Anna teed maanteel sõitjatele

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
slev
Postitusi: 26
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas slev »

Kuna A-kat eksam on tulemas, siis oleks üks liikluse teemaline küsimus. Sageli käiakse Kanama viaduktil ringe tegemas, kus paljud eksamid on ka lõppenud.

Viaduktilt maha sõites ja Tallinna poole pöörates on pealesõidurada ja anna teed märk. Seega tuleb anda teed maanteel sõitjatele, aga: 1) juhul kui maanteel on ühtlane autode vool, kas siis peaks lihtsalt seisma jääma ja ootama? Milleks on siis pealesõidurada, 2) kas teed tuleb anda ja seisma jääda ka siis, kui autod liiguvad maanteel ainult teises reas ?

Siin on olukorrast pilt, kuidas tuleks käituda? https://www.google.com/maps/@59.312373, ... 312!8i6656



Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui autod sõidavad vasakpoolses reas, siis parempoolsele minnes sa ei sega neid, võib vabalt sinna minna (loomulikult veendudes, et keegi just ümber reastuma ei hakka). Kui sõidavad paremas, siis üldiselt seal paistab olema see rada päris pikk ja normaalselt kiirendades peaks selle aja jooksul mingi "augu" ikka leidma. Reaalselt tihti parempoolsel rajal sõitjad reastuvad vasakusse ritta (kui see on vaba) kui näevad, et kõrvalteelt on tulijaid ja neil võib olla raskusi ümber reastuda.

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Forumist »

slev kirjutas: 01 Mai 2021, 23:47

peaks lihtsalt seisma jääma ja ootama?

Surma tahad saada?
Pilt

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Küsi kooliraha tagasi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sealses olukorras(ka vastas poolel on sama situatsioon) on üks väike otsene põhjus sellel märgil ka. Nimelt läheb sellelt samalt rajalt ka mahapööre Saue-Keila peale. Ehk sa pead andma teed eelkõige neile, kes tulevad Pärnu poolt ja suunduvad tegema paremale mahasõitu. Seisma jääma ei kohusta "Anna teed" märk kunagi ja kõik need tee andmised saab seal sujuvalt hoo pealt ära teha. Samas seal on igapäevaselt mitmeid juhte, kes pole sellest midagi kuulnud.
Neljarealisele teele sisenemisel läbi kiirendusraja, on selle märgi järgi seal liikuvatel juhtidel eesõigus, samas on ka kiirendusrajalt teele tulev juht kohustatud teed andma seal liikuvatele juhtidele. Ehk kui ka seda märki poleks, on sealt teele tuleva juhi kohustused samad.
Aga autokooli õpetajalt võiks küll 1/3 kooliraha tagasi küsida,kui sellised asjad pole selgeks tehtud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

drbrain
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Nov 2018, 09:54

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas drbrain »

Mind peedistati ARK-i eksamil täpselt sama asjaga. Jah, sinna rajale sõites pead teed andma neile, kes maanteelt samale, nende jaoks mahasõidurajale, reastuda tahavad. Seda ma eksamil tegingi - veendusin, et saan kedagi takistamata rajale peale keerata. Millega aga iriseti oli see, et juba rajal peal sõites, ei vahtinud paaniliselt ringi, et kas nüüd veel keegi sinna reastuda tahab. Minu aru saamist mööda oleks nii, et kui sa seal juba oled, siis täiendavalt maanteelt sinna reastujatel enam eesõigust ei ole. Võin eksida. Päris mõru maitse jäi selle koha tõttu eksami tegemisest. Muid vigu ei olnudki, aga vana tegi umbes sellist nägu, et nagu polekski pidanud läbi saama.


Teema algataja
slev
Postitusi: 26
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas slev »

Tänud vastuste eest. Autokoolis seda "paaniliselt ringivahtimist" mulle ka õpetati. Mõni auto, mis tuleb mööda maanteed 110 km/h ei näita suunatuld ja liiklusõnnetuse korral jääb süüdi ikkagi see, kes pidi teed andma. Mina jääks lihtsalt seisma ja ootaks ...

