Motokool

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
aivark
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Sept 2016, 16:48

Motokool

Lugemata postitus Postitas aivark »

Vabandust, et siia kirjutan, aga minu kulla-kallike soovib A-katti tegema minna. Autojuhiload ammu-ammu käes, aga nakatasin teda ka motopisikuga ja nüüd soovib ka ise sõita. Millist kooli soovitab õrnem sugupool? Ja teooriat ilmselt vaja nagu uuesti kuulata pole... Ma vaikselt olen teda õpetanud, kuid kooli tuleks preili ikka saata ka...
Tänud ette :)




HK1
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Nov 2017, 21:16
Tsikkel: Honda Transalp XL700
Tänatud: 4 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas HK1 »

Kui Tartu kant, siis minu soovitus on ainult Motohunt.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Minu küljeluu kiitis sellist härrat nagu Artur Nast. Eelneva õpetaja alt tema käe alla liikununa oli vahe olnud kui ööl ja päeval
Nimetatud härra tegeles õpetamisega aktiivselt mitte ei viinud platsile, et sa tiiruta siin seniks kuni ma oma taskupeeglit kraabin.
Asjad olid korralikult puust ja punseks tehtud, et miks ja kuidas lahti seletatud ja ette näidatud jne
Autokool Drive toob talle leiva lauale
See siis TLN

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
aivark
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Sept 2016, 16:48

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas aivark »

Tänud. Tegemist jah Tallinnaga. Vabandust, et jätsin mainimata

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Pole küll ses osas õrnema sugupoolega konsulteerinud aga julgen iga kell Motokaru soovitada.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma julgen Load.ee soovitada. Nad on päris sümpaatsed. Minu küljeluu käis ka seal.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Tuuletallaja kirjutas: 07 Veebr 2019, 07:51

Pole küll ses osas õrnema sugupoolega konsulteerinud aga julgen iga kell Motokaru soovitada.

Kiidan takka. Kõik oma eksisteerivad load (velo, mopp, A1, A, B) Raido juures teinud :D . Samuti saad hiljem osa võtta lisandkoolitustest Motosurvival näol.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mina valisin Motokoolituse, kuna sinna sai kiirelt, Uno on väga hea õpetaja, aga õrnema hingega inimesele võib-olla ei sobi :D
Motokaru vist on kindla peale minek, sõbranna väga kiitis. Oleks ise ka valinud, aga tahtsin kiiremini kursusel saada.

Saaremaal on väga super Taavo Tenno, käisin eksamit seal tegemas ja võtsin temalt lisatunde, sain seal palju targemaks, pidin isegi natuke ümber õppima.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas and »

Kui on huvi võimalikult kiirelt kool läbi teha, siis Motokaru ei soovita - tänu populaarsusele on grupid seal nii suured, et sõidutunde saad parimal juhul max 1 nädalas. Seega kooli peale läheb 4 kuud rahulikult + arki eksami ooteaeg. Teooria soovitan e-õppena võtta.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Ma käisin Motokoolis, ei oska kurta midagi. Teooria on mega igav ainult :D

Kooli alustamisest lubade saamiseni läks 1.5 kuud

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
and kirjutas: 07 Veebr 2019, 20:19

Kui on huvi võimalikult kiirelt kool läbi teha, siis Motokaru ei soovita - tänu populaarsusele on grupid seal nii suured, et sõidutunde saad parimal juhul max 1 nädalas. Seega kooli peale läheb 4 kuud rahulikult + arki eksami ooteaeg. Teooria soovitan e-õppena võtta.

