A-kategooria kursused

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


MihkelATR
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 3 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas MihkelATR »

Soovitaks Gestani kooli. Omanik ja sõiduõpetaja emakeel vene keel, kuid räägib vabalt ka Eesti keelt. Teooria tunnid toimuvad koos Motokaruga, nimelt Raido loeb mõlemale koolile. Gestanil korralikud rattad, varustus tipp topp. Platsitunnid kõrvalt vaadates olid ka põhjalikud. Hind gramm parem kui Motokarus.




Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Poetaks siia teemasse küsimuse, et millised Tlna koolid kasutavad mõnda muud platsi Tuuliku oma asemel? Motokaru ja Gestan vist, olen aru saanud... Motokaru lubab kodukal, et õpilane üksinda platsil - ongi nii?
Veel mõni?

Spoiler

Jajah, eelmine aasta sai üritatud koolituda Motokoolituses, aga jäi mitme asjaolu samaaegse esinemise tõttu soiku see...
Selleks aastaks otsiks siis kohta, kus vähemalt plats poleks peetis. Mitte plats ise, aga see pidurdusharjutuste alustamine teelt ja siis see, et tihti eksis platsile mõni esimest päeva autorooli lastu...

[rage]Miks krdi motokoolid avaldavad info, kus on nende teooriaklass, aga mitte seda, kus plats elik õppesõidu algus on? [/rage]

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

MihkelATR
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 3 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas MihkelATR »

Assamait kirjutas:

Poetaks siia teemasse küsimuse, et millised Tlna koolid kasutavad mõnda muud platsi Tuuliku oma asemel? Motokaru ja Gestan vist, olen aru saanud... Motokaru lubab kodukal, et õpilane üksinda platsil - ongi nii?
Veel mõni?

Spoiler

Jajah, eelmine aasta sai üritatud koolituda Motokoolituses, aga jäi mitme asjaolu samaaegse esinemise tõttu soiku see...
Selleks aastaks otsiks siis kohta, kus vähemalt plats poleks peetis. Mitte plats ise, aga see pidurdusharjutuste alustamine teelt ja siis see, et tihti eksis platsile mõni esimest päeva autorooli lastu...

[rage]Miks krdi motokoolid avaldavad info, kus on nende teooriaklass, aga mitte seda, kus plats elik õppesõidu algus on? [/rage]

Plats endine Kalda tn Maksimarketi parkla, kus tavalised torbikud maha pandud tunni ajaks. Enamasti "platsil" üksinda, halvemal juhul 2 ratast (Motokaru ja Gestani õpilane), mõlemal juhul peab parklas liikumisel arvestama vähese liiklusega, autodega.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas simp »

Assamait kirjutas:

Poetaks siia teemasse küsimuse, et millised Tlna koolid kasutavad mõnda muud platsi Tuuliku oma asemel? Motokaru ja Gestan vist, olen aru saanud... Motokaru lubab kodukal, et õpilane üksinda platsil - ongi nii?

Platsil on neil natuke muud (parkla)liiklust ka, aga see pole veel kedagi häirinud. Vähemalt mitte minu tutvusringkonnas.
Motokarus on selle lause all pigem seda mõeldud, et õpetaja tegeleb platsil sinu ja ainult sinuga.

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Eile (pühapäeval) kell 18:00 õhtul oli küll Motokaru plats minu päralt ainult :)

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas ttt »

Kas seal platsil on mingid jooned ka maas või on see päris parkla? Ja saab seal töövälisel ajal niisama sõita? Torbikud on ainult tundide ajal nagu ma aru saan.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas simp »

ttt kirjutas:

Kas seal platsil on mingid jooned ka maas või on see päris parkla? Ja saab seal töövälisel ajal niisama sõita? Torbikud on ainult tundide ajal nagu ma aru saan.

8 kast on olemas, slaalomi rada polnud vist märgistatud.

Öösel mingi hetk pandi värav kinni, õhtuti üldiselt lahti.


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Kas motokaru plats on pääsküla juures või viimsis ?

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Kalda 7 on Motokaru plats. Ehk siis Nõmme/Pääsküla pool jah

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Ohjah jääb ikka jube kaugeks ja ühistransport on ka sellisesse kohta nagu ta on.
Gestani sõidud hakkavad samalt platsilt ?
See plats mis saku suurhalli kõrval on oleks OK aga motokoolitus just kirjutas, et neil on nii palju inimesi hetkel, et nad lihtsalt tunde ei anna.
Või noh eks tuleb siis kohale boltida :D


pastakas
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Juun 2019, 21:05
Tänatud: 1 kord

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas pastakas »

Mina annaks ka oma hääle Ilmarile Autosõidust.

