Autokoolid

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas extremist »

reinz kirjutas:

saksas nägin kiirtel kord sellist varianti et söiduöpetaja söitis ees tsikiga ja öpilane siis järgi :)

Absoluutselt kõige parem ja mõislikum viis kuidas õpetada õigesti sõitma. Milleks nad autoga taga sõidavad ja
targutavad... las näitab ise ette kuidas asi käib. Kahju et Eesti sellist võimalust pole :?

Kasutaja avatar

siniraag
Postitusi: 247
Liitunud: 09 Okt 2008, 22:04
Tsikkel: Suzuki SV650S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas siniraag »

Sellise stiiliga sa sõltud väga palju õpetajast ning ise need oskused väga külge ei hakka. Kuid võibolla on see kuidas kellelegi, mõnele mõjub, mõnele mitte.
Esimesed sõidud tuleks küll nii teha, kuna kui ise palju liiklusest ei tea, siis kiputakse palju vigu liikluses tegema. Tuleb silmas pidada fakti, et sõiduõpetaja ei saa ohu tekkimisel pidurit vajutada nagu seda õppesõiduautos tehakse.

OT
Autokoolis teati rääkida, et mingis riigis kasutati tsiklit, kus esimesest juhtrauast oli viidud sipa tahapoole veel duplikaat juhtraud tagaistuvale sõiduõpetajale, mille küljes kõik juhtraua instrumendid. Suhteliselt pull oleks vaadata sellist riistabpuud sõitmas. Isiklikult arvan, et selline tsiklil tagaistuv sõiduõpetaja on rohkem segav faktor kui ilma sõita.


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas extremist »

Muidugi peaks lisama enda eelmisele postitusele et muidugi ei saa kõike ette-taha ära teha vaid see oleks
lihtsalt hea lisa mis aitab liiklusest paremini aimu saada, õppima peab ikkagi ise. Kahe rattaga pole raske ka sõidu järjekorda vahetada.

siniraag kirjutas:

Autokoolis teati rääkida, et mingis riigis kasutati tsiklit, kus esimesest juhtrauast oli viidud sipa tahapoole veel duplikaat juhtraud tagaistuvale sõiduõpetajale, mille küljes kõik juhtraua instrumendid. Suhteliselt pull oleks vaadata sellist riistabpuud sõitmas. Isiklikult arvan, et selline tsiklil tagaistuv sõiduõpetaja on rohkem segav faktor kui ilma sõita.

Heh see segab päris kõvasti kui keegi taga istuks, sest ikkagi reeglina on kahekesti raskem sõita.

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

extremist kirjutas:

Milleks nad autoga taga sõidavad ja
targutavad... las näitab ise ette kuidas asi käib. Kahju et Eesti sellist võimalust pole :?

Suhtumine on sul noormees tugevalt paigast ära, õpetaja ei targuta, vaid püüab sulle parimal võimalikul moel enda teadmisi edasi anda. Ma usun, et enamikul tsikliõpetajatel pole mingi probleem sulle ette näidata elementaarseid sõiduvõtteid (ärme siinkohal lasku võistlusspordi tasemele). Eespool sõites oleks üsna raske jälgida sinu kui õpilase võimalikke vigu, pealegi võid uskuda - matkimine ei ole kõige efektiivsem õppimise vorm. Ja lõpetuseks, Eestis võib õppesõidu saatesõidukina kasutada teist mootorratast.


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas extremist »

Õnnekas kirjutas:

Suhtumine on sul noormees tugevalt paigast ära, õpetaja ei targuta, vaid püüab sulle parimal võimalikul moel enda teadmisi edasi anda. Ma usun, et enamikul tsikliõpetajatel pole mingi probleem sulle ette näidata elementaarseid sõiduvõtteid (ärme siinkohal lasku võistlusspordi tasemele). Eespool sõites oleks üsna raske jälgida sinu kui õpilase võimalikke vigu, pealegi võid uskuda - matkimine ei ole kõige efektiivsem õppimise vorm. Ja lõpetuseks, Eestis võib õppesõidu saatesõidukina kasutada teist mootorratast.

