Raudteeülesõit ja "ettevaatust rong" liiklusmärk

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Raudteeülesõit ja "ettevaatust rong" liiklusmärk

Lugemata postitus Postitas romulus »

Siin foorumis on kindlasti liiklusseadusega hästi kursis olevaid isikuid:

küsimus raudteeülesõidu ette kõnniteele paigaldatavate "Ettevaatust rong" märgi kohta. Tartus Veeriku ülesõidul näitesk on sellised paigaldatud. Kas tegemist on liiklusseaduse mõistes liiklusmärgiga? Lappasin täna liiklusseaduse läbi ja no ei leia kuskilt, et keelumärke võib kuidagi sellisel kujul kollasel kandilisel tahvlil esitada. Näen suht tihti politseid rattureid seal peatamas, sest ületavad ülesõidu sõites. Aga mul jääb arusaamatuks millele nad toetuvad. Liiklusseadus ei keela ratturil ülesõitu sõites ületada (§ 59, § 60), seega ainus saab olla see kollane märk. Mis IMHO ei ole jällegi liiklusmärk ja see saab äärmisel juhul olla soovitus, kuid karistada nt selle mittejärgmise eest ei saa...

Eksin?

2020-06-18 10_42_12-Window.png


Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

romulus kirjutas: 18 Juun 2020, 10:49

...

Aga need sinised märgid seal, kas seal on ainult inimeste kujutis, või inimesed + jalgratas? :roll:

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas claw »

romulus kirjutas: 18 Juun 2020, 10:49

Siin foorumis on kindlasti liiklusseadusega hästi kursis olevaid isikuid:

küsimus raudteeülesõidu ette kõnniteele paigaldatavate "Ettevaatust rong" märgi kohta. Tartus Veeriku ülesõidul näitesk on sellised paigaldatud. Kas tegemist on liiklusseaduse mõistes liiklusmärgiga? Lappasin täna liiklusseaduse läbi ja no ei leia kuskilt, et keelumärke võib kuidagi sellisel kujul kollasel kandilisel tahvlil esitada. Näen suht tihti politseid rattureid seal peatamas, sest ületavad ülesõidu sõites. Aga mul jääb arusaamatuks millele nad toetuvad. Liiklusseadus ei keela ratturil ülesõitu sõites ületada (§ 59, § 60), seega ainus saab olla see kollane märk. Mis IMHO ei ole jällegi liiklusmärk ja see saab äärmisel juhul olla soovitus, kuid karistada nt selle mittejärgmise eest ei saa...

Eksin?

2020-06-18 10_42_12-Window.png

Rattureid peatamas? Mootorrattureid? Või sardelle? Selles mõttes, et mootorrattaga sa loomulikult sõidad sealt üle. Jalgrattaga ei tohi sõita?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti e. ttja sõnul on tegemist ikkagi liiklusmärgiga, olgugi, et see sul auto liiklusõpikus polnud.
Ning isegi kui märki pole, kehtib raudteed ületades jalgratturile järgnev:
Jalgratturina raudteed ületades:

  • peatu enne ülekäigukohta
  • tule rattalt maha
  • veendu, et lähenemas pole rongi
  • ületa raudtee jalgratas käe kõrval

Siin veel märkidest (k.a. kõnealune):
https://ole.ee/wp-content/uploads/2016/ ... .06.16.pdf

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Piipz kirjutas: 18 Juun 2020, 12:07
Spoiler

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti e. ttja sõnul on tegemist ikkagi liiklusmärgiga, olgugi, et see sul auto liiklusõpikus polnud.
Ning isegi kui märki pole, kehtib raudteed ületades jalgratturile järgnev:
Jalgratturina raudteed ületades:

  • peatu enne ülekäigukohta
  • tule rattalt maha
  • veendu, et lähenemas pole rongi
  • ületa raudtee jalgratas käe kõrval

Siin veel märkidest (k.a. kõnealune):
https://ole.ee/wp-content/uploads/2016/ ... .06.16.pdf

See õpperaamat on tore asi, aga "Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele" § 15. Osutusmärgid ja nende tähendused
21') märk 549 „Ülekäik” osutab jalakäijate raudteeülekäigukohale;(ehk siis kõnniteele ja kõnniteel teatavasti rattaga liigelda ei tohi kui pole <13a saatja)
Kui seda kaudu rattal raudteed ületada on peedistamine täiesti õigustatud.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Jutt ikka jalgratastest jah, mitte sardellidest (misiganes selle all mõtlesid :) )

Piipz, saad lingi anda kus TTJA seda väidab? Või võtsid nendega otse ühendust?
Ning kust tulevad nõuded, kui märki pole? St mis seadusest ja punktist? Ses mõttes, et kui ratturit karistatakse, siis peab see ikkagi mingi paragrahvi alusel tehtama. Politsei ise nt on meedias öeldnud, et on ok ületada sõites (küll mõni aasta tagasi, võibolla seadus muutunud vahepeal: https://www.ohtuleht.ee/752792/kusimus- ... al-lukates). Kas poe uksele kleebitud rulluisu keeld on samuti liiklusmärk?

