Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Tere.

Kas keegi elab/on elanud sedasi, et ainsaks transpordivahendiks on ainult tsikkel? Võibolla on keegi sedasi teinud kunagi ja ütleks, mis tunne oli. Kas tekkis olukordi, kus jäi näiteks kuhugi minemata tsikliga, kuigi oleks tahtnud vms. Et äkki tekib kahetsustunne, miks ainult tsikkel on vms. Et auto peaks ka ikka olema. :) Suudaksin ainult ühte liikumisvahendit ülal pidada.
Eks see ole individuaalne samas, aga hetkel oma sõiduautoga nagu tihti peale minu keegi ei sõidagi. Pole vajadust olnud. Tihtipeale on üksi toimetamist olnud, kui mitte alati ja asju ka pole vaja vedada olnud. Pereinimene ka veel pole.
Mõlgutan mõtteid tsikli osas, mida saaks võibolla alles paari aasta pärast. Enim on hetkel meeldinud street/naked rattad nagu Hornet.
Eks talvel saab ikka kuidagi hakkama, see selleks. Sõbrad on kõik neljal rattal, vaevalt ma kedagi suudan veenda lisaks kaherattalist omama. Muidu mulle üksi meeldibki rohkem sõita.
Äkki jagab keegi oma arvamust?



Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas cool200 »

mina tean yhte kellel on ainult a kategooria load--saab hästi hakkama 8)

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)
Kasutaja avatar

Peeter82
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun 2010, 12:29
Tsikkel: CBR 900 RR
Tänanud: 4 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Peeter82 »

No käinud mitu viimast aastat kevadest sügiseni olenemata ilmast igapäevaselt tööl ratatga 35 km ots. Igal võimalusel mujal ka :D Ei ole kordagi autost puudust tundnud pmst. Korralik varustus siis pole vihm ka mingi näitaja ja ongi hea jahe sõita :D Siin kõvemad vanad vahetavad talve saabudes ratta teistsuguse vastu lihtsalt ja sõidavad aasta läbi vist isegi aga mul bikega talveoludesse asja pole seega sellessuhtes kaasa rääkida ei oska aga näinud neid ikka olen aegajalt talvel seega isegi see ei ole ületamatu olenevalt oludest :twisted: Pead endajaoks selgeks tegema milliseid ohvreid oled nõus tooma ja kui head sõbrad on kui kõigil 4 rattalised :twisted:

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ma mõtlen ka et müüks auto maha ja ostaks selle: http://www.auto24.ee/used/1391718 :twisted:

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


zx12r

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Mul on old tsikkel ainsaks sõiduvahendiks. Sai aetud 20 000 krooni kokku omal ajal ja siis üks tsikkel ära võetud. Ausalt öeldes tundsin ikka ja jälle autost puudust
1) Vihmastel päevadel;
2) Kui midagi vedada oli vaja;
3) Kui koos sõpradega kuhugi minna oli vaja ja sõpradel ka parasjagu autot pold;
4) Kui oli vaja autot, et tsiklile varuosi tuua (korra läks katki karterikaas, korra keerasin ise õlifiltri puruks - bussiga maalt linna juppide järele);
5) Kui oli vaja kuhugi viisakamate riietega minna;
6) Muidugi ka külmade ilmade saabudes.

Tagantjärele siiski ei kahetse, et esimeseks autot ei hankinud, oli noorusaeg ning saigi tunduvalt rohkem tsikliga ringi uhatud. Nüüd igapäevaselt tööle-koju autoga, kuumal ajal konditsioneer kenasti huugamas. Kuigi tihtilugu mõtlen, et peaks tsikliga hakkama ka tööl käima.

Kindlasti on laisaks teinud see, et viimased aastad tööautot omanud. Ei tule vist enam neid aastaid kus 10 000 km tsikliga ära uhada hooaja jooksul.

