Kuidas sõita mootorrattaga liikluses kiiresti ja ohutult

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

90kmph ilmselt jh ei kuule, aga seistes kuuleb :D. Foori all kui keegi ikka magama jääb (seisab ees väike daihatsupunn ja ammu ammu on roheline tuli, tema seda ei märka) signaal mul hädine, piisab kui korraks pöördesse taga vajutada ja siiamaani on märgatud, et oh ongi roheline :mrgreen:



Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Douchebag
Postitusi: 217
Liitunud: 18 Juul 2008, 22:00
Asukoht: Caracas, Venezuela

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas Douchebag »

sepp kirjutas:
Spoiler
-Piilu- kirjutas:

Rekade jutu täienduseks.

Tuttav rekajuht soovitas kunagi, et kui kasvõi linnas poete veoauto parempoolse külje alla, siis vajutage korra sidur alla ja andke tuurid üles. Tõenäosus, et ta sinu olemasolust teadlik on suureneb kõvasti!

kle.. see on kyll BS
mis ajast liigub heli rattaga sõites rattast ette?
sa võid mul sõiduauto taga sõites hoida kasvõi piirajas oma ratast... 90kmh sõites ei kuule ma salongi sittagi.. ja nyyd peaks pikk rekka seda kabiini kuulma?????? :mrgreen:

Eks ta mõtles väiksel kiirusel või seistes`? Nahui kellegil vaja 90 kmh sõites rekkale parema külje alla pugeda? Kas sa sepp arvad, et sind pole siis sinu tulles üldse kuulda? Ainult minnes? (togi)

Nobody is perfect, except me and my monkey!
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas daub »

sepp kirjutas:
Spoiler
-Piilu- kirjutas:

Rekade jutu täienduseks.

Tuttav rekajuht soovitas kunagi, et kui kasvõi linnas poete veoauto parempoolse külje alla, siis vajutage korra sidur alla ja andke tuurid üles. Tõenäosus, et ta sinu olemasolust teadlik on suureneb kõvasti!

kle.. see on kyll BS
mis ajast liigub heli rattaga sõites rattast ette?
sa võid mul sõiduauto taga sõites hoida kasvõi piirajas oma ratast... 90kmh sõites ei kuule ma salongi sittagi.. ja nyyd peaks pikk rekka seda kabiini kuulma?????? :mrgreen:

:mrgreen: annab leida rekkaid....isegi sõiduautosid, kes linnas 90 sõidavad

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

gs
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Mär 2003, 13:27

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas gs »

Oi krt... helilaine levimise kiirust on btw ca 1225 km/h. Alla selle kiiruse levib helilaine liikuvast objektist ettepoole küll. See, et summutid on suunatud taha ja enamus laineid paneb selles suunas... ahh.. parem poodi õlle järele. :wack:

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas sepp »

daub kirjutas:
Spoiler
sepp kirjutas:
-Piilu- kirjutas:

Rekade jutu täienduseks.

Tuttav rekajuht soovitas kunagi, et kui kasvõi linnas poete veoauto parempoolse külje alla, siis vajutage korra sidur alla ja andke tuurid üles. Tõenäosus, et ta sinu olemasolust teadlik on suureneb kõvasti!

kle.. see on kyll BS
mis ajast liigub heli rattaga sõites rattast ette?
sa võid mul sõiduauto taga sõites hoida kasvõi piirajas oma ratast... 90kmh sõites ei kuule ma salongi sittagi.. ja nyyd peaks pikk rekka seda kabiini kuulma?????? :mrgreen:

:mrgreen: annab leida rekkaid....isegi sõiduautosid, kes linnas 90 sõidavad

kui öeldakse KASVÕI LINNAS ,siis kui suur peab olema ajumaht,et saaks aru,et siiski käib jutt rohkem maantee kohta?

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas sepp »

meix96 kirjutas:

Eks ta mõtles väiksel kiirusel või seistes`? Nahui kellegil vaja 90 kmh sõites rekkale parema külje alla pugeda? Kas sa sepp arvad, et sind pole siis sinu tulles üldse kuulda? Ainult minnes? (togi)

mul elektriratas ja seda ei kuule ei minnes-tulles ega ka kohal seistes :mrgreen:
aga tegelt, no mina autoga sõites kyll ei kuule tsikli häält kui tsikkel taga.. peeglist ainult näen,aga kuulda kyll pole midagi.
sama ka vastutuleva rattaga,näen ainult ja kuulen alles siis kui ratas juba möödas.

