Kas lane-split on Eestis lubatud?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Tuono

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Villem kirjutas:
w5l1k9 kirjutas:

Maakas, ehk sa oledki siis üks nendest troppidest, kes ei lase motikatel ummikus mööda hiilida.
Loodame, et keegi sind varsti parema jalaga tänab ;)

Tahad tulla proovima?

Vabandust, aga T*RAMAIVÕI!!!!!!!! Kui ma sõidan oma reas, siis ma vaatan siiski enamuse ajast ette, mitta taha-küljepeale-peapeale-persealla ja kuhu iganes veel. Ja kui on auk või mis iganes ootamatu asi, millest on vaja mööda põigata, siis oma rea piires ma seda ka teen. Ma tean ja märkan väga hästi, kui kõrvalrajas mingi teine liikur on ja temale ma külge ei põika. Kui sa oled aga suutnud selleks hetkeks meie kahe vahele ronida, siis mine palun perse ja tunnista oma debiilsust! Tahad siis hakata veel jalaga vehkima? Fain, teeme ära, aga ära pärast nuta!!!

Palun jah, mine siis mööda, kui ma seisan, aga mitte siis, kui ma liigun! Tempel mällu igaveseks! :-|||

Kui 50 alas liigud alla 50 siis lähen mööda ja ükski autojuht ei takista, nii teen ka 120 alas, kui autod sõidavad seal lubatust aeglasemalt siis lähen mööda kahe auto vahelt, on lolle, kes meelega takistavad aga see on hetkeline, niikuinii saan mööda ja villem, õige liikleja näeb koguaeg ette, taha küljepeale ja ka üles.Tundub, et sa oled ohtlik silmaklappidega kontorirotist liikleja (kontorirotid on reeglina sellised)



Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Villem võib ju kontorirott olla, aga ka ülejäänud 95% sõiduautojuhtidest on paraku sellised. Ja ei mina ega tõenäoliselt ka tema ole tsikli möödumise vastu võitleja. Mine, aga omal vastutusel. Ja kui jääd kahe auto vahele, laku oma haavad ise (ja soovitatavalt ka mõlema auto omad). Ja palun arvesta sellega juba enne ettepoole liikuma hakkamist. Sobiv kiirus, et saaksid pidama, kui keegi otsustab eespool oma esimesse astmesse sulgunud ukse korralikult kinni tõmmata. Läbimõeldus - mida teed, kui kuskile toppama jääd või kolonn enne su etteotsa jõudmist liikvele läheb. Nii uljad kimajad kui ebakindlalt kakerdajad on autojuhtide (eriti iseteadlike kontorirottide, protsent loe eestpoolt) silmis out.


Tuono

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Sõiduajal ukse avamine läheb autoomanikule üpris kalliks, kui keegi sellele otsa sõidab :bsmile:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Nõus, läheb. Aga ikka tehakse. Olen isegi teinud. Just korralikult kinni tõmbamiseks, mitte kellegi kiusamiseks. Avan muidugi võimalikult vähe. Aga tsiklisti jaoks võib see ikkagi valearvestus olla.

Point ikkagi selles, et arvesta alati, et autojuht ei arvesta mingi ohuga, kui kõik autod ümberringi turvaliselt seisavad.

Edit: tegelikult, kuna LS sõnastus on:

(2) Sõiduki ust ei tohi avada enne sõiduki seismajäämist. Sõiduki ukse avamine ei tohi ohustada ega takistada teist liiklejat. Sõidutee- ja jalgrattarajapoolne uks ei tohi olla avatud kauem, kui see on vajalik sõitjate sisenemiseks või väljumiseks.

...siis foori taga seistes sa ju ei sõida. Ja see, kas tsikliga tohib tegelikult ka seaduse järgi ridade vahelt su ust maha sõitma tulla või mitte, on siis teemas vaidluse all olnud.


AntsMartin
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Okt 2015, 16:35

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas AntsMartin »

EU's rajajagamise kohta:

"Most countries allow lanesplitting, as long as the speed difference does not exceed 20km/h (12MPH) and traffic in the lanes is not traveling faster than 40km/h (25MPH). "
Allikas: http://www.timberwoof.com/motorcycle/faq/europe.html

Päris hästi defineeritud, minu meelest. Et kiiruste vahe ei tohi olla liiga suur ja üleüldine liiklusvoo kiirus ei tohi olla ka suurem kui 40km/h.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Ka Statoili peadirektor ei suuda oma pahameelt mootorratturite ummikutest kiirema läbiliikumise üle varjata:

http://epl.delfi.ee/news/eesti/suurim-l ... d=74878817

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Huvitav, kui tsiklimehed kuulutaks välja avaliku Statoili boikoteerimise, kas peadirektor siis omale tuhka pähe raputaks?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Black kirjutas:

Ka Statoili peadirektor ei suuda oma pahameelt mootorratturite ummikutest kiirema läbiliikumise üle varjata:
http://epl.delfi.ee/news/eesti/suurim-l ... d=74878817

Uhh, mulle käivad need tõsimeelsed vaimsed protestandid tõsiselt närvidele. Huvitav mis raskelt meeli häirivad kogemused tal on mis "vastupidist" tõestavad.

