Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Ain »

Pigem mõeldakse inimesi kellel on igal pool ainult probleemid.. Politsei kotib teedel...Eramaaomanik kotib oma parklas parkimistasudega.. Kui sõidad linnavahel 200 siis raisad rammivad maha.. Tagarattal ka ei või linnavahel sõita.. Rinkarehvidega tänavale lähed jälle jama..jne..



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ain kirjutas: 24 Juul 2020, 17:30

Pigem mõeldakse inimesi kellel on igal pool ainult probleemid.. Politsei kotib teedel...Eramaaomanik kotib oma parklas parkimistasudega.. Kui sõidad linnavahel 200 siis raisad rammivad maha.. Tagarattal ka ei või linnavahel sõita.. Rinkarehvidega tänavale lähed jälle jama..jne..

Palja mnniga raekoja platsil. t***, jälle probleem..


aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

kui käid täie meelekindlusega just neis kohtades kus eriliselt kotitakse- ülevaatuspunkt, remonditöökoda, pood, pubi, töökoht, ostad auto-tsikli kõige suurema huiarikäest, naise ilu vaatamiseks paned silmad kinni, lähed närvi kui mingi stanga bemmiga kummi vilistab, liibuvas kombes rattur keset teed püstise sadulaga kihutab, rollumees on pannud eriti võika häälega pauna, lapsed mängivad lärmates jne siis ongi elu üks hädaorg. kindlasti oskab keegi öelda/anda nõu kus võiks aastas korra tehtav ülevaatus olla üleelatav/vaimsele seisundile sobilik- kas siis pidurdad ise, sõidab ark seff, või rullikud.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Käisin eile oma kolakaga üv'l, seoses selle teemaga oli hirm selline, et peaaegu tuli kaki püksi, kuid reaalselt oli kõik nii, nagu on juba 12 aastat olnud, mil olen 2 rattalistega ülevaatustel käinud, ei mingit draamat.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Krl »

kuidas transgender bathroom`sidega olukord oli? Olid ligipääsetavad kõigile selle vajajatele?


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Pole kursis, aga kena telliseaed ja paar väsinud rekkarehvi olid õues täitsa leitavad :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Dusterx, sa tegid strateegilise vea - oleksid pidanud ikka pärast tehnilise passi üle andmist soojenduseks särgi eest lahti rebima ning kuulutama, et tsikli ülevaatus on mõttetu ja kõik, kes kohe templit alla ei löö, on valusad kabjad. Sest Soomes on ju nii.


tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas tauf »

Kas see kottiv ülevaataja on nagu miski kutsumus? Ei viitsinud eile kodust kaugmale normaalsesse ülevaatuspunkti sõita ja sain kohe jälle... Kui küsisin ülevaatajalt, millal järgmine ülevaatus on, sain vastuse "tehnilisse passi panen kirja". Mida fakki, seda oli sul mulle lihtsam öelda kui järgmise ülevaatuse aega?
Viimsi Muuli tee Eriala ülevaatuspunkt.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas and »

mul ka selle viimsi erialaga samad kogemused. mingi nätsu näriv tüüp omas maailmas. mäe peal remauto oli viisakam aga seal tsikleid ei kontrollita.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas ranel »

tauf kirjutas: 25 Juul 2020, 09:02

Kas see kottiv ülevaataja on nagu miski kutsumus? Ei viitsinud eile kodust kaugmale normaalsesse ülevaatuspunkti sõita ja sain kohe jälle... Kui küsisin ülevaatajalt, millal järgmine ülevaatus on, sain vastuse "tehnilisse passi panen kirja". Mida fakki, seda oli sul mulle lihtsam öelda kui järgmise ülevaatuse aega?
Viimsi Muuli tee Eriala ülevaatuspunkt.

Anna hädalisele õng ja õpeta püüdma, mitte et söödad ühe korra kõhu täis.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas tauf »

and kirjutas: 25 Juul 2020, 09:17

mul ka selle viimsi erialaga samad kogemused. mingi nätsu näriv tüüp omas maailmas. mäe peal remauto oli viisakam aga seal tsikleid ei kontrollita.

