, kuna ei suuda hinnata, milline oleks selle koha ületamiseks ohutu kiirus. Tagasi ka keerata ei saa ;)
Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas stretch »

Pihelgas kirjutas:
loomha kirjutas:
Aga vat mina ei tea, mida te seal ülesõidul korda saadate. Sõidan seal 2 korda päevas ning mitte mingit ohtu pole märganud.
oled vedurijuht või kõvatad niisama?


vaevalt sa tegelikult ülesõidu ohtlikkust algajatele või turistidele ei mõista.
Sellega seoses tekkis mul küsimus, kas keegi üldse on näinud sellel (Ülemiste poolt tulles esimesel) ülesõidul kunagi rongi sõitmas? See on ju mingi harutee, mis kulgeb kuni ülesõiduni Järvevanaga paralleelselt ja on viimasel ajal praktiliselt kasutamata. Ma ei ole muidugi mingi raudteehuviline, kes kuskil põõsas 24 tundi järjest ronge jälgib, nii et võin vabalt ka eksida, aga vähemalt mina ei ole küll mitte kunagi näinud, et see esimene ülesõit kinni oleks. Ehk siis - on need rööpad üldse vajalikud seal?
Viimati muutis stretch, 09 Juul 2007, 12:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

canis lupus
Postitusi: 105
Liitunud: 03 Aug 2006, 14:45
Tsikkel: Super Blackbird, Minsk 125*2
Asukoht: Brüssel

Lugemata postitus Postitas canis lupus »

kas keegi teab palju kokku tsikliste seal viimase paari aasta jooksul kukkunud on?
BLACKBIRD
CBR 600 F
TZR 125
JAWA
VOSHOD
MINI
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Sellega seoses tekkis mul küsimus, kas keegi üldse on näinud sellel (Ülemiste poolt tulles esimesel) ülesõidul kunagi rongi sõitmas?
Kumba haru pidi reisirongid sõidavad? Võid minna näiteks tööpäeviti kl 7.55 ja 8.00 vahel vaatama, siis parasjagu üks rong tuleb sealt üle.

Intruder
Postitusi: 349
Liitunud: 30 Sept 2003, 14:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Intruder »

Kõige lahedam oli see, et kui ma primo ratta esiratas rööpast välja tõstsin (mtte piipz), siis mingi töll signaalitas ja üritas veel meid primoga alla ajada.
Eesti on ikka lahe!

allan76

Lugemata postitus Postitas allan76 »

sang kirjutas:
Sellega seoses tekkis mul küsimus, kas keegi üldse on näinud sellel (Ülemiste poolt tulles esimesel) ülesõidul kunagi rongi sõitmas?
Kumba haru pidi reisirongid sõidavad? Võid minna näiteks tööpäeviti kl 7.55 ja 8.00 vahel vaatama, siis parasjagu üks rong tuleb sealt üle.
Sõidavad mustamäepoolsel harul minu teada.
Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas stretch »

Reisirongid sõidavad jah mööda Mustamäepoolseid harusi, mis on ka tunduvalt lihtsamini ületatavad.

vanakala
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Okt 2006, 23:36
Asukoht: Eesti keskel

Lugemata postitus Postitas vanakala »

Pakun välja julmalt ohutu ülesõidu lahenduse: Enne ülesõidule lähenemist lülitage ohutuled sisse, hoidke võimalikult paremale teepoolele samas ärge unustage pidurdamisel rekka roopaid. Suretage mootor välja, tulge pealt maha ja lükake tsikkel käekõrval jalgrattatee kaudu üle. Püstijäämise korral tehke üks rahustav koni ja tundke end taas lõvina.
Kiili risti kaudu saab ka.
Aah, aah , aaaa
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Intruder kirjutas:
Kõige lahedam oli see, et kui ma primo ratta esiratas rööpast välja tõstsin (mtte piipz), siis mingi töll signaalitas ja üritas veel meid primoga alla ajada.
Eesti on ikka lahe!
On tõesti olemas päris palju selliseid autojuhte, kes kohe vihkavad südamepõhjast vist mootorrattureid.
Ükskord oli mul nii, et oli palju mõnusat ruumi et sõita pikast autode rivist mööda valgusfoori ette, ja siis lihtsalt mingi tüüp aknast karjus, et kurat kuhu sa ronid siin oma arust, arvad et sa oled kõigist parem ja võid alati kõigist mööda trügida ja kõige esimene alati olla ah??
Need on vist lihtsalt need inimesed, kes oma sisemuses on kadedad mootorrataste peale, sest nad näevad, kui hea nendega liikuda on ja nad on vihased, et nemad on halvemad ja peavad oma autoga ummikus kükitama.
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

Suusataja

Lugemata postitus Postitas Suusataja »

Sellega seoses tekkis mul küsimus, kas keegi üldse on näinud sellel (Ülemiste poolt tulles esimesel) ülesõidul kunagi rongi sõitmas? ....

3-4 korda aastas käib vedur seal raudteerööpaid soendamas! 8)

Reixmees

Lugemata postitus Postitas Reixmees »

Kas täna kell 16:10 toimunud aktsioon oli õnnetus või mingi meeleavaldus?