Kasutaja avatar

Teek
Postitusi: 113
Liitunud: 17 Aug 2009, 11:00
Tsikkel: KawaZ;busak9;Duc
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas Teek »

Sepaga nõus - no ega ei kuule küll neid

sepp kirjutas:
meix96 kirjutas:

Eks ta mõtles väiksel kiirusel või seistes`? Nahui kellegil vaja 90 kmh sõites rekkale parema külje alla pugeda? Kas sa sepp arvad, et sind pole siis sinu tulles üldse kuulda? Ainult minnes? (togi)

mul elektriratas ja seda ei kuule ei minnes-tulles ega ka kohal seistes :mrgreen:
aga tegelt, no mina autoga sõites kyll ei kuule tsikli häält kui tsikkel taga.. peeglist ainult näen,aga kuulda kyll pole midagi.
sama ka vastutuleva rattaga,näen ainult ja kuulen alles siis kui ratas juba möödas.

Kasutaja avatar

-Piilu-
Postitusi: 141
Liitunud: 17 Apr 2011, 21:22
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas -Piilu- »

sepp kirjutas:

kui öeldakse KASVÕI LINNAS ,siis kui suur peab olema ajumaht,et saaks aru,et siiski käib jutt rohkem maantee kohta?

Nüüd panin mina pange( kurat seda teab, mis ma alguses kirjutada tahtsin, et see kasvõi sinna vahele tekkis). Mõeldud oli siis ikkagi linnas valgusfoori ääres. Ärge näkku lööge.
Sepp, sa tihti möödud maanteel veoautost paremalt poolt?

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas sepp »

-Piilu- kirjutas:

Sepp, sa tihti möödud maanteel veoautost paremalt poolt?

-Piilu- kirjutas:

Tuttav rekajuht soovitas kunagi, et kui kasvõi linnas poete veoauto parempoolse külje alla, siis vajutage korra sidur alla ja andke tuurid üles

Sinu jutt polnud yldse möödumisest :idea:
ei ytleks,et tihti,aga elus juhtub kõike

Kasutaja avatar

Tips
Postitusi: 285
Liitunud: 09 Aug 2007, 16:59
Asukoht: Kawa zx-6r

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas Tips »

sepp kirjutas:

mis ajast liigub heli rattaga sõites rattast ette?
sa võid mul sõiduauto taga sõites hoida kasvõi piirajas oma ratast... 90kmh sõites ei kuule ma salongi sittagi.. ja nyyd peaks pikk rekka seda kabiini kuulma?????? :mrgreen:

Sepp kle ega kõik ei sõida ülehelikiirusel, et ettepoole enam heli ei levi :bsmile:


erx37
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Nov 2008, 14:02

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas erx37 »

Millest tingitud 0:50 nähtav? Viskas endalgi eile kurvis esiratta vibama, õnneks mitte nii hullult, kui videos.
http://www.metacafe.com/watch/410914/co ... e_crashes/
Siis teaks, kuidas järgmine kord sellest hoiduda.


jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas jakim »

erx37 kirjutas:

Millest tingitud 0:50 nähtav? Viskas endalgi eile kurvis esiratta vibama, õnneks mitte nii hullult, kui videos.
http://www.metacafe.com/watch/410914/co ... e_crashes/
Siis teaks, kuidas järgmine kord sellest hoiduda.

Selles lõigus oli kohe korralik highside tulemas, tagaratas libises, libisemine peatus ootamatult jne. Sõitja oskused suutsid ta sellest päästa. Film "Randmevääne" igati hea selliste nähtustega tutvumiseks...tavaliselt lõppeb see nii


Matheus
Postitusi: 232
Liitunud: 25 Apr 2012, 11:48
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas Matheus »

Lugemist algavaks hooajaks

http://www.motomaania.ee/2011/06/interv ... manitseda/

Saksa ajakiri Motorrad on valmis saanud DVD, kus õpetatakse ohutu sõidu võtteid.
15-minutiline kokkuvõte filmist.

1959.aastal valmis Austraalias ülalolev liiklusohutusfilm, milles elukutseline võidusõitja jagab tarkust väljamõeldud motojõugu esindajatele.

