Bikerile seljakotiks olemine

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
Kamme
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Veebr 2020, 21:22

Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Kamme »

Hei!

Kuna peiks mul peatselt A2 katti tegema hakkab ning bike’i ostusoov on tal olemas, siis tahaksin uurida kuidas naistel reaalselt (sport)bike’il olles seljakotiks olla on :D Kas on väga ebamugav sundasend? Pikka maad ka üldse sõita annab ja kas ka maanteel või ainult linnas kruiisides? :ner: Ehk oskab keegi kōikidest plussidest ja miinustest rääkida 8)

Päikest! :bsmile:




Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Nii palju kui neid silma jäänud on, siis on see baikeriseljakotiisteasend minu silmade läbi üsna koomiline kõrgel asetsevate jalatugede tõttu. Eks ta ole rohkem istuja kui kõrvalseisja probleem! Selge on see, et väga pikka maad niiviisi ei sõida.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

IRW, asend umbes sama mis "lamades" ju - sealt peaks igaüks ise edasi olema võimeline arvestama, et kui kaua kestab ja kas oli või ei olnud mugav :mrgreen: (sorry, ei suutnud vastu panna :D )
EDIT: OK, asjalikku infot kah natuke teemasse
https://begin-motorcycling.co.uk/riding ... ate-guide/

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas simp »

hakka aegsasti reielihaseid treenima(põlvedega hoiad eessõitjast kinni - see on põhiline koormus). tekib nö kolmnurk tallad - põlved - istmik. Kätega tee mis tahad.

Ühtlasi, võtke nädalavahetus ja minge tehke see kahekesi läbi: https://emmk.ee/content/blogcategory/27/79/
Saad (ilmselt) kõigile oma küsimustele vastuse ja pärast võite koos pool euroopat läbi sõita...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Bike on ehitatud ühele sõitjale. Kaassõitja sõidutamise võimalus on kauba peale ja sellest tulevalt ka kogu kaasõitjat puudutav mugavus (või täpsemalt selle puudumine): sadula suurus, isteasend, kinnihoidmisvõimalused jne. Allpool olevast videost on täpselt näha, kui mugav sportrattal sõit seljakotina välja näeb. Järelduste tegemine nähtava baasil ei tohiks olla keeruline.

[mention]Kamme[/mention], mis sa jamad tee endale load, sõida ise ja lase peikal seal pukist turnida. :mrgreen:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Paljud ei suuda isegi matkaratta tagaistmel pikemalt istuda. Bike on seljuhul lausa kannatus. Aga kannatuse tase on inimestel erinev.
Kui kahekesi soov sõita,siis saab ju ka valida ratast,et saaks kahekesi sõita. Mootori võimusses ja kiirendusesei kaota sellega väga olulisel määral,eriti kui tegu üldse algajaga. Sport-touring ja naked rattad on vahel natuke mugavamad istuda,aga nendega saab ka kiirelt sõita,kui oskused lubavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas will111 »

bikerile seljakotiks olemine on rohkem ikka naljategemine, samas eks oleneb jah kui väga kellegile meeldib sellises asendis kükitada. alguses on kindlasti uhke tunne, vaevalt see kaua kestab :lol:
linnas "kruiisida" on ilmselt ekstra kannatus ja lausa rõve bike seljas. ja see piin on võrdselt nii sõitjal kui tagaistujal. maanteel sõita on vast enamvähem okei, kuid pikka maad sellises asendis??? nojah, peaks ilmselt küsida siis, et mis on kellegi jaoks pikk maa...50km vast kannatab ära küll :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Eks see kannatamise piir olene ka armastuse suurusest :mrgreen: Kui ikka peaga pilvedes, siis suudad seal pikalt kükitada. Ja kui ka tsiklisõit juuste lehvides sulle liblikaid tekitab, siis kannatad kindlasti hommikust-õhtuni seal kükkasendis olla. Ajaga arvatavasti see taluvuspiir järjest väheneb, ei tea miks :roll: :ner:

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas simp »

no ma ei tea, naked SV'ga(lai lenks) kahekesi sõidetud küll ja küll. Kõige suurem mure on alguses, kui kaaslane ei mõista/jaksa veel hästi reitega kinni hoida. Natuke harjutamist ja kõik on OK.