Ma ei räägigi et nüüd kohe algusest peale hakatakse ees sõitma, vaid siis kui õpetaja on kindel et sa lolle elementaarseid vigu ei tee. Mu meelest oleks
kõige parem õpetada ristmikute ja ringteede läbimist, mida mulle täielikult selgeks ei tehtud.
Sa pole vist ammu autokooliga kokku puutunud ja kurvi võtmisega ka probleeme pole, aga kui inimene istub autokoolis esimest korda ratta selga siis on
teine asi. Muidugi maitse asi kuidas sa tahad et sind õpetataks. Ideaalis ja teoreetiliselt tundub küll et kõik on nii perfektne aga tegelikkuses annab nats
soovida.


reimps

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas reimps »

extremist kirjutas:
Õnnekas kirjutas:

...

Sa pole vist ammu autokooliga kokku puutunud

Paistab nagu muna kipuks vist kana õpetama :D

Minu teada on Õnnekas küll sõidukoolitaja..

Kasutaja avatar

Janar55
Postitusi: 276
Liitunud: 28 Mär 2008, 13:05

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Janar55 »

See, et õpilane vigu ei tee..selles ei saa kunagi sa kindel olla. Üleüldiselt saan su mõttest aru kuid siiski sa ei näe vist asja suures pildis ja kontroll õpetajal on kindlasti suurem taga sõites. Kui ta sõidab ees, kus tema näeb kas sa liigud õigesti või mitte. Ja Õnnekas on selle teemaga vägagi kursis kui sa loeksid biker.ee´d aastaid sis ehk teaksid :). Ja mina ei tea kas sul on autokool läbitud või mitte aga kui mina käisin autokoolis A-kat. tegemas siis oli õpetajal saatja ja suhtles läbi selle.

xj600´89->cbr600´94->r1´02->gsxr1000 "weisse wölf"´03
Kasutaja avatar

kazz
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Aug 2010, 19:36
Tänatud: 3 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas kazz »

"Mu meelest oleks kõige parem õpetada ristmikute ja ringteede läbimist, mida mulle täielikult selgeks ei tehtud."

Kui sa nüüd juba lubade omanik oled, siis peaksid ristmikud ja ringteed sulle selged olema juba:)

Mina aga ei nurise absoluutselt selle üle, et mulle tagant autost käsklusi ja kommentaare jagati. Pigem oli isegi õpetlik - mõtlen seda, kui õpetaja mulle foori taga seistes mu tähelepanu püüdis hajutada - seletas, kus ja kuidas ta Moskvas töötanud on, mis ja mida ta seal tegi bla-bla-bla ja siis kohe karjus, ROHELINE, mine nüüd! Ning üks kord oli tema auto just õige asi, mis takistas tee väga oskamatu autojuhi ja minu tsikli vahel..
Kui on soovi õpetajaga koos tsikliga sõita, siis mu arust on erinevad autokoolid ka seda võimalust pakkunud. Ole aga mees ja vali sobiv:)


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas extremist »

Ahsoo siis pean sügavalt vabandust paluma Hr.Õnnekase ees (w)
Mina seletasin olukorda oma vaatepunktist.
Ringteed ja ristmikud on mul nüüdseks muidugi selged, aga selle õppimist ma ei lõpetand autokoolis.

edit: Õnnekas ma ei kahtle sinu oskustes sõiduõpetaja/koolitajana, kindlasti on paremaid sõiduõpetajaid
aga minul juhtus lihtsalt nii, et tuli väheke teistsugune .

Viimati muutis extremist, 17 Dets 2010, 14:49, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Yamsakas
Postitusi: 205
Liitunud: 02 Nov 2010, 14:45
Tsikkel: 2 jalajõudu

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Yamsakas »

extremist kirjutas:
Õnnekas kirjutas:

Suhtumine on sul noormees tugevalt paigast ära, õpetaja ei targuta, vaid püüab sulle parimal võimalikul moel enda teadmisi edasi anda. Ma usun, et enamikul tsikliõpetajatel pole mingi probleem sulle ette näidata elementaarseid sõiduvõtteid (ärme siinkohal lasku võistlusspordi tasemele). Eespool sõites oleks üsna raske jälgida sinu kui õpilase võimalikke vigu, pealegi võid uskuda - matkimine ei ole kõige efektiivsem õppimise vorm. Ja lõpetuseks, Eestis võib õppesõidu saatesõidukina kasutada teist mootorratast.