Artikli juures on üks kommentaar, mis kõlab nii:
"Mootorrattur ei pea ilmtingimata kõige esimene olema. Kui ta aga viisakalt ette trügib, siis on temast ju kasu - lahjendab ummikuid. Kui näiteks Tallinnas 1000 mootorratturit võtaks praegu kätte ja vahetaks motika auto vastu, annaks see kindlasti liikluses tunda. Kahjuks nii mõnigi motomees ei tee seda viisakalt ja see heidab halba varju kõikidele ülejäänutele."

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

AntsMartin kirjutas:

EU's rajajagamise kohta:

"Most countries allow lanesplitting, as long as the speed difference does not exceed 20km/h (12MPH) and traffic in the lanes is not traveling faster than 40km/h (25MPH). "
Allikas: http://www.timberwoof.com/motorcycle/faq/europe.html

Päris hästi defineeritud, minu meelest. Et kiiruste vahe ei tohi olla liiga suur ja üleüldine liiklusvoo kiirus ei tohi olla ka suurem kui 40km/h.

Mõistlik.
Täna nägin Järvevana teel ratturit, kes harrastas line-splittimist ca 90 kmh sõitvate autode vahel. Mina nägin teda ja tõmbasin veidi koomale, aga arvestades, et osa autojuhte ei näe vilkurite ja sireenidega kiirabiautot ka oma tagapamperis, siis üksjagu mõttetu tegevus. Aga eks neid organidoonoreid peab ka kuskilt tulema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:

Ka Statoili peadirektor ei suuda oma pahameelt mootorratturite ummikutest kiirema läbiliikumise üle varjata:

http://epl.delfi.ee/news/eesti/suurim-l ... d=74878817

Tal praegu rasked ajad,ettevõtte hea ja tuntud kaubamärk vahetatakse mingi tundmatu ja halvakõlaga nime vastu.See võib ikka närvi küll ajada :)
Kui praegu ütled kellelgi,et saame kokku statis,siis varsti peab hakkama ütlema ,et kohtume k(g)eis :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Kahtlen, et proua Kai Realo on ise sõitnud motorattaga linna liikluses. Sellega see mida ta räägib "oma kogemusest" on tema enda isiklik arvamus, ja mitte midagi enamat...

Olen enda tutvus seltkonnas küsitlenud autojuhte (kes ise pole rattaga sõitnud), kas neid häirib see et moorratturid ridade vahel sõidavad... Kokkuvõttes võiks öelda, et seni kuni ei tehta midagi mis tõsiselt ohustaks liiklusolukorda, ei häiri see kedagi. Teisi sõnu, mitte ridade vahel sõitmine häirib, vaid OHTLIK ridade vaheline sõitmine häirib.
Aga muidugi, tuleb tunnistada et igal inimesel on ohu tunne erinev...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Põhja Siil kirjutas:

Kahtlen, et proua Kai Realo on ise sõitnud motorattaga linna liikluses. Sellega see mida ta räägib "oma kogemusest" on tema enda isiklik arvamus, ja mitte midagi enamat...

Olen enda tutvus seltkonnas küsitlenud autojuhte (kes ise pole rattaga sõitnud), kas neid häirib see et moorratturid ridade vahel sõidavad... Kokkuvõttes võiks öelda, et seni kuni ei tehta midagi mis tõsiselt ohustaks liiklusolukorda, ei häiri see kedagi. Teisi sõnu, mitte ridade vahel sõitmine häirib, vaid OHTLIK ridade vaheline sõitmine häirib.
Aga muidugi, tuleb tunnistada et igal inimesel on ohu tunne erinev...