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

mul on ainuke sõiduvahend ratas, müüsin kah auto maha. Vahest tunnen küll puudust kuna mulle ei meeldi vihmaga sõita, ju olen ise jonnakas. töökoht on lähedal ja sinna saan ühistranspordiga või jalgrattaga. Aga kui naist ei ole ja elad üksi, siis anna minna :bsmile:

Kasutaja avatar

Inks
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2003, 20:46
Tsikkel: Suzuki GSX1300R Hayabusa
Asukoht: Saku vald/Helsinki

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Inks »

Mul ainult A-kat olemas ja olen elanud sellist elu päris pikalt, et tsikkel ainus liikumisvahend. Kuhugi minemata pole sellepärast jäänud, kuigi loomulikult on olukordi, kus oleks mugavam liikuda autoga. Mina ühesönaga ei kurda :D
Eks pead ise järgi proovima ja vaatama, kas sulle sobib selline elu... :D

Köik, mis meid iganes veetleb, on nörkused.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mingi pseudoprobleem :-) peaksite oma mälusopis natuke sorima ja tuletama meelde sõna "ühistransport" tähenduse.
Kindlasti elab eestis veel inimesi, kellel ei ole ei autot ega mootorratast!

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Raki »

eks see ühistransport on üks ütlemata ebamugav asi. Sõinda peaaegu iga nv keskeestisse (100km tallinnast). Suvel saab tsikliag nüüd sõidetud ja auto seisab enamuse ajast aga talvel küll ei viitsiks hakata kõigepealt bussijaama sõitma trolli trammiga , siis külmas bussi oodata, sealt jala bussijaamas koju minna ja sama tee tagasi. Ajakulu on kuskil 3x suurem ja rahaliselt on kallim ühistransport. Elaksime me soodsas kliimas siis sõidaks tsikliga ainult. Tsikkel on hetkel hobi ja puhkuse vahend, kuigi see on ka tunduvalt kallim puhkuse liik kui nt lennukiga kuhugi lennata ja puhata

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

Tsikkel ja jalgratas, Tallinnas täiesti piisab.
Ainult kõige hullematel talvepäevadel kasutan ühistransporti.

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Mul ka tsikkel ainus liiklusvahend. Talvel tuleb kahjuks ühistranspordile kolida. Aga muul ajal ei jää kuskil käimata.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Teema algataja
ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Eks tuleb see läbi teha, tahtmist on igatahes.

Kas kellegil on kogemusi united motorsi mootorrattaliisinguga. Neil on mingi endapoolne liising nö. bmw finance vms. Kohutavalt meeldima ka hakanud f800r. See sealt ainus, millele võibolla kunagi hammas peale hakkaks. Küsimus oleks, et kas nende 33% sissemaks on minimaalne, või saaks ka näiteks 20%?
Ikka üle keskmise bmw fänn, aga see esitulede lahendus on küll natuke "böhh". Sellega kohaneks kindlasti. Kui ma ei eksi siis sel mudelil on ka paagi koha peal panipaik, ei pea iga päev kohvrist sõltuma vms.

Jah, esimeseks rattaks uut osta pole just kõige mõttekam, aga kui asja rahulikult võtta...

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Raki »

esimene tsikkel liisingusse pole väga hea mõte ja seda mitte selle pärast et äkki kukud vaid selle pärast et vb tahad kiiresti ringi vahetada. Ilma pikemalt sõitmata ei saa sa otsustada mis sulle meeldib. Mul oli endal sama keiss ja tänan jumalat ei liisingut ei võtnud ja esialgset plaanitud ratast ei ost

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Unt
Postitusi: 72
Liitunud: 18 Juul 2006, 18:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Tallinn, Vantaa

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Unt »

Sai sellel aastal uuesti rattas ostetud (vahele jäi 4-5 aastat). Ning pärast 2 he tunnist sõitmist sai otsustatud, et auto läheb sügiseni parklasse hoiule, et ahvatlust ei tuleks ja keegi teine minema ei viiks, sai aku autolt eemaldatud. Nüüd olen 2 kuud teiselpool lahte igapäev, igailmaga käinud tööl ja muid asju ajamas. Siiani autost puudust ei tunne. Kui vaja midagi rohkemat kusagilt tuua, või viia panen kohvrid rattale külge, ning saab asjad aetud. :P

oh aegu ammuseid!

