Autokoolid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas retro »

Olaf on Sprindist MG-sse kolinud või rabab kahel rindel?

Ja liikluseeskirjast täis-A taotlemisel ei räägitagi, kuna B-kat olemasolul peaks LE juba eelnevalt selge olema.



need4speed

Lugemata postitus Postitas need4speed »

teooriat andis seal Olaf küll, ja täpselt niimodi nagu ennem kirjeldasin, kindlasti oli ka selles varustuse jutus palju kasuliku, aga samas maksta raha selle eest mida saad näiteks väga edukalt siit foorumist lugeda ja ennast harida on teine asi... kusjures nii mõnelgi meist oli juba ratas olemas, rääkimata varustusest..
autost räägin ikka enda omast, aga peab mainima et sõiduõpetaja ei olnud Olaf, neid seal koolis ju 2. (või siis 1 kuna Olaf sprindist ju) platsisõitu tegime preemia jäähalli taga, 1min-1kroon :roll: :evil:
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas retro »

Sprindi-Olafi plats oli seal Motokeskuse taga - tasuta. Premia taga sai 2x käidud tõusu ja äkkpidurdust harjutamas. Siis pidi midagi valvuritädile viskama kah.

Ja ega igaüks ei käi ka foorumis varustusest lugemas :)
Igatahes sõitmise kohta räägiti pikalt ja asjalikult. Tänu Olaf-i nõuannetele nii mõnestki ohuolukorrast tervena välja tulnud.

Prez

Lugemata postitus Postitas Prez »

Vaatasin Kalju autokooli ja et seal 10 teooria tunniga pääseda peavad load olema 2 aastat, on see igal pool nii ?

Kas piiratud juhtimisõigus käib ka sinna alla, koos sellega on olnud 3 aastat, pole eriti huvi 50 sõidutundi läbida kuid lube oleks vaja.


Aitäh
Kasutaja avatar

Karupoiss
Postitusi: 301
Liitunud: 12 Apr 2006, 09:30
Tsikkel: Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Karupoiss »

Kui vahtralehti enam kandma ei pea, siis 10 tundi.
Kawasaki Z-fighter

Ära sõida kiiremini, kui mõtelda suudad!
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Prez kirjutas:
Vaatasin Kalju autokooli ja et seal 10 teooria tunniga pääseda peavad load olema 2 aastat, on see igal pool nii ?
Kas piiratud juhtimisõigus käib ka sinna alla, koos sellega on olnud 3 aastat, pole eriti huvi 50 sõidutundi läbida kuid lube oleks vaja.
Aitäh
Ole nüüd nii tore inimene ja tee endale eelnevalt asi selgeks:
http://www.ark.ee/atp/
kasuta siin otsingut ja ma olen kindel, et küsimusi enam ei ole.
Sui generis

Artsk

Lugemata postitus Postitas Artsk »

Tere.

Küsiks kõigepealt, et kas peab olema ka mingi oma poolne varustus, et kooli sõitu/ARK-i sõitu teha.

Ja siis oleks veel küsimused mõndade autokoolide kohta mida siin veel kajastatud pole.

motokaru
motokoolitus
plekk liisu
autokool testudo

Ja äkki kellelgi on veel lisada mõni autokool, kuna vaatasin, et viimane postitus eelmisest aastast ja ei näinud mõtet sama küsimuse kohta uut teemat teha.

Ette tänades.

allan76

Lugemata postitus Postitas allan76 »

Eile sain Motokarust koolitunnistuse kätte.
Julgen soojalt soovitada seda kooli. Õpetajad kogemustega - teavad, mis räägivad.
Esialgu said platsil tsiklisõidu põhitõed selgeks ning linnas läks juba libedalt. Eriti meeldis õpetajate alati positiivne suhtumine. (Mäletan B-kategooria õpingute ajast ühe teise kooli
õpetajalt täiesti vastupidist suhtumist ning see tegi endal ka õppimise raskeks.)
Igati hea kool kokkuvõttes ning usun, et teised sama kooli õpilased võivad seda kinnitada.
Kasutaja avatar

ridariass
Postitusi: 129
Liitunud: 08 Apr 2007, 11:30
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ridariass »

Motokaru +1
Sarnaselt eelkõnelejale on ka minul kohe paber käes sealt.
Kool küll uus, kuid koolitajad suurte kogemustega ja asi laabub kenasti. Positiivne kindlasti see, et kooli poolt on sõidu ajaks korralik varustus, õppesõiduratas on samuti uhiuus.
Ainuke miinus vast asjaolu, et sinna võib suht raske olla löögile saada, kuulukse kursused täituvad väga kiiresti, kuid eks see vist igal pool Tallinnas kipub nii olema.

matcho
Postitusi: 255
Liitunud: 27 Veebr 2007, 21:37
Tsikkel: hetkel rattatu

Lugemata postitus Postitas matcho »

ma käisin autokoolis seitse aastat tagasi , aga alles nüüd kevadel mõtlesin et peaks asjad korda ajama .võtsin ennast kokku ja eile käisin ja tegin viimase eksami :) nii et mul piiranguteta A-kat olemas nüüd .
eks maanteel näeme....
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas VWman »

Teab keegi, kas mõnes koolis on rattaks TDM850? Endal saab paari kuu jooksul olema TDM, aga teine pool tahab kangesti lube ja TDM-iga harjutada.