Ma ei räägigi et nüüd kohe algusest peale hakatakse ees sõitma, vaid siis kui õpetaja on kindel et sa lolle elementaarseid vigu ei tee. Mu meelest oleks
kõige parem õpetada ristmikute ja ringteede läbimist, mida mulle täielikult selgeks ei tehtud.
Sa pole vist ammu autokooliga kokku puutunud ja kurvi võtmisega ka probleeme pole, aga kui inimene istub autokoolis esimest korda ratta selga siis on
teine asi. Muidugi maitse asi kuidas sa tahad et sind õpetataks. Ideaalis ja teoreetiliselt tundub küll et kõik on nii perfektne aga tegelikkuses annab nats
soovida.

Kõige lollim sõidu õppimise juures (eriti eksamil) ongi see et sa ootad mis käsklused tulevad kõrvaklappist.
Kõik kes sõidavad teavad väga hästi kuhu on nendel vaja sõita ja seda arvestades valivad teed.

Kui sa teed õppesõitu või siis eksamit on alati see teadmatuse tunne (teadmatus on tavaliselt pingeline tunne - aka hea mõju küll pole) kuhu sa pöörad...jah on olemas teelõigud kus sa tead et sõitma pead sinna sest teisiti ei saa või saab aimata kuhu võiks sõita.

Kui õppesõidul/eksamil öeldakse, et kuule praegu sõidame Õiesmäe poole, teeme seal paar ringi et näha kuidas sul läheb, proovime ka väikseid tänavaid sealt edasi Mustamäele ja proovime seal paar kavalat kohta (mainima ei pea) siis ma arvan asi oleks plaju lihtsam õpilasele/eksami tegijale.
Lihtsalt mainiks kuhu on plaanis umbes minna ja mida eksaamineritav/õpetaja tahaks näha et sa teeks.

Sest muidu inimene sõidab nagu keegi sind sihiks püssiga ja tuleksid käsud - "Paremalae, vasakule, ümberpöörd jne... " paljudele on see vastuvõtmatu ja tekkivad vead, kuna ei talu teadmatuse tunnet ehk pinget.

Viimati muutis Yamsakas, 17 Dets 2010, 16:22, muudetud 1 kord kokku.

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Yamsakas kirjutas:
extremist kirjutas:
Õnnekas kirjutas:

Suhtumine on sul noormees tugevalt paigast ära, õpetaja ei targuta, vaid püüab sulle parimal võimalikul moel enda teadmisi edasi anda. Ma usun, et enamikul tsikliõpetajatel pole mingi probleem sulle ette näidata elementaarseid sõiduvõtteid (ärme siinkohal lasku võistlusspordi tasemele). Eespool sõites oleks üsna raske jälgida sinu kui õpilase võimalikke vigu, pealegi võid uskuda - matkimine ei ole kõige efektiivsem õppimise vorm. Ja lõpetuseks, Eestis võib õppesõidu saatesõidukina kasutada teist mootorratast.

Ma ei räägigi et nüüd kohe algusest peale hakatakse ees sõitma, vaid siis kui õpetaja on kindel et sa lolle elementaarseid vigu ei tee. Mu meelest oleks
kõige parem õpetada ristmikute ja ringteede läbimist, mida mulle täielikult selgeks ei tehtud.
Sa pole vist ammu autokooliga kokku puutunud ja kurvi võtmisega ka probleeme pole, aga kui inimene istub autokoolis esimest korda ratta selga siis on
teine asi. Muidugi maitse asi kuidas sa tahad et sind õpetataks. Ideaalis ja teoreetiliselt tundub küll et kõik on nii perfektne aga tegelikkuses annab nats
soovida.

Kõige lollim sõidu õppimise juures (eriti eksamil) ongi see et sa ootad mis käsklusest tulevad kõrvaklappist.
Kõik kes sõidavad teavad väga hästi kuhu on nendel vaja sõita ja arvestades seda valivad teed.

Kui sa teed õppesõitu või siis eksamit on alati see teadmatuse tunne (teadmatus on tavaliselt pingeline tunne - aka hea mõju küll pole) kuhu sa pöörad...jah on olemas teelõigud kus sa teed et sõitma pead sinna sest teisiti ei saa või saab aimata kuhu võiks sõita.

Kui õppesõidul/eksamil öeldakse, et kuule praegu sõidame Õiesmäe poole, teeme seal paar ringi et näha kuidas sul läheb, proovime ka väikseid tänavaid sealt edasi Mustamäele ja proovime seal paar kavalat kohta (mainima ei pea) siis ma arvan asi oleks plaju lihtsam õpilasele/eksami tegijale.
Lihtsalt mainiks kuhu on plaanis umbes minna ja mida eksaamineritav/õpetaja tahaks näha et sa teeks.