Teema algataja
ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Ma arvan ikka et tükk aega igav ei hakkaks, vähemalt liisingperioodi "kannataks" ikka ära. Pole kaherattalistest peale 50ccm rolleriga sõitnud :) aga sisetunne ütleb, et 125 viskaks kiirelt üle võibolla, aga 600-800...

Äkki keegi seletaks selle piiramise mulle lahti andmetest.

64 kW (87 hp) at 8,000 rpm
(output reduction 25 kW (34 hp) at 6,000 rpm possible)

86 Nm at 6,000 rpm (performance reduction: 58 Nm at 3,250 rpm)

Kasutaja avatar

justcraizy
Postitusi: 513
Liitunud: 23 Jaan 2008, 17:01
Asukoht: Tallinn, Tartu

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas justcraizy »

Mis siis teed kui tsikliga nii õnnetult matsu paned, et masin mahakandmisele? Masinat ei ole, aga maksad veel aastaid. Tõenäosus tsikliga matsu panna on lihtsalt kordades suurem kui autoga, ehk auto liising vs motika liising eriti ei kannata võrrelda.
30% on sissemakse ja see tavaliselt igal pool nii, pank maandab riske, muud midagi.

Miks 125cc ei kõlba? Linnas küll sellest. Ma ei kujuta ette muidugi igapäev tsikliga sõita... ikka suht hull fänn peab olema.

Viimati muutis justcraizy, 11 Juun 2013, 20:03, muudetud 1 kord kokku.
zx6r(04)->zx6r(06)->zx10r(08)-> cbr600rr(07)

taros
Postitusi: 39
Liitunud: 07 Apr 2007, 23:04
Asukoht: Tartu

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas taros »

+1 Minul on ka tsikkel ainsaks sõiduvahendiks. Auto ülal pidamist ei pea ma praegu vajalikuks. Selle ratta üleval pidamine on palju soodsam aga see oleneb rattast.
Eelised:
Vähe kuluosi
Väike kütusekulu
Odav ülevaatus
Sõltumatus liiklusummikutest(üks suurimaid eeliseid)
Suvel kordades mõnusam sõita

Puudused:
Kui on vaja midagi suurt vedada, siis peab kedagi tüütama.
Heledaid pükse eriti ei saa kanda(ou mai gaad... :) )
Kui on vaja üle ühe inimese vedada.
Alati ei pruugi turvalist parkimiskohta olla(kui kodust väljas ööbid)
Ei saa asju "autosse jätta" (top-case lahendaks asja ära)

Lisaks:
Ühistransport on minu jaoks piisavalt toimiv.
Kokku hoitud raha eest võib mõne korra kuus ka taksosõitu nautida.
Vihmaseid päevi on minu jaoks suhteliselt vähe olnud (varustus ja vähem virisemist)

Jawa 354´64

Tuono

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Tuono »

justcraizy kirjutas:

Mis siis teed kui tsikliga nii õnnetult matsu paned, et masin mahakandmisele? Masinat ei ole, aga maksad veel aastaid. Tõenäosus tsikliga matsu panna on lihtsalt kordades suurem kui autoga, ehk auto liising vs motika liising eriti ei kannata võrrelda.
30% on sissemakse ja see tavaliselt igal pool nii, pank maandab riske, muud midagi.

Miks 125cc ei kõlba? Linnas küll sellest. Ma ei kujuta ette muidugi igapäev tsikliga sõita... ikka suht hull fänn peab olema.

Milleks siis kasko on?


Teema algataja
ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Hmm, jah kasko, mis see orienteeruvalt tsiklite puhul on kuus? Swedbank liisingul pole vist kasko kohustust.
Honda rattaid antakse näiteks 20% sissemaksega.

Jah, linnas saaks ka rolleriga kenasti hakkama, aga kuna tahaks ikka pikemaid reise ka ette võtma hakata siis ei tuleks midagi välja sellest.