Jälgisin seda Motokaru fenomeni siit kõrvalt samamoodi. Soovitasin ise ka sõbrale kaks aastat tagasi Motokaru. Protsessiga jäi ta väga rahule aga esimesel aastal sõita ei saanud, sest alustas aprillis märtsis ja sai load kätte alles septembri lõpul - õppesõidu aegu lihtsalt ei jätkunud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas ttt »

Minu meelest kooli poolt ka veidi vastutustundetu võtta vastu rohkem inimesi kui sõiduaegu jätkub, peaks ikka planeerima nii et uus tulija saab 2-3x nädalas sõita. Järgneb niikuinii ARK-is ootamine jne. Mul õnnestus Motokoolituses septembri grupis 2-3 korda nädalas sõitmas käia, tunnid ära teha ja tublimad said kõik eksamid ka tehtud - muidugi need tüübid võtsid ka kõik ajad, mis võtta oli. Kevadel juba oli aegadega tihedam, aga kuna mulle kõik ajad sobisid, siis sain ikkagi nädala jooksul kolm lisatundi teha (neist 2 oma rattaga) ja eksamile minna.

Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Kui soov kiirelt teha siis mina tegin eelmine suvi autosõit OÜ-s sest see oli ainuke mis pakkus kiirkursust. Kuna eelnev baas oli motokrossi näol olemas ja vanus jõudis sinnamaale kus sain täis A-katti teha, siis otsustasin et tahaks võimalikult kiirelt koolipoolega jonksu saada. Küll aga on Tallinnale kõige lähemal Paide kus kiirkursust pakuti. Teooria oli e-õppes (tegin vist päeva v kahega ära) ja sõidud leppisin kokku ning need samuti kahe päevaga, ehk 5h jutti. Minule midagi ületamatut ei tundnud, niiet kellel baas all siis julgelt soovitan. Õpetaja tundus ka asjalik, nimi vist oli Tauri Lehola

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas will111 »

Lisaks eelnevale...võib minna kiirelt A'd tegema ka saaremaale. Üks asi on see kui on mis iganes põhjusel tarvis või tahtmine saada load kätte näiteks hooaja alguses, mitte selle lõpuks või üldse järgmiseks hooajaks :D Aga teine, ja mitte vähem olulisem minu arvates, selline aeg nagu 4 kuud (või rohkemgi nagu siit loetust selgub) taolise protsessi jaoks on ikka täisabsurdne. Põhimõtteliselt pool aastat pead oma elu selle järgi seadma ja sättima, et nüüd sel või tol päeval sel ja sel ajal on sul vaja tunniks kuskile midagi tegema minna. No good! Lihtsam on võtta ja sõita sinna, kus saab asjad järjest ära teha ning ka eksami sisuliselt kohe ära teha. Kokkuvõttes kulub endal palju vähem aega, ilmselt ka vähem raha ning eesmärgini jõuad prakriliselt koheselt. No juhul kui pole ehk täitsa lootusetu juhtum tsikli händlimise või liikluses osalemise seisukohalt :D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas ttt »

Saaremaal on liiklus ka lihtsam, linn väike ja kõik absurdikohad jõuab mitu korda läbi sõita koolituse raames. Eriti hea, kui on võimalik oma tsikkel kaasa tarida, saab vaba aega platsil harjutades sisustada - see on tasuta. Ja jalgrattaga linna läbi sõita muidugi :P
Üks nüanss muidugi on, ARK teooriat peab vahepeal Tallinnas tegema, saab kiiremini. Seal saab sõidueksamile selle eest pmst kohe.

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Motokool

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

and kirjutas: 07 Veebr 2019, 20:19

Kui on huvi võimalikult kiirelt kool läbi teha, siis Motokaru ei soovita - tänu populaarsusele on grupid seal nii suured, et sõidutunde saad parimal juhul max 1 nädalas. Seega kooli peale läheb 4 kuud rahulikult + arki eksami ooteaeg. Teooria soovitan e-õppena võtta.

tegin eelmine aasta Motokarus. Teooriaga alustasin märtsi keskel, arki sõidueksami sooritasin 20 juuni. Sõita sain kord nädalas tõesti, aga kuna endal oli ratas olemas palusin sõbrannat juhendajaks ja temaga tiirutasin veel ekstra 400km linna vahel enne eksamit.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”