Motokoolitus või Motokaru?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Johnny
Postitusi: 27
Liitunud: 28 Mai 2012, 10:40
Tsikkel: Suzuki GSX250 EX
Tänatud: 1 kord

Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Johnny »

Kumba kooli soovitaksite padualgajale? Saan aru, et mõlemat kooli kiidetakse aga kui alustada mootorrattasõidu õppimist sisuliselt nullkogemuselt, siis kumma kooli valiksite?

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Endal kogemus Motokoolitus OÜ-ga.
Kiidan õpetajaid - karmid, kuid kogenud ja asjalikud.

Endal küll polnud null kogemus, kuid väga algaja ning sain koolituse käigus selgeks küll.

Sõidugraafik oli väga paindlik ning õpetajad mõistvad.

Soovitan


Taavi130
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 14:03
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tallinn

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Taavi130 »

Käisin ise Motokoolituses ja kui oleks uuesti võimalik valida, läheksin Motokarusse. Endal mitu head tuttavat käinud Motokarus ja kõigilt tõesti ainult positiivsed kogemused!

Kasutaja avatar

xitE
Postitusi: 136
Liitunud: 08 Sept 2010, 13:41
Tsikkel: cebar 600ne
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas xitE »

Paneks ka oma hääle Motokoolituse peale. Jutt sama, karmid kuid õiglased ja kogemusi on kuhjaga.

http://rehvid.grip.ee <- Üle 650 erineva mootorratta rehvi valikus, väga soodsate hindadega!
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Kõht on tühi. Kas soovitate pirukat lihaga, või lihapirukat?

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?

extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas extremist »

Kui kogemused täitsa nullid siis pigem Motokaru, samas kui B load olemas ja liiklust tunned siis võib ka Motokoolitusse. Minu õpetaja selles viimases oli ikka väga karm, tagasi küll ei läheks.

Kasutaja avatar

Adelaide
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2012, 11:44
Tsikkel: Honda CBR 600F
Asukoht: Jüri

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Adelaide »

Kui täiesti algaja, siis Motokaru. Motokarus on sul platsisõit ikka üks ratas korraga - ehk siis õpetaja keskendub ainult sinule. Motokoolituses on mitu ratast korraga platsi peal.
Motokarus on õpetaja marurahulik ning ta seletab kõik manöövrid, nipid sulle üksipulki lahti.

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Adelaide kirjutas:

Kui täiesti algaja, siis Motokaru. Motokarus on sul platsisõit ikka üks ratas korraga - ehk siis õpetaja keskendub ainult sinule. Motokoolituses on mitu ratast korraga platsi peal.
Motokarus on õpetaja marurahulik ning ta seletab kõik manöövrid, nipid sulle üksipulki lahti.

Motokoolitusel oli küll mitu ratast platsil, kuid sul oli oma õpetaja, kes tegeles ainult sinuga. Teistel ratastel omad õpetajad.
Ei saanud kurta tähelepanu puuduse üle platsil.

See kogemus oli aastast 2008 sügisest. Võib olla asjad muutunud

Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Slinky »

Ise ka Motokaru kasvandik, endal oli enne lubade tegemist päris hea kogemus kaherattalistega juba all, aga kui päris algaja siis seal ikka tehakse kõik puust ja punaseks ette, teoorias saad põhjaliku ülevaate sõidu võtetest, füüsikast mis ratast püsti hoiab, mootoritöö põhimõtetest, hooldusest jne. Platsisõidul ikka üks inimene korraga, ratas algajale hea (seal on valida mitme ratta vahel, esimest korda ratta selga istujal antakse lahjem ja kergem jne). Sõiduaegadega oli siis kui mina käisin suht kitsas käes, paar korda või kord nädalas oli mul töö tõttu võimalik, muidu oleks tihedamini saanud sest päevasel ajal vähem inimesi.
Ühesõnaga soovitan küll, eriti päris algajatele, nendele kes tunnevad ennast ratta seljas juba hästi ja sõidukogemust ka korralikult, võivad muutuda veits kärsituks, et saaks juba kiiremini kooli läbi ja pole vaja "basic" stuffi õppida 8)

Kasutaja avatar

Ahto3
Postitusi: 43
Liitunud: 15 Apr 2008, 11:28

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Ahto3 »

Tegin oma paberid Motokaru koolis. Soovitan. On võimelised tegema edasijõdnutele "Motosurvival" koolitust. Nii et enamustele küsimustele on vastused neil olemas!


zhark
Postitusi: 209
Liitunud: 06 Juul 2006, 22:34
Tsikkel: 2 ratta ja pedaalidega vokk
Asukoht: Christiania / Tallinn
Kontakt:

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas zhark »

Kuigi just päris esimest korda sadulasse ei istunud enne kooli minekut (6000km mopeediga linnaliiklust 2 aasta jooksul), otsustasin ka Motokaru kasuks, samas ka Maanteameti lehelt vaadates läbisaamis protsenti siis Motokaru tulemused on paremad. Õpetaja on rahulik ning seletab hästi kuidas ja miks läheb just sedasi nagu läks.