REM-is oli varem igatahes ka üks vend kes tsikleid tegi. Tegi ka ise pidurdustesti... kruusase/liivase tee peal. Pärast seda ma sinna enam pole läinud.


aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

juku on suure kivijuures ja karjub meeletult
mann läheb juurde ja küsib mis viga
juku vastab: panin tilli suure kivipeale ja väiksemaga panin litaka pihta
mann:kas peast lolliks läinud
juku: aga tead kui hea tunne on kui valu läheb järjest väiksemaks, väiksemaks .....
ülevaatuspunktis on jorsil küllaltki lai kottimisõigus, parim huumor oli ku cherry vms müüs poole hinna vautsereid ülevaatusele (pool hinda oli natuke väiksem kui tavahind), tegelased ütlesid et krt paarile ei saanud kordust panna, teised said kõik. butiik oli plaanitud nagunii ärakolida seega ähvardus ma räägin kõigile millised hujoorid olete ka ei toiminud

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas pühak »

stretch kirjutas: 21 Juul 2020, 02:18

Sabagondli kate on stiilne :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Jesper kirjutas: 24 Juul 2020, 22:51

Dusterx, sa tegid strateegilise vea - oleksid pidanud ikka pärast tehnilise passi üle andmist soojenduseks särgi eest lahti rebima ning kuulutama, et tsikli ülevaatus on mõttetu ja kõik, kes kohe templit alla ei löö, on valusad kabjad. Sest Soomes on ju nii.

Ja kaikki katsastusmiehet ovat mulkkuja!

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Vahepeal siin vaikus olnud aga...
Käisin täna Vana-Narva maantee TÜV-is; ei hakanud enne protseduure pidurdustesti kohta huvi tundma ega maininud ka oma eelmises postis kasutatud tsitaati. Aga mitte kuidagi ei suutnud ma oma õelat irvet varjata, kui ülevaataja seda "junni" mulle tsikli külge üritas installeerida. Välja nägi see "junn" nagu viisakam multimeeter ja küljes selline tüüpiline tuuleklaasi iminapp... lõpuks läks ikkagi pitskruviga kohvri alusplaadi külge.
Algus nagu ikka tuled-viled, pidurikettad, -klotsid ja siis maja taha pidurdama (oli täiesti korralik sisehoovi parkla piisavalt laia puhta asfaldi ribaga). 0-st kiirendad sujuvalt 30-ni ja siis pidurdad korralikult seiskumiseni, vahepeal ei tohi aeglustada, muidu masin ei saa sinust aru :wack: . Tegin katse ära ja küsisin, kas näitab... see kutt ütles, et midagi nagu näitab jah.
Paberid tehtud, kliente peale ei tulnud ja mul ka kiiret polnud, lobisesime jupp aega rehvimustrite teemal.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas morse »

Viisin laupäeval Jawa haagisel ainukesse sel hetkel lahti olnud TÜV punkti Tallinnas Õismäel (ehitajate tee ääres).
Tuli välja, et tänapäeval tehakse tsiklitele päris asjalikku ülevaatust - tulesid mõõdeti seadeldisega ja pidurid pandi stendi. TÜV mees istus ise lenksu, pidurdades viskas masina pukist maha. Sai kenasti hakkama. Ma eeldan, et kui Jawa külili oleks käinud, oleks ta tööandja vastutanud. Aga ma ei muretsenud, operaator oli asjatundlik.

Ma ausaltöeldes eeldasin, et nad ei palu ratast haagiselt mahagi ajada :)
Tsikli TÜV on erinevates kohtades ikka väga erineval tasemel. Arvestades, et mu tsikli trumlid ja trossid ei ole viimase pooleteist aasta jooksul üldse mingit tähelepanu saanud, kuid masin isegi selles seisus vastas väga kenalt nõuetele, siis ei peaks keegi meist korraliku stendiga ülevaatust kartma. Minu hinnangul võikski TÜV nii igal pool toimuda.

