Muudatused A kategooria taotlemisel

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

alleram
Postitusi: 83
Liitunud: 12 Mai 2012, 16:53

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas alleram »

amsung kirjutas:

see aasta ei võeta enam eksameidki vastu vaadates ilma kuid kindluse mõttes võid helistada.

Paaris kohas veel võetakse, aga neil on kõik ajad täis..



Move the soul.
Kasutaja avatar

alleram
Postitusi: 83
Liitunud: 12 Mai 2012, 16:53

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas alleram »

Niisiis, täna hommikul saadud kirjale andsin sellise vastuse:

"Tere,

sellisel juhul on küll äärmiselt inetu lugu, kui A2 staaž hakkab nullist jooksma. Maanteeameti foorumis, kus nähtavasti peaksid administraatoritena siiski pädevad inimesed küsimustele vastama, on 5 kuu eest vastatud küsimusele, mis saab piiratud A kategooriast, kui 2013. aastal luuakse, nii, et see muudetakse automaatselt A2ks. Sellisel juhul tuleks mul sisuliselt veel 2 aastat oodata, kuigi ma selle olen juba kord läbi teinud.

[...]

Lisaksin veel selle, et kõikjal, kus veel A-kategooria sõidueksameid sel sügisel vastu võetakse, on paraku järjekorrad.

Palun põhjendage, kuidas moodi on loogiline, et inimesed, kellel on olnud kuni 25 kW load üle 2 aasta, nad on üle 21 aasta vanad, neil on seni kehtiva seaduse järgi täiesti vaba voli teha täis A-kategooria omale, läbides vaid linnasõidueksam, peavad uuel aastal esiteks autokoolis tõestama, et nad oskavad kuni 35 kW rattaga sõita ja on sunnitud veel omakorda 2 aastat ootama, et ikkagi A-kategooria luba saada.
Minu meelest on see kuidagi lünklik. [...]"

Ja pärast terve päeva kestnud tööd ja mõtiskelusid sain ma praegu sellise vastuse:

"Tere,

kuvasin Teile olukorra, mida kajastab hetkel meie seadusandluse pool (liiklusseadus). Aga on võimalus, et Teid huvitavat osa (piiranguteta A-kat mootorratta juhtimisõiguse taotlemine) täpsustatakse ning loodetavasti saate kevadel sõidueksami edukalt ära teha (juhul kui sellel sügisel jääb see ilmaolude tõttu tegemata) ning seda muidugi „suure“ A-kategooria mootorrattaga. 100% lubadust ma ei saa anda, kuid asjaga tegeldakse väga põhjalikult.

Lugupidamisega
Toivo Kangur"

Kas mu süda peaks nüüd rahule jääma?

Move the soul.

aivarik
Postitusi: 119
Liitunud: 23 Mai 2012, 10:33
Tsikkel: Kawasaki ER-6F

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas aivarik »

Soovitan uurida Haapsalu ARK-ist - ise tegin sama moodi paar aastat tagasi seal sõidueksami ära kui mujal Eestis enam vastu ei võetud...
Ja järjekorda vähemalt siis ei olnud. Haapsalu ARK-ist sain sõiduõpetaja numbri ja temaga sa kiirelt kõik korda. Üks õhtu linna peal tiirutamist ja platsi ning järgmisel hommikul eksam lupsti tehtud...


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas amsung »

no kuidas on? ilma peaks nagu olema :)

Kasutaja avatar

alleram
Postitusi: 83
Liitunud: 12 Mai 2012, 16:53

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas alleram »

Mul oli homme plaanis helistada, liiga kõrge palavikuga ei tahtnud veel lisaks halbu uudiseid kuulda :D

Move the soul.
Kasutaja avatar

No_name
Postitusi: 211
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:31
Tsikkel: Varsti tuleb..