Viimati muutis slev, 02 Mai 2021, 12:31, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

drbrain kirjutas: 02 Mai 2021, 09:49

Mind peedistati ARK-i eksamil täpselt sama asjaga. Jah, sinna rajale sõites pead teed andma neile, kes maanteelt samale, nende jaoks mahasõidurajale, reastuda tahavad. Seda ma eksamil tegingi - veendusin, et saan kedagi takistamata rajale peale keerata. Millega aga iriseti oli see, et juba rajal peal sõites, ei vahtinud paaniliselt ringi, et kas nüüd veel keegi sinna reastuda tahab. Minu aru saamist mööda oleks nii, et kui sa seal juba oled, siis täiendavalt maanteelt sinna reastujatel enam eesõigust ei ole. Võin eksida. Päris mõru maitse jäi selle koha tõttu eksami tegemisest. Muid vigu ei olnudki, aga vana tegi umbes sellist nägu, et nagu polekski pidanud läbi saama.

Sinust eespool oleval, paremale reastuval(tema on peateel ja sina tuled kõrvalteelt), on eesõigus selles kohas.
Muus osas on mitmerealisel teel omas reas sõitval eesõigus ehk rida vahetada sooviv juht peab veenduma manöövri ohutuses ehk andma teed selle rea liiklejatele ,kuhu ta soovib reastuda,isegi kui see rida lõppeb. See on sellisena(nõmedana) vist küll ainult meie seadusandja poolt nii tehtud, sest muus maailmas on ka rida vahetaval juhil mingid õigused ja see manööver seega lihtsam. Enamuses vana maailma EU riikides on kohustus üle ühe auto vahel lasta peateel liikujatel ja sama ka rea lõppedes kuid meil mitte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Anna teed märk on iga mitmetasandilise ristmiku mahasõidu juures, olenevata sellest, kas saad sealt kiirendus/aeglustusrajalt veel paremale keerata või ei.
Paremale keerata soovija ei saa/või/tohi, aeglustusrajale ennem reastuda, kui see on liikluskorraldusega lubatud.
Kui ümber reastuda soovitakse korraga on eesõigus paremal asuval sõidukil.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas: 02 Mai 2021, 12:33

Kui ümber reastuda soovitakse korraga on eesõigus paremal asuval sõidukil.

Seda juhul mõlemad on sõidureal, mitte üks kiirendusrajal ja teine sõidurajal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Vint »

Urmas, Soomes muudeti (kunagi) seadus samasuguseks, rea vahetajal pole mingit eesõigust enam. :wink:
( Lihtsalt mainin, kuna näen su juhte suht tihti :bsmile: )

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Alla jõudes juba kurvi viimase osa peal kiire pilk üle vasaku õla, kohene otsus, kas seal oleva/tuleva auto ette või taha, vastavalt sellel keerad paremat kätt. Ümber reastumine alles siis kui kiirus on 110
Ei jää seisma algusesse
ei veni lõpuni ja ei jää sinna seisma
ei rivistu 70nega maanteele, et seal kiirendama hakata
Mida konkreetsemalt oma tegevusega ümbritsevale selgeks teed, kuhu "prakku" sihid, seda paremaks sooritust hinnatakse
ja ongi tehtud

kui tuled kiirendusrajalt välja alla maantee kiiruse, saab see ka järgi sõitvast autost ära mainitud. (Kiirendusrada on selleks, et kiirendada mitte maantee)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Suure tõenäosusega on 110 lubav märk alles pärast kiirendusraja lõppu, seega kiirendusrajal 110= korduseksam [mention]Madlobster[/mention]

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas yeekim »

urmas66 kirjutas: 02 Mai 2021, 12:41
yeekim kirjutas: 02 Mai 2021, 12:33

Kui ümber reastuda soovitakse korraga on eesõigus paremal asuval sõidukil.

Seda juhul mõlemad on sõidureal, mitte üks kiirendusrajal ja teine sõidurajal.

Mida soovib teha peateel sõitja?
Vastus-vahetada sõidurada!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Selle kanama viadukti võiks MNT eksami kavast välistada :evil: Ei hakka oma ca 10 aasta tagusest B-kati eksamist pikalt heietama, aga kuradi eksamineerijal oli märkus, et ma seda põiekas-rampi 90ga ei sõitnud! Just ramp ringteelt Saue poolt Pärnu mntle Tallinna poole. Sõitsin täna ka seda... No ei näe alust eksamineerija mölale, et ma seda rampi oleks pidanud 90ga sõitma. Minu ees sõitis auto seda 50-60ga, no ei hakanud parem jalg ja rusikas sügelema... No kohe üldse mitte... Ma ei tea, mis autoga seda rampi 90ga sõidaks... Caterhamiga?