Sest muidu inimene sõidab nagu keegi sind sihiks püssiga ja tuleksid käsud - "Paremalae, vasakule, ümberpöörd jne... " paljudele on see vastuvõtmatu ja tekkivad vead, kuna ei talu teadmatuse tunnet ehk pinget.

Täpselt!
Mäletan soovitati tungivalt Sauele minna eksamit tegema, vähe sellest et ma ootasin üle kuu aja oma eksamit siis eksaminaator oli mingi närviline tüüp, käsklused olid tõesti sellised justkui püss kuklas ja pidin imelikult peatuma tee ääres ja küsiti kas ma tunnen seda autot mis mis meie taga seisab :?: Ajas jummala hämmingusse, ja siis laagri maxi marketi parklasse viidi mingi mõttetu tiirutamine. Pärast selgus väidetavalt parklas sõitsin vastassuunda, ei jaganud mõtteliselt tee pooleks, krt tee oli nii lai et sinna mahuksid autod 4 reas sõitma. Sõimati lõpuks takka kes mulle autoload andis.
Järgmine eksam oli Tallinnas ja hoopis rahulikum vend aga mis põhiline ma aimasin kuhu ta sõita tahab, ma mõtteliselt juba oletasin marsruute. Eksam sai tehtud ilma vigadeta.

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

extremist kirjutas:

Ahsoo siis pean sügavalt vabandust paluma Hr.Õnneka ees (w).

Pole probleemi :bsmile: :bsmile:


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Olles viimase aasta sees teinud kolm korda ARK's liikluseksamit (D, A ja E), siis võin oma kogemuste põhjal öelda, et vahet ei olnud, kas lobiseti klappides kuhu sõita või öeldi kõrvalt. Eksamil kehtib reegel, et niikaua, kuni eksamineerija pole andnud muud käsklust, sõidad otse. Sellest lähtud ka sõiduradade valikul. Vähemalt Viljandis öeldakse pöördest ette ka piisava varuga, et jõuaks reageerida ja õige teeserva/raja valida.

Mis taga sõitmisse puutub, siis sõiduõpetajale annab see võimaluse ka õppijat oma autoga kaitsta, kui see toppama jääb või mõne ebatavalise manöövri teeb. Sest algajal on peeglite jälgimine mootorratta seljas kõigi muude toimingute kõrval kümnenda asjana meelde tulev tegevus. Isegi väikelinnas on see oluline, rääkimata siis tiheda liiklusega suurasulast.

Pealekauba annab see suurepärase ülevaate materjalist, millest tuleb mootorrattur voolida

Asp


scally
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Mär 2008, 23:36

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas scally »

Sooviks kogenumatelt veidi nõu saada.

Nimelt on kindel plaan sel hooajal lõpuks A-kat. luba ära teha. Kuna elan Lõuna-Eestis, siis Tartu oleks kõige lihtsam valik ja sealt on autokoolidest sõelale jäänud Motohunt ja Selge. Selges tegin oma B-kat. ja jäin väga rahule, kuid Motohundi puhul ahvatleb eelkõige see, et õppe ajaks antakse kogu varustus kasutada, lisaks jätab nende kodukal olev jutt väga hea mulje. Hinnavahe on küll Motohundi kahjuks, kuid kui seal antav õpe tõesti nii heal tasemel on, siis ei mängi see paarkümmend euri nii suurt rolli. Siin küll enamusel vist juba juhiluba ammu taskus, kuid kui kellelgi on hiljutisi kogemusi, siis kumba te valida soovitaksite?

Ja teine küsimus - senine kogemus mootorratastega on üsna nullilähedane, paar korda on mind sõitma viidud, aga ise sõitnud pole ja mootorrataste juhtimisest suurt midagi ei tea ka. Teoreetilisi teadmisi saab muidugi ka enne kooli minemist omandada, kuid kas peaks üritama siiski leida ka võimalust eelnevalt omal käel veidi harjutada ja asjaga tutvuda (sellist lolli ilmselt ei leia, kes täitsa algajal oma esimesi sõidukatsetusi oma tsikliga teha laseks :lol: , aga võib-olla tuleks leida mingi võimalus, et uurida, kuidas käima käib ja kuidas käiku sisse pannakse jne), või on koolitajad sellega ka arvestanud, et mõni tuleb päris puhta lehena tundi? Tuttavate kogemusi kuulates on kõik enne kooli minemist mingit kogemust juba omanud ja selliseid, kes enne midagi ei osanud, ei tundugi nagu olevat. :roll:


kapikas
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Mai 2010, 15:58
Asukoht: Tartu