Eks see uue ratta mõte on niisama tiirlemas peas samuti nagu üldse tsikkel iseenesest.


Teema algataja
ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

ReinoT kirjutas:

Äkki keegi seletaks selle piiramise mulle lahti andmetest.

64 kW (87 hp) at 8,000 rpm
(output reduction 25 kW (34 hp) at 6,000 rpm possible)

86 Nm at 6,000 rpm (performance reduction: 58 Nm at 3,250 rpm)

Kas siis nii et kui pöördei alla 6000 siis võimsust 64-25kw Ning momendi puhul sama? :?

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas rzz »

Tsikkel osta pigem väikelaenu kui liisinguga: Liisinguga tuleb juurde kasko nõue (+aastaringne kindlustus), või on intress päris krõbe. Väikelaenu puhul ei jää sõiduk panga nimele, intress on soodsam kui liisingu oma.

Tsikliga jääb minul sõitmata juhul kui:
a) liiga palav ilm (ei sõida varustuseta)
b) viisakalt tarvis riides olla
c) suuremat kola tarvis vedada
d) suurema seltskonnaga tarvis kuhugi sõita
e) matkad-treeningud metsas (tsiklivarustuses matka-spordiradadel palav, matkariietes rattal ei tule kõne alla, metsas riiete vahetamine - mõeldav, autoga on lihtsalt mugavam)
f) talvel (metsa suusatama sõites ühistransport paras piin)
.. ning kombinatsioonid eeltoodust.

Üldiselt suurema osa aprill-oktoober samuti rattal

I had a life once. Then I bought my first bike.
Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Minu meelest on küsimus, kus sa elad ja milliseid otsi tahad teha. Tallinnas minu meelest saab täiesti ilma sõiduvahendita ja seega tsikkel nautimiseks suvisel ajal super. Kui tahad ikka pidevalt linnast välja minna siis natuke teine teema. Ma olen ühe kevade olnud ainult rattal. Elasin Valgas ja töötasin Tallinnas ja Tartus. Iga kui viimane päev vähemalt 200-500 km. aprilli teisest nädalast mai kolmanda nädalani sain 5000 km ette. Seega saab küll aga külm oli peaaegu koguaeg (kevadine aeg) korraliku varustusega vihm väga ei häiri aga 200-300 km päevas reguaarselt mõjub ikka füüsiliselt päris tugevalt. Päeva lõpuks oled ikka kordades rohkem väsinud ja enam ei naudi seda sõitu nii palju. Seega linnas super, maal mitte nii väga.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Bemm, liising, tsikkel, kasko...
Ehhee- õige magus :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

sivar
Postitusi: 76
Liitunud: 01 Okt 2012, 22:04
Tsikkel: Yamaha TT600R
Asukoht: Viljandimaa

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas sivar »

ragz kirjutas:

esimene tsikkel liisingusse pole väga hea mõte ja seda mitte selle pärast et äkki kukud vaid selle pärast et vb tahad kiiresti ringi vahetada. Ilma pikemalt sõitmata ei saa sa otsustada mis sulle meeldib. Mul oli endal sama keiss ja tänan jumalat ei liisingut ei võtnud ja esialgset plaanitud ratast ei ost

Kui kiiresti ümber vahetad, siis ju liising parim variant üldse. Mugavaim viis ratas ümber vahetada. Pole mingit ostu müügi jama.

Suzuki RF600R
Yamaha FZR600R
Honda CB750 Seven-Fifty
Yamaha TT600R

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Raki »

sivar kirjutas:
ragz kirjutas:

esimene tsikkel liisingusse pole väga hea mõte ja seda mitte selle pärast et äkki kukud vaid selle pärast et vb tahad kiiresti ringi vahetada. Ilma pikemalt sõitmata ei saa sa otsustada mis sulle meeldib. Mul oli endal sama keiss ja tänan jumalat ei liisingut ei võtnud ja esialgset plaanitud ratast ei ost

Kui kiiresti ümber vahetad, siis ju liising parim variant üldse. Mugavaim viis ratas ümber vahetada. Pole mingit ostu müügi jama.

