Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Putukas kirjutas:
swo0osh kirjutas:

Noh mootorratta peal ma tean kus asjad asuvad sidur,käigud jne, ja müüja seletab veel asjad ära ja ma arvan et võtan ise selle tee ette :) :bsmile:

Kuid siiski , äkki kellegil on häid soovitusi ? :)

Mina soovitaks siiski kogemustega inimene appi paluda :D Nii maantee peal esimest korda sõita proovimine, kui ka kruusa peale minek ei tundu minu jaoks küll eriti mõistlikud tegevused :roll:

Või mine tea, äkki sul on varjatud anded...oma asi tegelikult, kas julged riskida või mitte.

ühinen eelkõnelejaga, võta mõni oskaja sõitja kes pilli koju toob. Saad vähemalt veidi aega tervet tsiklit imetleda. Kui lube tegema lähed, õpid sõidu ära ja load saad, on palju uhkem paarutada. Ma võin kõlada naeruväärsena kuid ma räägin kogemusest :)




Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

Maantee ääres oleks ka vist päris hull sõita või ma ei oska kommenteerida , vast mingi aeglaselt minna ei tohiks suur probleem olla või noh ma ei oska öelda kah :lol:

Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

Kui sa ikka elus varem pole mootorrattaga sõitnud, siis läheb raskeks ma arvan. Kas Sul tõesti pole ühtegi lubadega tuttavat? :roll:


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

kahjuks mitte :|
aga tegelt mis seal hullu on , sidur alla , käik sisse , natuke gaasi sidurit aeglaselt lahti lastes.autoga sõitan oskan muidu. mingi teise käiguga vaikselt sõidan :?

Kasutaja avatar

Bullrider
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Juun 2005, 22:52
Tsikkel: Super Tenere, WR250, cr450f
Asukoht: Tuusula, Viljandi
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Bullrider »

Sa oled krt hull......Muide mis sa selle rattaga pääle hakkad kui lube pole ja legaalselt liikuda keelatud? Hakkad nagu mina ilma lubadeta kütma mitu aastat? :) Sellest veel saaks aru kui enduro ratas, et harjutad kuskil polügonidel ja metssihtidel.....


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

tegemist ongi enduro rattaga.

Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

No autojuhtimisoskus pole ikka sama ju! Mul olid ka load mitu aastat, aga ega me seepärast nüüd tsiklisõitu küll kiiremi selgeks ei saanud :lol:
Rendi järelkäru ja too autoga ära :wink:


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

eks ma vaatan veel , äkki saan müüja nõusse et kohale tooks , kui ei siis sõidan vast ise kodupoole . :bsmile:

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas mella »

Putukas kirjutas:

Mul olid ka load mitu aastat, aga ega me seepärast nüüd tsiklisõitu küll kiiremi selgeks ei saanud :lol:

Aga kui lube poleks olnud, äkki õpiks siiamaani?

Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

Aga kui lube poleks olnud, äkki õpiks siiamaani?

Ma õpin siiani :lol: Lubadel küll 2 tähte, aga ratta seljas ei tunne end ikka nii kindlalt kui autoroolis :roll:

Kasutaja avatar

aprill
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Juul 2007, 22:39
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: viljandi, holstre nõmme taga metsas

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas aprill »

swo0osh kirjutas:

Maantee ääres oleks ka vist päris hull sõita või ma ei oska kommenteerida , vast mingi aeglaselt minna ei tohiks suur probleem olla või noh ma ei oska öelda kah :lol:

Ja aegalaselt sõites need probleemid kõige suuremad ongi. Pidevalt tahab keegi sust mööda sõita, eriti mõnusad on rekkad. Pigem kauple kedagi appi või sõida vähemasti piirkiirusega.