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas kapikas »

Mina tegin eelmisel aastal A-kati Motohundis, ägedad õpetajad, loengutes pööratigi tähelepanu A-kati teooriale ning see on huvitavaks tehtud. Ja plussiks ongi just see, et varustus on nendepoolne :)

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Vidget »

scally kirjutas:

Ja teine küsimus - senine kogemus mootorratastega on üsna nullilähedane, paar korda on mind sõitma viidud, aga ise sõitnud pole ja mootorrataste juhtimisest suurt midagi ei tea ka. Teoreetilisi teadmisi saab muidugi ka enne kooli minemist omandada, kuid kas peaks üritama siiski leida ka võimalust eelnevalt omal käel veidi harjutada ja asjaga tutvuda (sellist lolli ilmselt ei leia, kes täitsa algajal oma esimesi sõidukatsetusi oma tsikliga teha laseks :lol: , aga võib-olla tuleks leida mingi võimalus, et uurida, kuidas käima käib ja kuidas käiku sisse pannakse jne), või on koolitajad sellega ka arvestanud, et mõni tuleb päris puhta lehena tundi? Tuttavate kogemusi kuulates on kõik enne kooli minemist mingit kogemust juba omanud ja selliseid, kes enne midagi ei osanud, ei tundugi nagu olevat. :roll:

Võid julgelt minna ka puhta lehena ja seletatakse sulle kõik ära.

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

ert
Postitusi: 68
Liitunud: 18 Juul 2003, 23:04
Asukoht: Seinasõidupealinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas ert »

Ma läksin samamoodi puhta lehena eelmine aasta, polnud isegi katsunud motoriseeritud kaherattalist varem. Mingeid probleeme nagu ette küll ei tulnud, õpetaja tegi esimesel tunnil tsikkli hoovad-nupud selgeks ja sai hakatud kohalt minekut harjutama ja platsi nühkima, kolmas tund lasti linna ja sõidutunde rohkem juurde ei võtnud peale ARK'i eksami eelse ühe tunni (või noh kaks, kuna esimesel korral kobistasin koonuseid maha pabistamise tõttu, sõidutundide ajal oli platsil kõik ok).
Esimesel tunnil tuli enne mind sõidust ka üks noorem neiu/naisterahvas, kes samuti olevat enda sõnul koolis esimest korda sõitnud.

Nii et mine aga julgelt kohale ja ütle õpetajale esimesel tunnil, et sõidukogemust ei ole. Võta asja rahulikult ja küll ta tuleb, ega seal mingit tuumafüüsikat ei ole.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Ühineks siin Motohundi poolehoidjatega. Endal küll tsikliload poolikud veel (sõidueksam ARK-s tegemata), aga õpetajad on seal tõesti superhead. B kategooria tegin samuti seal, kõik eksamid esimese korraga ja sõidutunde juurde ei pidanud võtma.
Kodukal on kõik kirjas ilma ilustamata, nii et pettuma ei pea :)


scally
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Mär 2008, 23:36

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas scally »

Aitäh vastuste eest :) , valik tehtud (Motohunt) ja nüüd ei ole muud, kui kannatlikult kursuse algust oodata.

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

kapikas kirjutas:

Mina tegin eelmisel aastal A-kati Motohundis, ägedad õpetajad, loengutes pööratigi tähelepanu A-kati teooriale ning see on huvitavaks tehtud. Ja plussiks ongi just see, et varustus on nendepoolne :)

A-kategooria loengutes peabki pöörama tähelepanu A - kati teooriale (togi) Ja varustust pakuvad ka teised autokoolid (näiteks Selge), seega pole see miski erand :roll:
aga pean tunnistama, et Enn on hea õpetaja :bsmile:


kaifiõun
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Aug 2010, 18:27
Tsikkel: zr7s

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas kaifiõun »

Eelmine aasta käisin tegin ka A-kati. Seal olid pooled minu grupis, kes pold varem mootorratta seljas olnud ja said ilusti asja selgeks. Eksamil oli probleeme neild, kes olid varem ja pidevalt sõitnud juba :D


