Kas lane-split on Eestis lubatud?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

nujah, aga paraku eestis vist palju juhte suht mõtlemisvõimetud ongi, ja mitte üldse ainult selle koha pealt.
loota muidugi võib, et asi veel paremuse poole minema hakkab, kuid mulle tundub sedamoodi, et enne kui see juhtub, tekivad isesõitvad. samas...eestlane on vist jälle selline tüüp, et tema ei lase ise sõita :D



Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mingi selline ära tegemise mentaliteet veidi on jep .... tammsaare juba kirjutas :mrgreen:
Imo iseloomult üsna pädev rahvus, vähemalt otsekohene ja siiras, pole seda lollakat kiip smaili ja sänkjutamist.
Neid ära tegijaid mujal ka hordides, uk-s kutsutakse chabideks, usas thugideks jne.
Imo iseloomult üsna pädev rahvus.
Ärme ajame eestimaalastega segamini.

Luurele lähen igatahes eestlasega esmajärjekorras ... ikkagi oma :)

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas reimps »

AzA kirjutas:

Peab ikka mõtlemisvõimetu olema, et mitte pooldada VIISAKAT line-spliti.

Tegelt? :shock:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas AzA »

reimps kirjutas:
AzA kirjutas:

Peab ikka mõtlemisvõimetu olema, et mitte pooldada VIISAKAT line-spliti.

Tegelt? :shock:

Minu arvates küll.
Pole siiani ühtegi argumenti kuulnud, mis vastu oleks ... ei loe argumendiks mingi huuli värviva tädi ehmatamist, kui keegi mööda podiseb.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas reimps »

See oligi irooniliselt küsitud..

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Angiin raibe pärsib lugemisoskust :(

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Siin eelmisel lehel olnud delfi link http://kasulik.delfi.ee/news/kasuliksel ... d=77920572
Vs. tänane postimehe artikli eelviiimane lõik http://www.postimees.ee/4091459/politse ... i-tsikleid

"Erinevalt näiteks patrullautost annab mootorratas võimaluse liikuda linnas kiiresti sündmuskohale, kui juhtub olema ummik – mootorrattal on parem manööverdamisvõime ja temaga saab liikuda seal, kus vahest patrullautoga on keerulisem. Samuti omab mootorrattaga liikuv ametnik liiklusest ja teda ümbritsevast paremat ülevaadet,» lisas Tikerpe."

Asja teeb irooniliseks see et arvamust on mõlemas artiklis avaldanud 1 ja sama isik. :wack:


Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

Mis seal iroonilist on? Politsei paneb vilkurid tööle ja sõidab kuidas vaja. See teine teema kui tavaliiklemine.

Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

http://www.visordown.com/motorcycle-new ... -commuting

Belgia uurimus, et kui 10% autojuhtidest läheks kaherattalisele üle oleks 40% vähem ummikuid.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

17 näpunäidet linesplittijale.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

17 näpunäidet linesplittijale.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Sõidan nüüd iga päev tipptundidel ja panin sellist asja tähele, et hommikuti teevad juhid ruumi aga õhtuti ollakse tuimemad, ühel juhul isegi takistati. Aga lanesplit on ikka korralik ajavõit...

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma olen viimase 8 aasta baasil teinud tähelepaneku, et iga aastaga muutuvad autojuhid õige natuke sõbralikumaks. Kui kümnendi alguses oli väga tavaline, et Pärnu maante viaduktil pani 4-5 autot sõna otses mõttes tee kinni ja keegi teed ei teinud siis nüüd on tekkinud olukord, kus autod, nähes mind kahe rea vahe tulemas mitte ainult pole takistamisest loobunud vaid teevad sõna otses mõttes ruumi. Väga harva tuleb ette selliseid, kes rea kinni panevad aga kaugeltki mitte iga päev.
Korral olin olukorras, kus liinibussi kõrval sõitev jeep pani rea tahtlikult kinnni. Minu üllatuseks otsustas bussijuht jeepi "nügida", et see raja vabaks teeks. Ei tea, kas oli äkki rattur roolis...?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Macintosh kirjutas:
Spoiler

Ma olen viimase 8 aasta baasil teinud tähelepaneku, et iga aastaga muutuvad autojuhid õige natuke sõbralikumaks. Kui kümnendi alguses oli väga tavaline, et Pärnu maante viaduktil pani 4-5 autot sõna otses mõttes tee kinni ja keegi teed ei teinud siis nüüd on tekkinud olukord, kus autod, nähes mind kahe rea vahe tulemas mitte ainult pole takistamisest loobunud vaid teevad sõna otses mõttes ruumi. Väga harva tuleb ette selliseid, kes rea kinni panevad aga kaugeltki mitte iga päev.
Korral olin olukorras, kus liinibussi kõrval sõitev jeep pani rea tahtlikult kinnni. Minu üllatuseks otsustas bussijuht jeepi "nügida", et see raja vabaks teeks. Ei tea, kas oli äkki rattur roolis...