Kasutaja avatar

audivana
Postitusi: 35
Liitunud: 29 Mär 2013, 19:03
Tsikkel: Kawasaki Ninja ZX-9R
Asukoht: Elva

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas audivana »

Lugesin päris mitu tundi neid 6-te lehekülge.
Info oli vägagi teretulnud kuna uustulnuk sellest aastast.


kenk
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Apr 2013, 10:26
Tsikkel: SpeedTriple 1050
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas kenk »

Kuidas teil kogemused on politseiga kui linnas SEISVA liikluse vahelt läbi lasete? On keegi seepärast kinni ka peetud ja sponsoreerima pidanud? Ise ei ole palju politseid kohanud kui splitin aga 2x on konkreetselt lähedalt nähtud ja ei ole reageeritud.

I like them naked.

reimps

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas reimps »

kenk kirjutas:

Kuidas teil kogemused on politseiga kui linnas SEISVA liikluse vahelt läbi lasete? On keegi seepärast kinni ka peetud ja sponsoreerima pidanud? Ise ei ole palju politseid kohanud kui splitin aga 2x on konkreetselt lähedalt nähtud ja ei ole reageeritud.

Kui ukerdad, saad ilmselt ebakindlate sõiduvõtete eest, kui viitsivad. Üldiselt enesekindlaid pole kotitud. Sellel teemal olen vaid korra laskunud vaidlusesse ühe motopolitseinikuga ja siis lahkusime ka kokkuleppega, et mõlemad uurime järgi, kas on ikka legaalne või mitte. Siiani I.Sirkilt vastuseks saad mail prindituna rahakoti vahel, aga vist juba "aegunud", sest see oli enne liiklusseadust. Tüüp pole rohkem kohanud, ilgelt ülbe oli ja mu vahetult enne purukskukutud tuledega ratas ei olnudki oluline talle :mrgreen:

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas tfr »

Liiklusseaduse §2 ("Mõisted") on eraldi toodud välja selline mõiste:

45) möödumine on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõitmata.

Loeme edasi:

§ 54. Möödumine
/.../
(5) Pärisuunavööndis ei tohi ees sõitvast sõidukist mööduda käesoleva seaduse § 52 lõike 2 punktides 1 ja 2 nimetatud juhtudel.

Ehk siis möödumine on keelatud:

§ 52. Möödasõidukeeld
/.../
(2) Pärisuunavööndis ei tohi juht mööda sõita:
1) piiratud nähtavusega teelõigul, kui pärisuunavööndi sõidurajad pole tähistatud teekattemärgistega või teekattemärgised pole nähtavad;
2) reguleerimata ülekäigurajal;

Ehk et senikaua, kuni Sa oma rajas püsid, on tegu möödumisega ja see on üldjuhul täiesti legaalne. Kui Sa oma rajast välja kaldud, siis on tegu juba möödasõiduga, millele laienevad mõned täiendavad tingimused:

§ 51. Möödasõit
(1) Eesliikuvast sõidukist tohib juht mööda sõita vasakult. Kui eesliikuv sõiduk pöörab vasakule või tagasi ja see on selgelt arusaadav, tuleb sellest mööda sõita paremalt.

...

§ 52. Möödasõidukeeld
(2) Pärisuunavööndis ei tohi juht mööda sõita:
1) piiratud nähtavusega teelõigul, kui pärisuunavööndi sõidurajad pole tähistatud teekattemärgistega või teekattemärgised pole nähtavad;
2) reguleerimata ülekäigurajal;
3) aeglustus- või kiirendusraja, teepeenra või ühissõidukipeatuskoha teelaiendi kaudu, välja arvatud juhul, kui sõidetakse paremalt mööda sõidukist, mis on vasak- või tagasipöördel.

Ehk et selle järgi võib näpuga järge ajades linesplittida esimese ja teise sõidurea vahelt, paremalt poolt teeserva pidi ei tohi.

Mälestus ütleb, et mingil perioodil oli Liiklusseaduses keelatud ka tegevus tüüpi "järjestikused möödasõidud ettejõudmise eesmärgil" (ehk rahvakeeli nõelumine), aga seda ei suutnud hetkel leida.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

§ 47. Sõiduraja ja -rea vahetamine
(1) Kõrvuti sõitvate sõidukite juhtide vastastikusel sõiduraja ja -rea vahetamisel peab juht andma teed temast paremal oleva sõiduki juhile.
(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita.

Kui pärisuunas on 1 rada, siis nagu tohib?

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

reimps

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas reimps »

iSlanderEST kirjutas:

§ 47. Sõiduraja ja -rea vahetamine
(1) Kõrvuti sõitvate sõidukite juhtide vastastikusel sõiduraja ja -rea vahetamisel peab juht andma teed temast paremal oleva sõiduki juhile.
(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita.

