Autokoolid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

Tjah, nüüd kui mõtlesin siis minu viga, koos on ikka odavam. Teoreetiliselt peaks teooriaõpe ka sama olema nii et ainult 2x sõidutunnid (auto ja tsikkel) + 1x teooria (liiklusmärgid on ju mõlemal samad :lol: ) + 2 sõidueksamit, 1 teooriaeksam

Ma ei tea kas autokoolid lasevad täitsa sellise skeemi järgi teha või tahavad topeltteooriat pähe määrida aga ma püüan siis A1 ja piimakad korraga teha (kui piimakate grupp pole juba alanud)

Leidsin väga kodu lähedal sellise koha nagu Türi Tehnika- ja Maamajanduskool kus saab täieliku A-kati õppe(teooria+sõidutunnid) 900kr eest :shock:
B-kat peaks siis sama olema(miinus teooriaõpe kui ma koos saan teha)


Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

kirjutasin siia just midagi selle teema kohta:

http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=17241#17241
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Tim kirjutas:
Hajas on küll nii, et kui sõita oskad siis sellega sind ei vaevata, õpi ainult korrralikult teooriat ja kohe ARKi :D vähemalt mul oli nii
Sellega seoses tekkis hoopis selline küsimus:
ette on nähtud kindel arv teooria ja praktika õppetunde; autokoolid on seadnud nii, et kursus toimub ca. kahe kuu vältel (8-10 nädalat) :shock: , kas on ka mingit võimalust kiiremini (seaduslikult) kursus läbida?
Mõni mõistvam kool ja teooria intensiivkursus??
Juulis läheb auto ca. kuuks ajaks heli installiks garaazhi ja eks rataski peab siis natuke ootama, samas aga KAKS kuud on talumatult pikk aeg. :evil:
Eriti kui on mitu vaba kuud iseendale võimalik pühendada, näiteks päevad otsa motosõitu praktiseerida... 8)
Krt, maksaks või preemiumi selle pealt, et aga kiiremini läbi saaks...

Jannes@vaja AB-d :oops:

sass (45)

Lugemata postitus Postitas sass (45) »

Ma olen 20.05. alates Sprindis 3800-ga ja kui enne laupäeva ära maksan siis ei tule ka käibekat peale :wink: .
Valiku põhjuseks kooli-poolsed jagatud mõistlikud seletused ja foorumis kõlanud kiidusõnad.

wolli

Lugemata postitus Postitas wolli »

wolli kirjutas:
nii, minu otsus on tehtud. <a href="http://www.kaljuautokool.ee">kalju autokool</a>, aadress jakobsoni 3, algus 05.05.04 kell 15:00.
nüüd, pisut rohkem kui kuu pärast ülaltoodud ridade kirjapanekut, on mul rõõm teatada, et nii teooria- kui sõidueksam said esimese korraga läbitud ja et esmaspäeval saan kätte oma uue juhiloa. :)
kalju õpetab hästi ja rahulikult. räägib hästi palju ohutusest; liikluseeskirja ja -seadust võib igaüks ise lugeda (koolist anti igale õppurile üks mõnusasti taskusse mahtuvas formaadis LE ja LS komplekt kaasa). ning sõita saab kalju juures küll ja veel -- ole ainult mees (või naine) ja lepi temaga ajad kokku. ja kui mul oli vaja oma platsisõidu oskusi lihvida (alustasin ju sisuliselt nullist), siis jättis kalju mind lihtsalt rattaga platsile ja ütles, et sõida nii kaua kui tahad, aega ma ei võta ja su sõidutunde raiskama ei hakka.

Karvane

Haja kool

Lugemata postitus Postitas Karvane »

Sellega veel niipalju et sealt sai veel 3 aastat tagasi osta kooli tõendi 1500ga ( C-kat ), loll olin et siis A-kati ka ei võtnud ... nüüd peab B ja Cga olema .. aga kindel plaan ka A ära teha ... ehk järgmine hooaeg saab ka siis sõita
Kasutaja avatar

ar
Postitusi: 113
Liitunud: 13 Mai 2004, 10:29
Tsikkel: Yamaha XJR1300 ´09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ar »

ARK muutunud sellest kevadest väga rangeks. Isegi kui sul õnnestub autokool kiirelt läbida (tehes oma sõidud kähku ära või kasvõi ostes tunnistuse), siis ARK ei võta sind enne vastu, kui TEMA poolt kursusele määratud lõpuaeg käes on. S.t ARK vaatab, kui suur on kooli grupp ja selle järgi määrab, millal reaalselt see grupp jõuab oma teooria- ja sõidutunnid läbi viia. Tean seda täpselt, sest ise selle jama sees. Kooli teooria, sõit oli juba mai alguseks tehtud, ARK määras kursuse lõpuks 1.juuni ja enne kedagi vastu ei võtnud. Sellel teisipäeval sain ARKis teooriaeksamile (tegin ära :D ), sõidueksam aga alles 13.JUULIL!!!! :evil: :evil: :evil:
Tervitades
Anti
..............

ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

Peris paha lugu, kui kuu aega peab eksamit ootama :( Ma tegin eelmisel reedel teooria, täna sõidu. Teisipäevaks pidi uus plastkaart valmis saama...
Kui täna poleks eksamile saanud, siis järgmine variant oli 29.6, järgmisel nädalal on selline püha, et muru ka ei kasva ja eksameid sellega seoses ei tehta.

wolli

Lugemata postitus Postitas wolli »

õnnitlused ollole -- nii eksamite eduka sooritamise kui õnnestunud <a href="http://www.kaljuautokool.ee">koolivaliku</a> puhul ;)

ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

Tänks, wolli. Kalju kooli kohta on vaatamata mõningale kodusena tunduvale organiseerimatusele ja autoinimesele täbarale asukohale (tasuline parkimine, urr...) ainult head öelda. Soovitan soojalt.
Kasutaja avatar

ar
Postitusi: 113
Liitunud: 13 Mai 2004, 10:29
Tsikkel: Yamaha XJR1300 ´09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ar »

Õnnitlused, Ollo! Kui ranged need ARKi onud ka sõidueksamil on? Norivad väga või pigistavad mõne koha pealt silma kinnin?
Tervitades
Anti
..............
Kasutaja avatar

N
Postitusi: 258
Liitunud: 08 Mär 2004, 20:03
Asukoht: Mähe

Lugemata postitus Postitas N »

ar kirjutas:
Kui ranged need ARKi onud ka sõidueksamil on? Norivad väga või pigistavad mõne koha pealt silma kinnin?
Rangus pidi sõltuma täpselt sellest, kes eksamit vastu võtab. Minu sõiduõpetaja sõnul pidid osad olema hirmsad pedandid, et iga väikese vea peale kukutavad läbi, aga osad pidid rohkem seda vaatama, kas mees end ratta seljas kindlalt tunneb. Üks mees ei pidavat naissoost inimesi üldse sallima. Samuti väitis õpetaja, et neil ARK-s pidi olema mingi protsent, palju nad peavad läbi kukutama, aga see on minu meelest kahtlane, sest meie grupist said kõik ilusti läbi.

ollo
Postitusi: 285
Liitunud: 23 Apr 2004, 11:31
Asukoht: Tln

Lugemata postitus Postitas ollo »

See mees kes meil oli, ei olnud küll mingi eriline norijas. Üks tüdruk kukkus vist rattaga platsil (ise ei näinud) ja saadeti selleks päevaks minema, aga platsi tegid ülejäänud kõik ära. Kellelgi oli seal jama aeglase sõidu alustamisega, lasti uuesti proovida jne.
Linnas ma sõitsin ise pool aega ilma tuledeta (krt, kuigi tüdruk, kes enne mind sõitis, isegi ütles, et ta võttis tuled maha). Muud kammi vist väga ei teinud, läbi igatahes lasti :) Ega ju eksaminaatori sisse ei näe ka, mida ta parasjagu mõtleb ja kui lähedal ta risti tõmbamisele on...
Üldiselt ei ole see sõidueksam midagi hullu, ei tasu põdeda. Vead tulevad pigem psühholoogilistel põhjustel (aju jookseb närvipingest kokku) kui tegelikust oskamatusest, arvan ma.

cantamus

Lugemata postitus Postitas cantamus »

N kirjutas:
Üks mees ei pidavat naissoost inimesi üldse sallima.
ee... :? no ma ei tea siis... :cry:

revo

Lugemata postitus Postitas revo »

siit loen välja, et tallinnas saab A kategooriat teha Kalju, sprindi kui haja autokoolis.
aga kas keegi teab veel mõnda kooli kus võimalik teha A1 kategooriat?
kaljus hakkab kursus 7jul, aga kärsitus on suur, tahaks varem :D
Kasutaja avatar

Jack
Postitusi: 381
Liitunud: 29 Jaan 2004, 20:05
Tsikkel: CBR 1100 XX
Asukoht: Aruküla
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Jack »

