Kas lane-split on Eestis lubatud?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Isegi Tln-Trt maantee liiklus on normaalseks muutunud, autojuhid võimaldavad kolmandat rida kohati jne :)



Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Black kirjutas:

Tasub ikkagi lõuaga kiivrit kanda. :)

Siis tuleb oodata, kuni sõidab ja siis saab veljevõtme risti hoopealt kodarasse lennutada :ner:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Kodaratesse viskajaid ma olen juba kolmerattalisega sõitmisest saati eriti alatuteks pidanud. :)

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ma olen elus ainult korra vanakooli lahtise kiivriga sõitnud. Prillid ees ja kiiver peas. Tulemuseks oli paigast nihkunud lõualuu- sain oma õppetunni. :wack:

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Värske motoriseeritud kaherattalise operaatorina leian selle mõttevahetuse siin ääretult tänuväärse ja informatiivse olevat. Isegi see koht, kus asi käest ära läks... :twisted:

Olen autojuht, jalakäija, jalgrattur ja ühistranspordi klient.

Kuna moto-mõte on mul juba pikemat aega peas olnud, siis olen teadlikult jälginud tsikleid linnas ja autoroolis olles üritanud ruumi teha.. või noh.. linnas pole veel kedagi mööda splittimas näinud... tea, kas vähe tsikleid või vähe splittijaid..

Tallinn-Pärnu maanteel kahe kodulinna vahel pendeldades olen küll üritanud pidevalt võimalikult palju ruumi jätta nii vastutulevatele kui tagant mööduvatele kaherattalistele. Seda enam, et vahel seda isegi märgati. :D

Jalgratturina Tallinnas liigeldes muidugi ühe korra ajas kopsu üle maksa see, kui jalgratta eraldatud teele tänava ääres ronis härra suure tsikliga ja siis ei mahtunud liiklusest enam mööda ja pani mul raja lukku.. ja seda juhtus kaks korda! Minu päev oli rikutud :D

Eniveis. Loodan peagi olla üks Tallinnas igapäevaselt tsiklit transpordiks kasutav isend.. :mrgreen:

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas zombi »

No ma küll ei spliti, aga Tehnikas rattateed aegajalt ikka kasutan, eriti kui näen, et minu enda rada (otse) üle Endla risti on vaba, umbes on just (vasakule) Mustaka poole keeramise rajad. Siiani on mõistlikult suhtutud, Uuest Maailmast tulevate autode suhtes loomulikult silmad lahti hoidma, sinna keerajate suhtes samuti. Aga eks ma veeren ka viisakalt seal nii umbes jalgratta kiirusega, meenutan platsisõidu tunde :twisted:
Ja linnasõidul eelistan lahtist kiivrit, kui ilm kannatab. Vägivaldne ei ole, splittijate pihta rusikad sügelema ei hakka, kui nemad seda viisakalt teevad. Samas linnas tagarattal kihutajatele...isegi oleks taharattasse nõus üht koma teist poetama :wack:

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Kodumaise taustaga elektrilisi mini-mootorrattaid tootev EXO Bikes pani täna üles EXO eeliseid esitava videoklipi. Video rõhuasetus sellel, kui mugav on väikese mini-mootorrattaga sõiduridade ja autode vahel "lane-splittida" ning kuidas mööda jalgrattarada kõigist ummikus seisvatest autodest mugavalt mööda vuhiseda.
Videoklipi võttepaigaks Tallinna linn, tööpäeva õhtu, kella 17 paiku.

Link videoklipile: Urban Traffic Fighters

We attached GoPro cameras on 3 EXO-s and had the riders cut through the rush hour traffic. Fast. What could otherwise have been frustrating hours behind the wheel, stuck in traffic, was instead a lot of fun.