Kui pärisuunas on 1 rada, siis nagu tohib?

Tohib. Kui ma probleemist õigesti aru sain, muidugi.

Tee mõisted endale selgeks - möödasõit ja möödumine on kaks eri asja.

LS §2. Mõisted
44) möödasõit on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõites. Möödasõiduks ei loeta ümberpõiget ega möödumist;
45) möödumine on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõitmata. Möödumiseks loetakse ka vastusõitvast sõidukist möödumist;

Ja nüüd mõtle uuesti, mida sa küsida tahtsid. Kui suudad visuaalselt liikluskorraldust erinevatel sulle tuttavatel teelõikudel ette kujutada, siis peaksid ise ka vastuseni jõudma, vastasel juhul tekib küsimus, kas sul juhiluba ikka on?

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas tfr »

Reimps, nagu ma oma postituses ütlesin, siis möödumine ehk olukord, kus Sa suudad autodest ette saada nii, et nendega sama sõiduraja piirest ei välju, on okei. Kui Sa aga samale rajale ei mahu ehk tegu on juba möödasõiduga, siis on reeglid hulka piiravamad.

Vanemate teede peal pole väga probleemi, aga peale remonti on paljud uued tänavad joonitud selliseks, et autogi sinna triipude vahele napilt ära mahub. Või s*temal juhul ei mahu autogi - nagu näiteks see Tehnika tänava Endla ja trammipargi vaheline lõik koos oma rattaraja ja ohutussaartega.

TransAlp '02

reimps

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma sain tüübi küsimusest seda aru, et kas ta kaherealisel tohib mööda sõita / mööduda. Tohib ju küll, kui pole sebra ja need teised keelavad tingimused. Noh, ei keela ju keegi mul eessõitjast mööda minna (ei realt väljudes ega väljumata), kui kiirusega vahele just ei jää või pole pidev joon/sebra/s**t nähtavus, mis tavaliselt niikuinii möödasõidukeelu on tekitanud. Nagu ma aru saan, siis toimib see reegel nii linnas kui maanteel. Ei kujuta ettegi, kui tuleb nüüd välja, et ma Sütiste teel ei tohi tegelikult vastassuuna kaudu möödasõitu teha - lähen viin load ise jaoskonda ära sel juhul :mrgreen: Sütistes mahub ilusti ka mööduma, muide.
Möödasõidu keelualas võib ju mööduda küll? Kõlab nagu loogiliselt. Krt, ma pean vähem seadusi lugema, ma hakkan juba enda oskustes kahtlema :)

Uute kitsaksjoonitud ridade teema on muidugi omaette keniaalne :wack:

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas tfr »

Tähendab, iSlanderEST-i küsimusele vastus on jah see, et see §47 lg 2 kehtib ainult oma sõidusuunas nõelumise kohta, vastassuuna kaudu möödapaugutamist see konkreetne punkt ei piira.

Aga algne küsimus oli lanesplittimise kohta seisvas liikluses. Mille võib vist lühidalt kokku võtta nii:

1) möödumisega ehk oma raja piires on suht legaalne

2) möödasõiduga ehk oma rajast väljumisega rakenduvad järgmised piirangud:
- mööda peab sõitma vasakult ehk siis paremalt teepeenralt või esimese raja ja äärekivi vahelt ei tohi
- see §47 lg 2 "nõelumise" paragrahv

PS. Käige mu sõnade, mitte mu tegude järgi :P

Viimati muutis tfr, 25 Mai 2014, 23:29, muudetud 1 kord kokku.
TransAlp '02

reimps

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas reimps »

No seda minagi :bsmile:

Seisva liikluse korral ei hakka keegi hõlma, agressiivsema tegevusega liikuvate autode vahel võivad hakata. Ma ametlikult seda ei harrasta, aga pilguga on saadetud küll :P


kenk
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Apr 2013, 10:26
Tsikkel: SpeedTriple 1050
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas kenk »

Siis on positiivsed kogemused. Eks linnas rattaga sõitmise põhieelis ongi ummikutest läbisaamine. Ma ei saa pigem neist ratturitest aru kes ummikus autodega koos istuvad kui vahelt läheb 1,5m vaba ruumi. Üks väike asi ka mis on mitmete ratturite puhul silma jäänud, et kui splititakse siis fooritaga jäädakse seisma 2 rea vahele rohelist ootama. Varem või hiljem leidub mõni hälvik autojuht kes tahab võidu teha ja rohelisega enne sind gaasi. Soovitan auto ette seisma jääda rohelist ootama, et ei tekiks kellelgi dragrace soovi.