Ehk jutt ei ole sellest, kas maha tulemine on mõistlik või mitte, vaid juriidilisest poolest. Muarust võiks nad sinna panna tavamõõdus jalgratta keelumärgi (punases ringis rattur) ja oleks jokk (osadel ülesõitudel ongi nii tehtud). Küll aga pole kõrvaklappide kohta "päris" keelumärki olemas :)

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

"Kui on inimene, küll siis ka § leitakse" :D
ole hea [mention]romulus[/mention] LS § 32 ja LS § 60
PS Mööda sõiduteed (raudtee ülesõidu kaudu) võid sadulas raudteed ületada nagu muiste.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ma saan aru et vihje on sellele, et täiskasvanud inime ei tohiks üldse kõnniteel sõita. Nõus, kuid koos lapsega võib. Ning laps omaette ka võib. Aasta tagasi u mul 10 a. last ähvardati trahviga seal. Aga no ta ei osanud küsida "mis paragrahvi alusel" :)

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

romulus kirjutas: 18 Juun 2020, 13:32

Jutt ikka jalgratastest jah, mitte sardellidest (misiganes selle all mõtlesid :) )

sardell nagu liibuvas lükras, voltidega velorattur?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

romulus kirjutas: 18 Juun 2020, 14:35

Ma saan aru et vihje on sellele, et täiskasvanud inime ei tohiks üldse kõnniteel sõita. Nõus, kuid koos lapsega võib. Ning laps omaette ka võib. Aasta tagasi u mul 10 a. last ähvardati trahviga seal. Aga no ta ei osanud küsida "mis paragrahvi alusel" :)

Sa ei loe neid vihjeid, mida ma sulle postitan, vaid teed uue postituse :-) ?
§ 60. Raudtee ületamise piirangud
Juht ei tohi:
2) raudteed ületada väljaspool ülesõidukohta;
Kas 10a laps on juht või mitte?
§ 2. Mõisted
19) juht on isik, kes juhib sõidukit või maastikusõidukit, juhib või ajab teel loomi. Õppesõidu või sõidupraktika ajal loetakse juhiks ka mootorsõidukijuhi õpetajat või -juhendajat, eksamisõidul loetakse juhiks eksamineeritav;

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

Ehk nagu ma aru saan, siis tuleb tõkkepuu ümbert mööda sõita ja praamile? Ja seal järgida tekimehe juhendit kaine mõistusega võttes ja igaks juhuks oma rihmad kaasa võtta? (kui kuskile kinni panna saab seal)

Krt, mul kõrge endurokas ja seisab niisamagi suht ehku peal püsti...

(togi)
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Prets kirjutas: 18 Juun 2020, 16:35

Ehk nagu ma aru saan, siis tuleb tõkkepuu ümbert mööda sõita ja praamile? Ja seal järgida tekimehe juhendit kaine mõistusega võttes ja igaks juhuks oma rihmad kaasa võtta? (kui kuskile kinni panna saab seal)

Krt, mul kõrge endurokas ja seisab niisamagi suht ehku peal püsti...

Ma pole tõkkupuu ümbert ise kunagi läinud, küll aga kakelnud nendega ratta kinnitamise pärast... Tekimehe juhendit tuleb igal juhul kaine mõistusega võtta, sest neil ei pruugi seda olla.

Kinni panna saab ainult paremale pardale ette otsa, seal on 10 aasa. Rohkem pole tsiklitele mõeldud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ok, nüüd panin kokku :wack: Selle külge võib tõesti hakata, et ületad sõidukiga ülekäigukohast, mitte ülesõidukohast. Ilmselt seal siis see lai joon on eraldajaks.

Aga hea et selgeks sai. Käigu osal sõita ei tohi (ehkki kõnniteel teatud tingimustel võib). Sõidu osal on kõigil ok sõita ja miski ei sunni maha tulema.

Nüüd võiks selle kõrvaklappide ja nutifoni keelu ka ette võtta :D

Tänud [mention]Maaks[/mention]
r.