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

Teema algataja
slev
Postitusi: 26
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas slev »

Assamait kirjutas: 03 Mai 2021, 09:47

Selle kanama viadukti võiks MNT eksami kavast välistada

Eksami ajal võib viaduktil olles sellest mahasõidust lihtsalt mööda sõita ja öelda pärast, et kuulnud eksamineerija korraldust (see pole karistatav).
Mõni sõber võib eksamiauto lähendes selle teeotsa ka rekka abil blokeerida "tehnilise rikke tõttu" :lol:

Nõmmel Lauliku tänaval on see kuulus põõsas, mille taga on tee, kus tuleb parema käe reegli järgi teed anda vt. pilt https://www.google.com/maps/@59.3784786 ... 312!8i6656. Olen juba broneerinud oma tüdruksõbra sõidueksami ajaks, kes seal paljalt seistes peaks tähelepanu äratama, et see põõsas ei ununeks (moon)

Viimati muutis slev, 03 Mai 2021, 11:49, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Assamait kirjutas: 03 Mai 2021, 09:47

Selle kanama viadukti võiks MNT eksami kavast välistada :evil: Ei hakka oma ca 10 aasta tagusest B-kati eksamist pikalt heietama, aga kuradi eksamineerijal oli märkus, et ma seda põiekas-rampi 90ga ei sõitnud! Just ramp ringteelt Saue poolt Pärnu mntle Tallinna poole. Sõitsin täna ka seda... No ei näe alust eksamineerija mölale, et ma seda rampi oleks pidanud 90ga sõitma. Minu ees sõitis auto seda 50-60ga, no ei hakanud parem jalg ja rusikas sügelema... No kohe üldse mitte... Ma ei tea, mis autoga seda rampi 90ga sõidaks... Caterhamiga?

Sa oleks võinud auto seisma jätta ja paluda eksamineerijal ette näidata :D
Ma olen seda proovinud kunagi max kiirusega võtta - ca 90 see ongi tavalise sõiduatoga. Ja siis ka oli pidev kummivilin ja korralik kangutamine rooli taga.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
mx77 kirjutas: 03 Mai 2021, 10:08
Assamait kirjutas: 03 Mai 2021, 09:47

Selle kanama viadukti võiks MNT eksami kavast välistada :evil: Ei hakka oma ca 10 aasta tagusest B-kati eksamist pikalt heietama, aga kuradi eksamineerijal oli märkus, et ma seda põiekas-rampi 90ga ei sõitnud! Just ramp ringteelt Saue poolt Pärnu mntle Tallinna poole. Sõitsin täna ka seda... No ei näe alust eksamineerija mölale, et ma seda rampi oleks pidanud 90ga sõitma. Minu ees sõitis auto seda 50-60ga, no ei hakanud parem jalg ja rusikas sügelema... No kohe üldse mitte... Ma ei tea, mis autoga seda rampi 90ga sõidaks... Caterhamiga?

Sa oleks võinud auto seisma jätta ja paluda eksamineerijal ette näidata :D
Ma olen seda proovinud kunagi max kiirusega võtta - ca 90 see ongi tavalise sõiduatoga. Ja siis ka oli pidev kummivilin ja korralik kangutamine rooli taga.

No 60+ on seal pigem juba selline üle keskmise juhi sõit ja enamus sõidab pigem 40-50 seal. Need mahasõidud seal mõlemad suht ühe geomeetriaga. Äkki õpetaja pidas silmas,et kiirendus rajal tuleb 90 sisse võtta enne kui vasakule reastuma hakata?