Platsil ei käidud otseselt pulk perses järgi, anti asjad mida harjutada ja siis kui nägi et kuskil vajab suunamist/juhendamist siis seletati väga hästi ära.
Mulle see variant meeldis, sai rahulikult nokitseda. Ilma liigse lälinata.
Linnasõit samamoodi, seletab miks/ mida ja kui ikka korralikult puusse paned siis ei lähe närvi ja tund läheb rahulikult edasi.
Varustus oli endal olemas, esimestel sõitudel kasutasin ainult nende põlvekaid.
Üldiselt kõik 5+


Suli
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Jaan 2015, 20:17
Tsikkel: KTM
Tänanud: 1 kord

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Suli »

Tere

Kas keegi oskab soovitada tallinnas a1 katekooria tegemiseks mõnda kooli.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Motokaru ja Alal

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Aksu86
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Juul 2020, 15:43
Tsikkel: Honda CB500X
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 4 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Aksu86 »

iSlanderEST kirjutas: 15 Juun 2021, 00:08

Motokaru ja Alal

Alal Koolitust kiidan ma väga, aga sõidutunde ta vist teeb jätkuvalt Raplas ainult, kuigi tasub kindlasti üle uurida.

Palun mitte segada. Ma olen juba niigi segaduses. :wack:

Kasutaja avatar

Coeng
Postitusi: 35
Liitunud: 15 Juun 2021, 15:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800 Marauder . Iž-49
Tänanud: 3 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Coeng »

Motokarul pole kodulehel kursusi, vist kõik täis hooaja lõpuni. Vali koolituse alguskuupäev - koolitused puuduvad.


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Helista ja küsi

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Motokaru jah teeb kevadel uued kursused lahti ja siis toimetab nendega sügiseni minu teada.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

Raido92
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juul 2021, 21:53

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Raido92 »

Tervist

Alustasin õpinguid A-katekooria tegemiseks ja kas keegi oskab öelda mis aadressil Jüris õppesõiduplats on ?

Kasutaja avatar

Coeng
Postitusi: 35
Liitunud: 15 Juun 2021, 15:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800 Marauder . Iž-49
Tänanud: 3 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Coeng »

See võib kuskil Jüri tehnopargis olla, firmade platsidel.

Kasutaja avatar

Andreas
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Mär 2023, 23:16
Tsikkel: Super Blackbird

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Andreas »

Tere,

Kätte jõudmas kevade laadne toodang ja nüüd tekkis mõte, et õige aeg ära registreerida A-kategooria kursusele, kuid küsimus nüüd, et kuhu?
Olles nüüd mõnikümned minutit ringi vaadanud internetist Tallinnas olevaid autokoole, siis on küsimus, et kuidas on tagasiside mõningatest koolidest?
Samuti on küsimus hinna ja pakutava teenuse kvaliteedis, sest nagu me kõik, siis sooviks oma antud "väärtpaberi" eest saada võimalikult palju. :)
Kasutaja avatar

HuntTH
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Aug 2022, 21:12
Tsikkel: Z900 SE 23

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas HuntTH »

Ise tegin sügisel viimasel hetkel eelmine aasta Sky autokoolis, plats roccas jäähalli kõrval ja õpetajaks Maksim. Pole midagi halba öelda.
Kokku läks nõksa üle 3 nädala ja tehtud, oleks saanud kiiremini, aga olin enne sõidueksamit nädala reisil.
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

Aksu86
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Juul 2020, 15:43
Tsikkel: Honda CB500X
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 4 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Aksu86 »

Kui on mingi sõidukogemus ja päris nullist ei hakka kaherattalist juhtima, siis juhiloa saab kätte kõikide abiga ilmselt. Kui tahta ohutult sõita ka osata, tasub koolvalikul arvesse võtta ka muud peale rahakoti.

