Maanteeameti sõidueksamid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Slinky kirjutas:

Sõita võid kohe, mingi paberi saab kohe pärast eksamit kus kirjas, et eksamid sooritatud. Uued load saad jah alles mingi nädala pärast aga sõidu õigus on kohe pärast eksami sooritust.

Kui nad uue seadusega pole midagi muutnud, siis ei või. Esimese kategooriaga saad küll toreda papitüki, mis lubab sõita aga kui teed teise juurde, siis kahte juhtimisõigust lubavat dokumenti (juhiload ja nt mingi paber, mis lubaks A kat-i ka juhtida) korraga olla ei saa ja sõita ka ei tohi, sest sulle pole väljastatud juhtimisõigust tõendavat dokumenti.
Sama nagu aegunud juhiload pmst; kuna kehtivat dokumenti pole, siis on ka juhtimisõigus peatatud.

Viimati muutis liisa, 09 Mai 2012, 19:02, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

kui sul on mistahes load juba olemas või olnud, siis enne sõita ei või kui uued plastikud käes. (sellise vastuse sain arkist)

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Slinky »

ahaa siis oli valesti meeles või on midagi muutunud, tänud 8)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

jaano90 kirjutas:

Kas tõesti pean nüüd 7-8 päeva ootama enne kui plastikud kätte saan?

Seadus lubab neil venitada kuni 10 päeva. Täiendva tasu eest ("kiirload") saad ka 24h jooksul kätte.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

Slinky kirjutas:

ahaa siis oli valesti meeles või on midagi muutunud, tänud 8)

Liisa jutt pole päris täpne. Nimelt, selleks et seaduslikult sõita peab olema juhtimisõigus, mis tekib kohe pärast edukalt sooritatud viimast eksamit.
Politsele pead tõestama oma isiku.

Liiklusseadus § 88 p(1) Juhil peavad mootorsõiduki juhtimisel olema kaasas juhiluba või muu juhtimisõigust tõendav dokument,....

Igaks juhuks võid ju pärast eksamit eksamineerija käest küsida kaua eksamiandmete sisestamine aega võtab.

998 cm³
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Lutrin kirjutas:
Slinky kirjutas:

ahaa siis oli valesti meeles või on midagi muutunud, tänud 8)

Liisa jutt pole päris täpne. Nimelt, selleks et seaduslikult sõita peab olema juhtimisõigus, mis tekib kohe pärast edukalt sooritatud viimast eksamit.
Politsele pead tõestama oma isiku. Igaks juhuks võid ju pärast eksamit eksamineerija käest küsida kaua andmete sisestamine aega võtab.

Tegelikult on Liisa jutt siiski õige. Olin ise täpselt samas olukorras - niikaua, kui vanu lube pole ära antud näitab paberivabas ARKis, et sul puudub vajalik kategooria. Küsisin letitöötajalt spetsiaalselt üle ja ta kinnitas minu sõnu. Juhtimisõigust sinu registrisse niikaua ei teki, kui oled vanad load ära andnud ja uued on väljastatud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Lutrin kirjutas:
Slinky kirjutas:

ahaa siis oli valesti meeles või on midagi muutunud, tänud 8)

Liisa jutt pole päris täpne. Nimelt, selleks et seaduslikult sõita peab olema juhtimisõigus, mis tekib kohe pärast edukalt sooritatud viimast eksamit.
Politsele pead tõestama oma isiku.

Liiklusseadus § 88 p(1) Juhil peavad mootorsõiduki juhtimisel olema kaasas juhiluba või muu juhtimisõigust tõendav dokument,....

Igaks juhuks võid ju pärast eksamit eksamineerija käest küsida kaua eksamiandmete sisestamine aega võtab.

Andmed sisestatakse sama päeva lõpuks aga sellest pole kasu. Lisaks juhtimisõigusele peab olema väljastatud ka selle kohta dokument. Muidu ei toimiks ka lubade aegumine.
Isikut tõendav dokument pole juhtimistõigust tõendav dokument vaid selle alusel saab vaadata, kas sulle on väljastatud kehtiv juhtimisõigust tõendav dokument.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

liisa kirjutas:
Lutrin kirjutas:
Slinky kirjutas:

ahaa siis oli valesti meeles või on midagi muutunud, tänud 8)

Liisa jutt pole päris täpne. Nimelt, selleks et seaduslikult sõita peab olema juhtimisõigus, mis tekib kohe pärast edukalt sooritatud viimast eksamit.
Politsele pead tõestama oma isiku.

