Teede soovitused

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ranel kirjutas: 14 Okt 2020, 08:29
urmas66 kirjutas: 13 Okt 2020, 22:45

Lõuna-Eestis on palju häid teid,aga väga hullud liiklejad neil väikestel teedel(mujal on ka selliseid kuid mitte nii palju). Pimedad kurvid sõidetakse sirgeks sima pilgutamata ja seda ka mitte kiirustades,nagu üksi sõidaks nad seal. Igas teises kurvis on teepervelt kruus asfaldi peale veetud.
Alles hiljaaegu sõitsin Haanja kandist läbi ja ühel väiksemal teel sõitsin mingi ilmselt kohaliku taga. Ta pigem töllerdas kui kihutas kuid kõik kurvid sõitis kogu auto laiuses sirgeks.

Ära nüüd liialda. Kui see seis oleks tõesti nii hull, siis oleks meil kogu aeg siinkandis laubakad. Sõidetakse tee keskel ja kui keegi vastu tuleb, pidudatakse hoog maha ja tõmmatakse serva. Sealt ka kruus asfalti peal. Miks nii tehakse, on väga lihtne. Teed on väga kitsad ja füüsiliselt on ruumi tegelikult vaid 1.5 auto jaoks.

Kui tahad hulle liiklejaid näha, proovi Tallinn-Tartu vahelist maanteelõiku Tallinna poolset osa. Kaherealise tee kolmeks sõitmine on tavaline ja olen saanud ka tee neljaks sõitmist. sic!
Mida uhkem ja kiirem auto, seda väiksem tundub sealkandis ajumaht liikluses.

Ranel ma sõitsin oma palju suurema autoga selle tegelase taga nii 10km ja mahtusin oma tee poolele igati vabalt ära kõigis kurvides,kuid see lasi lihtsalt sirgeks kõik kus sai. Vasakkurvides vasak ratas vasaku asfaldi serva peale ehk kogu auto laiuses vastas poolel. Ma ei käi küll seal palju,aga igakord kui käid, on mõned sellised ikka ette sattunud. Ilmselt on liiklus lihtsalt hõre ja neil enamusel vedanud. Väiksemad külje kraapimised ei jõua ju õnnetuste statikasse, vaid tehakse kindlustuse abil ära. Aga tsikliga nö vabalt ennast tunda on Alpides või Tatrates võimalik,kuid sealkandis kahjuks alati mitte.



Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 14 Okt 2020, 09:38

Ranel ma sõitsin oma palju suurema autoga selle tegelase taga nii 10km ja mahtusin oma tee poolele igati vabalt ära kõigis kurvides,kuid see lasi lihtsalt sirgeks kõik kus sai. Vasakkurvides vasak ratas vasaku asfaldi serva peale ehk kogu auto laiuses vastas poolel. Ma ei käi küll seal palju,aga igakord kui käid, on mõned sellised ikka ette sattunud. Ilmselt on liiklus lihtsalt hõre ja neil enamusel vedanud. Väiksemad külje kraapimised ei jõua ju õnnetuste statikasse, vaid tehakse kindlustuse abil ära. Aga tsikliga nö vabalt ennast tunda on Alpides või Tatrates võimalik,kuid sealkandis kahjuks alati mitte.

Kohalikuna ja kuna need mu koduteed, siis ütleks, et teed probleemi suuremaks, kui see tegelikult on. Vb jah juhtusid ühte erandit nägema, aga tegelikult maailm pole nii hukas siiski :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kahtlustan sama...ning eks neid sirgeks lõikajaid on samamoodi ka siin põhja teedel.

Mis puudutab alpisid siis noh...olen kah ikka paar korda seal sõitnud või sealt läbi sõitnud ja ma ei saaks niiväga selle vabalt tundmise osaga nõustuda. kui sul koguaeg on mingi aeglaste huijoobinite rivi ees ja koguaeg pead vaatama, kust saab mööda millal saab mööda ja kuidas. No see nagu ei anna väga vabadust neid kurve nautida. Kruusa on ehk jah vähem tee peal...aga mis kasu sellest on kui kiirused on nagunii sedavõrd väiksed, et samahästi võiks ka kruusatee peal sõita

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
will111 kirjutas: 15 Okt 2020, 13:11

Kahtlustan sama...ning eks neid sirgeks lõikajaid on samamoodi ka siin põhja teedel.