Soovitan juba ülal soovitatud https://motokaru.ee/a-kategooria/registreeru/ ja lisan veel https://alalkoolitus.voog.com/

Palun mitte segada. Ma olen juba niigi segaduses. :wack:

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas kiilas »


14114
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Juul 2021, 00:37
Tänatud: 1 kord

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas 14114 »

Soovitaks ka alal koolitust
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Turist »

Huvitav kuidas 90-ndate keskel ja enne seda oli, kas olid mingid A-kat koolitused olemas ka üldse? Ei tea, et keegi tuttav kusagil käinud oleks, ma ise vähemalt küll mitte, aga äkki olemas ikkagi olid?
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 17 Mär 2023, 22:52
Huvitav kuidas 90-ndate keskel ja enne seda oli, kas olid mingid A-kat koolitused olemas ka üldse? Ei tea, et keegi tuttav kusagil käinud oleks, ma ise vähemalt küll mitte, aga äkki olemas ikkagi olid?
Olid ikka, 86 sai vist mitu kuud korra kaks nädalas juttu kuulamas käidud, koolitsikkel oli 125cm2 Minsk, peale teooriaeksamit oli ainult platsisõit, 8 ja seismajäämisel käega märguanne, linnasõitu sel ajal tsiklitel polnud.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas Turist »

kiilas kirjutas: 17 Mär 2023, 23:07
Olid ikka, 86 sai vist mitu kuud korra kaks nädalas juttu kuulamas käidud, koolitsikkel oli 125cm2 Minsk, peale teooriaeksamit oli ainult platsisõit, 8 ja seismajäämisel käega märguanne, linnasõitu sel ajal tsiklitel polnud.
Ok, hea teada.
90-ndate keskel mul samuti ainult platsisõit (tegin A, B, C1 korraga ja siis A ning B-ga oli platsisõit ja C1-ga linnasõit, mis küll reaalselt oma registrimassilt vähemalt kahekordselt ületas C1 piiri, aga sel ajal vist oli see lubatud), aga eksamile pääsemiseks ei käinud tundigi kusagil koolitusel, ei teooriat kuulamas ega sõitmas, otse eksamisõidule. Ma ei ole päris kindel kas see ka ametlikult nii võis olla või lihtsalt kirjutati mingi paber välja justkui oleksin kusagil A-kat koolitusel käinud, aga igal juhul nii oli. :D
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas kiilas »

► Näita Spoilerit
Ma ei mäleta mis ajani see nii toimis, aga kui käisid C- kursustel(mingi ajani oli isegi keskkoolis lisaeriala) ja eksami läbi said, siis madalamad katid(A ja B) sai teha ilma kursuseta, ainult eksamisõit ja kõik. See millega eksamit teed võib olla suurem kui lubadesse läheb, kui kunagi käru lube tegin, siis sel ajal oleks ka BE-katti taodeldes tulnud sõita suure E-ga(minu puhul siis Kamaz täishaakega), seega polnud mõtet ainult BE-ga jamada ja tuli kohe suur E ära teha.
Viimati muutis kiilas, 18 Mär 2023, 17:43, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

aldis.alus
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Mär 2023, 23:00
Tänatud: 4 korda

Re: A-kategooria kursused

Lugemata postitus Postitas aldis.alus »

Mina siis see Alal Koolituse õpetaja, direktor ja muidu asjaajaja. Muidugi soovitan esimeses hoos iseennast. Kui aga Rapla tundub kauge, siis Tallinna valik on tõesti lai. Paar soovitust - vaata mida sa oma raha eest saad, arvuta kokku platsi kasutamise tasu (mida osad koolitajad kohe ei maini), lisa ratta rent eksamiks (mida osad koolitajad alguses ei maini). Ja arvesta, kui kaua sa sõidad oma õppesõiduplatsilt liiklussituatsioone harjutama (on see siis maanteesõit, väiksemad ristmikud, ringteed vms). Tasub vaadata ka Transpordiameti kodulehelt koolide sõidueksamite statistikat, mis ei ole küll absoluutne näitaja, küll aga võib anda mõtteid, kui valikusõelale on jäänud kaks või kolm kooli. https://www.transpordiamet.ee/autokoolide-statistika
Kahjuks puutun igal aastal kokku õpilastega, kes on valinud odava motokooli ning kokkuvõttes läheb kõik kordades kallimaks.
Koolituse käigus võiks meeles pidada ka seda, et õpetaja tohib korraga õpetada ühte õpilast!

Ja kui sobib, siis ka väike üleskutse - ärge arveldage otse sõiduõpetajaga ja sularahas!

Edu!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”