Sõidueksam Võrus

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
indumen
Toetajaliige
Postitusi: 940
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Moto Guzzi 1200 Sport
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas indumen » 24 Juul 2008, 00:03

kasutasin otsingut ja leidsin natuke vajalikku infot ka, aga mõned lisaküsimused nüüd

et kas on seal midagi muudetud seoses liiklusega see aasta või hiljuti
ega nad ratast vahetanud pole?
ja ehk mõni hiljuti eksamit sooritanud isik kirjeldaks oma värskeid kogemusi seal

endal järgmine nädal minek 30 juuli siis kell 11.00 hommikul ja ei tahaks mütsiga lööma ka minna, pole elu sees võrus käinud et väike kõhedus tekib
huvitav oli ka see, et kui ma soovisin oma rattaga teha siis nagu öeldi kohe ära, et ei ole mõtet meil ratas olemas, ma loodan et harjub ruttu ära gixxeri otsast gs500 peale :oops:


98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

rattaletõmmatud
Postitusi: 451
Liitunud: 23 Juul 2007, 22:01
Tsikkel: vfr
Asukoht: tallinn

Re: Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas rattaletõmmatud » 24 Juul 2008, 00:31

kui seda ratast seal vahepeal näpitud pole siis eelmine aasta oli tal jube pikk sidurilingi vabakäik ja jube pikk gaasikäik ja ise hirmus nõrk ka, et mudkui keerad ja keerad ja midagi ei juhtu, enda ratas oleks selle aja peale ammu piirajas olnud, ja nii ta estakaadil kippus välja surema, muidu ratas nagu ratas ikka, aga see aeg mis enne platsisõitu proovimiseks antakse, tasub kasulikult ära kasutada...
...nagu ratta peal...

ennupoiss

Re: Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas ennupoiss » 24 Juul 2008, 07:29

Liiklusest niipalju et üks peatänavatest nimelt Kreutzwaldi muudeti paar kuud tagasi kahesuunaliseks.
Kasutaja avatar

vaix
Postitusi: 81
Liitunud: 24 Juun 2007, 14:37
Tsikkel: FZS 600 Fazer ja KLE 500
Tänatud: 5 korda

Re: Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas vaix » 24 Juul 2008, 08:36

ennupoiss kirjutas:Liiklusest niipalju et üks peatänavatest nimelt Kreutzwaldi muudeti paar kuud tagasi kahesuunaliseks.
Sellega seoses veel sellised märkused:
Kuna enne oli peatee suund Tartu tänavalt Kreutzwaldi tänavale keerates siis nüüd on Kreutxwaldi täies pikkuses peatänav, väljaarvatud Paju rist, kus nüüd on ringtee. Kreutzwaldi vanas suunas sõitjate jaoks on tehtud vasakule pööramiseks lisa taskud, seega otsesõitja peab pidevalt vingerdama.
Soovitan kindlasti Võru linnas enne mõni tiir teha, sest mõne tänava ees on ka tupiku märk... Oli vist Petseri tänav üks neist. Kui nüüd järele mõelda siis oli nädal tagasi Kreutzwaldi tänav Tartu poolt tulijatele üldse kinni, kuna Vabaduse ristis kaevati.
XS 400 -> XV 535 -> XL 600 V Transalp -> FZS 600 S Fazer ja KLE 500
Kasutaja avatar

Teema algataja
indumen
Toetajaliige
Postitusi: 940
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Moto Guzzi 1200 Sport
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas indumen » 24 Juul 2008, 17:29

panen kõrva taha :D

eks ma lähen paar tunnikest varem sinna teen paar tiiru linnapeal siis :wink:

aga ärge olge nii tagasihoidlikud, muljetage veel :D
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

Existence

Re: Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas Existence » 24 Juul 2008, 19:10

Mainiks veel niipalju et Võrus on nüüdsest ka ringtee , et sõida see kah läbi ,sinna viib eksamineerija sind kindlasti .
Alles 2 päeva tagasi tegin sõidueksami ära :lol:
Kasutaja avatar

Teema algataja
indumen
Toetajaliige
Postitusi: 940
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Moto Guzzi 1200 Sport
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 29 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam Võrus

Postitus Postitas indumen » 30 Juul 2008, 21:31

nonii käidud nähtud tehtud

Võru ikka suht võõras koht kui seal esimest korda sõita :D läksin varem kohale üks tunnikese selle aja jooksul suutsin kaks korda ära eksida, aga kogemata sattusin kuskilt poole eksami pealt ma arvan sappa parasjagu ühele eksamineeritavale :D jälitasin neid nagu mingi paparazzo :D eriti kuskile rasketesse kohtadesse ei veetud ja tõmmekaid ei tehtud

alguses oli väike närv sees aga see kadus suht kohe kui ARK tsikli selga sain, see tundus nii kerge ja hea manööverdamisega )minu gixxeriga ei anna võrreldagi) et lausa lust oli platsi sõita, ainukesena pidin tõusult kaks korda startima :oops: platsil oli siis 5 harjutust järjestuses: slaalom, tõus, kaheksa, ring, ja sammkiirusel siis pisike jupike-kusjuures kiirus on suht enda valida keegi kõrval ei kõnni :D
sellega maha saadud tuli väike ratta tehniline kontroll suusõnaliselt a'la mida peab kontrollima ennem sõitma asumist jne, pärast seda siis raadiosaatja külge ja linna, ennem linnasõitu ütles ka ilusti ära et kuskile rasketesse kohtadesse ei hakka viima, linn iseenesest väga lihtne kui ainult märke lugeda oskad pole midagi hullu, ja ülekäigu radasid on tõesti meeletult linnal oli vist valget värvi vabalt käes :wink: , väike ringike tehti ka linnast väljas mööda Räpina mnt, seal tuli ka ainuke selline segane olukord kus mingi värskelt ostetud kombain venis mööda teed ja vasak suund oli sisse jäänud, ma siis võtsin hoo maha ilusti ja ootasin millal raibe keerab siis ükskord juba aga tema ei mõelnudki seda teha, ju siis ma jäin sinna taha liiga kauaks sest eksamineerija põrutas minust ja kombainist mööda ja mul läks ikka veel aega sest väliskurvis ei tahtnud eriti pimesi mööda kihutada, kuigi võimalusi oli mitmeid, see oli ka ainuke märkimisväärne vahejuhtum. Ülejäänud sõidu kohta mainiti et väga hea arvestades et esimest korda elus üldse selles linnas

tänavaid ja asju ma ei oska siia kirja panna kuhu veeti aga põhimõtteliselt veeti juba eelpool mainitud kohad ikka läbi nagu ringtee ja siis see kahesuunaliseks muudetud kreutzwald jne ühesuunalised ka :D kaks patrulli tegid ka tööd sellel ajal isegi ja lisaks nägin värvides subarut liiklemas mis minu arvates on sellise väikse linna kohta väga hea saavutus :D

Nüüd siis jääb oodata veel seda uut plastitükki :bsmile:
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Vasta

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”