Artsk

Lugemata postitus Postitas Artsk »

Tekkis selline küsimus, et kas kõikides koolides on nii, et kui sul on esmane juhiluba olemas pead võtma 50 teooriat aga kui juba õige juhiluba, siis ainult 10 teooriat. (pole väga aega suvel palju tööd muidu võiks küll need 50 uuesti ära istuda ja B-kat koolituselt see liikluses käitumine ja märgid suht värskelt meeles)
Kas see on ainult mõnede koolide ajuvabaduse röögatus või on see mingi riiklik nõue?
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Ei see ei ole autokoolide haige fantaasia vaid see ongi nii, et kui sul on esmane juhiluba, st. vahtraleht, siis pead võtma rohkem tunde. Kui staazi on vähemalt 2 aastat ja vahtraleht on läbi, siis peaks olema 10 platsi tundi ja 10 linnasõitu. Loodan et ei eksi.
Kasutaja avatar

Aizar
Postitusi: 259
Liitunud: 28 Aug 2004, 18:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aizar »

A-KATEGOORIA JA A1-ALAMKATEGOORIA MOOTORSÕIDUKI JUHIETTEVALMISTAMISE RIIKLIK ÕPPEKAVA
5. ERISUSED RIIKLIKU ÕPPEKAVA RAKENDAMISEL

Kui isik omab B-, C- või D-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigust ja juhiluba ning taotleb mootorratta juhtimisõigust, peab ta saama ettevalmistuse teooriaõppes vähemalt 10 õppetunni ja sõiduõppes 20 sõidukorra mahus. Selles mahus antavas õppes peavad käesolevast õppekavast olema hõlmatud õppeained, mis käsitlevad erisusi mootorratta juhi ettevalmistamisel võrreldes B-, C- või D-kategooria mootorsõiduki juhi ettevalmistamisega.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=920858

Seega, koolidest räägitakse Sulle põhimõtteliselt õigust. Samas on nagu kuulda olnud, et enamikes koolides on teooriatundides kohalkäimine südametunnistuse küsimus ja teooriaeksami saab põhimõtteliselt esimesel päeval ära teha. Seda enam, et enamus koole (või noh, 4-5 kooli, kellega ma olen kokku puutunud) õpetavad hoolimata kategooriast täpselt sama teooriakursust. Need 10 lisatundi A-kati spetsiifika või C-kati erisuste selgitamiseks on küll nõutud, kuid puuduvad nii materjalid kui ka soov sellist (eriti Ckati puhul) individuaalõpet teha.

Niisiis, kokkuvõttes, ametlikult pead Sa võtma 50 teooriatundi. Maksad arvatavasti ka 50 eest. Küll aga soovitaks koolis lugu ära rääkida ja proovida, kas teooriaeksam õnnestub. Kui jah, siis vaevalt keegi sunnib Sind teooriatundides kohal käima. Kui ei, siis on Sinu enda huvides seal istuda :)
Aivar
Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

lisaks siia veel et pead olema 21a vähemalt, et piiranguta A saada ;)
siis pead tegema 10t teooriat ja 20 sõidutundi. :P
_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

Christina
Postitusi: 65
Liitunud: 12 Apr 2007, 10:32
Tsikkel: Kawasaki ER6N
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Christina »

Mina lõpetasin Autosõit OÜ-s oma kooli. Ainult positiivsed kogemused.
Kuna B on olemas, siis oli tarvis teha ainult 10 tundi teooriat ehk kolm korda kohal käia. Ja 20 sõidukorda ehk 10 tundi sõitu.
Pooled platsil, pooled linnas. Plats asub neil männikul, suur ja kõik harjutusteks vajalik olemas. Kusjuures sõita sai kahe erineva tsikliga. Õpetaja kohta on ka ainult head öelda, kui on ikka sinu tund, siis tegelebki ainult sinuga. Ja see pole üldse mitte väheoluline asi. Sest nii on suur tõenäosus, et 10-st tunnist piisab ja sa ei pea lisatunde juurde võtma ja maksma.
Tean juhtumeid teistest koolidest, kus õpetaja püüab ühest tunnist tonni teenida ja võtab kolm õpilast korraga - üks tsikliga ette, teine taha, ja rooli autokooli õpilane.... Kaugele nad ei jõudnud, tagumise tsikliga juhtus õnnetus.. vot selline lugu siis.

Päikest :)

Artsk

Lugemata postitus Postitas Artsk »

Ma märkasin veel, et osades koolides on pandud 40 teooriat.

http://www.abckoolitus.ee/?page=56

Aga siis veel üks küsimus. Ma tean, et ARK-i teooria eksam kehtib 6 kuud, kui ma 6 kuuga suudaks A-kati ka ära teha kas siis ma ARK-i teooriat ei pea tegema või ikkagi peab.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Iga kategooria kohta pead eraldi teooriaeksami tegema. Mina näiteks olen kahe päeva jooksul kaks korda edukalt teooriaeksamit teinud, sest tegin A ja C samal ajal.
Joel

intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas intz »

Kena õhtu.. Paar küsimust :)

1) Kas keegi Võrumaa Autokoolis ( www.vorumaaautokool.ee ) on A-kat lube teinud? Muljed?