Liiklusseadus § 88 p(1) Juhil peavad mootorsõiduki juhtimisel olema kaasas juhiluba või muu juhtimisõigust tõendav dokument,....

Igaks juhuks võid ju pärast eksamit eksamineerija käest küsida kaua eksamiandmete sisestamine aega võtab.

Andmed sisestatakse sama päeva lõpuks aga sellest pole kasu. Lisaks juhtimisõigusele peab olema väljastatud ka selle kohta dokument. Muidu ei toimiks ka lubade aegumine.
Isikut tõendav dokument pole juhtimistõigust tõendav dokument vaid selle alusel saab vaadata, kas sulle on väljastatud kehtiv juhtimisõigust tõendav dokument.

Minu jutt põhineb ARK-i eksamineerija jutul ja liiklusseadusel. Nõus sellega, et aegunud luba ei ole juhtimisõigust tõendav dokument.

998 cm³

muusik
Postitusi: 49
Liitunud: 24 Mai 2011, 23:02
Tsikkel: Honda CB 600SF
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas muusik »

Eks see sõltub ikkagi konkreetsest patrullist, kes su rajalt maha korjab.. mind peeti kinni aga peale lauset "mul on sõidueksam kenasti läbitud", istuti autosse ja peale seda kõlas vastus "selge pilt ja head teed!"

niietmaiteagi, mis nad tegid seal. a see oli muidugi ka päev enne plastikute kättesaamist.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

muusik kirjutas:

Eks see sõltub ikkagi konkreetsest patrullist, kes su rajalt maha korjab.. mind peeti kinni aga peale lauset "mul on sõidueksam kenasti läbitud", istuti autosse ja peale seda kõlas vastus "selge pilt ja head teed!"

niietmaiteagi, mis nad tegid seal. a see oli muidugi ka päev enne plastikute kättesaamist.

Kas piisas lausest "mul on sõidueksam kenasti läbitud" või näitasid ette ka autokooli "matrikli" + ID?

998 cm³

muusik
Postitusi: 49
Liitunud: 24 Mai 2011, 23:02
Tsikkel: Honda CB 600SF
Asukoht: Tallinn

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas muusik »

midagi ei näidanud, id-kaardi viskasin näppu..
a vb mu puhul oli juba miskites x süsteemides märgitud, et luba on üleandmiseks valmis ja vaja ära tuua (maeimäleta, kas kinni peeti päev enne "ametlikku" kättesaamise päeva või siis peale kättesaamispäeva, kuna ma läksin ka mingi nädal hiljem alles järele).

külalegendi olen kuulnud, et tehtavat ka ARK'ist päringut kui tarvis.. aga selle kindlust ma ei tea.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: ARK sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

muusik kirjutas:

midagi ei näidanud, id-kaardi viskasin näppu..
a vb mu puhul oli juba miskites x süsteemides märgitud, et luba on üleandmiseks valmis ja vaja ära tuua (maeimäleta, kas kinni peeti päev enne "ametlikku" kättesaamise päeva või siis peale kättesaamispäeva, kuna ma läksin ka mingi nädal hiljem alles järele).

külalegendi olen kuulnud, et tehtavat ka ARK'ist päringut kui tarvis.. aga selle kindlust ma ei tea.

Ehitisregistriga on selline lugu: kui menetleja on andmed sisestanud, siis avalik andmebaas näitab ehitusloa olemasolu. Küsid ametniku käest, kas saaks ka paberkandjal. Vastuseks tuleb: pole jõudnud veel vormistada, nädala lõpul proovige uuesti.
Ehk on juhilubadega analoogne lugu.

998 cm³

sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas sylla »

Sama küsimusega ARKi poole pöördudes vastati mulle väga konkreetselt :"Lubade olemasolu jõuab politsei andmebaasi samal hetkel, kui see sulle allkirja vastu üle antakse."