Jub. On reisirattaga liigeldes ja ka linnasõitu tehes tekkinud sama mulje.
Ettevaatlik peab olema soome numbriga autodega ja sellistega, kes hirmus agaralt muidu telefoniga sipsivad.
Olukord on nagu pisut paranenud ja veidi on vb ka tunne, et olukorra tekitajad (mõned regulaarmootorratturid siis) on seda viisakamalt harrastama hakanud. Kerge kummardus või käeviibe vms pärast avitamist on hea stimulant ja jääb autojuhtidele meelde.
:bsmile:

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Jake
Postitusi: 46
Liitunud: 31 Juul 2017, 14:09
Tsikkel: Ducati Diavell

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Jake »

Mhmh, pigem on inimesed sõbralikumaks muutunud ja lasevad täitsa vabalt splittida :)

Ducati Monster 620 -> Ducati Monster 796 -> Ducati Diavell

reimps

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pigem on peegite küljestlöömine mõju avaldanud.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas:

...Korral olin olukorras, kus liinibussi kõrval sõitev jeep pani rea tahtlikult kinnni. Minu üllatuseks otsustas bussijuht jeepi "nügida", et see raja vabaks teeks...

Kuidas see täpsemalt välja nägi?

Paar nädalat tagasi Järvel, hommikuse tipptunni ajal, nägin splittivat JALGratturit kes tumesinise jaapani sedaani (toyota?) juhile kõva häälega moraali luges ja rusikaga katusele tagus. Auto sõidujoont ma ei näinud. See oli Risti peatuse joonel, suunaga linna poole on seal vist 4 sõidurida ja rattur oli täpselt keset teed, 2. ja 3 rea vahel :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas:

Kuidas see täpsemalt välja nägi?

Kui sõidukid taas liikuma läksid, lükkas bussijuht ootamatult suuna sisse ja keeras rooli järsult vasakule. Esialgu jäi mulle mulje, et hakkab rida vahetama. Kui jeep sellest tulevalt ka rooli kiirelt vasakule krabas lülitas buss suuna välja ja tõmbas oma ritta tagasi, võimalikult paremale. See oli täesti ilmeksimatu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Loff »

Mingi uus termin - lane filtering?

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No filtering on see, mida siinmail enamasti splitiks nimetatakse, ehk foori taga seisvast rivist läbi "imbumine". Niiöelda päris "splitt" on a'la Järvevanal 50-ga veerevast massist 70-ga läbi kühveldamine, mis on Eestis juba suht ohtlik tegevus - endaga ei juhtu tõenäoliselt midagi, aga pasakarva Škodade entusiastid võivad äkkvihast infarkti saada...

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

OT: Jumalauta! Järvevanal 50 on ikka tõsine adrenaliinipump... seal sõidavad ju kõik 70-ga ja ma käin ka seal vahel 60-ga närve kõditamas, sest 50-ga sõitu ei kannataks minu väike süda välja :lol: .

Edit: jah, unustasin, minu sonimuses peaksid need numbrid olema vastavalt 90, 80 ja 70.

Viimati muutis Tuuletallaja, 03 Dets 2020, 08:09, muudetud 1 kord kokku.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Järvevanal on kaks varianti,kas seisad või 90+.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Krl »

90 seal tavaline liilusvoog jah. Vähemalt tartu poole liikudes.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas oil »

Ma sõitsin seal koroonani peaaegu igapäevaselt ja spidomeetri järgi 90ga sõitsid ikka väga vähesed tropid, kui üldse, silm pole radar. Enamik vasakus rajas nii 78-82 km/h ning parem rada mõni km/h aeglasemini. Mina enamasti paremas rajas, sest kui mul on vaja varem kohale jõuda, ei hakka mitte liikluses lolli mängima vaid lähen lihtsalt paar mintsa varem liikvele.