2 ratturit ukerdasid seal rööbastel. Sõitsin parasjagu autoga vastassuunas (ma siis tartu mnt poole) ja jõle totter nägi see ukerdamine seal ausalt öeldes välja, eriti arvestades seda, et väiksemat sorti liiklustropi lõpuosas otsis oma teed vilkuritega meditsiiniauto.

Selliste improviseeritud isealgatatud tolamängimistega ratturid küll heas valguses ei paista, umbes sama teema, kui pronxmehe kaitsjate tuututamine ja aeglane sõit.

Ja vean kihla, et inimene kes pole seda ülesõitu kunagi ei jalg- ega mootorratta seljas ületanud, ei saagi aru saada, mida need siklimehed vinguvad. Tavaautojuhile see ülesõit lihtsalt raputab tiba rohkem, reaalset liiklusohtu selles ei nähta.

Niipalju kui ma olen aru saanud, toimub organiseeritult 12mendal mingi üritus, seal võiks siis enda meelsust avaldada.

Jutu lõpux seda, et kui keegi tõesti käbla pani, siis ärgu võtku südamesse, nägi tõesti väga selle moodi välja, et tekitati tahtlikku troppi liiklusesse:)
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Ehh, mul pole veel kolmkümmendki täis ja juba skleroos.Intruder aitas mind rööpast välja siiski :)
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

TUBLID POISID!

Lugemata postitus Postitas M2 »

Kogu see teie korraldatav üritus on väga tänuväärne ettevõtmine. Olgugi et ma ise ratta omanik ei ole, toetan teie plaani 100%. Tulen kindlasti ka Vabaduse Väljakule. Usun, et igasugune toetus kulub ära.

Autojuhina teen ka ühe ettepaneku. Kes on kontaktis Autolehe toimetusega, siis võiks neile vihjata, et nad paluksid autojuhtidel konkreetse ülesõidu ees ratturi taga sõites eriti tähelepanelikud olla ja nende liikumist hoolikalt jälgida. Väljaande lugejana usun, et nad tulevad selle ära märkimise peale ka ise, kuid hea soovitus ei jookse mööda külge alla.

Igal juhul, palju edu teile!
ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Reixmees kirjutas:
Kas täna kell 16:10 toimunud aktsioon oli õnnetus või mingi meeleavaldus?
ei olnud see õnnetus ega ka meeleavaldus. Postimees soovis antud teemal artikli avaldada, ning oli tarvis pilt teha. Tegime võimalikult kiiresti, et mitte liiklust takistada. Ummik oli seal enne meid ja jätkus pärast, sest ka autod ületasid rööpaid umbes 20-30km/h.

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

vanakala küll, aga paljudel tsiklitel on ohutuled?
Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Lugemata postitus Postitas Tort »

Näe ongi Postimehes artikkel. Selle kohaselt on muidugi meie foorumi nimi bike.ee ja tsiklil on gaasipedaal, mida põhja suruda.
Kasutaja avatar

ulmo
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Veebr 2007, 23:40
Tsikkel: Suzuki V-Strom 650
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ulmo »

Hitchiker kirjutas:
vanakala küll, aga paljudel tsiklitel on ohutuled?
Kas mõnel pole?
Kasutaja avatar

Salvo Kelk
Postitusi: 198
Liitunud: 20 Juul 2005, 22:39
Asukoht: Tartu / FZR600/TT600

Lugemata postitus Postitas Salvo Kelk »

ulmo kirjutas:
Hitchiker kirjutas:
vanakala küll, aga paljudel tsiklitel on ohutuled?
Kas mõnel pole?
Olid ajad, kus polnud isegi suunatulesid.
The two rules for success are:
1: Never tell them everything you know.
Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

Nonii lisaks ka ühe linnukese sellele järvevana ülesõidule. Tulin Võrust sõbra rattaga eksamilt. Võtan ilusti hoogu maha enne ülesõitu. Vb u. 30-40 peale. 1. reas vasakusse äärde, et risti üle minna. Esimest rööbast risti ületades (suund siis paremasse sõidurea äärde) ja järsku tuiskab MINU REAST paremalt mingi opel omegapederast mööda. Vennad oma autodest vist ka kuulsid kui kõvasti oma kiivrisse seda m*nni sõimasin. Sõitsin järgi talle ka, koputasin rusikaga vastu kiivrit, sepp tegi nägu nagu tema poleks midagi teinud. Kahjuks on seal kiirused u. 70-80. Oleks sealne liiklusvool 50, oleks 1 omega ühe parempoolse peegli võrra kergem :twisted:
Just enjoy ... nothing less, nothing more

loomha

Lugemata postitus Postitas loomha »

Ei soovita seal selliseid trikke teha... võid kukkuda!
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

bash kirjutas:
Võtan ilusti hoogu maha enne ülesõitu. Vb u. 30-40 peale. 1. reas vasakusse äärde, et risti üle minna.
Otsisid ise ka ekstreemsusi, nagu ma aru saan.. sellisel teosammul ületamisel on kukkumise tõenäosus kordi suurem kui kiirema hooga.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Kallev
Postitusi: 93
Liitunud: 07 Juul 2007, 00:08
Tsikkel: Yamaha FZS600 -03
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Kallev »