Ride And Die, But Do It Young
5293 569
Pilt
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

Motokaru Raido on väga muhe sell, seletab hästi ja korralikult.
Samuti on aastate pikkune koolitaja Motosurvivalil, seega asi tehakse selgeks nii nagu peab.

Ise valisin motokoolituse puhtalt tolle aegse hinna tõttu.
Ja tean ka seda, et seal osad õpetajad on suht närvilised.
Olaf on ok ja prillidega kõhnem tüüp ka. Tiit vms kes too aeg platsil oli, oli natukene raske iseloomuga ja osad ei saanud temaga läbi, kuid mind ei seganud. Selline tüüpiline garaazi tüübi iseloomuga, natukene üleolev jne.
Üks sõiduõpetajatest oli aga puhta frukt, kuna kippus mõnitama ja sõimama, õnneks puutusin temaga kokku ainult kooli sõidueksamil.

Kuna sügisel ARK-i sõitu ei saanud, tahtsin kevadel teha paar harjutuskorda ennem, kahjuks motokoolitusega kokkuleppele ei saanudki. Pidin suhtlema sama üleoleva kujuga, kellelga normaalset kokkulepet saavutada ei olnud võimalik.

Helistasin Raidole Motokarus, kurtsin muret ja jõudsime kokkuleppele, sain paar sõidukorda ära tehtud ja eksami sooritatud.
Ning hiljem ostsin temalt oma esimese ratta :P

Seega lühidalt:

Motokaru on raudselt hea valik.
Motokoolituses sõltub sellest, kelle omale sõiduõpetajaks saad.

Rattaid on mõlemal mitmeid ning saab ka erinevate ratastega kogemust, mis on raudselt hea. Ning ühe ratta riknemisel ei jää sõidud ära, nagu mitmel autokoolil.
Täis sõiduvarustus on mõlemal koolil olemas.

Viimati muutis ullivilli, 28 Mai 2012, 15:15, muudetud 1 kord kokku.
www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

xitE
Postitusi: 136
Liitunud: 08 Sept 2010, 13:41
Tsikkel: cebar 600ne
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas xitE »

ullivilli kirjutas:

Motokaru Raido on väga muhe sell, seletab hästi ja korralikult.
Samuti on aastate pikkune koolitaja Motosurvivalil, seega asi tehakse selgeks nii nagu peab.

Ise valisin motokoolituse puhtalt tolle aegse hinna tõttu.
Ja tean ka seda, et seal osad õpetajad on suht närvilised.
Olaf on ok ja prillidega kõhnem tüüp ka. Tiit vms kes too aeg platsil oli, oli natukene raske iseloomuga ja osad ei saanud temaga läbi, kuid mind ei seganud. Selline tüüpiline garaazi tüübi iseloomuga, natukene üleolev jne.
Üks sõiduõpetajatest oli aga puhta frukt, kuna kippus mõnitama ja sõimama, õnneks puutusin temaga kokku ainult kooli sõidueksamil.

Kuna sügisel ARK-i sõitu ei saanud, tahtsin kevadel teha paar harjutuskorda ennem, kahjuks motokoolitusega kokkuleppele ei saanudki. Pidin suhtlema sama üleoleva kujuga, kellelga normaalset kokkulepet saavutada ei olnud võimalik.

Helistasin Raidole Motokarus, kurtsin muret ja jõudsime kokkuleppele, sain paar sõidukorda ära tehtud ja eksami sooritatud.
Ning hiljem ostsin temalt oma esimese ratta :P

Minu teada Tiit enam Motokoolitus OÜ-s ei tööta.

http://rehvid.grip.ee <- Üle 650 erineva mootorratta rehvi valikus, väga soodsate hindadega!
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

xitE kirjutas:
ullivilli kirjutas:

Motokaru Raido on väga muhe sell, seletab hästi ja korralikult.
Samuti on aastate pikkune koolitaja Motosurvivalil, seega asi tehakse selgeks nii nagu peab.