Kes seal Järvevanal mingit regulaarselt 90 km/h-d näevad, võiks pardakaameraga video teha, tahaks ka näha.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Igaks juhuks täpsustan - minu kommentaar ei käinud niivõrd selle kohta, kuidas konkreetselt Järvevana teel sõidetakse, vaid tõin selle näitena teest, millelaadsete peal need välismaa tüübid seda tegevust harrastavad. Reeglina on vaikiv kokkulepe, et "splittimisrada" on kahe kõige vasakpoolsema raja vahel, sinna siis jätavad autojuhid natuke ruumi ja keegi ei ehmata, kui piirkiirusest aeglasemalt liikuvas voolus loksudes tsikkel (või roller) sealt mööda tuiskab.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Lubatud või mitte, aga see garanteerib üldjuhul mõne saksa masina roolis indiviidi, et elu eest hakkab sul sabas sõitma.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

oil kirjutas: 04 Dets 2020, 18:20

Ma sõitsin seal koroonani peaaegu igapäevaselt ja spidomeetri järgi 90ga sõitsid ikka väga vähesed tropid, kui üldse, silm pole radar.

Täiesti nõus, et 70 alas spidomeetri järgi 90-ga sõitja näeks veidi tropi moodi välja, tavaliselt ikka kui ei ole just mingi hullumeelne kihutaja, aga kiirust ületada tahetakse, siis sõidetakse +20 km/h REAALSE kiiruse järgi ehk see mida politsei mõõdaks, mis üldiselt vastab kiirusele GPS järgi. :D
Kuni 20 km/h ületamise puhul on trahvid enamikele talutava suurusega (kui oled viimasel ajal "puhas leht" olnud, siis u. 50 eur) ja juhiluba ära ei saa võtta ka korduval rikkumisel. 70 ala kohta ei oska öelda, aga maanteel 90 alas 20 km/h ületamise korral enamasti ei viitsita hakata kinni pidamagi. Mul on olemas pardakaamera video, kus näitab ka GPS-i järgi kiirust ja püsikiirusehoidja oli seadistatud nii, et hoidis GPS-järgi täpselt 110 km/h ning vastu tuli eravärvides politseiauto, kes ilmselt mõõtis kiirust, sest vilgutas vastu tulles tulesid ja korraks ka "hirmutas" pidurituledega. :D


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kusjuures tõesti, mingi öö tulin linnast koju...tee viib mööda sauelt, keila ja nipet näpet veel. lasin selle sauelt mööda minema maanteelõigu kõik sirgelt 90'ga, kuigi seal foori juures on mingi arvestatav lõik 70't. politsei oli põõsas, ilmselgelt mõõtis. ma nägin teda liiga hilja ja ei viitsinud enam pidurdama ega jukerdama ka hakata, lasin sama sirgelt 90ga edasi keila poole üle silla :D ei tulnud järgi ega näidanud mingeid tulesidki. noh, ega muidugi erilist pointi seal ja eriti sel kellaajal midagi jaurama poleks hakata olnud ka, loogiliselt võttes.

aga see jutt, et järvevanal ei sõideta 90ga, no vabandage väga aga isegi nii vähe kui mina seal viimasel ajal sõidan siis seda näen ikka pea iga kord. muidugi sellisel ajal kui liiklus ei ole seal väga tihe. kui on väga tihe siis need 90 vennad lihtsalt ei pääse vajutama. ma olen seal isiklikult olnud vähemalt 5 korral mõne turbovenna "takistuseks" oma 80 REAALSE, mitte spido järgi kiirusega :lol:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vahepeal arengutest mujal maailmas:
https://www.femamotorcycling.eu/french- ... xperiment/

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas motikamees »

Maaks kirjutas: 02 Veebr 2021, 13:08

Vahepeal arengutest mujal maailmas:
https://www.femamotorcycling.eu/french- ... xperiment/

Pariisis tsikliga sõites tundus mulle, et paljud kohalikud mootorratturid läksid vähe liiale kui sõitsid 50 km/h liikuvate autode vahel 100 km/h. Ise lane-splittides tuli pidevalt jälgida, et mõnele sellisele jalgu ei jääks - päris hullud...

Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kahjuks jääb sealt tekstist täiesti arusaamatuks, mida see eksperiment pidi täpselt siis ikkagi näitama...mida või kuidas täpselt mõõdeti, millega ja kuidas võrreldi, millistel tingimustel jne.
lugesin välja, et filtreerimine on sealmaal nii ehk naa aktsepteeritud...ja ei ole reguleeritud. seega, mis siis täpsemalt selle "eksperimendi" sisu oli? saadi teada, et 5 aasta jooksul mingil teatud teelõigul kasvas kaherattaliste õnnestuste arv 12%. kas äkki kasvas selle 5a jooksul sellel konkreetsel teelõigul ka nii neljarattaliste kui kaherattaliste liiklustihedus?!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”