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Mina tegin oma A-kategooria ära eelmise aasta kevadel, Haapsalus Klimberg autokoolis. Autokooli sünnipäeva kampaania raames sain täindkoolituse korras(B-kat olemas ja ka seal samas tehtud) 3200eek hakkama(selle raha sisse kuulus ka ratas ark eksami ajaks). Teooriatund oli 1, oli vaja teha 60 küsimusega teooriatest, lubatud kuni 5 viga ja sõidukordasid tuli kokku 3 :mrgreen: Mina sain autokooli läbitud kokku kuu ajaga alates päevast mil tuli plaan teha ära A-kat kuni tunnistuse kätte saamiseni :) Kui oled läänemaa inimene, oskad rattaga sõita juba siis soovitan soojalt. Samas pole haapsalusse ka kaugele minna näiteks tallinnast, arvestades seda, et on vaja minna kohale paar korda. Praegu maksab A-kat 300euri(kui b-kat olemas). :bsmile:

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

JAWAmees kirjutas:

Mina tegin oma A-kategooria ära eelmise aasta kevadel, Haapsalus Klimberg autokoolis. Teooriatund oli 1, oli vaja teha 60 küsimusega teooriatest, lubatud kuni 5 viga ja sõidukordasid tuli kokku 3 :mrgreen: Mina sain autokooli läbitud kokku kuu ajaga alates päevast mil tuli plaan teha ära A-kat kuni tunnistuse kätte saamiseni :) :

Ja seda kõike nimetad sa koolituseks? :shock:
loodan, et seda loeb ka mõni ARK-i onu, kelle ülesandeks on kontrollida autokoole ja nende pädevust :nono:


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Õnnekas kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

Mina tegin oma A-kategooria ära eelmise aasta kevadel, Haapsalus Klimberg autokoolis. Teooriatund oli 1, oli vaja teha 60 küsimusega teooriatest, lubatud kuni 5 viga ja sõidukordasid tuli kokku 3 :mrgreen: Mina sain autokooli läbitud kokku kuu ajaga alates päevast mil tuli plaan teha ära A-kat kuni tunnistuse kätte saamiseni :) :

Ja seda kõike nimetad sa koolituseks? :shock:
loodan, et seda loeb ka mõni ARK-i onu, kelle ülesandeks on kontrollida autokoole ja nende pädevust :nono:

Mis mõtet on sõita kõiki neid tunde täis, kui inimene on varemgi tänavaliikluses osalenud, seda siis rattaga ilma lubadeta või autoga. Põhilised liiklustõed on ju samad mis B-kategooriaga ning kui sõiduõpetaja ikka näeb, et sul pole veel autoregistri eksamil midagi teha, siis ei piirdu asi paari sõidukorraga. Arvestada tuleks ka seda, et kõik kes minuga koos autokoolis käisid olid varem tsikliga ringi liikunud ja kõigi kogemus oli palju enamat, kui 20meetrit sõbra Minskiga kuskil külavahel. IMO võib autokoolis sõita kasvõi 50 või 100 tundi, kogemused tulevad liiklusest. ARK huvitab ju ainult see, kuidas inimesed eksamil hakkama saavad. Kõik maailmaparandajad võivad nüüd hakata igasugu kaebekirju jms koostama, eriti need kes käisid pool suve kuskil autokoolis ja siis ikka ARK-eksamitel failisid :bsmile:

Kasutaja avatar

Douchebag
Postitusi: 217
Liitunud: 18 Juul 2008, 22:00
Asukoht: Caracas, Venezuela

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Douchebag »

JAWAmees kirjutas:
Õnnekas kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

Mina tegin oma A-kategooria ära eelmise aasta kevadel, Haapsalus Klimberg autokoolis. Teooriatund oli 1, oli vaja teha 60 küsimusega teooriatest, lubatud kuni 5 viga ja sõidukordasid tuli kokku 3 :mrgreen: Mina sain autokooli läbitud kokku kuu ajaga alates päevast mil tuli plaan teha ära A-kat kuni tunnistuse kätte saamiseni :) :

Ja seda kõike nimetad sa koolituseks? :shock:
loodan, et seda loeb ka mõni ARK-i onu, kelle ülesandeks on kontrollida autokoole ja nende pädevust :nono:

Mis mõtet on sõita kõiki neid tunde täis, kui inimene on varemgi tänavaliikluses osalenud, seda siis rattaga ilma lubadeta või autoga. Põhilised liiklustõed on ju samad mis B-kategooriaga ning kui sõiduõpetaja ikka näeb, et sul pole veel autoregistri eksamil midagi teha, siis ei piirdu asi paari sõidukorraga. Arvestada tuleks ka seda, et kõik kes minuga koos autokoolis käisid olid varem tsikliga ringi liikunud ja kõigi kogemus oli palju enamat, kui 20meetrit sõbra Minskiga kuskil külavahel. IMO võib autokoolis sõita kasvõi 50 või 100 tundi, kogemused tulevad liiklusest. ARK huvitab ju ainult see, kuidas inimesed eksamil hakkama saavad. Kõik maailmaparandajad võivad nüüd hakata igasugu kaebekirju jms koostama, eriti need kes käisid pool suve kuskil autokoolis ja siis ikka ARK-eksamitel failisid :bsmile:

Jupikaupa vasta laupa sulle va lapsemeelne! :evil:

Nobody is perfect, except me and my monkey!
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

JAWAmees kirjutas:

Kõik maailmaparandajad võivad nüüd hakata igasugu kaebekirju jms koostama...

Vaata JAWA poiss, kui praegu võtabki keegi asja üles ja leiab ka tõestust, et koolitus ei vastanud riikliku õppekava nõuetele, siis sinu koolitunnistus tühistatakse ja seoses sellega ka sinu juhiload tühistatakse ja Klimbergi autokooli koolitusluba tühistatakse jne ja seda kõike sinu suure suu tõttu. Tahad sa edasi laiutada?


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Nu edu teile kõigile:) Ma olen tegelt 13 ja ostan see suvi endale esimese jalgratta :bsmile:
meix96, mis Teile ei meeldi onu?
Õnnekas, äkki Te räägiksid, mis Teile nii väga ei meeldi?
Hakkame lõngakera lahti harutama. Mis on ARK eksamite eesmärk? https://www.riigiteataja.ee/akt/131032011013.pdf<- loeme, 2. peatükk, paragraf 2: Juhi eksamineerimise eesmärk on selgitada isiku teadmiste, oskuste ja käitumise vastavust juhi kvalifikatsiooninõuetele.
Kui inimene läbib eksamid edukalt(mina olen seni kõik ARK eksamid läbinud edukalt esimesel katsel, ptüi-ptüi-ptüi), siis mida on ette heita? Või noh, kui tahate kellegile midagi öelda, siis see organisatsioon on Maanteeamet, mis väljastab pidevalt juhilube inimestele, kes ei suuda iseseisvalt liigelda. Arvestama peab asjaolu, et inimesed on erinevad, nende võimed on erinevad. Kes suudab mingi asja ära õppida paari päeva, kellel läheb samade oskuste omandamiseks aastaid.
Teie pole kindlasti sülitanud ühegi piirangu ega seaduse peale, ei ületa kunagi kiirust, ei lähe üle tee kohast, kus see pole ette nähtud. Võin ainult õnnelik olla teie üle, mina nii puhas poiss ei ole kahjuks.

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Raiki »

JAWAmees kirjutas:

...

Ise ka aru saad kui loll sa oled??? Uskumatu lausa ... :|

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Raiki kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

...

Ise ka aru saad kui loll sa oled??? Uskumatu lausa ... :|

Tal on tegelikult täitsa point olemas. Kui hetkel läheb a-kategooriat tegema inimene, kes pole varem jalgrattagagi püsti püsinud ja inimene, kes on rolleriga 5a ringi sõitnud linnaliikluses, siis on ilmselge, et neid tuleks õpetada erinevalt. Praegusel hetkel lajatatakse neile sama puuga, aga võiks olla tiba paindlikum: Sõidutunde küll samapalju, aga kui platsiharjutused selged, siis võiks varem linnapeale minna ja seal põhjalikum olla.

Let the good times roll.


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autokoolid

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Raiki kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

...

Ise ka aru saad kui loll sa oled??? Uskumatu lausa ... :|

ja ma lausa imestan kui tark Teie olete.
Põhjenda, miks Teie, lugupeetud Raiki kukute inimest sõimama? Võib olla olete mingit asja enda jaoks valesti tõlgendanud minu eelpool kirjutatud tekstist, öelge, mis teile konkreetselt ei meeldi ja ma püüan paremini oma seisukohta seletada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”