Kasutaja avatar

Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Sõitsin minagi sellisel punasel jalgratta eraldusribal kaks aastat tagasi põdras, kuna liiklus seisis. Möödusin vaskault poolt, siis mõni keeras nina ette, läksin teisele poole ja nii ma seal laveerisin kiirusel max 10km/h. Ja kui ma selle jalgrattatee pealt ristmikul esimeseks sõitsin, oli herra poliisi sama ristmiku ületamas. Ja kohe kui startisin tõmbasid sappa ja disko peale. Jäis siis seisma, võtsin kiivri peast, endal nägu naerul ja siis sain sõimu, et minusugusel debiilil tuleks load ära võtta, keegi oli helistanud neile ja teatanud, et mingi hull tuleb tsikliga. Ei saanud kõigest aru mida ta mu kohta kõike ütles. No ootan siis trahvi seal ja mainisin, et ärge palun väga suurt trahvi kirjutage millepeale ütles mees sinises, et ''teeme nii suure kui selle eest võimalik teha on.!' Sain oma lipiku kätte ja seal oli kirjas midagi 500euri ringis. Tõmbas ikka klimbi kurku küll korraks, aga mis seal ikka, kirusin omaette ikka päris kaua. Mopeediga seal võib jap, aga ei olnud minu ees ühtegi jalgratturit ja polnud mu taga mitte ühtegi.
Peale seda üritasin mitte splittida, aga krt kui on ummik ja ma mahun siis lähen! Pole õppinud midagi sellest trahvist. Minu arust oli see ment m*nn ja tema arust olin mina. Äkki kunagi nad hakkavad aru saama :D

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Kristjan85 kirjutas:

Mopeediga seal võib jap, aga ei olnud minu ees ühtegi jalgratturit ja polnud mu taga mitte ühtegi.

Oot, ei saanud aru - võib siis või mitte ja millega sa siis sõitsid? Elektrijalgrattaga?

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Black kirjutas:
Kristjan85 kirjutas:

Mopeediga seal võib jap, aga ei olnud minu ees ühtegi jalgratturit ja polnud mu taga mitte ühtegi.

Oot, ei saanud aru - võib siis või mitte ja millega sa siis sõitsid? Elektrijalgrattaga?

Nagu aru saan sõitis jalgratta rajal bikega. See keelatud.

Kasutaja avatar

Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

kaimex kirjutas:
Black kirjutas:
Kristjan85 kirjutas:

Mopeediga seal võib jap, aga ei olnud minu ees ühtegi jalgratturit ja polnud mu taga mitte ühtegi.

Oot, ei saanud aru - võib siis või mitte ja millega sa siis sõitsid? Elektrijalgrattaga?

Nagu aru saan sõitis jalgratta rajal bikega. See keelatud.

Jah nii oli. Parandan ühe koha pealt ennast, et jalgratta teele ma enam ei roni, kuigi need on nii ahvatlevad. Niipalju siiski õppisin :bsmile:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

t***, lugesin eelmise posti valguses miskipärast "sellisel punasel jalgrattal". :)

Edit: ja minu väljatsenseeritud sõna polnud sugugi 4-täheline...

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »


Tuono

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Soomes keeravad tahtlikult mõned jobud ette ja reeglina Est nr-ga kusipead.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Tuono kirjutas:

Soomes keeravad tahtlikult mõned jobud ette ja reeglina Est nr-ga kusipead.

Helsinki ongi kalevipoegade linn. EI imesta. Kaugemal rahulikum Elu. Ise pea 400 km eemal.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

See nullkaheksa siiski vahetas parajasti rida. Puhtalt lambast tsiklisti viga.


Tuono

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Black kirjutas:

See nullkaheksa siiski vahetas parajasti rida. Puhtalt lambast tsiklisti viga.

Sellepärast ma ütlesingi, et tahtlikult kuna videos oli lihtsalt õnnetus :bsmile:

Kasutaja avatar

Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Otsisin, aga ei leia enam seda videot kus autojuht ja kaasreisija istuvad ummikus ja üks loeb teisele: ''three... tow... one... now!'' millepeale avatakse auto uks ridadevahel sõitvale mootorratturile. Sellist sigadust pole ise veel suutnud kohata. Suvaline klipp ka kus autod verevad vaikselt. Tundub tahtlik olevat:

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

no enamus õnnetusi venemaal on splittimise pärast.. või vähemasti, mis puudutab avariisid...

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

elektromargu kirjutas:

no enamus õnnetusi venemaal on splittimise pärast.. või vähemasti, mis puudutab avariisid...

Pigem ikka kiiruse pärast!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

elektromargu kirjutas:


no enamus õnnetusi venemaal on splittimise pärast.. või vähemasti, mis puudutab avariisid...