Peale liisingu tegemist avastad, et polnudki tegelikult nii kallist ratast vaja ja saaks ka tunduvalt odavama rattaga. Lisaks kui oled mõned kuud ära maksnud siis läheb maksimise isu ka üle, eriti talve läheneses:)
Poe tsikli hind langeb kiiresti, müüa on raskem sama hinnaga. Kui oled välja ostnud siis on ühekordne kulu ja ei ole võlgu kellegi ees. Lisaks on odavamaid tsikleid tunduvalt lithsam müüa ja vahetada. Kindlasti on erinevaid võimalusi ja osta tasub vastavalt oma võimetele, kui suur isu ja vajadus siis liising.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks on väga hea mõte, kui talvel talveund magada ja muul ajal olla piisavalt ilmastikukindel ja keskmisest kulumiskindlamate närvidega. :)


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas Begemot »

14 aastad komanteerinkus,viimesed 4 ei oma autot.Saab hakkama küll.Milleks siis sõbrat on.
Aga samas poismees ja kodu ei oma(mis õpetaja mina olen).

Viimati muutis Begemot, 11 Juun 2013, 22:26, muudetud 2 korda kokku.
Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

reimps

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas reimps »

rzz kirjutas:

Tsikkel osta pigem väikelaenu kui liisinguga: Liisinguga tuleb juurde kasko nõue (+aastaringne kindlustus), või on intress päris krõbe. Väikelaenu puhul ei jää sõiduk panga nimele, intress on soodsam kui liisingu oma.

Õige soovitus, ma tegingi nii. Olen rahul, kuigi panga "ori" veel paar aastat, kui vahepeal lotoga ei võida.

Tsikliga jääb minul sõitmata juhul kui:
a) liiga palav ilm (ei sõida varustuseta)
b) viisakalt tarvis riides olla
c) suuremat kola tarvis vedada
d) suurema seltskonnaga tarvis kuhugi sõita
e) matkad-treeningud metsas (tsiklivarustuses matka-spordiradadel palav, matkariietes rattal ei tule kõne alla, metsas riiete vahetamine - mõeldav, autoga on lihtsalt mugavam)
f) talvel (metsa suusatama sõites ühistransport paras piin)

a) mis mõttes? Aa, siis küll, kui sõiduriietuseks ongi ainult nahkkombe
b) pidulik tavavorm ei ole seganud tsikliga sõita, ka kaitsmed mahtusid viigipükste ja pintsaku alla ära. Kaasliiklejatel võis muidugi wtf-moment olla, aga mis see minu mure on?
c) selle jaoks on sõbrad ja/või takso
d) kõige ilusama või oma naise võtad ikka endale, teised vaadaku ise, reeglina ei teki ju probleemi autostunud eestlastega
e) selle vastu aitab katsmevesti + põlvekaitsmete kasutamine, saab normaalsete riietega ka rattaga sõita
f) selleks ajaks tuleb jälle mingi 1000-eurine autorimakas osta

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas villy »

ReinoT kirjutas:

Eks tuleb see läbi teha, tahtmist on igatahes.

Kas kellegil on kogemusi united motorsi mootorrattaliisinguga. Neil on mingi endapoolne liising nö. bmw finance vms. Kohutavalt meeldima ka hakanud f800r. See sealt ainus, millele võibolla kunagi hammas peale hakkaks. Küsimus oleks, et kas nende 33% sissemaks on minimaalne, või saaks ka näiteks 20%?
Ikka üle keskmise bmw fänn, aga see esitulede lahendus on küll natuke "böhh". Sellega kohaneks kindlasti. Kui ma ei eksi siis sel mudelil on ka paagi koha peal panipaik, ei pea iga päev kohvrist sõltuma vms.

Jah, esimeseks rattaks uut osta pole just kõige mõttekam, aga kui asja rahulikult võtta...