Minu arust algavad nad igal pool enam- vähem kuu alguses, nii et kannata :D
Harva kodus
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tfr »

revo kirjutas:
kaljus hakkab kursus 7jul, aga kärsitus on suur, tahaks varem :D
Kalju kohta konkreetselt ei tea sellest aspektist, aga tundub, et viimasel ajal on tunduvalt olulisem see, kuidas kool saab läbi ARK eksamiosakonnaga - ühe lõpetajad saavad kohe peale kooli lõppu eksamile, teised ootavad sõidueksamit kuu-poolteist.
TransAlp '02

revo

Lugemata postitus Postitas revo »

tfr kirjutas:
revo kirjutas:
kaljus hakkab kursus 7jul, aga kärsitus on suur, tahaks varem :D
Kalju kohta konkreetselt ei tea sellest aspektist, aga tundub, et viimasel ajal on tunduvalt olulisem see, kuidas kool saab läbi ARK eksamiosakonnaga - ühe lõpetajad saavad kohe peale kooli lõppu eksamile, teised ootavad sõidueksamit kuu-poolteist.
sellest olen isegi mõelnud varem. sai siis helistatud ja mõtlen miks keegi ei vasta. vastus on lihtne, Laupäev. eks siis esmaspäevani ootamist.
isiklikult selle ark pärast ei muretse, kuid probleem on ta mingil määral olemas. ka b-kat on kool läbitud ning omast lollusest jäi ark'i minemata, sest unustasin esmaabi võtta. kuigi kooli pärast (odium) oleks saanud kohe ark'i.

revo

Lugemata postitus Postitas revo »

nonii, homsest siis Aveda autokooli A1 kategooria õpilane :)
Kasutaja avatar

viirastus
Postitusi: 57
Liitunud: 31 Jaan 2006, 15:47

nii ja naa

Lugemata postitus Postitas viirastus »

Alustasin sügisel odiumis tsiklikooli käimist, kuid neil selle esimese korraga minek ja proovimine venis nõnda kaua, et lõpuks lõin käega. Nüüd homsest Hajasse minek. loodan, et seal lihtsamini ja kiiremini:D
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Radial

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Mina käin Radialis. Keegi mainis, et vast on kinni pandud - ei ole veel kinni pandud.

Esimene teooria loeng oli kahtlase väärtusega, umbkeelne möla tüübilt, kes nägi ratast viimati nõuka ajal ning vürtsitas meie reedeõhtut väljenditega "ümberreostamine" ja tõdemustega, et "...ega mootorratturil sellest kergem ei hakanud.." Parim komöödia milles ise osalenud, kuigi liialt kalli papi eest...

Teises teooriatsüklis oli õnneks kohal sõiduõpetaja, kes on ülimalt asjalik ja teab millest räägib. Sõidukoolitus on ka hää ja hetkel olen rahul, eks eksamil näe. Minu eelis muidugi see, et ma olen ikka veits varem sõitnud ka.

Aga noh, eks niipalju kui ise viitsid uurida ja teha sa ka autokoolist saad, ega ükski kool pole kulbiga tarkust kellelgi andnud. Tehke ikka usinalt ARKi teste.
K1200S

GSF650

Lugemata postitus Postitas GSF650 »

Lugesin kah kogu teema läbi ja kiidaksin omalt poolt Kalju Autokooli ja
Kaljut ennast.
Miski 2 aastat tagasi käisin seal kursustel, mis A tegemiseks mõeldud B kati omanikele. Esimesest teooriatunnist lubade kätte saamiseni läks aega vist ca kuu, mille jooksul enamus autokooliga seotud tegevustest oligi tsikliga õppesõit.
Mulle Kalju stiil meeldis - ei mingit norimist, ega mõtetut jama, pigem vastupidi - alati asjalikud vastused küsimustele olemas.

Arvasin tookord, et viimased 10 a igapäevaselt TLNs autot roolinuna ei ole mul eriti midagi õppida - siiski, siiski - Õismäe ringe sai tsikliga ikka
üksjagu nühitud, enne kui reastumised täiesti ARKi kindlaks said :)

Sarnaselt mõnele eelkirjutajale sai ka ise vahest Kalju garaazi juurest Kawaga sinna Hiiu platsile sõidetud, harjutatud kuni isu täis ja pärast ratas Kaljule tagasi viidud.

Eksamid said kah kõik esimese korraga tehtud- ühesõnaga soovitan !!
Kasutaja avatar

Erkki
Postitusi: 111
Liitunud: 29 Okt 2005, 16:34
Tsikkel: Aprilia RSV 1000 R
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Erkki »

Autokooliks siis Radial. Asi toimib, mina sain enda paberid väga kergelt kätte. Tänud siis A-kat õpetajale Raidole ja B-kat õpetajale Jaanile (tõesti head õpetajad) Koolis siis hinnad nagu ikka igalpool täpset summat ei oskagi öelda palju 2 kat kokku maksma läksid aga mis seal ikka kui sul load käes siis lõppudelõpuks kama2 palju sul kooliskäik maksma läks :P
Kasutaja avatar

Karupoiss
Postitusi: 301
Liitunud: 12 Apr 2006, 09:30
Tsikkel: Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Karupoiss »

Tervitus!