Kärbseid teile hammastevahele.Forte
Kasutaja avatar

sunny
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 09:52
Tsikkel: BMW R1200S
Asukoht: Jüri-Tallinn-Saue

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas sunny »

tere.
eelmisel 2008.aastal ostsin tsikli mõttega, et harjutan ning, kui valmis olen, siis lähen lube tegema.
paaril korral sõitsin ka tänaval (ata-ata) aga kole hirm oli ning üle 80km/h ei julgenud gaasi anda ja kurvides võtsin tugevalt hoo maha.
2009.aasta kevadel läksin tsikli lube tegema ning, kui ikka sõiduõpetaja autoga järel sõitis oli natuke kindlam tunne küll. see tuli loomulikult tasapisi, esialgu maantel õppesõit 80km/h ja edasi juba 90-95km/h.
ühesõnaga tahan öelda, et kogemus ja veelkord kogemus annavad ajapikku selle kindlustunde, sest järjest rohkem hakkad ka ise ennast tsikliroolis usaldama. asja peab ainult mõistusega võtma ning liiga hulljulgeks ei tasu minna.
mis puudutab tagaistujaid, siis nemad peaksid sangasolijat täielikult usaldama ning samuti esialgu kasvõi väikse kiirusega harjutama koos sõitmist.
endal naine tahab hirmsasti ka nüüd taha ronida aga mina ise tunnen ennast ebakindlalt kahe inimesega sõites ning pean ise natuke tema hoogu maha võtma, et enne pikkadele otstele minekut väiksemate lõikudega harjutama. jällegi kõik ainult kogemuses ja enda usaldamises kinni.

edu ja turvalist jaani.

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Cado »

swo0osh kirjutas:

eks ma vaatan veel , äkki saan müüja nõusse et kohale tooks , kui ei siis sõidan vast ise kodupoole . :bsmile:

Kus elad?
kui kuskil TLN- harjumaa sektoris siis vast võin sind aitata kui häda nii käes on .
Oleneb muidugi päevast ja kella ajast ka et mul ikka aega hetkel oleks.
maantee äärde õppesõitu tegema minna on ka natuke naljakas aga nohh .........
kui siin sektoris siis võid helistada mulle ja mõtleme midagi välja.
51-52-682
Edu.

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda

Ercki
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:54
Tsikkel: XJ700X CBR929RR CRF450R CB919
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Ercki »

swo0osh kirjutas:

Oeh paari päeva pärast tuleb mul masina ost ja ma pole elusees mootorrattast juhtinud :S Kõige hullem et pean ise 13 km veel peale seda koju sõitma :S

Kuule kas sa ei arva, et sa ei pruugi koju jõuda kui pole enne üldse sõitnud? Esmalt võiks autokoolis ära käia.Mida sa selle ratta ostuga kiirustad. (crash)

Kasutaja avatar

sunny
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 09:52
Tsikkel: BMW R1200S
Asukoht: Jüri-Tallinn-Saue

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas sunny »

ostsin ka ise enne vastavaid lube tsikli ning pidin sõitma koju umbes 25km. see oli päris hirmus kogemus. ainuke varustus oli kiiver. kiirus oli maantel max 70km/h ja hirm oli nahavahel. rekkad kimasid mööda nagu mõnest postist.
enne ikka soeta varustus, mine kooli ja tee load ning seejärel osta tsikkel. kool annab ka teoreetilised oskused kuidas ratast valida ning koolis tekkivad sul kindlasti ka juba eelistused mida enda tulevasest rattast tahta.
endal on neiked baigi tüüpi ratas aga olen arusaanud, et eelistan pigem cruisereid.

edu.

Ercki kirjutas:
swo0osh kirjutas:

Oeh paari päeva pärast tuleb mul masina ost ja ma pole elusees mootorrattast juhtinud :S Kõige hullem et pean ise 13 km veel peale seda koju sõitma :S

Kuule kas sa ei arva, et sa ei pruugi koju jõuda kui pole enne üldse sõitnud? Esmalt võiks autokoolis ära käia.Mida sa selle ratta ostuga kiirustad. (crash)


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

Tänud , ja sain ka koju sõitmisega hakkama :) :bsmile:

Kasutaja avatar

sunny
Postitusi: 28
Liitunud: 31 Mai 2004, 09:52
Tsikkel: BMW R1200S
Asukoht: Jüri-Tallinn-Saue

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas sunny »

siis läx ju väga hästi.
riskid ju kõigest ainult enda eluga. samas on ka politsei jaanipäeva saabudes eriti valvas ;)

igatahes jõudu harjutamisel ning käi kindlasti ka koolis ära

swo0osh kirjutas:

Tänud , ja sain ka koju sõitmisega hakkama :) :bsmile:

Kasutaja avatar

Celtic
Postitusi: 111
Liitunud: 05 Okt 2008, 16:28
Asukoht: Lääne-Viru <-> Harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Celtic »

Mul on mingi kammaijaa parempoolsete kurvidega.
Vasakusse kurvi kallutamine pole hullu, aga paremale kallutamine tõmbab krambi sisse ja kallutamine ei tule välja.
Aga siiski suht hea saavutus, alles 4päeva seljakotina sõitmas käinud.