I like them naked.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

kenk, olen nõus. Olen ise kogemata just nii dragi peale sattund, lasin autol minna.
Pealt nägin sellist juhust, kus transalp splittis ja taksole ei meeldinud, tõmbas kõrvale ja surus ratta äärekividesse.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Reimo P
Postitusi: 35
Liitunud: 28 Mai 2015, 21:44
Tsikkel: Yamaha FZR 600 R
Asukoht: Põhja- Tallinn
Tänanud: 6 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas Reimo P »

Trammile tee andmine. Just nimelt trammile, sest on palju autojuhte kellele meeldib trammi nina eest ka viimasel hetkel läbi sõita. Mootorratturina on väga suur võimalus, et sellel hetkel kui oled teeandmiseks peatunud lendab üks selline autojuht sulle tagarattase. Tavaliselt on vabanduseks "Isvinite ma ei märganud" Kahel korral juba seda kogetud ja täpselt sama koha peal. Minul on õnneks läinud kuigi viimane mats oli suht tugev.
Ja taaskord õpetus iseendale. Kutsu politsei, sest vahetult peale matsu ei pruugi olukorda piisavalt hästi hinnata ja põrutuse saanud luud ja kondid hakkavad alles paari tunni pärast valutama :D Aga tagant otsasõitja sõidab sirgeseljaga oma autorojuga koju :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kenk kirjutas:

Siis on positiivsed kogemused. Eks linnas rattaga sõitmise põhieelis ongi umbmikutest läbisaamine. Ma ei saa pigem neist ratturitest aru kes ummikus autodega koos istuvad kui vahelt läheb 1,5m vaba ruumi. Üks väike asi ka mis on mitmete ratturite puhul silma jäänud, et kui splititakse siis fooritaga jäädakse seisma 2 rea vahele rohelist ootama. Varem või hiljem leidub mõni hälvik autojuht kes tahab võidu teha ja rohelisega enne sind gaasi. Soovitan auto ette seisma jääda rohelist ootama, et ei tekiks kellelgi dragrace soovi.

Mul just äsja üks tüüp jäi nii kõrvale kahe auto vahele seisma ja kohalt minnes eeldasin,et ta ikka kiirendab ka.Selgus,aga et ma pidin end ikka kõvasti tagasi hoidma,et rattur saaks hoo peale.Ütlesin veel kõrval istujale,et ei mõista miks tüüp nii tegi,kui kahe rea vahele seisma jäi.Kui ikka oled koba ja endas kindel ka pole,siis parem tiksu koos autodega või vali vähema liiklusega teid.Ise sõidan foori taha alati autode ette ja jalgu ka ikka ei ole jäänud.Ei tee seda üldjuhul kui autosid vähe,ikka suurema rivi puhul ainult.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas will111 »

veel parem, kui tramm piisavalt kaugel, anna gaasi ja ära jää ootama, et pead teed andma. ja kui pead kindlalt ootama jääma tõmba kiirus juba aegsasti maha ja veni vaikselt tee andmise positsioonile.

aga tahaks täitsa teada, kus see koht siis on, kus niimoodi pidevalt tagant sisse trukitakse (samale ratturile ka veel)

Kasutaja avatar

Reimo P
Postitusi: 35
Liitunud: 28 Mai 2015, 21:44
Tsikkel: Yamaha FZR 600 R
Asukoht: Põhja- Tallinn
Tänanud: 6 korda

Re: Kuidas sõita liikluses kiiresti ja ohutult

Lugemata postitus Postitas Reimo P »

See koht on Põhja puiesteelt vasakpööre Suurtüki tänavale. Tramm oli kohe ristmikule jõudmas. Jõudsin veel trammijuhile otsa vaadata ja tema näoilmest sain kohe aru mis järgmiseks juhtub :S Autojuhid vahivad pingsalt vasakult tulevat trammi ja samal ajal üritavad kiirelt veel trammi eest läbi saada. Tramm oli tõesti väga lähedal ja see autojuht plaans trammiga napikat teha.

Jätan sinu sõnad meelde. Kasutan seda teed väga tihti nii ratta kui autoga.

Parema ettekujutuse saamiseks. Mina peatusin kohe peale ülekäigurada. See pilt moonutab, seal on ruumi isegi autole.
https://www.google.ee/maps/@59.4426561,24.7423879,21z

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”