Aga muidugi - väikse TÜV punkti jaoks on selline stend ilmselt liiga kallis... Ja siis nii ongi, et kes ei viitsi stiilis Õikale masinat vedada, peab selle iminapaga leppima.

:bsmile: :-|||

edit: paar posti üleval [mention]stretch[/mention] viitas videole "vahepeal Lätis". No vot selline mu TÜV välja nägigi. Väga viisakas.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Õismäel sai ise käidud enne seda kui see piduritest aktuaalseks muutus. Minu jaoks oli esimene kord tsikliga ülevaatusele minna ja kuna ratas uuena ostetud ja ma ainus omanik, siis läksingi kohta kus pidavat kõige põhjalikum olema. Ülevaataja tegi kõik protseduurid ise, prooviring koos pidurdusega kaasa arvatud. Nii palju kui ma matsu jagasin, siis minu arust kontrollis ta kõik üle mida üldse sai. Väga 5+ oli.
Järgmisel korral käisin sama firma Peetri punktis, seal läks tunduvalt pealiskaudsemalt ja pidurdamine toimus nurga taga minu enda poolt. Aga 2020 kevadel oli juba stend paigas ka Peetris ja kõik toimingud tehti ülevaataja poolt. Päris maha ei visanud, aga võimles ta seal ikka parasjagu.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Mingi vähe kärnasema rehviga (tänavalegaalse krossirehviga) see stend eriti ei tööta. rastas põrkab ja hüppab seal peal ja mingit tulemust ei saagi kirja.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas will111 »

siis tehakse kokkuvõte, et läbikukkunud ja saadetakse minema? :D

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

will111 kirjutas: 02 Veebr 2021, 16:15

siis tehakse kokkuvõte, et läbikukkunud ja saadetakse minema? :D

Siis tehakse vanakooli, et hinnatakse tunde järgi, kas pidurdab või mitte.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Holms »

On see: https://tartu.postimees.ee/7531986/tsik ... 1649831333 nüüd ühe firma reklaam või Maanteeameti poolt ajakirjandusele ette söödetud? Huvitav, et kohe leiti artikli jaoks paar ratturit, kes ilma piduritestita igal pool läbi saanud. Oma kogemus nii Tartus kui Viljandis on, et ilma pidurite toimimise kontrollita pole kusagil pääsenud. Pole küll näpuga järge aetud, et kas kiirus pidurdamisel oli nüüd 35 või 45 km/h aga teha on seda palutud nii killuga kaetud platsil kui ka tuntavalt kaldu asfaldiga kaetud osa peal.
Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Holms kirjutas: 27 Mai 2022, 09:29
On see: https://tartu.postimees.ee/7531986/tsik ... 1649831333 nüüd ühe firma reklaam või Maanteeameti poolt ajakirjandusele ette söödetud? Huvitav, et kohe leiti artikli jaoks paar ratturit, kes ilma piduritestita igal pool läbi saanud. Oma kogemus nii Tartus kui Viljandis on, et ilma pidurite toimimise kontrollita pole kusagil pääsenud. Pole küll näpuga järge aetud, et kas kiirus pidurdamisel oli nüüd 35 või 45 km/h aga teha on seda palutud nii killuga kaetud platsil kui ka tuntavalt kaldu asfaldiga kaetud osa peal.
Sellised artiklid kipuvad ilmuma enne mingit muudatust ülevaatuskorras, et õigustada näpu küünarnukini .... surumist.
Kasutaja avatar

Eiffel
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Aug 2020, 17:09
Tsikkel: XJ6N
Tänatud: 1 kord

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Eiffel »

Holms kirjutas: 27 Mai 2022, 09:29
On see: https://tartu.postimees.ee/7531986/tsik ... 1649831333 nüüd ühe firma reklaam või Maanteeameti poolt ajakirjandusele ette söödetud? Huvitav, et kohe leiti artikli jaoks paar ratturit, kes ilma piduritestita igal pool läbi saanud. Oma kogemus nii Tartus kui Viljandis on, et ilma pidurite toimimise kontrollita pole kusagil pääsenud. Pole küll näpuga järge aetud, et kas kiirus pidurdamisel oli nüüd 35 või 45 km/h aga teha on seda palutud nii killuga kaetud platsil kui ka tuntavalt kaldu asfaldiga kaetud osa peal.
Käisin tehnoülevaatusel just ~1,5 nädalat tagasi Tallinnas. Pidurite kontroll rullikutel oli esimene asi mis kohe ära vaadati.