Ise valisin motokoolituse puhtalt tolle aegse hinna tõttu.
Ja tean ka seda, et seal osad õpetajad on suht närvilised.
Olaf on ok ja prillidega kõhnem tüüp ka. Tiit vms kes too aeg platsil oli, oli natukene raske iseloomuga ja osad ei saanud temaga läbi, kuid mind ei seganud. Selline tüüpiline garaazi tüübi iseloomuga, natukene üleolev jne.
Üks sõiduõpetajatest oli aga puhta frukt, kuna kippus mõnitama ja sõimama, õnneks puutusin temaga kokku ainult kooli sõidueksamil.

Kuna sügisel ARK-i sõitu ei saanud, tahtsin kevadel teha paar harjutuskorda ennem, kahjuks motokoolitusega kokkuleppele ei saanudki. Pidin suhtlema sama üleoleva kujuga, kellelga normaalset kokkulepet saavutada ei olnud võimalik.

Helistasin Raidole Motokarus, kurtsin muret ja jõudsime kokkuleppele, sain paar sõidukorda ära tehtud ja eksami sooritatud.
Ning hiljem ostsin temalt oma esimese ratta :P

Minu teada Tiit enam Motokoolitus OÜ-s ei tööta.

See on võimalik, aga minu meelest Tiit ei olnudki probleem, vaid hoopis mingi teine frukt. Lühike ülbe vanamehenäss.
Ja ses suhtes ma tolereerin väga paljusid ja väga raske iseloomuga inimesi.

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

Adelaide
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2012, 11:44
Tsikkel: Honda CBR 600F
Asukoht: Jüri

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Adelaide »

Thesaarlane kirjutas:
Adelaide kirjutas:

Kui täiesti algaja, siis Motokaru. Motokarus on sul platsisõit ikka üks ratas korraga - ehk siis õpetaja keskendub ainult sinule. Motokoolituses on mitu ratast korraga platsi peal.
Motokarus on õpetaja marurahulik ning ta seletab kõik manöövrid, nipid sulle üksipulki lahti.

Motokoolitusel oli küll mitu ratast platsil, kuid sul oli oma õpetaja, kes tegeles ainult sinuga. Teistel ratastel omad õpetajad.
Ei saanud kurta tähelepanu puuduse üle platsil.

See kogemus oli aastast 2008 sügisest. Võib olla asjad muutunud

Aga kui oled esimest korda (või esimesi kordi) ratta seljas, siis on ikkagi vähe närvesöövam see, kui teised ka platsil ringi siiberdavad. Mind oleks see küll meeletult häirinud.
Esimese tunni puhul oli Motokoolituses kindlasti nii, et oli üks õpetaja, kellel oli mitu õpilast käe all (see oli siis 2011 suve alguses nii)


roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

No ma sain vist Motokoolituses (2008 a.) kõik õptajad ära proovida :), mitte üks neist ei jõudnud ligilähedalegi Motokaru Raidole. Kahepäevane Survival Raido & co.-ga andis enam kui mu pikaleveninud õppesõidud.


roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

roheline lõvi kirjutas:

No ma sain vist Motokoolituses (2008 a.) kõik õptajad ära proovida :), mitte üks neist ei jõudnud ligilähedalegi Motokaru Raidole. Kahepäevane Survival Raido & co.-ga andis enam kui mu pikaleveninud õppesõidud.

Kuna ma jäin nüüd mõtlema, et ehk ütlesin liiga karmilt, siis lisan, et mu abikaasa ilmselt nii karm ei oleks. Vast seetõttu, et tal läks õppesõit väheke libedamalt.


Motokoolitus

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Motokoolitus »

Tervitused kõigile endistele ja tulevastele õpilastele!

Statistika osas lisame objektiivset infot, mis vajab kommenteerimist - kasutaja "zhark - Maanteameti lehelt vaadates läbisaamis protsenti siis Motokaru tulemused on paremad" statistika väide ei ole ole päris korrektne. Motokoolitusel on siiski kõrgemad statistika näitajad ja seda ka mitu korda suurema õpilaste arvu juures:
http://www.mnt.ee/public/Koolid_Teooria_2011.pdf
http://www.mnt.ee/public/Koolid_Soit_2011.pdf

Motokoolituse eeliseid ei ole siin reklaamina viisakas välja tuua, kes soovib, leiab need kodulehelt. Kolleegi Motokaru osas võib rääkida ainult head, üks väheseid koole, kes ka rattaga ohutult sõitma õpetavad. Mõlemad koolid on suunatud ka algajatele, ei eeldata varasemat sõidukogemust.

PS. ullivilli negatiivse kommentaari osas selgitame välja kellega võis tegemist olla, misvõimalik ülbe suhtumine ei ole kuidagi tolereeritav.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Motokoolitus kirjutas:

Tervitused kõigile endistele ja tulevastele õpilastele!
PS. ullivilli negatiivse kommentaari osas selgitame välja kellega võis tegemist olla, misvõimalik ülbe suhtumine ei ole kuidagi tolereeritav.