Sügisel käisin autoga leedus, tanklas kohtasin prantsuse paarikest kes tuli kahekesi prantsusmaalt täisplastis SV'ga(clip-on'id) siiakanti tuuritama. Tollel hetkel olid tagasiteel ja kumbki polnud liialt kange. (ei teel olles, ega ka maha tulles)

Ilmselgelt on GS'i peal kahekesi mõnusam, aga pole see bike ka eriline eneseületus. Samas mis ma ikka mölisen siin, noor ja painduv alles :bsmile:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sv ei ole mingi eriline raketiasendiga asi ka, ei cliponidega, aga naked versioonid ja laia lenksuga enam ammugi mitte. Sellisega on isegi kahekegi sõidetud väga palju ja isegi suhteliselt pikalt. Kuigi minu jaoks isiklikult on näiteks üle 200km järjest juba suht viimane piir anyway, olgu siis seal taga keegi veel lisaks või mitte.

Ma usun, et siin mõeldi ikka mingit tõsisest gixxerit :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Pilti pole?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Pole just suurem asi, aga enne ei tea kui ei proovi. Piisavalt hästi kinni hoimine on väga tähtis ja kogu pika sõidu "täiega" kinni hoida ka ei jõua, aga samas seda teab vaid juht ise millal rulli järsku põhja keerata tahab ja millal ja kui tugevalt pidurdada. Väga rahuliku ja sujuva sõidustiili korral pole nii hull.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 04 Veebr 2020, 16:26

Sv ei ole mingi eriline raketiasendiga asi ka, ei cliponidega, aga naked versioonid ja laia lenksuga enam ammugi mitte. Sellisega on isegi kahekegi sõidetud väga palju ja isegi suhteliselt pikalt. Kuigi minu jaoks isiklikult on näiteks üle 200km järjest juba suht viimane piir anyway, olgu siis seal taga keegi veel lisaks või mitte.

Ma usun, et siin mõeldi ikka mingit tõsisest gixxerit :D

Ma pole veel kellegagi koos sõites saanud 200-t isegi täis,isegi mitte teise rattaga,ilma seljakottideta, koos sõites. 130-150km peal hakkavad üldjuhul kõik nihelema ja bensukat otsima(olenemata rattast,bike pole tutvusringkonnas kellegi). Mul isiklikult, kangisest ajast rekkaga sõites, kannatus 4-5h autoga lõdvalt järjest ära sõita. Tsikliga üle 2-2,5h järjest ei viitsi ise ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Kuid tegelikult, mida ikka seljakottida. Tee ka ise load ja funni on korraga palju rohkem! :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas will111 »

mis ikka rongiga sõita, ehita oma raudtee, osta rong, õpi seda juhtima ja funi palju rohkem :lol:

et jah, ega päris iga asi ei ole ka päris igaühe jaoks. ma ei leia küll, et tsikliload peavad tingimata igaühel olema või et neid peaks tegema hakkama mingi suvalise uitmõtte peale...või sellepärast, et ei peaks jumala eest tagaistmel sõitma :nono:


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ma istusin rohtlaane taga audrus, tandemsõit, soovitaks sinna testima minna kas on mokkamööda või mitte. Nali naljaks, see soovitus sobib pigem sellistele "hulludele". Olen 1x elus ka tänaval 600gixxeri taga istunud, sõber puldis ja no oli ikka sigajube ja midagi ebamugavamat annab välja mõelda. Heal teel veel, aga künklikul kõvakattel oli ikka väga kehva.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mul oli kunagi ammu vaja lasta end ära visata, kui ratas ära lagunes, et autole järgi minna. Üks r6 viis ära. Julged tüdrukud, kes seal taga istuvad. :D lenksus on miljon korda julgem tunne, kui taga :D esimene ja loodetavasti viimane kord tagaistmel.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ka minu elu kõige "hirmsam" tsiklikogemus on sellest korrast kui tagapingil olin :-) need korrad, kui ise pikali olen käinud polnud pooltki nii hirmsad.
Tõenäoliselt see "hirmu" suurus on sõltuvuses sellest kui palju sa lenksus olijat usaldad ja on pöördvõrdeline sellega kui palju sa ise sõita oskad.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas v301060 »