"Celtic"
RRRC - Raibe, Rakverest.

Teema algataja
reimps

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Celtic kirjutas:

Mul on mingi kammaijaa parempoolsete kurvidega.

Ära muretse, see on enamikul (paremakäelistel?) inimestel. Ravida saab seda samamoodi kui kõrgusekartust - kardetud asja läbi kogedes. Sõida rohkem parempoolseid kurve või tiiruta platsil päripäeva :)

Kasutaja avatar

ghost-r
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Veebr 2008, 19:10
Tsikkel: SV (63,91€) S
Asukoht: Eestimaa

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas ghost-r »

reimps kirjutas:
Celtic kirjutas:

Mul on mingi kammaijaa parempoolsete kurvidega.

Ära muretse, see on enamikul (paremakäelistel?) inimestel. Ravida saab seda samamoodi kui kõrgusekartust - kardetud asja läbi kogedes. Sõida rohkem parempoolseid kurve või tiiruta platsil päripäeva :)

On ju olemas ka tõsine foobiat mil inimene ei teegi elus mitte ühtegi vasak/parempööret autoga :mrgreen: kahjuks ei leidnud selle foobia nime . Aga palju muid toredaid oli seal küll http://www.hot.ee/didibau/101.htm

Ithüfallofoobia - hirm erekteerunud peenise nägemise või omamise ees; ka hirm sellest mõtelda või unistada. :bsmile:

These things we do.That others may live!
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

aga kuidas pidurdamise hirmust üle saada?
rohkem gaasi anda - :twisted:
seda küll aga reaalses elus on nii, et lihtsalt suuremate kiiruste pealt ei julge maha pidurdada.
ja tulemuseks on 2x juba pidand gondlit lappima. ühe korra vedas selliselt, et tee peal kolmnurga kujuline ohutussaar oli mõnuga suur ja lai ja veelrohkem pikk ning sinna sai lõpuks pidama.
paar korda on saadud suure kiiruse pealt esiratas loha ja lolli istumisasendi tõttu ka tagaratas maast lahti - mingi 90ga pole üldse tore tunne. Seda istumisasendit olen püüdnud ka kiige madalamaks laskmisega veits parandada aga suht suur ratas ja rohkem madalamaks enam ei lähe. Ja gixxeri sadul on suht selline, et kui istud seal otsas sis oled konkreetse koha peal, ega seal miskit eriti tahapoole ei liigu kuidagi.
absull ei mõista, kas taktika täiesti vale või lihtsalt peaks rohkem kuidagi proovimas käima seda sirge peal.
esimene hooaeg kah alles seljataga.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!


Teema algataja
zx12r

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Snowhite kirjutas:

aga kuidas pidurdamise hirmust üle saada?
rohkem gaasi anda - :twisted:
seda küll aga reaalses elus on nii, et lihtsalt suuremate kiiruste pealt ei julge maha pidurdada.
ja tulemuseks on 2x juba pidand gondlit lappima. ühe korra vedas selliselt, et tee peal kolmnurga kujuline ohutussaar oli mõnuga suur ja lai ja veelrohkem pikk ning sinna sai lõpuks pidama.
paar korda on saadud suure kiiruse pealt esiratas loha ja lolli istumisasendi tõttu ka tagaratas maast lahti - mingi 90ga pole üldse tore tunne. Seda istumisasendit olen püüdnud ka kiige madalamaks laskmisega veits parandada aga suht suur ratas ja rohkem madalamaks enam ei lähe. Ja gixxeri sadul on suht selline, et kui istud seal otsas sis oled konkreetse koha peal, ega seal miskit eriti tahapoole ei liigu kuidagi.
absull ei mõista, kas taktika täiesti vale või lihtsalt peaks rohkem kuidagi proovimas käima seda sirge peal.
esimene hooaeg kah alles seljataga.