Nii. Sai ka Järvevana ülesõidu asfalt täna õhtul 18:15 paiku oma kõhuga ära katsutud. Vihmajärgselt libe, kiirus ka ilmselt terake liiga aeglane - ca 45 km/h. :oops: Rattal tahavad nüüd mootori küljekaas (?), paak ja esigondel tööd, endal pole isegi pörutust (läbimärg varustus siiski abiks). Ratas läks ca 20 min hiljem isegi käima, ei pidanudki transat sebima. Nüüd siis otsin kohta, kus oma FZS600 taas ilusaks teha, kõik soovitused teretulnud :roll:

P.S. Kuna kaskot pole, siis küsin teiste varasemat kogemust - sellised juhtumised jäävad ilmselt ikka oma rahakoti kanda? Vaevalt sel teemal tee omaniku või kohustusliku liikluskindlustajaga mõtet suhelda on...

Sõidan nagu vana mees. Nagu väga vana mees...
Kasutaja avatar

Teema algataja
mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

Kallev kirjutas:

P.S. Kuna kaskot pole, siis küsin teiste varasemat kogemust - sellised juhtumised jäävad ilmselt ikka oma rahakoti kanda? Vaevalt sel teemal tee omaniku või kohustusliku liikluskindlustajaga mõtet suhelda on...

Loodetavasti kutsusid politsei? saad tee valdajalt tsikli remondi hüvitamist nõuda.

Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Takkajärgi tarkus on ikka täppisteadus, aga mella´l on õigus, et alati kui midagi sellist juhtub aukude,rööbaste vms. tõttu, tasub asi ametlikult fikseerida.


Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Bud »

see krdi ülesõit on vist nagu vana vein, mis aastatega läheb aina 'paremaks'...
mõned päevad tagasi oli valida, kas järvevanalt viljandi mnt-le, või tartu mnt-lt viljandi mnt-le -lõpuks valisin viimase. miskit 20 aastat seda ülesõitu ületatud ilma erilise hirmuta, aga nüüd nägin vaimusilmas kuidas ma esimeses reas kolmekümnega ukerdan ja olen siruli maas... psühhoterroril on suur jõud...


timoriik
Postitusi: 275
Liitunud: 17 Dets 2004, 18:40
Tsikkel: mõned on
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas timoriik »

paar aastat tagasi sai seal esimese käiguga maoli pandud. sel hetkel oli seal kaks autot kokku pannud ja klaarisid midagi. oli ummik ja ega eriti trajektoori valida polnud võimalik. kiirus oli väike ja miskit hullu peale jalapiduri kangi kõverdumise ei juhtunud. seda sain hiljem teada, et see tsiklimeeste "lemmik"koht on.

Kasutaja avatar

Kallev
Postitusi: 93
Liitunud: 07 Juul 2007, 00:08
Tsikkel: Yamaha FZS600 -03
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Kallev »

mella kirjutas:
Kallev kirjutas:

P.S. Kuna kaskot pole, siis küsin teiste varasemat kogemust - sellised juhtumised jäävad ilmselt ikka oma rahakoti kanda? Vaevalt sel teemal tee omaniku või kohustusliku liikluskindlustajaga mõtet suhelda on...

Loodetavasti kutsusid politsei? saad tee valdajalt tsikli remondi hüvitamist nõuda.

Helistasin nii Liikluspolitsei korrapidajale kui ka tema soovitusel 110 ning registreerisin liiklusõnnetuse. Kohale ei hakanud kutsuma, lubasid mulle ise teatise teha. Ehk on abi.

BTW, korrapidaja (numbril 6125666) hakkas ajama midagi mootorratturite sõidukultuurist ja sellest, et ju see kõik ikka ratturite endi süü on, et seal pidaevalt kukutakse :?
110 poolt oli väga asjalik suhtumine, küsiti veel mitu korda üle, ega mul ikka meditsiinilist abi vaja pole ja ega seal liiklustakistust ei tekkinud... (w)

Sõidan nagu vana mees. Nagu väga vana mees...

Kaur

Lugemata postitus Postitas Kaur »

Olin minagi seal eile kella 18.00 paiku, või veidi varem lähedal sealse asfaltkatte lähemale uurimisele. Suur ummik, autode liikumiskiirus väga väike. Politsei auto oli kohal, ilmselt fikseeriski seda õnnetust seal, mida Suzumen eespool kirjeldas. Vihma ei sadanud, aga tee ja rööpad olid ikka kenasti märjad. Sõitsin nii risti kui sai üle, tõmbas ikka nii esi-, kui tagaratta korralikult vibama, aga püsti suutsin jääda. :) Seega olin ka mina ilmselt nende seas, kes seda toredat ülesõitu politseile demonstreeris. :)


james

Lugemata postitus Postitas james »

kas mitte augustis ei lubatud seda ülesõitu korda teha.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”