Jah just see ohtlik sõitmine ridade vahel häirib ja on ka teisi segav.Kui keegi kellegi pärast peab natuke pidurdama,siis see häirib ja ka veel mitmeid tagaliikujaid ilmselt,kes ka pidurdavad,et tsikkel saaks oma sõitu sõita.
Ja ei ole mõistlik lasta 80-90-ga linnavahel.No ei oska oodata sellist mürsku ühegi nurga tagant,kui mingit manöövrit tegema hakkad.Isegi aktiivse tsiklisõitjana ei oska seda oodata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

"kaherealisel teel kahe auto vahel radadevahelisel valgel joonel ja kordi lubatud kiirust ületades ei saa rääkida sellest, et autojuhid on kaitstud või kuidagi paremal positsioonil"

noh, inimene, kes sellise rajaga maha saab, ei saa olla just väga selge mõtlemisvõimega, nii et väga südamesse ei maksa võtta :) või mõtles ta äkki seda, et autojuhid (täiesti teemaväliselt) ei ole kaitstud näiteks laubaka vastu rekkaga või teavast alla kukkuva lennuki suhtes :lol:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Lase radade vahel,aga tee seda nii,et teised ei pea sinu pärast hoogu maha võtma ja ära tee seda poole suurema kiirusega,kui muu liiklus liigub.Kui nii suudad,siis anna minna.Meil,aga 90% ei suuda ju.Keegi ei saa ühestki mootorratturist aru,kui ta peab tema pärast pidurdama,sest ta maandus talle ette nagu mürsk, ei tea kust.
Ma sõidan tsikliga ikka nii,et autod ei pea minu pärast hoogu maha võtma,või kui nad hea hooga liiguvad,siis liigun koos nendega.Jutt siis tihedast liiklusest.
Kuna täna oli ka üks tööalane pretensioon Statoilile saata,siis ei saanud ääremärkusena, jätta seal märkimata ka nende juhataja nõmedat ütlust mootorratturite kohta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

näide mujalt...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Black kirjutas:

Ka Statoili peadirektor ei suuda oma pahameelt mootorratturite ummikutest kiirema läbiliikumise üle varjata:

http://epl.delfi.ee/news/eesti/suurim-l ... d=74878817

Kaherealisel teel kordi kiirust ületades kahe auto vahelt läbi?
Ehk siis oletades, et kordi ületamine on pehmemal juhul kaks (2) korda, siis 180kmh line split? Või siis linnas 100kmh? Aga kordi eeldab keeleliselt veelgi rohkem kui kaks, seega 270+ maanteel ja 150+ linnas.
Sellise kaliibriga tippjuhi suust sellise kaliibriga emotsionaalne vahutamine näitab, et tegu on järjekordse plärtsujaga, kes rõõmsalt korra elus nähtud surmakutsari manöövri järgi hindab kõiki kuni surmani.
Minu sügav kaastunne tegelastele, kellel selline ämm õnnestub hankida.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Meil võiks Maanteeamet teha väikese kampaania, et lane split on seaduslik ja vähendab ummikuid. Minu meelest langevad 99% selliseid sõnavõtte kahte kategooriasse: inimesed kes päriselt ka arvavad, et see on ebaseaduslik ja teised kes on lihtsalt kadedad.

Oma tutvusringkonnas on päris mitmeid inimesi, kes arvavad, et see tegevus on ebaseaduslik ja tulnud mulle kurtma, et miks mootorratturid nii teevad.

Ning kui ma istuks oma saja tonnise porshega ummikus ja mingi tüüp oma 3000 bikega selgelt kiirem on ja selgelt elu rohkem naudib siis hakkaksin ka tigetsema.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas bandiit »

http://kasulik.delfi.ee/news/kasuliksel ... d=77920572 (togi)

Spoiler

Politsei kutsub mootorrattureid üles järgima liiklusreegleid ja hoiduma sõitmast mööda märgistatud joont sõiduradade keskel.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivinspektorit Kalmer Tikerpe ütles ERR-i raadiouudistele, et kui mootorrattur mahub kahe sõidurajaga teel, näiteks Pirita teel ummikus seisvatest autodest mööda nii, et ta eraldusriba ei ületa, siis on see lubatud, vahendab ERRi uudisteportaal.

"See on lubatud, kui ta mahub mööda nii, ei ohusta kõrvalrajal liiklevat sõidukit, tehes seda viisil, et ta ei sõida joone ehk teekattemärgistuse peal," sõnas Tikerpe ja tuletas meelde, et kergliiklusteeriba või ühissõidukirada mootorrattur kasutada ei tohi.