Mina omaltpoolt lisaksin, et MG Autokool on selline, mida suure kaarega karta. Õpetaja oli Sprint autokooli Olaf, kes ise väga muhe ja asjalik sell, aga MG (juhtumisi selgus, et puht venelaste kool) asjaajamised olid küll ikka sama hullud kui Poola politsei. Nüüd õnneks saan paberid kätte ja pole nendega tegemist rohkem vaja.
Kawasaki Z-fighter

Ära sõida kiiremini, kui mõtelda suudad!

Olarii

Lugemata postitus Postitas Olarii »

Mina annan oma 5 punkti ka Kalju autokoolile. Rattasõit sai minusugusele esmaistujale selgeks 3 nädalaga, ülejäänud oli ark järjekorras ootamine. Load tegin eelmise aasta oktoobris. Teooria tunnid ei olnud ka kuivad LE pähetuupimised vaid orienteeritud just tsiklimeestele.
Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Säga »

haa... aga väljaspoolt Tallinna soovitan mina Alopex autokooli Viljandis ;)
http://www.alopex.ee

autodeks on uued mazda 6-d, ja tsiklisõitu tehaks yamaha 600s diversioniga ning mingi suzuki sajakas on kah

ise olen selle kooli läbi teinud ja ei saanud arugi, kui load käes olid.
õpetajad vastutulelikud ja asjaajamine 5+
SYLB

Telepoiss
Postitusi: 52
Liitunud: 13 Apr 2005, 23:12
Tsikkel: BMW R850R
Asukoht: Kaberneeme

Kalju Autokool

Lugemata postitus Postitas Telepoiss »

kalju kool;
minulgi nimetet õppeasutuse ning eelkõige kalju isiku vastu sügav respekt- momendil just a- kati tegemine tema abil käsil.
juhendamine vägagi asjalik, asjaajamine sujuv.
-Suzuki GSF 400 Bandit 1991
-Yamaha XJR 1300 1999
-Honda CBR 600 F 2003
+Honda NX 650 Dominator 1990
+BMW R 850 R 2004

mammu

Lugemata postitus Postitas mammu »

Mina soovitaksin Tartus just Selge autokooli ja õpetajat Elmut Hint. Tegin ise A-kat. seal ja pole mitte üht halba sõna öelda. Kui põhjust oleks, läheks uuesti.
:P

need4speed

Lugemata postitus Postitas need4speed »

njahh... MG autokool... muheda olemisega Olaf puhub oma juttu varustusest kuni viimase tunnini, mil ta avastab et tähtsamad asjad on jäänud rääkimata aga aega eriti pole enam. liiklusest ja käitumisest ja tsikliga sõiduvõtetest peaaegu mitte midagi :evil: samamoodi mitte sõnagi liiklus eeskirjadest mis pudutaksid konkreetselt tsikli teemat. see siis täis A-kati puhul. samamoodi ei meeldinud koolituslepingus punkt et omad täielikku materiaalset vastutust tsikli kohta. see tähendab et kui kukkud- maksad. kaskost pole keegi kulnud vist. samamoodi realselt on kulutused suuremad kui alguses õeldud näiteks õppid platsil- maksad platsi omanikule eraldi igakord. samamoodi ei meeldinud see et kui teed linnasõitu siis sõiduõpetaja sõidab sinu järgi SINU enda autoga :shock: sellist asja pole ennem kuulnud ega näinud... samamoodi kool sind ARK järjekorda ei panegi, tähendab load saad hiljem kuna järjekorrad seal hõivatud teiste koolida ja üksiküritajate poolt...
aga see selleks, kui oleks asjaajamine parem poleks ka eriti viga, seda siis sellisel puhul kui ei ole esimest korda lenksus... :twisted:
Kasutaja avatar

Kristjan
Postitusi: 202
Liitunud: 14 Apr 2005, 22:09
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Kristjan »

MG Autokoolis käidud ja asjad aetud.

Koolitus algas aprilli alguses ja teooriaeksam oli mai alguses.

Platsimaksu ei pidanud maksma kuna sõit toimus Paldiski mnt. ja Stroomi ranna vahelisel alal, kuhu Olaf hea nurga oli leidnud.
samamoodi ei meeldinud see et kui teed linnasõitu siis sõiduõpetaja sõidab sinu järgi SINU enda autoga
Linnasõidu ajal oli minu auto küll parklas. Mis enda autost sa kõneled?

Ning paberimajanduse koha pealt nii palju, et kohe kui teooria, plats ja linnasõit olid tehtud võtsin paberid oma kätte ja hakkasin asju ise ajama. Tallinna ARKis meeletud järjekorrad. Võru ARKi`s kõik ajad vabad ja sai teooria, platsi ja linnasõidu ühele päevale koos kahe sõbraga.

Olafi ja tema koolituse kohta küll halba sõna ei oska ütelda. Mees ju kohe küsib kas oled enne sõitnud, liiklust tunned või on vaja õpetada...

Terv,
K.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”