Et kohe nii v? Negatiivne reklaam on kah reklaam ju, ega siis kohe ullvillile sellepärast kallale pole mõtet minna , kuna füüsiline noomitus on kallaletung inimesele ja sellega tegeleb kriminaalkorras edasi http://www.politsei.ee , ennem kui kedagi avalikult ähvardada võiks mõelda tagajärgedele.
Jõudu koolitamisel
P.S ullvill peaks muidu olema Aleks Suurkõrv viljandimaalt, minuteada.
Pilt

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

pontus kirjutas:

Et kohe nii v? Negatiivne reklaam on kah reklaam ju, ega siis kohe ullvillile sellepärast kallale pole mõtet minna , kuna füüsiline noomitus on kallaletung inimesele ja sellega tegeleb kriminaalkorras edasi http://www.politsei.ee , ennem kui kedagi avalikult ähvardada võiks mõelda tagajärgedele.
Jõudu koolitamisel
P.S ullvill peaks muidu olema Aleks Suurkõrv viljandimaalt, minuteada.

Ilmselt peeti silmas ikka seda, et kool uurib välja, kes oli see õpetaja kellele ullivilli vihjas. Ja teeb vastavad korrektuurid.

Endal mul kogemus Motokoolitusega ja ei ühtegi halba sõna- minu õpetaja oli vanem härrasmees fordiga ja kõik sujus 5+!


Ennukas
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 23:25
Tsikkel: GSXR 750 k7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Ennukas »

Maanteeameti kodulehel oleva statistika osas pean vajalikuks kommenteerida, et see ei näita tõest pilti.

Näiteks: Tean üht motokooli, kelle õpilastel keelatakse õppesõidu käigus esipiduri kasutamine. Ometi on tal läbisaanute % päris kõrge...
Mida see meile ütleb?
Kas ARK-eksam hindab juhtimisoskust või liiklemise oskust?
Kas ARK eksamil kontrollitakse näiteks äkkpidurduse oskust?
Tavaliselt toimuvad platsil kukkumised just pidurduse harjutuse käigus, ometi on seal ruumi antud palju seismajäämiseks...
Mida see indikeerib?

Toonitan! Siinkohal ei võta seisukohta pealkirjas esitatud küsimuse osas. Minu seisukoht väljendab statistika ja eksami läbimise protsendi näidet. (crash)


andrias
Postitusi: 263
Liitunud: 08 Jaan 2007, 19:37
Tsikkel: Zx9r, kx250f, DS650X
Asukoht: Võru/Tartu

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas andrias »

Ennukas kirjutas:

Maanteeameti kodulehel oleva statistika osas pean vajalikuks kommenteerida, et see ei näita tõest pilti.

Näiteks: Tean üht motokooli, kelle õpilastel keelatakse õppesõidu käigus esipiduri kasutamine. Ometi on tal läbisaanute % päris kõrge...

Esipiduri kasutamine. Sellest kogu sõit koosnebki ju

Annaks jumal häda- küll abi ikka saab!
Võrr->Jawa 638->Dnepr 650->Suzuki GSX600F->Kawasaki ZX6R->Kawasaki ZX9R ja KX250f

rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas rainz »

Kri§to kirjutas:

Endal mul kogemus Motokoolitusega ja ei ühtegi halba sõna- minu õpetaja oli vanem härrasmees fordiga ja kõik sujus 5+!

+1. Minul täpselt sama moodi Motokoolitus ja sõidu õpetaja fordiga Hr. Uno Raud

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Ennukas kirjutas:

Maanteeameti kodulehel oleva statistika osas pean vajalikuks kommenteerida, et see ei näita tõest pilti.

Näiteks: Tean üht motokooli, kelle õpilastel keelatakse õppesõidu käigus esipiduri kasutamine. Ometi on tal läbisaanute % päris kõrge...
Mida see meile ütleb?