Politseiinspektor pani mootorratturile hooaja alguse puhul südamele, et nad kasutaks sõiduvarustust, kontrolliks üle ratta tehnoseisundi ja rehvid ning arvestaks, et teedel on veel palju liiva, tolmu ja puru, mis tekitab libedust.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Õnneks Tallinnas pole enamustes kohtades enam mingeid jooni näha, seega suht suva... :D

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Pärnu mnt ummikud on Tallinnas küll sellised tänavu, et kui vähegi tahad minna siis mingil põhjusel osad autod joonduvad täpselt eraldusjoone peale, et sa kindlasti mingil põhjusel ei tunneks ahvatlust sealt läbi sõita.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Artikli juures pildil on näidatud Eesti tüüpiline mootorrattur, kes tavaliiklusest "kordades kiiremini" ridade vahel splitib (lol)

Pilt


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

...ja väga tuimalt peegleid maha sõidab nagu pildilt samuti näha

a mis seal pärnu mnt ummikutes siis muutunud on? üldjuhul seal sai lasta kas bussirajalt tuimalt kõigist mööda ja nii kosmose ristmikuni välja kust siis juba esimesena foori tagant lahkud. või siis kui asi eriti kakane oli siis seal on ka paremalpool tegelikult palju ruumi. kui tõesti mõni jalgrattur eespool väntab eks siis võib vahepeal korra seisma jääda...aga no üldiselt ei vänta seal kedagi ega midagi. eks ma olen olnud siis räme pätt aga minumeelest loogiline, et ma ei lähe kuskile sinna ridade vahele splittima kui tegelikult on tühjad ja kasutamata teeosad mõlemalpool olemas. seda enam, et sinna ei taipa mingid piidrid väga ette ka tõmmata või teed kinni panna nähes, et kuskil tagapool on neist kiiremini edasi pääsev tsikkel

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

bussiraja kasutamine tsiklitega võiks olla lubatud. No ei usu kohe mitte üks teps, et see kuidagi moodi võiks ühistransporti segada. (pigem ikka vastupidi :D)

Pärnu mnt jms sellised kohad, vahest võib teises otsas sind konstaabel tervitada, kes selle bussiraja kasutamise eest lõivu küsima hakkab.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks ma tean jah, et põhimõtteliselt võib...noh veel pole oodanud, ja aega ning närvi vist juba päris suures koguses kokku hoidnud :D eks siis kunagi kui küsitakse, saab juurelda, kas oli väärt sääst või mitte.
aga üldiselt nende ummikute ja asjadega kipub ka nii olema, et ega konstaablidki seal segasummas väga meeleldi ei tegutse. pigem on kirju auto siis kuskil selle rivi hulgas, kellest ma mööduma juhtun ja kehval juhul võtab mulle ehk järgi. aga loodetavasti seal siis tol hetkel väga kadedad ja kibestunud tegelased sees ei istu ja äkki mõistavad, et tegelikult ma seda ühistransporti ikka väga ei takista :mrgreen:


jaan mmc

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Kalmer, osta ratas, see ravib imeliselt, ummikus istuja sündroomi. :mrgreen:

Kasutaja avatar

Piimanina
Postitusi: 128
Liitunud: 08 Sept 2008, 17:01
Tsikkel: Ducatisti
Asukoht: TLN
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Piimanina »

Mul lane slittimisega ainult positiivsed kogemused. Reeglina, kui ma vaikselt paremalt möödun, siis paljud autod tõmbavad koomale. Splittides olen ka politseist möödunud, keegi pole miskit teinud.
Mu ratast on muidugi natuke kaugemale kuulda kah... :D

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Luik »

Viimase aja statistika Pirita teel on absoluutselt positiivne: juba umbes iga kolmas-neljas katsub ruumi teha, kui vaikselt mööda töristan ja ette üritab keerata ehk 1-2 autot kogu tee kohta. Aga nende 1-2 jaoks peab valmis olema.

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Paremalt möödumine on küll selline asi mida kohe väga tungivalt ei soovita praktiseerida.
Olen sellest endale reegli teinud. Kuigi on väga ahvatlevaid situatsioone ja ruumi on jätan paremalt möödumata (isegi siis kui ma ohtu ei näe jätan reegli pärast manöövri tegemata). Neid ohtusi paremalt möödumisega on lihtsalt liiga palju. Ja piisab ühest ainsast korrast.

Paremalt möödumine ei ole lanesplit kah. Ja jah tähenärijale, et ühe auto vasakult on teise auto paremalt. Räägin tee servast siin.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen ka ikka väga üllatunud olnud, kui paar korda olen ummikusse sattunud Järvevanateel.. või isegi mitte ummikusse, vaid tihkesse väga aeglaselt liikuvasse liiklusvoogu, kus järjest masinad väga rahulikult koomale tõmbavad...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas lane-split on Eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ilmselt aina enam juhte satub euroopasse liiklema ja areneb.
UK-s võib selle eest sõimata saada, kui lane-spliti EI tee.
Keskkonna kaitse seisukohalt on tegu must be tegevusega - iga kahe tsikli kohta saastab ummikus, foori taga jne. 1-2 autot vähem.
Samuti saab foori alt kiiremini koju lisa 1-2 autot.

Peab ikka mõtlemisvõimetu olema, et mitte pooldada VIISAKAT line-spliti.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”