Taavi130
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 14:03
Tsikkel: Honda
Asukoht: Tallinn

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Taavi130 »

Mulle esmaspäeval Rapla eksamineerija ütles kindlasõnaliselt, et enne kui plastikut pole kätte saanud, ei tohi sõita. Täna hommikul tõin load ära, ehk siis eksami ja uute lubade saamise vahele jäi vähem kui 48h kindlasti.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

sylla kirjutas:

Sama küsimusega ARKi poole pöördudes vastati mulle väga konkreetselt :"Lubade olemasolu jõuab politsei andmebaasi samal hetkel, kui see sulle allkirja vastu üle antakse."

Juhiluba ja juhtimisõigus on kaks eri asja. Ilmselt on see olukord (kus viimase sõidueksami sooritanud tsiklimees oma rattaga eksamilt koju sõidab) seaduse "auk" ja "teolt tabatud" tsiklimehe edasine saatus patrulli tõlgendamise küsimus.... suurel määral.

998 cm³

Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Liiklusseadus -
§ 88. Mootorsõidukijuhilt nõutavad dokumendid

(1) Juhil peavad mootorsõiduki juhtimisel olema kaasas juhiluba või muu juhtimisõigust tõendav dokument, mootorsõiduki registreerimistunnistus ja selle haagise registreerimistunnistus või haagise registreerimistunnistuse koopia, mille on tõendanud selle väljastanud asutus, ja muud dokumendid, mida nõuab seadus.

b Kui juhil on kaasas isikut tõendav dokument, ei ole Eesti piires Eestis väljastatud juhiloa kaasaskandmine kohustuslik.

(3) Kui juhil on kaasas isikut tõendav dokument, ei ole Eestis registreeritud mootorsõiduki registreerimistunnistuse ja selle haagise registreerimistunnistuse kaasaskandmine kohustuslik, kui juht on kantud liiklusregistrisse omanikuna, vastutava kasutajana, kasutajana või kui omanik, vastutav kasutaja või kasutaja viibib sõidukis.[/b]
§ 96. Juhtimisõigust tõendav dokument
(2) Juhtimisõigust tõendatakse liiklusregistri andmete alusel või käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud juhtimisõigust tõendava dokumendi alusel. Kui liiklusregistri andmetel on mootorsõidukijuhi juhtimisõigus seaduse alusel peatunud, peatatud või karistuseks ära võetud, juhindutakse liiklusregistri andmetest.

Ehk siis...võtan kaasa ID-kaardi, oma praeguse juhiloa jätan koju, sest mul pole kohustust Eesti piires seda kaasas kanda! Sõiduki peatamisel esitan isikut tõendava dokumendi ning minu juhtimisõigust kontrollitakse liiklusregistrist. Kuna ma täna sooritasin edukalt maanteeametis A-kat. sõidueksami, siis liiklusregistris on viimane rida Dokumendi nr; Kategooriad A,B ; Välja andmise kuupäev 09.05.2012 ; Kehtivuse lõpu kuupäev 08.05.2022, Dokumendi olek " Trykkimisel" .
Mul ON olemas kehtiv juhtimisõigus. No ei tohiks probleemi olla...
Nende pappkaantega, kuhu eksamineerija templi ja käe alla pani, polegi muud tarka teha kui mälestuseks klaasi taha panna...või kodus näidata kui keegi ei usu, et eksami edukalt sooritasid :)

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

TarmoM
Postitusi: 205
Liitunud: 21 Nov 2010, 21:07
Tsikkel: KTM 990 Adventure '12

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas TarmoM »

Eelmine aasta kui mina tahtsin peale eksamit kohe sõitma hakata ütles mulle onu politseinik(võib olla oli tuttav ja võib olla ma lasin kontrollida), et nemad ei näe, et mul oleks juhtimisõigus. Näevad alles siis kui mulle on load väljastatud.

Aga ma sõitsin ikka. Printisin endale välja selle väljavõtte oma juhtimisõigustest ja lootsin mõistvale suhtumisele. Õnneks/kahjuks ei läinud vaja.

Minu käest võib küsida küttepuid ja/või mett.

Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Vot ei tea jah, kust onud politseinikud seda kontrollivad, kuid seaduses kirjutatu järgi võiks arvata, et selleks võiks olla liiklusregister...Ja minu meelest on jabur, et kohe pärast sõiduõiguse saamist ei tohi sõitma hakata, sest load on "Trükkimisel" ... egas juhtimisõigust trükita, see ju anti pärast edukalt sooritatud eksamit . Aga jah,eks ma homme kindluse mõttes küsin ka tuttavalt politseionult üle, vaatame, mis kostab.

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

ametlikult sõita ei tohi, aga mina lasin kohe oma tembeldatud paberkoortega liiklusesse. Tõenäosus, et normaalselt sõites sind maha võetakse selle 3-4 päeva jooksul on nagunii nullilähedane ja kui niisama maha nokitakse ehk annab INIMESTEGA rääkida.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

Kri§to kirjutas:

ametlikult sõita ei tohi................

Mille alusel nii väidad?

998 cm³

sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas sylla »

TarmoM kirjutas:

Eelmine aasta kui mina tahtsin peale eksamit kohe sõitma hakata ütles mulle onu politseinik(võib olla oli tuttav ja võib olla ma lasin kontrollida), et nemad ei näe, et mul oleks juhtimisõigus. Näevad alles siis kui mulle on load väljastatud.

Aga ma sõitsin ikka. Printisin endale välja selle väljavõtte oma juhtimisõigustest ja lootsin mõistvale suhtumisele. Õnneks/kahjuks ei läinud vaja.

Lutrin, seda ma eelnevalt mõtlesingi, et sissekanne juhtimisõiguse olemasolust tehakse politsei andmebaasi sel hetkel, kui sulle load väljastatakse, sest nad ei "näe" seda varem. Siin pole mingit tõlgendamist ega kaheti mõistmist, trahvi ei saa sa siis, kui load reaalselt taskus, sest sel hetkel kui nad sulle tasku jõuavad, hakkavad politsei onud "nägema" sinu juhtimisõigust.

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

TarmoM kirjutas:

.............seda ma eelnevalt mõtlesingi, et sissekanne juhtimisõiguse olemasolust tehakse politsei andmebaasi sel hetkel, kui sulle load väljastatakse, sest nad ei "näe" seda varem. Siin pole mingit tõlgendamist ega kaheti mõistmist, trahvi ei saa sa siis, kui load reaalselt taskus, sest sel hetkel kui nad sulle tasku jõuavad, hakkavad politsei onud "nägema" sinu juhtimisõigust.

[/quote]

Ei saa Sinuga nõustuda. Mõtle kuupäevade peale. Plastikust juhilubade tagaküljele on kantud kuupäev millal oled juhtimisõiguse saanud, mitte see kuupäev millal ARK-i letitaga allkirjaga kinnitad, et oled plastikust load kättesaanud.

998 cm³

Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Katza »

Lutriniga ühel meelel! Ja Liiklusseaduses on sõnaselgelt kirjas, et:"Juhtimisõigust tõendatakse liiklusregistri andmete alusel"
Politseile kehtivad täpselt samad seadused nagu minule ja sinule, ehk siis kui minu juhtimisõigus on liiklusregistris kirjas, siis kontrolligu kust tahes, seadus näeb ette kontrolli liiklusregistrist!

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.

sylla
Postitusi: 102
Liitunud: 07 Juul 2011, 11:03

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas sylla »

Väidad, et näiteks peale ID-kaarti taotlemise avalduse sisseandmist, on sul õigus kätt rinnale taguda ja nõuda internetipanka kohest sisselogimist? Minu värskelt tellitud ja kätte saadud ID-kaart ei saa jälle sinuga nõustuda, sest tema väljastamistkuupäevaks on märgitud 25.04, kuid teavituse kaardi valmimisest sain 05.05 ja väljastati alates 06.05.

See kõik on vägagi üheselt mõistetav. Sinu asi kas sa aktsepteerid seda või mitte.

E: Tundub et kas ei taheta aru saada või lihtsalt aetakse kiuste oma joru. Asendage varasemalt mainitud politseiandmebaas liiklusregistri andmebaasiga, siis peaks kohale jõudma.