Kuna see viadukt ka minu igapäeva tee,siis seal suht tavaline,et kohe kui pidev joon lõppeb kangutatakse nii 50-70 rauas vasakule. Ma saan oma autoga raja lõpni lastes linnapoole minnes(kus rada on pikem) kaugelt üle lubatud 110 sisse ja Pärnu poole minnes saab ka 110 vabalt sisse.Eksamil vast max 90 lubatud ka sel teel?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

see on loll jutt

ükski eksamineerija ei käsi rõngast 90 nega võtta
teema on selles, et rivistutakse maanteele 60nega ja hakatakse seal kiirendama. Aga tuleb kiirendusrajal maanteekiirus koguda ja siis ringi rivistuda.
Suurest frustratsioonist võib ju eksamineeri jutu vingemate sõnade saatel pikendada kogu rõnga peale aga see on loll ila.
Mitte kunagi mitte ühes situatsioonis ei käse ükski eksamineerija sellist kurvi 90nega läbida. (togi)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Madlobster kirjutas: 03 Mai 2021, 12:12

see on loll jutt

ükski eksamineerija ei käsi rõngast 90 nega võtta
teema on selles, et rivistutakse maanteele 60nega ja hakatakse seal kiirendama. Aga tuleb kiirendusrajal maanteekiirus koguda ja siis ringi rivistuda.
Suurest frustratsioonist võib ju eksamineeri jutu vingemate sõnade saatel pikendada kogu rõnga peale aga see on loll ila.
Mitte kunagi mitte ühes situatsioonis ei käse ükski eksamineerija sellist kurvi 90nega läbida. (togi)

Nii on!
Põhiline mida õpetajad räägivad on see ,et ära jokuta! Kui on 90 ala siis 90 sisse ja läksime. Aga kindlasti mitte ringil. Kiirendusrada ja selle kasutamine on minu arust probleemiks paljudele.. Lihtsalt ei osata seda kasutada. Ilmselt ei osata ka peegleid kasutada.. Kardetakse äkki?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Antud kohas saab kiirendusena seda rada ju kasutada pikemalt (ja see ongi seal nii ette nähtud). Mitte ei reastu alla tulles vasakule ära seal viadukti all, vaid sõidate sirgelt edasi ja alles https://www.google.com/maps/@59.3146318 ... 312!8i6656

Selleks ajaks saab 90 seal pea iga autoga kätte..

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma siis olen seda kurvi alati valesti võtnud, kütan ringilt koguaeg otse vasakusse ritta, et see kurvi viimane osa otsemaks sõita :D Eksamilt kukuksin vist kohe läbi :lol:
Aga samas eks ma olen ka see juht, kes võtab ringi 70ga ja vaatab juba ringi viimasel lõigul olles läbi võsa ette, kas ja kuipalju liiklust pärnu poolt tulemas on.

Kui ausalt öelda siis ma ei imesta, et selle koha peal hakkama ei saada. Tavaline asi näha (sõidan seda kohta väga tihti ja juba mitukümmend aastat) kuidas seal uimerdatakse 40, isegi 30ga! Kui siis oma 30ga sinna kiirendusrajale jõuad ja ei tea kuskohas või misasi on gaasipedaal siis palju õnne liitumisel liiklusvoolu, mille kiirus tavaliselt on 110

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Frosch kirjutas: 03 Mai 2021, 16:09

Antud kohas saab kiirendusena seda rada ju kasutada pikemalt (ja see ongi seal nii ette nähtud). Mitte ei reastu alla tulles vasakule ära seal viadukti all, vaid sõidate sirgelt edasi ja alles https://www.google.com/maps/@59.3146318 ... 312!8i6656

Selleks ajaks saab 90 seal pea iga autoga kätte..

Isegi rekkaga saab,kui pole väga raske koorem, oma kogemusest saan kinnitada :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Kui eelmine aasta C, CE ja D-kati tegin siis Odiumi tibukollane Scania sai nipa napa 90 kellale enne kui kiirendusrada ära lõppes (neil on plats Sauel ja pea iga sõit oli suunaga Tallinna poole)
Aga rasketehnikaga on reeglid ka veidi teised. Lobisesin-jutustasin eksamineerjaga, pika autorongiga liitud liiklusvooluga siis kui saad ja ei pea spidokat jälgima niiväga..

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Anna teed maanteel sõitjatele

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Midagi servapidi analoogilist e. aitab kellelgi targemaks saada a v-b ka mitte: https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php ... 41#1428182

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”