90-ga tagaratas maast lahti... Kui pidurdus on sul nii võimas, et tagaratas õhku ning esiratas isegi luha - no ei oska kuidagi nõu anda kuis võiks veel efektiivsem pidurdamine käia. Kuid millistes olukordades sul sellist pidurdamist ometi vaja on? Liikled pidevalt riski piiril?


janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas janis »

Snowhite kirjutas:

aga kuidas pidurdamise hirmust üle saada?
rohkem gaasi anda - :twisted:
seda küll aga reaalses elus on nii, et lihtsalt suuremate kiiruste pealt ei julge maha pidurdada.
ja tulemuseks on 2x juba pidand gondlit lappima. ühe korra vedas selliselt, et tee peal kolmnurga kujuline ohutussaar oli mõnuga suur ja lai ja veelrohkem pikk ning sinna sai lõpuks pidama.
paar korda on saadud suure kiiruse pealt esiratas loha ja lolli istumisasendi tõttu ka tagaratas maast lahti - mingi 90ga pole üldse tore tunne. Seda istumisasendit olen püüdnud ka kiige madalamaks laskmisega veits parandada aga suht suur ratas ja rohkem madalamaks enam ei lähe. Ja gixxeri sadul on suht selline, et kui istud seal otsas sis oled konkreetse koha peal, ega seal miskit eriti tahapoole ei liigu kuidagi.
absull ei mõista, kas taktika täiesti vale või lihtsalt peaks rohkem kuidagi proovimas käima seda sirge peal.
esimene hooaeg kah alles seljataga.

kui sul tagumine ratas õhku tõuseb, siis ehk ajad käed pidurdamisel sirgeks ja kogu raskus kandub kätelt lenksule, see aitab tagaratta kerkimisele kaasa, proovi käsi vähe lõdvemalt hoida ja pigem pidurdades keharaskust läbi keha rattale kanda, jalgadega paagist kinni. Ja pidurit tuleb rakendada sujuvalt mitte järsu nõksuga.

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

nu vb ongi ratas liiga suur ja raske mo jaoks. ma ise ainult 78 kg ja 180cm pikk.
vb sai veits räige aparaat võetud esimeseks rattaks kah, krt teab.
Käed on pidurdusel suhteliselt sirged küll - aga teema selles, et muidu ei ulata normaalselt kinni hoidma - ma suht vedelen kõhuli paagi peal sõites. Rinkavendade käest olen niipalju nüüd saanud targemaks, et hooaja lõpus pidurdasin alati ainult 2 näpuga ja keset heeblit. Ja tagapitturt alati varbaotstega. Mõni võiks arvata, et harrastan piiri - peal sõitmist vms. Absoluutselt mitte - lihtsalt eesti autojuhid on ogarad, värdjalikult mittearvestavad ja tapjalikud. Näiteks, käisin jaanipäeva paiku hiiumaal ja teel sinna üritati minust kas bussi või sõiduautoga vähemalt 5x üle sõita. Aga tagasi pidurdamise juurde, pidurid on suht head sellel rattal, kui käisin autokoolis sis nondel rimakutel pidi täie jõuga piduriheeblit pigistama, minu omal kui ma esimene kord pidurdasin, sis pidin üle klaasi käima.
Veits tegin veel parendust siis sellega rattal, et keerasin vedrustust pehmemaks - eelmine omanik oli mingi 100kg vend - minu jaoks veidi rabe see sõit siis.
Parim, mida seni proovind olen oli üks tutikas sõiduriist ühe "daame" käest, millel olid abs pidurid - suht sama hooletult nagu autoga võis pidurdada.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 477
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Kuskil tühjal teel või platsil hakkad harjutama. Kõige effektiivsem pidurdus peaks olema, kui tagaratas napilt maad puudutab. Kui tagaratas õhku tõuseb siis pead juba pidurdusjõudu veidi järgi laskma, muidu tagaots aina kerkib. Eks seal ole veel keha tahapoole viimine, sa ütlesid küll, et ei anna viia, aga su mõõtusi vaadates peaks kannatama küll tagumenti tahapoole viia. Aga põhiline on see, et ratas ei pidurda niikiiresti kui auto ja tuleb pikemalt ettemõelda liikluses.