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas No_name »

Mul ei lasknud enam see teema magada. Olen 22a vana ja A-kat piiratud load on mul olnud 4 aastat. Lihtsalt viimane aasta pole viitsinud enda laikusest täis A-kat sõidueksamile minna, sest sõitsin vana rattaga, millel passis 25kw. Kui ma nüüd järgmisel aastal ei saa enam täis A-kati teha ja kehtima jäävad veel minu kehtiva seaduse ajal tehtud load A-kat piiratud 25kw. Tollel hetkel ei olnud seaduses määratletud, et ei tohi rohkem kui poole ratta võimusest piirata. Kas see seadus jääb siis kehtima ? Hea meelega ei teekski siis neid totakaid A2 lube, sest vana määratluse järgi võiksin ükskõik, mis ratta endale 25kw peale piirata ja sellega veel kaks aastat sõita ning siis kohe täis A-kati teha. Laisk keha on ikka ihu nuhtlus.

Kasutaja avatar

alleram
Postitusi: 83
Liitunud: 12 Mai 2012, 16:53

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas alleram »

Lasin Maanteeametil natuke aega asja seedida ja võtsin seejärel uuesti ühendust. Sain ilusa vastuse, loodan, et on tõsilugu:

"Tere!

Uudised on Teie jaoks kindlasti positiivsed ehk suure A-kategooria mootorratta juhtimisõiguse saamiseks piisab ka kaheaastasest sõidukogemusest kuni 25 kW mootori võimsusega mootorrattaga. A-kategooria mootorratta juhtimisõiguse saamiseks tuleb edukalt sooritada sõidueksam vähemalt 40 kW mootori võimsusega mootorrattaga (ja mille mootori töömaht on vähemalt 600 cm3). Seega tuleb Teil oodata ainult talve möödumist, lume sulamist ja seejärel saabuvat kevadet.

Ülaltoodu sätestatakse ka eksamineerimise ja juhtimisõiguse määruses, hetkel on vastav eelnõu koostamisel.

Lugupidamisega
Toivo Kangur"

Mõistlikke inimesi leidub jätkuvalt maailmas, oi ma olen rahul 8)

Move the soul.
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

No_name kirjutas:

Mul ei lasknud enam see teema magada. Olen 22a vana ja A-kat piiratud load on mul olnud 4 aastat. Lihtsalt viimane aasta pole viitsinud enda laikusest täis A-kat sõidueksamile minna, sest sõitsin vana rattaga, millel passis 25kw. Kui ma nüüd järgmisel aastal ei saa enam täis A-kati teha ja kehtima jäävad veel minu kehtiva seaduse ajal tehtud load A-kat piiratud 25kw. Tollel hetkel ei olnud seaduses määratletud, et ei tohi rohkem kui poole ratta võimusest piirata. Kas see seadus jääb siis kehtima ? Hea meelega ei teekski siis neid totakaid A2 lube, sest vana määratluse järgi võiksin ükskõik, mis ratta endale 25kw peale piirata ja sellega veel kaks aastat sõita ning siis kohe täis A-kati teha. Laisk keha on ikka ihu nuhtlus.

Soovitan kiirelt ära teha. Mul oli ka piiratud A 4 aastat kuni võeti üheks kuuks ära :wack: täna arkist küsisin, et kas saan piiratud A või A2 kui lube tagasi tahan ja vastuseks sain, et ma pean uuesti autokooli minema, sest seadus on muutunud (togi)

kawasaki zx7r

amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas amsung »

õpetavad autokoolis gaasirutskat keerama? debiilsus :shock: Uskumatu kui haigeks see eesti läinud on.