Mis puudutab alpisid siis noh...olen kah ikka paar korda seal sõitnud või sealt läbi sõitnud ja ma ei saaks niiväga selle vabalt tundmise osaga nõustuda. kui sul koguaeg on mingi aeglaste huijoobinite rivi ees ja koguaeg pead vaatama, kust saab mööda millal saab mööda ja kuidas. No see nagu ei anna väga vabadust neid kurve nautida. Kruusa on ehk jah vähem tee peal...aga mis kasu sellest on kui kiirused on nagunii sedavõrd väiksed, et samahästi võiks ka kruusatee peal sõita

Ma ei tea kus sa seal sõitnud oled,aga passid üle kurude ei ole kunagi liialt üle koormatud. Võib olla nädlavahetuseti on seal ka muid liiklejaid,kuid peamiselt ikka tsiklitega teede nautlejad. Ma olen Alpides kõigis riikides mitmeid kordi nii tsikli kui autoga käinud ja seal saab ikka sõita ja kallutada südamest. Rumeenias Transfagarasanil on päeval tõesti rohkem autosid,kuid kui hommikul minna,siis saab seal ka sõitu nautida. Seal on lihtsalt see normaalne,et kõik püsivad oma tee poolel ja sellega saab naudingut rohkem lihtsalt.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ole ma seda nii täpselt uurinud, et kus...noh austrias, laias laastus. Ja mingeid spetsiaalseid aegu või päevi ei ole ka planeerinud sest ega see polegi olnud eesmärk, ainult autoga seal sõitnud ja kuna kaasreisijad alati kaasas olnud siis mingi entusiastliku sõidu peale poleks nagunii mõtet mõeldagi.
Aga noh nii on meelde jäänud, et autosid/liiklejaid ikka oli seal. Üle koormatud muidugi mitte, aga kui sa ikka sõidad keskmiselt umbes 2 korda kiiremini seal tsikliga kui keskmised autod näiteks siis tahes tahtmata püüad ju neid kogu aeg kinni. sirgematel lõikudel pole see vast eriline probleem ka, aga kui nad kurvides ette jäävad siis kipub ikka fun'i rikkuma küll. Aga eks jah, fun on seal ilmselt sellegipoolest.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
will111 kirjutas: 15 Okt 2020, 16:54

Ei ole ma seda nii täpselt uurinud, et kus...noh austrias, laias laastus. Ja mingeid spetsiaalseid aegu või päevi ei ole ka planeerinud sest ega see polegi olnud eesmärk, ainult autoga seal sõitnud ja kuna kaasreisijad alati kaasas olnud siis mingi entusiastliku sõidu peale poleks nagunii mõtet mõeldagi.
Aga noh nii on meelde jäänud, et autosid/liiklejaid ikka oli seal. Üle koormatud muidugi mitte, aga kui sa ikka sõidad keskmiselt umbes 2 korda kiiremini seal tsikliga kui keskmised autod näiteks siis tahes tahtmata püüad ju neid kogu aeg kinni. sirgematel lõikudel pole see vast eriline probleem ka, aga kui nad kurvides ette jäävad siis kipub ikka fun'i rikkuma küll. Aga eks jah, fun on seal ilmselt sellegipoolest.

Siin pilt ,mis tehtud Transfagarasanil kolmapäeval 22/8/2018 kell 10 hommikul. Mõned autod on seal tõesti. Me ise alustasime suht lähedalt hotellist kell 9 paiku mäkke tõsusmist. Enne seda kohta ka mõned pildistamise peatused tehtud.

image.png

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Olen ka seal käinud, keskpäeval, autosid oli palju ja enamus olid ikka väga aeglased. Mind ei seganud üldse, pigem oligi selline rinka tunne ja nautisin sõitu täie raha eest. Seal joonistus tsikli kurvivõimekus ja pöörderaadiuse eelised ja ka massi-hp suhte eelis ikka väga välja ja käisin 39kw transalpiga :D


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Teede soovitused

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Pole ka just Stelvio kuru, aga huvitav ring siiski - https://sakala.postimees.ee/7087741/vor ... 1580464437

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”