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

sylla kirjutas:

Väidad, et näiteks peale ID-kaarti taotlemise avalduse sisseandmist, on sul õigus kätt rinnale taguda ja nõuda internetipanka kohest sisselogimist? Minu värskelt tellitud ja kätte saadud ID-kaart ei saa jälle sinuga nõustuda, sest tema väljastamistkuupäevaks on märgitud 25.04, kuid teavituse kaardi valmimisest sain 05.05 ja väljastati alates 06.05.

See kõik on vägagi üheselt mõistetav. Sinu asi kas sa aktsepteerid seda või mitte.

E: Tundub et kas ei taheta aru saada või lihtsalt aetakse kiuste oma joru. Asendage varasemalt mainitud politseiandmebaas liiklusregistri andmebaasiga, siis peaks kohale jõudma.

+1
Härrased politseinikud ei näe su A kati enne, kui plastik käes ja enne pole legaalne sõita. Ükskõik kui suur soov vastupidist uskuda ei tee seda vastupidiseks.

Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

PS seaduste järgi on plastikul suurem kaal, kui hr politseiniku arvutil.
ehk kui sul plastik on ja neil ei ole arvutis selle kohta inffi, siis on see nende probleem.

JA juhtumisõigus ja juhiluba on erinevad asjad.
Esivanemal on trolli juhtimise õigus. Kuna juhiluba on kehtetu siis ometi sõita ei tohi.
Samas juhtimisõigust ei võta sult keegi ära.
Sõnastamise ja aru saamise küsimus.

Kes aga seadust loogikat otsib on väga vales kohas.

www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

Liisa, seadusest tuleneva õiguse olemasolu kohta ei saa otsustada selle üle, mida politseipatrull näeb oma monitori ekraanilt. Politseipatrull võib Su teha jalameheks see aga ei tähenda, et oleksid rikkunud seadust (loe: sõitnud juhtimisõigust omamata).

Jääme siinjuures sõbralikult eriarvamusele :D

998 cm³
Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas liisa »

Lutrin kirjutas:

Liisa, seadusest tuleneva õiguse olemasolu kohta ei saa otsustada selle üle, mida politseipatrull näeb oma monitori ekraanilt. Politseipatrull võib Su teha jalameheks see aga ei tähenda, et oleksid rikkunud seadust (loe: sõitnud juhtimisõigust omamata).

Jääme siinjuures sõbralikult eriarvamusele :D

Juhiloa aegumine ka sinupuhul rolli ei mängi? Juhtimisõigus olemas ju, missest, et olekuks on peatatud. Aga lollakalt on sõnastatud ja realiseerutud see asi küll. Võiks ju IT riigina lippu kõrgel hoida. Jääme ootama eletrkoonilist juhiluba.

Kasutaja avatar

Lutrin
Postitusi: 159
Liitunud: 14 Nov 2007, 23:01
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Maanteeameti sõidueksamid

Lugemata postitus Postitas Lutrin »

liisa kirjutas:
Lutrin kirjutas:

Liisa, seadusest tuleneva õiguse olemasolu kohta ei saa otsustada selle üle, mida politseipatrull näeb oma monitori ekraanilt. Politseipatrull võib Su teha jalameheks see aga ei tähenda, et oleksid rikkunud seadust (loe: sõitnud juhtimisõigust omamata).

Jääme siinjuures sõbralikult eriarvamusele :D

Juhiloa aegumine ka sinupuhul rolli ei mängi? Juhtimisõigus olemas ju, missest, et olekuks on peatatud. Aga lollakalt on sõnastatud ja realiseerutud see asi küll. Võiks ju IT riigina lippu kõrgel hoida. Jääme ootama eletrkoonilist juhiluba.

Juhilubade aegumine mängib ikka......selge see, et aegunud juhiloaga sõita ei tohi.
Ja ma ei väidagi et eksamilt kojusõitev motard on seadusega kooskõlas. Väidan seda, et see pole ka seaduserikkumine vaid eriolukord e. seaduse auk millele vast annab hinnangu kohus (kui selline case ette tuleb ja leidub keegi kes mütsi pähetõmbamisega kohe ei lepi). Aga siin üks eelmine postitaja väitis, et tal oligi täpselt selline juhus ja politseil oli "selge pilt " et mees võib jätkata sõitu.....nii et vb peame kaua ootama.

Viimati muutis Lutrin, 10 Mai 2012, 00:37, muudetud 1 kord kokku.
998 cm³
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”