Kasutaja avatar

sivar
Postitusi: 76
Liitunud: 01 Okt 2012, 22:04
Tsikkel: Yamaha TT600R
Asukoht: Viljandimaa

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas sivar »

Küll on hea et sai õigel ajal tehtud :D

Suzuki RF600R
Yamaha FZR600R
Honda CB750 Seven-Fifty
Yamaha TT600R

Kasutaja avatar

seakoot
Postitusi: 178
Liitunud: 14 Aug 2004, 00:11
Tsikkel: Dominator
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas seakoot »

Loen ja imestan isegi. Tore, et sai load aastaid tagasi tehtud :) Milleks selliseid debiilsusi vaja on. See on muidugi hea, et peab ilmtingimata 40 kw eksamiks olema :) Paljud endurokad näiteks on ju kubatuurilt 600sed aga kw siiski alla 40. Ja milleks neid kw nii palju vaja on, nägemaks kas inimene oskab rattaga sõita või ei. Ehk siis pead kuskilt mingi tsikli sebima ja võõra rattaga harjutama jne. Mingi R1 vast oleks paras :)


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas amsung »

8 on vaja ka välja keerata :D bikega nii lihne see ei ole.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas puna »

amsung kirjutas:

8 on vaja ka välja keerata :D bikega nii lihne see ei ole.

Mis seal keerulist on?

Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

Huvitav on siit kõigest sellest välja lugeda, et kui inimene, kellel on vastav vanus (üle 24) ja b-kat staaž olemas, võib ikkagi siis teha kohe täis-A ära, kuigi tsikli sõidukogemus võib tal ju olla sama puudulik kui 18-aastasel...
(Mitte, et see mind ennast ei rõõmustaks.... :P)

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

siin lihtsalt loodetakse, et sul on rohkem ajusid peas, kui 18 aastasel ja et neid niipea kuskilt kokku ei pea korjama.
aga see on muidugi pisut naiivne seaduse tegijatest.

...ja seakoodile, et kas mitte suur osa choppasid ei ole ka mitte 37 kw paberite järgi :)

Kasutaja avatar

MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Kuna minu oma on täpselt 34 siis ma olin üpris õnnelik just sellise A2 piirmäära üle, muidu ei tohikski enda masinaga sõita, või pigem oleks õigem sõnastada et hea meel et mu ratas sinna piiri nii napilt ära mahtus.

Kasutaja avatar

motorcyclist
Postitusi: 77
Liitunud: 16 Mär 2011, 19:49
Tsikkel: Suzuki vx 800
Asukoht: Haapsalu

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas motorcyclist »

kurihiir kirjutas:

Kuna minu oma on täpselt 34 siis ma olin üpris õnnelik just sellise A2 piirmäära üle, muidu ei tohikski enda masinaga sõita, või pigem oleks õigem sõnastada et hea meel et mu ratas sinna piiri nii napilt ära mahtus.

See 35 kw on suhteline, sest näiteks mul on tsikkel 45kw ja ma võin sellega sõita a2 kategooria lubadega. Asi seisneb selles, et tegelikult vaadatakse seda asia massi ja kw suhte järgi. Mul tsiklil lihtsalt nii suur mass, et massi ja kw tuleb alla maximumi. Lubatud on kuni 0.2 aga mul tuleb mingi 0.18. Niisiis mu ratas saaks isegi veel võimsam olla.

I like smoke and lightning, Heavy metal thunder, Racing in the wind, And the feeling that I'm under...
Kasutaja avatar

seakoot
Postitusi: 178
Liitunud: 14 Aug 2004, 00:11
Tsikkel: Dominator
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas seakoot »

Aru ma ei saa, miks asja nii keeruliseks ajada? Mis vanal süsteemil siis viga oli?

Kasutaja avatar

blackpanters
Postitusi: 38
Liitunud: 09 Dets 2007, 18:12
Tsikkel: Suzuky GSX600F

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas blackpanters »

Terv!
Kas ma saan õigesti aru?

Sügisel 2012 tegin ma Piiratud Akat load(25kw). (olin 20)
Seega nüüd, kui tahan, et hakkaks tiksuma A2kaegooria 2aastat(et teha suurt A kategooriat), pean minema mingile lisakoolitusele?