Et see motokool küll enda rolli ei täida ja koolitatavad peavad loomulikust intelligentsist asju oskama? :wack: (kui tegu just tabureti või chopperiga pole siis on see ju pm sama nagu öelda autokoolis, et võib ainult kässarit kasutada?)

kawasaki zx7r

extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas extremist »

Maitse asi, see sama mees röökis mulle niimoodi kõrva, et kõrvaklapp oleks peaaegu otsad andnud... ei kiida eriti

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

rainz kirjutas:

Minul täpselt sama moodi Motokoolitus ja sõidu õpetaja fordiga Hr. Uno Raud

Just täpselt.

extremist kirjutas:

Maitse asi, see sama mees röökis mulle niimoodi kõrva, et kõrvaklapp oleks peaaegu otsad andnud... ei kiida eriti

No siin eeldatavasti tegemist generatsioonide vahega, olen tähele pannud, et noorematele käib ilgelt au pihta kui nende peale häält tõsta. Mina arvan et mõnikord on paar korda hääle tõstmisest rohkem kasu kui kuude viisi pead paitada ja korrutada tubli poiss oled, mis siis et eriti hästi hakkama ei saa ja märke ei näe jne....

Kasutaja avatar

ONiils
Postitusi: 101
Liitunud: 22 Juul 2008, 21:55
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Läänemaa

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas ONiils »

Kri§to kirjutas:

No siin eeldatavasti tegemist generatsioonide vahega, olen tähele pannud, et noorematele käib ilgelt au pihta kui nende peale häält tõsta. Mina arvan et mõnikord on paar korda hääle tõstmisest rohkem kasu kui kuude viisi pead paitada ja korrutada tubli poiss oled, mis siis et eriti hästi hakkama ei saa ja märke ei näe jne....

+1 selle peale. Haapsalus Klimbergis ka sain vist kolmel ristmikul korraliku peapesu. Kohe ratas tee äärde ja autosse ning siis hakati joonistama ristmike plaane mulle. Pärast ARK eksamis viidigi mind nende samade keeruliste ristmike peale, ning tänu sellele, et sõiduõpsi õpetussõnad iga veel kumisesid kõrvus, said ristmikud puhtalt läbitud. Hääle tõstmisest oli kasu :D


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas extremist »

Plussin ka seda generatsioonide erinevust. See hääle tõstmine õigetes kohtases on väga õige, siiamaani mul meeles paar-kolm kriitilist kohta liikluses, ja jäävad elu lõpuni. Au pihta ei ole mul küll midagi veel käinud, tavaliselt teen kõrvad lontis kõik mida öeldakse, et asjaga ühele poole saaks. Antud härrasega ei saanud vahel peale sõitu korralikult isegi suhelda. Nagu ma ütlesin on see maitse asi, ma pigem valiksin leebe õpetaja kellega saaks normaalselt ka suhelda.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kri§to kirjutas:

No siin eeldatavasti tegemist generatsioonide vahega, olen tähele pannud, et noorematele käib ilgelt au pihta kui nende peale häält tõsta. Mina arvan et mõnikord on paar korda hääle tõstmisest rohkem kasu kui kuude viisi pead paitada ja korrutada tubli poiss oled, mis siis et eriti hästi hakkama ei saa ja märke ei näe jne....

Huvitav, mis ajast saati kellegi peale röökimine õige õppevõte on? Röökimine on tillukese inimese manifestatsioon võimetuse kohta saavutada soovitud tulemus muude vahenditega. Alati röögib tugevam nõrgema peale ja mitte kunagi vastupidi. Õppesõidupotsessis on õpilane alati nõrgem. Samahästi võiks siis juba väita, et viletsale õpilasele lõuga andmine on igati õige ja viisipärane.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Adelaide
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2012, 11:44
Tsikkel: Honda CBR 600F
Asukoht: Jüri

Re: Motokoolitus või Motokaru?

Lugemata postitus Postitas Adelaide »

macintosh kirjutas:
Kri§to kirjutas:

No siin eeldatavasti tegemist generatsioonide vahega, olen tähele pannud, et noorematele käib ilgelt au pihta kui nende peale häält tõsta. Mina arvan et mõnikord on paar korda hääle tõstmisest rohkem kasu kui kuude viisi pead paitada ja korrutada tubli poiss oled, mis siis et eriti hästi hakkama ei saa ja märke ei näe jne....

Huvitav, mis ajast saati kellegi peale röökimine õige õppevõte on? Röökimine on tillukese inimese manifestatsioon võimetuse kohta saavutada soovitud tulemus muude vahenditega. Alati röögib tugevam nõrgema peale ja mitte kunagi vastupidi. Õppesõidupotsessis on õpilane alati nõrgem. Samahästi võiks siis juba väita, et viletsale õpilasele lõuga andmine on igati õige ja viisipärane.

Minu arust on see õige - röökimine ei ole just kõige õigem õppevõte. Kui sa õpid ainult siis kui keegi su peale röögib, siis ilmselgelt peaksid kõrvaarsti juurde minema oma kuulmist kontrollima, et sa rahulikult seletatud asjadst aru ei saa.
Üks Märksi hommikumõte sobib siia väga hästi:

Pilt

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”