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'
Kasutaja avatar

t2g
Postitusi: 353
Liitunud: 13 Dets 2006, 20:35
Tsikkel: zx6r suure R-iga

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas t2g »

reimps kirjutas:
Celtic kirjutas:

Mul on mingi kammaijaa parempoolsete kurvidega.

Ära muretse, see on enamikul (paremakäelistel?) inimestel. Ravida saab seda samamoodi kui kõrgusekartust - kardetud asja läbi kogedes. Sõida rohkem parempoolseid kurve või tiiruta platsil päripäeva :)

liiale ka selle tiirutamisega minna ei saa ..
hakkab katus äkki tiirutama :mrgreen: (crash)


Teema algataja
ma1t

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas ma1t »

reimps kirjutas:
Celtic kirjutas:

Mul on mingi kammaijaa parempoolsete kurvidega.

Ära muretse, see on enamikul (paremakäelistel?) inimestel. Ravida saab seda samamoodi kui kõrgusekartust - kardetud asja läbi kogedes. Sõida rohkem parempoolseid kurve või tiiruta platsil päripäeva :)

No võin sellega julgustada veel et pole ainult paremakäeliste jama, sest ma täitsa vasakukäeline ja tuleb öelda, et vasakkurvides olen ikka oluliselt kindlam kallutama kui parempoolsetes. Otsest hirmu nüüd pole aga võib öelda et vasakkurve naudin oluliselt rohkem 8)
Kui ise olen sellele mõelnud siis tundub kõige loogilisem seletus enda koha pealt see, et gaasikäe poole kallutades on lihtsalt kartus gaasiga mõni vale liigutus teha (mis võib suht halvasti lõppeda).

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Sõida rohkem parempoolseid kurve või tiiruta platsil päripäeva

Just, harjutamine tuleb ainult kasuks, nagu varemgi olen kirjutanud seda siis soovitaks, kellel vähegi võimalik, minna tsikliga talvel sõitma. Suudad praeguse libedaga püsti jääda, püsid ka suvel kruusa, liiva ja muudel teedel. Selle läbi saab väga hästi teada kuidas tsikkel hakkab " alt ära minema", + kaitsmed ja kukkumis punnid võiks kohustuslik olla. Varuvarjandina kasutage kasvõi jalgratast, ning alati pole tagumine ratas see mis ära vajub! :wink:

Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas makuke »

Ja kes vajab talvel rattasõiduks lisajulgust siis minult saab 26" maastikuratta naelrehve:D Pidamine on üllatavalt hea ja jäisel teel võib julgesti sõita diagonaalis üle autorööbaste.


Teema algataja
Sillakas

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Sillakas »

Enne kui esimest sõitu alustasin,rattaga (iz 49) ja isa mind sadulasse istutas, oli ikka hirm küll, jalad ei ulatanud kuhugi, rippusid lihtsalt, käed vaevalt lenksuni, uhhh, olin siis 5 aastat vana. Sõit läks lahti põllul, kiirus tõusis, ei vähenenud enam, isa kes algul ratta kõrval jooksis, jäi kiiresti maha aga eupäästja heinasaad aitas lõpuks pidama. Aastatel 80 olin vist üks vähestest kes ei pannud ratast(Jawa 350) talveks ära, kube kippus küll jäätuma aga noh noorus ja kuum veri, õhtuks sulas ju kõik ja toimib siiani. Õnneks ei valuta ka põlved mida paljud ennustasid, veel mitte.
Kui kummitab hirm, pane oma võimas ratas ära ja võta roller, harju sõitma, kuni kaob kartus. Nüüd too oma ratas ja edasi tuleb unustamatu nauding mida ootad esimesest lumest, terve talve ja kibeled esimesel võimalusel kevadet kuulutades tänavale. Ära karda lopse-kriimustusi sõites, rohkem haiget võid saada üksi õtul pargis kui rattal kiirust nauttides.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”