Maanteeameti sõidueksamid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Ma ka kuulnud mitmest tegelasest, kellel on samamoodi vedanud. Aga eks vist oleneb kinnipidavate härraste tujust ja tuule suunast.
Huvitav, et selle kohta pole muudatust sisse viidud uues liiklusseaduses näiteks, nüüdseks peaks eksaminaatoritel juba kõirni olema vingus nägudega tegelastest et "aga miiiiikksss ma ei või sõitaaaaaa... eksam tehtud juu". Mulle öeldi seda, et nad hea meelega lööks näiteks autokooli tunnistusele templi aga see, et kahte juhtimisõigust tõendavat dokumenti korraga ei tohi olla, elimineerib ära.



Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Kohe pärast maanteeameti eksami edukat sooritamist sõitmiseks antakse võimalus ainult "ÜKS" kord elus. (see üks kord on siis kui teed esimest korda mistahes kategooria mootorsõiduki load)...nõme reegel aga mis seal maanteeametis poleks nõme :wack:

liisa kirjutas:

Ma ka kuulnud mitmest tegelasest, kellel on samamoodi vedanud. Aga eks vist oleneb kinnipidavate härraste tujust ja tuule suunast.
Huvitav, et selle kohta pole muudatust sisse viidud uues liiklusseaduses näiteks, nüüdseks peaks eksaminaatoritel juba kõirni olema vingus nägudega tegelastest et "aga miiiiikksss ma ei või sõitaaaaaa... eksam tehtud juu". Mulle öeldi seda, et nad hea meelega lööks näiteks autokooli tunnistusele templi aga see, et kahte juhtimisõigust tõendavat dokumenti korraga ei tohi olla, elimineerib ära.

ei vasta päris tõele, mul tühistati A kategooria juhtimisõigus detsembris, märtsis tegin B kategooria ja öeldi, et kuna mul on kunagi load olnud siis enne plastiku kätte saamist sõita ei või kuigi mul pold ju ühtegi juhtimisõigust. ( ja öeldi: mitte sellepärast, et mu load tühistati vaid lihtsalt ma olin korra saanud juba võimaluse kohe pärast eksami sooritamist sõitma hakata)

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

liisa kirjutas:

Ma ka kuulnud mitmest tegelasest, kellel on samamoodi vedanud. Aga eks vist oleneb kinnipidavate härraste tujust ja tuule suunast.
Huvitav, et selle kohta pole muudatust sisse viidud uues liiklusseaduses näiteks, nüüdseks peaks eksaminaatoritel juba kõirni olema vingus nägudega tegelastest et "aga miiiiikksss ma ei või sõitaaaaaa... eksam tehtud juu". Mulle öeldi seda, et nad hea meelega lööks näiteks autokooli tunnistusele templi aga see, et kahte juhtimisõigust tõendavat dokumenti korraga ei tohi olla, elimineerib ära.

Seadust oleks seejuures üsna lihtne muuta. Tuleks lisada viimase sõidueksami protokoll nende "muud dokumentid, millega saab ajutist juhtimisõigust tõestada"-loetellu ja asi ants.

Hmm.....kahte juhtimisõigust tõendavat dokumenti......kui juhiluba peatatakse (näiteks teistkordse kiiruse ületamise tõttu) ja politsei jätab "originaali" endakätte ning väljastab ajutise juhiloa, siis eksisteerib ju 2 dok-i samaaegselt. :roll:

998 cm³
Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Lutrin kirjutas:

Seadust oleks seejuures üsna lihtne muuta. Tuleks lisada viimase sõidueksami protokoll nende "muud dokumentid, millega saab ajutist juhtimisõigust tõestada"-loetellu ja asi ants.

Hmm.....kahte juhtimisõigust tõendavat dokumenti......kui juhiluba peatatakse (näiteks teistkordse kiiruse ületamise tõttu) ja politsei jätab "originaali" endakätte ning väljastab ajutise juhiloa, siis eksisteerib ju 2 dok-i samaaegselt. :roll:

§ 96. Juhtimisõigust tõendav dokument
(1) Mootorsõidukijuhil peab olema kehtiv juhtimisõigust tõendav dokument. Juhtimisõigust tõendavateks dokumentideks on kehtiv esmane juhiluba, juhiluba, ajutine juhiluba, käesoleva seaduse §-s 95 nimetatud piiratud juhtimisõigusega juhiluba, välisriigi pädeva asutuse väljastatud rahvusvaheline juhiluba koos siseriikliku juhiloaga või seadusega ettenähtud juhtudel juhiluba asendav dokument. Isikul võib olla ainult üks kehtiv juhtimisõigust tõendav dokument.

A miks nad ajutise väljastavad üldse?

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

liisa kirjutas:

A miks nad ajutise väljastavad üldse?

Ilmselt selleks, et saaksid koju sõita "sündmuskohalt". Vb ka sellpärast, et ametniku poolt määratud karistust/trahvi/otsust on sul võimalik vaidlustada seadusega ettenähtud korras ja kuni vaiet menetletakse, seni pole otsus jõustunud.