Piiramise kohta niipalju et 25kw on 0-25 mitte 64-25kw.

Kui sa A2-st räägid siis uus norm on 35kw kui ma ei eksi.

Margieelistusi ei saa automaailmast üks-ühele tsiklimaailma üle tuua. Eriti kui sa veel pole ühegagi pikalt sõitnud. Noh saad üle tuua ainult märgiaustuse(p***) aga sel pole reaalsusega midagi pistmist.

1 Auto võiks ikka peres olla. Kui peret pole njah siis teised lood.

F800R maksab 9000EUR
33% Prossa sellest on sissemaks ehk 3000 euri. 3000 euri eest saad täiesti korraliku ratta(600-900 hornet, SV650, Fz6, Z750, gsf650bandit) ja näe 6000 Euri maast leitud.
6000 euri eest saad hea auto ka veel. Pealekauba

Ja sõidurõõmu saad sa eriti algajana 3k eest täpselt sama palju. Samuti ei ole sa pidevalt hirmus selle ees, et millal sa oma hirmkalli rattaga(millega sa veel sõitagi ei oska) külje maha paned. Ja usu mind sa paned külje maha, eriti kui tihti sõidad, sest tegijal ikka juhtub. Ja osad müüjad annavad veel garantii ka kasutatud tehnikale. Ja on nõus ka väikese järelmaksuga. (Bikepoint, Motard, Biker24 jne)

Samuti ei tee paha ka 1 korralik kohvriring mida vajadusel paigaldada. Uuele BMW-le on see hirmkallis. Eriti kui saautoga ei plaani liigelda.

Teemast nüüd ka. Ise üritan ikka need 6 suvekuud mis meil on ainult rattaga liikuda. Aga vahest ikka läheb ka auto loosi. '
Tööle minnes on ikka jube padukas või olen hiljaks jäämas(varustuse selgapanek ja tööl äravõtmine võtab kauem aega kui töölesõit). Ja noh igale poole ikka ei saa tsikliga minna.
Kui vaja kuskil suuremas keskuses pikalt olla siis on varustusega piin. Poes korra piima järgi saab küll käidud aga noh kuidas ma omale uusi teksasid või kingi läheksin tsiklivarustega poodi otsima küll ette ei kujuta.
Tööle minnes vean ise teksasid seljakotis kaasas. Kellegi juurde külla minnes pead ka kuskil tagatoas riideid vahetama :D
Või vaja näiteks viisakamale üritusele minna? Viigipükse kohvrisse ei pane, sõites lähevad mustaks. Auto võiks siiski olla. Loomulikult sõltub ka sellest kus elad. Kui oeld kesklinnas ja kõik asjad käe/jala juures siis natuke lihtsam.


Rattast veel niipalju, et mõtle kus sul vaja sõita? Ehk kuulub ka maantesõit su igapäevaellu? Siis soovitaks ratast mis pakub rohkem tuulekaitset kui tavaline naked. Lihtsalt kordades mugavam on kui vihmas sõites jääd kuivaks ja maanteel vastutuule käes ei pea lihtsalt kramplikult lenksu küljes rippuma.

Edit: siin rohkem lugedes jah. Bodyarmor+põlvekaitsemd on ka suvel valik kui vaja kuskil olla ja ei taha sulada. Aga kui ei ole ilus suveilm? Passid tööl/poes perse ja munad märjad :D Sellest sitasest 6st kuust on head ilma 3 kuud.

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Tsikkel ainsaks sõiduvahendiks

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Kunagi ammu taas üle aastate ostsin ka kõigepealt mootorratta ja siis hiljem alles auto. Kuskil käimata ei jäänud, sõidetud sai palju. Vastupidiselt nüüdsele, auto on tihtipeale mugavam ikkagi. :oops: Paar korda oli logistilisi pisiprobleeme ka, näiteks poest ostetud kirvevart oli raske kinnitada(loe:ei olnud kuskile panna) ja ühe korra tahtis topcase tagant ära kukkuda (arbuus oli liiga raske). :wack:

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”