Maaks kirjutas: 18 Juun 2020, 16:31
romulus kirjutas: 18 Juun 2020, 14:35

Ma saan aru et vihje on sellele, et täiskasvanud inime ei tohiks üldse kõnniteel sõita. Nõus, kuid koos lapsega võib. Ning laps omaette ka võib. Aasta tagasi u mul 10 a. last ähvardati trahviga seal. Aga no ta ei osanud küsida "mis paragrahvi alusel" :)

Sa ei loe neid vihjeid, mida ma sulle postitan, vaid teed uue postituse :-) ?
§ 60. Raudtee ületamise piirangud
Juht ei tohi:
2) raudteed ületada väljaspool ülesõidukohta;
Kas 10a laps on juht või mitte?
§ 2. Mõisted
19) juht on isik, kes juhib sõidukit või maastikusõidukit, juhib või ajab teel loomi. Õppesõidu või sõidupraktika ajal loetakse juhiks ka mootorsõidukijuhi õpetajat või -juhendajat, eksamisõidul loetakse juhiks eksamineeritav;

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mingist artiklist on mulle meelde jäänud, et Näituse ülesõitu võib ületada veloga sõites, kui liigud autoteel, kui sõidad aga postide vahelt läbi, oled patune. Natuke jabur on aga nii on.

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas daub »

Ivoonu kirjutas: 18 Juun 2020, 18:12

Mingist artiklist on mulle meelde jäänud, et Näituse ülesõitu võib ületada veloga sõites, kui liigud autoteel, kui sõidad aga postide vahelt läbi, oled patune. Natuke jabur on aga nii on.

Selle pärast ma ka uurisin, et mis seal siniste märkide peal täpselt on. Jalgrattaga kõnniteel sõita ei tohi ju.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Luxor »

romulus kirjutas: 18 Juun 2020, 14:35

Ma saan aru et vihje on sellele, et täiskasvanud inime ei tohiks üldse kõnniteel sõita. Nõus, kuid koos lapsega võib. Ning laps omaette ka võib. Aasta tagasi u mul 10 a. last ähvardati trahviga seal. Aga no ta ei osanud küsida "mis paragrahvi alusel" :)

Huvitav, kuidas see küll välja näha võis? Ses mõttes, et 10 a. ei saa ju mingi valemiga veel trahvi teha:)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

daub kirjutas: 19 Juun 2020, 17:29

Jalgrattaga kõnniteel sõita ei tohi ju.

"Jalgrattaga on lubatud sõita kõnniteel, kui sõiduteel sõitmine on tee seisukorra tõttu oluliselt raskendatud. Kus juures teeolude hindamine on jalgratturi hinnata."
Lõviosa jalgrattureid hindab igal juhul sõiduteel liiklemise ääretult raskeks, isegi kui on maha joonitud selgelt eristatavad jalgrattarajad..

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Raudteeülesõit ja "ettevaatust rong" liiklusmärk

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kisub vägisi sinna maale, kuis kunagi värske lubade omanikuna ning toonasest paarimehest innustust saanuna pistsin kindalaekasse (neiupõlvenimega pardatšok) liiklusseaduse kommenteeritud väljaande, et sügisõhtustel tänavatel vajadusel koos inspektorihärraga võidu seda patust raamatukest tsiteerida.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

daub kirjutas: 19 Juun 2020, 17:29
Ivoonu kirjutas: 18 Juun 2020, 18:12

Mingist artiklist on mulle meelde jäänud, et Näituse ülesõitu võib ületada veloga sõites, kui liigud autoteel, kui sõidad aga postide vahelt läbi, oled patune. Natuke jabur on aga nii on.

Selle pärast ma ka uurisin, et mis seal siniste märkide peal täpselt on. Jalgrattaga kõnniteel sõita ei tohi ju.

Seal on üks väike kiiks. Ilmatsalu poolt tulles suunatakse kergliikusteelt tulijad postide vahele.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 18 Juun 2020, 13:58

"Kui on inimene, küll siis ka § leitakse" :D
ole hea @romulus LS § 32 ja LS § 60
PS Mööda sõiduteed (raudtee ülesõidu kaudu) võid sadulas raudteed ületada nagu muiste.

Ma millegi pärast siin olen isegi nö politsei poolt 100%,sest jalgrattaga on see teoreetiliselt ohtlik. Võtame kas või Jüri Aarmaga juhtunu.See raudtee teema on just sarnane teema ,nagu ka jalgratturid,kes tavalisel ülekäigurajal agressiivselt eeldavad, et neid peaks sealt eesõigusega üle lastama. Mul ei ole jalgratturite vastu absoluutselt midagi(sõidan ise ka rattaga), aga selliseid ma ei salli ja teed neile ei anna. Tahad oma eesõigust kasutada,roni sadulast maha(ühe jala maha panek ei ole jalakäijaks muutumine).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”