Venemaal splittimist ei uurita aga California osariik USA viis läbi pika ja põhjaliku uuringu teemal line splitting. Sealt tuli muuhulgas välja, et:

  • splitteril on väiksem tõenäosus avariisse sattuda
  • splitterite osalevad vähem rasketes avariides (9% vs 17%)
  • splitterid saavad vähem surma (1,2% vs 3%)
  • line splitting on väikse ma ohuteguriga niikaua, kui tsikli kiirus ei ületa enam, kui 10 mph (16kmh) autode oma
  • line splitting kiirusel üle 50mph (80kmh) tõstab avarii tõenäosust märkimisväärselt
  • 74% autojuhtidest vihkavad linesplittimist, sest ... polegi nagu head põhjendust
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Tuono

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kõige suurem põhjus on kadedus.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Tõenäoliselt on sinna veel segatud mingi annus kartust külje maha sõitmise ees ja lihtsalt ootamatust, kuna pole sellest kohast liikleja väljailmumisega arvestatud. Kui ma autoroolis ridade vahelt tulijat märkan, siis ma teen võimaluse korral ruumi, aga kui mõni seda ikka väga ulja kiirusega teeb ja ma märkan alles hetkel, kui ta mul juba kõrval on, siis oleks ma sel hetkel võinud näiteks täiesti mittesihilikult teha möödapõike tänavaaugust või kanalisatsioonikaevust. Samuti ei sõida ma näiteks rööbaste põhjas ja mõni tsiklist võib seda meelega tema tee kinnisõitmiseks pidada. Tegelikult mul pole ta tulekust aimugi. Ja mul on A-kat juba 20a olnud, mida me siis veel muudest liiklejatest räägime...


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ootamatus on peamine põhjus küll kadeduse kõrval. kogesin seda ühel ainsal korral senimaani ise liikluses maanteel millalgi sel kevadel. biker tuli kuskilt kaugelt tagant ilmselt päris hea vilega, siis lasi gaasi maha ja tõenäoliselt auglustas minu auto taha ja vajutas uuesti täiega peale vist just sel hetkel kui minu kõrval oli...ja suht lähedal ka. minul mingit kadedust ei ole 99,9% ja juhtudest mind liikluses naug eriti miski ei hirmuta ega ehmata ka, aga vot seekord võttis võpatama küll! lihtsalt puhas ehmatus


T.Tiho
Postitusi: 12
Liitunud: 30 Sept 2013, 21:41
Tsikkel: SUZUKI GSX1200
Asukoht: Kurnekirno
Tänanud: 1 kord

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas T.Tiho »

Usun, et enamus juhtudel kui meelega blokitakse, siis pole tegemist kadedusega,
vaid autojuhi taltsutamatu tungiga takistada tema silme all toimuvat "suurt väärtegu".
Minul on suurem osa sellistest sattunud taksojuhid olema, aga neil ilmselt närvid kõige rohkem läbi ka.
Enamasti kui rahulikul tempol autode vahelt tulla, siis ikka võimalusel tehakse ruumi, eile järvevana teel näiteks
tõmbas üks valge-sinine skoda ka ilusti koomale, et mööda mahuksin.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Olen märkand ka, et Järvevanal tehakse kenasti ruumi. Käisin nüüd Saaremaal ja täiesti pani imestama, et enamus tegi tee peal ruumi ja lasi mööda, isegi kui autod vastu tulid, siis tõmbasid täiesti tee äärde. Tagasi tulles isegi mõni vastu sõitev sõiduk võttis tee äärde.
Ainult 1 juht siis blokeeris mu möödasõidu. Ta ise tegi mõni minut varem rekkadest möödasõitu nii, et auto tuli vastu ja nii rekkad kui vastutulijad pidid pidurdama. KUi talle sappa jõudsin, siis ta tõmbas kohe keset teed, et suurt ebaõigulust takistada :)
Üleüldiselt on nii, et tundub, et liiklus läheb paremaks :)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ära siis kohe nii kurjalt. :) Ju ta oli oma värskelt tehtud möödasõidust veel sedavõrd eufoorias, et ei suutnud taibata seost rooli ja esirataste vahel. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

aivar424
Postitusi: 69
Liitunud: 31 Mär 2013, 19:16
Tsikkel: r6 2007
Tänanud: 1 kord

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas aivar424 »

Visake siis autojuhtidele pärast käppa ka kui möödute, saab maine paremaks ja autojuhtidel tuju heaks.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Tervele reale ja nii vasakul kui paremal? :)

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas 426f »

viimasel ajal autod tõmbavad küll tee äärde kui neile kiiremini läheneda mopeediga,aga mööda pressimiseks jääb kiirust väheks

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”