2) Millist kooli soovitate Tartus A tegemiseks?
Ise arvasin, OÜ Autosõit ( www.autosoit.ee ) võiks üks paremaid olla. Tuttav tegi seal just B-d ja selle koha pealt küll kiitis (samuti siin teemas just keegi kiitis ka). Et pidavat "suur ja professionaalne" kool olema :)

EDIT:
Küsimusele 2 juba v-o leidsin vastuse, komistasin otsingut kasutades lõpuks mingi vastavasisulise teema otsa, loodan, et leian sealt vastused :) http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?t=32865

EDIT2:
Krt, väga head vastust siiski ei saanud, igaüks kiitis muidugi oma... Eks seal jahun sel teemal edasi vist :)

JaanusK

Lugemata postitus Postitas JaanusK »

Kui mõni sõiduõpetaja seda foorumit loeb, kellel on pisut vaba aega, siis oleks vaja sõidutunde, load on küll olemas aga sõiduoskusest ja kogemusest jääb puudu.Asukoht Tallinn
miis73@hot.ee

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

JaanusK, sõida siis koos teistega kes on piisavalt sõitnud. Kindlasti saad reaalses elus palju rohkem kogemusi ja sõidumõnu kui autokooli õpetaja auto ees sõites. Lisaks jääb rahanatuke ka bentsu jaoks alles. Mina ei oska võtta tõsiselt motoõpetajat, kes ise ei ole igapäevane sõitja.
Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600

grazyid

Lugemata postitus Postitas grazyid »

Motokaru 5+

tarts@

Lugemata postitus Postitas tarts@ »

intz kirjutas:
.....2) Millist kooli soovitate Tartus A tegemiseks?....
soovitada ehk niipalju et vivaliiklus on nadi koht :evil: Ei hakkagi pikemalt virisema!!
Kasutaja avatar

veikemees
Postitusi: 184
Liitunud: 19 Jaan 2007, 18:25
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänatud: 9 korda

eksam

Lugemata postitus Postitas veikemees »

teooriaeksam on ju küll nali, tee korra kodus testid läbi ja kui ei ole just kala mälu st: umbes 3 sek, siis on küll asi ju lihtne,, sõiduga võidakse veel jamada, aga teoorias on ju masin, see ei vaidle. Ma võiks sdea iga päev teha!
Kawasaki zx 10

ROM35

Lugemata postitus Postitas ROM35 »

mis siin keerulist, kui vahtra leht siis ikka aint 10 th teooriat ja 20 th sõitu. vahe selles, et saad piiratud A kategooria 25 kw. kevadel käisin Pärnus aides ja täpselt nii oli. lihtne. kui B kategooriat pole siis 50 ja 40 jne.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Lugemata postitus Postitas Ronk »

grazyid kirjutas:
Motokaru 5+
Ainult kiidusõnad. Mehed ikka õpetavad sõitma! :)

intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas intz »

joel kirjutas:
Iga kategooria kohta pead eraldi teooriaeksami tegema. Mina näiteks olen kahe päeva jooksul kaks korda edukalt teooriaeksamit teinud, sest tegin A ja C samal ajal.
Tegin pisut üle nelja aasta tagasi B ja C1 samal ajal ning piisas ühest teooriaeksamist.
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Tuleb ikka iga kategooria kohta "oma" eksam teha.

intz
Postitusi: 298
Liitunud: 10 Juul 2004, 09:50
Tsikkel: V POWAA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas intz »

Õnnekas kirjutas:
Tuleb ikka iga kategooria kohta "oma" eksam teha.
Mul on mälu ikka väga mäda siis. Mingeid väikseid killukesi meenub. Üks asi oli, et C1 teooriaeksamil oli 5 või 10 küsimust vist rohkem kui B-l. Praegu ma arvaisn, et see oli mingi autokooli eksam või kattis mõlema kategooria ära vmt. Aga kui juba autokoolist öeldakse, et iga kohta oma, ju siis tegin mina ka kaks :). Nojah, kes neid teooriaksameid ikka nii hästi mäletab, kritseldad natuke ristikesi ja ongi valmis, sõidueksamitega ikka oli see närv sees ja neid mäletan ehedamalt.

kill
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Sept 2005, 00:28
Asukoht: tln

Lugemata postitus Postitas kill »

intz kirjutas:
Tegin pisut üle nelja aasta tagasi B ja C1 samal ajal ning piisas ühest teooriaeksamist.
Õnnekas kirjutas:
Tuleb ikka iga kategooria kohta "oma" eksam teha.
Korraga B ja C1 kategooria esmast juhtimisõigust taotledes piisab tõesti ühest teooriaeksamist - C1 omast, aga see on erijuhtum, muidu on ikka iga kategooria puhul "oma" teooriaeksam.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”