998 cm³

Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Uurisin politseist järele, kas tohin sõita või mitte. Vastus lühike - kui on olemas "pappkaante" vahel ARKi tempel, allkiri ja kuupäev selle kohta, et sooritasid A-kat. eksamid edukalt, siis pane see endale taskusse koos ID-kaardiga ja sõida nii palju kui tahad.

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

Shredder
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Mär 2011, 19:35
Asukoht: Hispaania

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Shredder »

A-kat tänasest käes. Aega kulus umbes 1 kuu ja nädal. Tegin Tartus. Kartsin, et jään paduvihma kätte, aga õnneks läks umbes tunnike enne eksamit ilm ilusaks.


Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Shredder kirjutas:

A-kat tänasest käes. Aega kulus umbes 1 kuu ja nädal. Tegin Tartus. Kartsin, et jään paduvihma kätte, aga õnneks läks umbes tunnike enne eksamit ilm ilusaks.

Õnnitlused! :)

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

Üks seltsimees oli ka eile edukas Tallinna kaudu Sauel tegemisega.
Järjekorrad väga pikad ei pidanud olemagi veel.
Uurin kuhu seekord ka viidi.

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Yerba »

ullivilli kirjutas:

Üks seltsimees oli ka eile edukas Tallinna kaudu Sauel tegemisega.
Järjekorrad väga pikad ei pidanud olemagi veel.
Uurin kuhu seekord ka viidi.

Pane mulle PS oma mailiga, ulli. Mul on seltsimehe sõidueksami tracking log GPSis olemas. Sõitis minu GPSitatud tsikliga.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

Tallinna Ark-i eksam http://g.co/maps/nzhrr

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

Muide inimestel on enamjaolt nutitelefonid, pihuarvutid või mis iganes need ei ole.
Pange oma teekond trackima eksamil ja uppige mapsi, on teistel ka hea pärast vaadata.

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Syn »

Küsimus neile, kes on see aasta juba eksamid teinud:
Kas eksamineerijaid lasevad lihtsalt teekonna ärasõita ja vaatavad kuidas tsiklit tunnetad või tuleb palju korraldusi "esimesele võimalusel parmale/vasakuke" kohtades, kus seda teha ei tohi.
Kunagisest B-kati tegemisest on meels, kuidas sai hiiu ja nõmme kandis enne eksamit harjutamas käidud, et kõik ebastandardsed kohad korralikult meeles oleksid.


Teema algataja
gto

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas gto »

Nüüd kui Google street view Tallinn väljas on, ei tohiks küll enam keegi läbi kukkuda :D

Kasutaja avatar

Shredder
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Mär 2011, 19:35
Asukoht: Hispaania

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Shredder »

Syn kirjutas:

Küsimus neile, kes on see aasta juba eksamid teinud:
Kas eksamineerijaid lasevad lihtsalt teekonna ärasõita ja vaatavad kuidas tsiklit tunnetad või tuleb palju korraldusi "esimesele võimalusel parmale/vasakuke" kohtades, kus seda teha ei tohi.
Kunagisest B-kati tegemisest on meels, kuidas sai hiiu ja nõmme kandis enne eksamit harjutamas käidud, et kõik ebastandardsed kohad korralikult meeles oleksid.

Mul ei olnud küll väga mingeid nipikaid. Lasti rahulikult sõita ja kui kõiki märke suudad jälgida, siis pole probleemi. Kuna ma Tartut väga ei tunne nagunii, sest endal autot pole, siis pidin enivei kõike jälgima. Üpris meeldiv kogemus oli see eksamisõit.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Syn kirjutas:

Küsimus neile, kes on see aasta juba eksamid teinud:
Kas eksamineerijaid lasevad lihtsalt teekonna ärasõita ja vaatavad kuidas tsiklit tunnetad või tuleb palju korraldusi "esimesele võimalusel parmale/vasakuke" kohtades, kus seda teha ei tohi.
Kunagisest B-kati tegemisest on meels, kuidas sai hiiu ja nõmme kandis enne eksamit harjutamas käidud, et kõik ebastandardsed kohad korralikult meeles oleksid.

Sinna kuhu keerata ei tohi sind keerata ei kästa, sellise otsuse kuskile pöörata võtad ikka ise vastu, kas teadmatusest või ignorantsusest.

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas pets138 »

Enamus lasevad sul enda sõitu teha annavad suuna kätte ja kõik. Pea peab käima ennem rea vahetust , seda nad jälgivad. Kiirus peab korras olema, et mitte aeglane ja mitte kiire täpselt õige.Ise käisin rattaga mis näitas rohkem kui tegelikult oli aga selle asja pärast läbi ei kukutanud. Ratas oli kooli oma ja ma loll ei küsinud kas asi õige või mitte, eeldasin et ei valeta. Ei käsi keegi vastasuunda keerata. Edu eksamitel :bsmile:

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Tere!
Küsiks sellist asja, et kas Tartu ARK-i maja taga oleval platsil veel õhtuti harjutamas tohib käia? Teine asi on see, et, kas gsx-r 600 (1999a) on reaalne algajal seal kõik harjutused ilusasti ära sooritada. Sõber tahab eksamiks minu ratast laenata, kuna kooli cb500 ei istuvat talle, sest pidi jubedalt jõnksutama 1 käiguga vms.

Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

Reaalne on ka 500kg kroomiga kõik harjutused ära teha, kui sõita oskad.
Algaja on selline mitte midagi ütlev termin.

Kui võtta nüüd enda järgi, siis algajana oleks mul olnud kõige parem eksamit teha võimalikult kerge, väheste kW, klassikalise rattaga.
Püstine asend hea juhitavus jne, mida üldiselt perse upakil R tüüpi rattad ei ole. St enamasti need ei ole mõeldud sõitmiseks 5km tunnis, mis võib tähendada talle päris palju siduri libistamist, mida algaja üldiselt ei valda päris hästi. Samas ma ei tea, mis on GSXR 1 käigu tühikäigul sõidu kiirus.
jätku CB500-l toores natukene peale - hoiab pöörded kõrgemal ja ei taha välja surra, millest tuleneb ka see jõnksutamine.

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas stev666 »

ise tegin gsxr600 2000 a. tartus eksamid.
ise ei saanud küll aru et raskem oleks teha olnud kui mõne klassikalisega

dr800 2x

mav333
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Apr 2012, 14:35

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas mav333 »

Sain täna a-kati tehud Sauel. Algul sõit platsile, seal mäkketõus, kaheksa suures kastis, slaalom, aeglane sõit jalakäijakiirusel, möödapõige 30km/h. Edasi Keilasse, väike tiir seal ning tagasi Sauele. Eksamineerija oli rahulik ja normaalne tüüp.


Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Minu sõiduõpetaja soovitus oli jõnksutamise peale "Sõida teise käiguga". Oli parem küll. Rattaks XJ600

A.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

toetan kas toores vähe peale esimesega või üldse teise käiguga liikumist.

Kasutaja avatar

jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas jargo »

mav333 kirjutas:

Sain täna a-kati tehud Sauel. Algul sõit platsile, seal mäkketõus, kaheksa suures kastis, slaalom, aeglane sõit jalakäijakiirusel, möödapõige 30km/h. Edasi Keilasse, väike tiir seal ning tagasi Sauele. Eksamineerija oli rahulik ja normaalne tüüp.

kuidagi liiga lihtne tundub.
linnas ei käinudki?
mul ka kohe-kohe eksam ees.väiks ka nii lihtsalt pääseda :D

BMW R1150R
KepsKotti


mav333
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Apr 2012, 14:35

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas mav333 »

Tundus küll jah. B-katiga oli mul 10 aastat tagasi sama teema - lasti 20 minutit sõita ja sooritatud. Mootorrattaga pigem tundub, et kui b-kat olemas, siis vaadatakse kas oskad sõita ja väga palju puusse ei pane reeglitest arusaamisega. Aga see minu arvamus.

Kasutaja avatar

pets138
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2012, 12:59
Tsikkel: Yamaha XJ900S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas pets138 »

Kui B-kat varem olemas, mida nad ikka piinavad. Vaatavad,et rattal peal püsid ja suunda näitad ning liiklust jälgid. Ise sõitsin Mustamäelt Tabasallu ja tagasi eelmine aasta. Noo ja loomulikult plats ja täismahus :D


evilhei
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Sept 2011, 12:55
Tsikkel: Super Tenere XTZ750

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas evilhei »

teooriaeksam täna edukalt sooritatud ning sõiduaeg järgmine nädal teisipäeval Sauel (crash)


Teema algataja
Eqkill3r

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Eqkill3r »

Üks loll küsimus, aga kas eksaminaatorid muidu kontrollivad, et kas tsikkel on 25kW, kui minna piiratud lube tegema?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

dokustaate kontrollitake 100%


KLR
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Mai 2012, 18:00
Tsikkel: XJ600S>XV750>RC36/1>RC53+SC48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas KLR »

Tartu ARKis 11. mail teooriaeksam, 16. kohe sõidueksam otsa - polnud nagu erilist järjekorda veel. Platsil pidurdus 30/50, põige 30/50, kaheksa, sammkiirus, slaalom. Linnamarsruuti kahjuks eriti ei mäleta, läbitud sai Karlova, Ropka, Ülejõe, Kesklinn, Annelinn, Sõpruse ring ja Narva mnt ring. Sõitu kogu raha eest. Ise pelgasin pisut platsiharjutusi just platsi kalde tõttu, mille suhtes varem polnud võimalust harjutada. Eksamirattaks Kawa ER-6n, esimese käiguga tühikäigul tiksuda ei proovinud, igasuguse nõksutamise vastu aitas kenasti gaasi kergelt peal hoidmine. Töötas, eksam läbitud. Esimest käiku kasutades võiks rutskakäsi muidugi võrdlemisi stabiilne olla, et ratta seljas kogemata reisijaks ei muutuks. Nael kummi :bsmile:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”