Luxor kirjutas: 05 Veebr 2020, 01:29

Kuid tegelikult, mida ikka seljakottida. Tee ka ise load ja funni on korraga palju rohkem! :)

Mõni naine võiks naiseks ka jääda :D

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas will111 »

väga tabavalt öeldud tegelikult, kui mõtlema hakata :D

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Black »

M.T. ütles tegelikult kõik juba ära. Nii ongi. Mingi puhtpraktiline A > B liikumisviis see küll pole.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

v301060 kirjutas: 07 Veebr 2020, 17:32
Luxor kirjutas: 05 Veebr 2020, 01:29

Kuid tegelikult, mida ikka seljakottida. Tee ka ise load ja funni on korraga palju rohkem! :)

Mõni naine võiks naiseks ka jääda :D

Tubli on seltsimehed rongijuhid! Ehk Margit ja Celtic kommenteerivad, kuidas mootorrattasõit on nende naiselikkusele mõjub.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teemaväline
v301060 kirjutas: 07 Veebr 2020, 17:32

Mõni naine võiks naiseks ka jääda :D

Päris karm lugu. Ma olen paar korda ka köögis nõusid pesnud, kartuleid koorinud ning perele süüa valmistanud. On sedagi ette tulnud, et kodus põrandaid pesen. Korra meenub, et võtsin ka õmblusmasina välja ja kasutasin seda sihipäraselt. Kus-juures, tõele au andes, olen ma ka oma laste kasvatamisega tegelenud.
Kuidas on? Kas peaks nagu kergelt muretsema? Varsti kukub till küljest ära ja tissid hakkavad kasvama?
:wack: :-|||


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Macintosh kirjutas: 08 Veebr 2020, 15:22
Teemaväline
v301060 kirjutas: 07 Veebr 2020, 17:32

Mõni naine võiks naiseks ka jääda :D

Päris karm lugu. Ma olen paar korda ka köögis nõusid pesnud, kartuleid koorinud ning perele süüa valmistanud. On sedagi ette tulnud, et kodus põrandaid pesen. Korra meenub, et võtsin ka õmblusmasina välja ja kasutasin seda sihipäraselt. Kus-juures, tõele au andes, olen ma ka oma laste kasvatamisega tegelenud.
Kuidas on? Kas peaks nagu kergelt muretsema? Varsti kukub till küljest ära ja tissid hakkavad kasvama?
:wack: :-|||

oi jop....ma viskan ka švabra ja janome aknast alla:P

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Black »

Emod, jah, varsti hakkate veel tsikli tagaistmel ka sõitma.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Pilt

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas Margit »

Luxor kirjutas: 08 Veebr 2020, 13:57

Tubli on seltsimehed rongijuhid! Ehk Margit ja Celtic kommenteerivad, kuidas mootorrattasõit on nende naiselikkusele mõjub.

Hästi mõjub :D
Superluks tunne ikka kui kiiver näpus kõnnid ja meesterahvas või mitu vesise suuga vahib :D ja ise selleks lillegi liigutamata ja kõik riided ka on seljas :D

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Aa mix Sa kiivrit käeotsas tassid?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Seljakotis polegi nii väga asi, juhtida on minu arvates lihtsalt elupiin, kui keegi taga tillerdab .... isegi kui ta oskab seljakott olla.
Elu parim investeering on kaasale A-kat ja mistahes tsikkel.

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Bikerile seljakotiks olemine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei saa nõustuda...kuigi äkki see mingil määral oleneb rattast aga siiski. mis seal nii piinarikast olla saab? jah, natuke raskem on sõita ehk juhitavus ei ole päris nii "nimble", muud nagu miskit. seljakottidega mingit väga ulmelist kiirsõitu teha ei saa nagunii, nii et see väga nagu ei määra mumeelest.

see juba juhi enda asi kotile selgeks teha, et too taga ei tillerdaks. tillerdajat ei pea mitu korda sõidutama...kui tõesti kott käituda ei oska seal siis teed lühikese sõidu ja võtad koti seljast ära ning kogu lugu. kui kaasast jutt siis kas õpetad lihtsalt välja või siis ikkagi ütled, et kle sry aga sa ei oska olla ja seega sõidutada ei saa :D kui ei osata seljakott olla ja ära ka ei suuda või taha õppida siis väga kahtlen, et on mõtet minna ka seda a-katti tegema.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”