Mõtle enne kui keerad.
Kasutaja avatar

motorcyclist
Postitusi: 77
Liitunud: 16 Mär 2011, 19:49
Tsikkel: Suzuki vx 800
Asukoht: Haapsalu

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas motorcyclist »

Mina tegin eelmine aasta sügisel A(25KW) load, ma olin 18 ja siis öeldi mulle et kui tahad järgmine aasta A2 lube siis pead lihtsalt järgmine aasta uuesti eksamid tegema.
Infot sain meili teel, peaspetsialisti käest.

I like smoke and lightning, Heavy metal thunder, Racing in the wind, And the feeling that I'm under...

kill
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Sept 2005, 00:28
Asukoht: tln

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas kill »

blackpanters kirjutas:

Sügisel 2012 tegin ma Piiratud Akat load(25kw). (olin 20)
Seega nüüd, kui tahan, et hakkaks tiksuma A2kaegooria 2aastat(et teha suurt A kategooriat), pean minema mingile lisakoolitusele?

Ei ole vaja lisakoolitust. A kategooria taotlemiseks piisab kui on
a) 2 aastat A eritingimusega 105 (25kW) staaži
või
b) 2 aastat A2 kategooria (mida haktakse väljastama alles sel aastal) staaži.

Kui vahepeal on tehtud üleminek A eritingimusega 105 (25kW) -> A2 (35 kW), siis loetakse A kategooria jaoks vajalikku 2 aastat alates A eritingimusega 105 saamisest.

motorcyclist kirjutas:

Mina tegin eelmine aasta sügisel A(25KW) load, ma olin 18 ja siis öeldi mulle et kui tahad järgmine aasta A2 lube siis pead lihtsalt järgmine aasta uuesti eksamid tegema.

Kui olemasoleva A eritingimusega 105 (25kw) asemel tahetakse saada A2 (35kW) kategooria, siis tuleb sooritada sõidueksam.
(NB! olemasoleva A eritingimusega 105 (25kW) juhtimisõigusega võib juhtida 25kW peale piiratud Hayabusa, A2 kategooriaga ei või.)


Lepik18
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Juul 2011, 22:44
Tsikkel: Soon...
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas Lepik18 »

Kirjutaks ka siis oma väikese mure siia teema alla. Nimelt sain kätte 10/2011 nii B kui ka A(25kW) 105 load. Mais saan 20 ning tahaks aasta lõpuks uued load kätte saada. Ma ei loe mitte kuidagi eelnevatest postitustest välja, et kas minu andmete põhjal saan ma 20selt taotleda endale A load?

Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

Alatea 10/2013 saad taotleda A kat lube

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.
Kasutaja avatar

Hendri
Postitusi: 200
Liitunud: 22 Juun 2006, 00:01
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 21 korda

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas Hendri »

Stonekurg kirjutas:

Mul oli ka piiratud A 4 aastat kuni võeti üheks kuuks ära :wack: täna arkist küsisin, et kas saan piiratud A või A2 kui lube tagasi tahan ja vastuseks sain, et ma pean uuesti autokooli minema, sest seadus on muutunud (togi)

Selline karistus siis võimsama rattaga sõitmisel, kui A2 lubab?


kill
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Sept 2005, 00:28
Asukoht: tln

Re: Muudatused A kategooria taotlemisel

Lugemata postitus Postitas kill »

Hendri kirjutas:
Stonekurg kirjutas:

Mul oli ka piiratud A 4 aastat kuni võeti üheks kuuks ära :wack: täna arkist küsisin, et kas saan piiratud A või A2 kui lube tagasi tahan ja vastuseks sain, et ma pean uuesti autokooli minema, sest seadus on muutunud (togi)

Selline karistus siis võimsama rattaga sõitmisel, kui A2 lubab?

Uuesti autokooli ei pea mingil juhul minema.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”