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Ära hakkab tüütama see ülevaatustega seonduv nõiajaht. Tundub, et mingid ametnikud soovivad enda olemasolu lihtsalt õigustada. Artiklis ju ka annab politseinik mõista, et probleemi tegelikult pole. Pole ka neid probleeme, et kehva tehnoseisundi tõttu mootorratturid õnnetustesse sattuks.
Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Eile Kuressaare Tesmani platsil sain nurga taga jälle ise pidurdada nagu alati. Ei mäleta, et oleks kunagi testimata jäetud.
Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas hmm »

Pidurid peavad korras olema, see on selge ja tahaks näha ühte ratturit, kellel piduritest pohlad on.
Pigem on siin piduri efektiivsuses roll.
Kõrvalteemana nii palju, et on olnud mul juhus, kus täitsa korras piduritega ei õnnestunud ülevaatusel piduristendis vajalikke numbreid kätte saada. Tegu oli uue sõiduauto tagapiduritega, kus lamellrehvide (suhteliselt uued e. 10-15 tuh sõitnud Continental) ja piduri stendi vahel hõõrdetegurist tingituna jätkasid rullid pöörlemist, kui tagarattad ammu seisid. tegime mingi 5 katset ikka sama jama.
Õnneks ülevaataja oli mõistlik ning oli kevadine aeg, vahetasin samal päeval suve rehvide vastu ja sain kuidagi moodi piduritestis numbrid kätte.

Samuti olen kogu aeg, isegi vanade (1958, 73a jne) ratastega pidanud pidurdamist esitlema... samas on öeldud, et kas saan ikka pidama, kui vaja - vastus: ikka, siiani pole vajadust olnud mingi takistuse kaasabi pidurdamisel (mootoriga pole veel pidurdanud)
Kui selline tegevus taandada kergemate (~100kg) mootorratta piduritele, siis kuidas kergemate rataste piduritestid tehniliselt sellel stendil läbi viiakse?
Kas tõmmatakse rihmadega ratas stendile, et imiteerida gravitatsiooni jõudu, või on seal mingid koefitsendid.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

hmm kirjutas: 27 Mai 2022, 11:54
jätkasid rullid pöörlemist, kui tagarattad ammu seisid. tegime mingi 5 katset ikka sama jama.
Lamell on pehme rehv ja rullik on ikka suht karvane asi. Ehk kui rullid pöörlevad ja rehv seisab peaks rehvipuru lendama nagu riivporgandit :shock:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas hmm »

Madlobster kirjutas: 27 Mai 2022, 12:57
hmm kirjutas: 27 Mai 2022, 11:54
jätkasid rullid pöörlemist, kui tagarattad ammu seisid. tegime mingi 5 katset ikka sama jama.
Lamell on pehme rehv ja rullik on ikka suht karvane asi. Ehk kui rullid pöörlevad ja rehv seisab peaks rehvipuru lendama nagu riivporgandit :shock:
See on küll teine teema, kuid ega ta nüüd nii juusturiiv ka pol ning mõõtmisel piisab suhteliselt vähe, et aeglustuskiirust kätte ei saa. Ilm oli ka natuke vesine +5 kanti, lamellid annavad ilusti järgi. Natuke vett ka ja need rulliku ogad libisevad ilusti lamellidel - peamine põhjus oli masina kaalus e survejõus rullikutele, Cirtoen DS4 on ise kerge on tagant veel rohkem.
Sellist anomaaliat juhtub üliharva sõiduautodel ÜV massi hulgas ning kindlatel ilmastiku tingimustel ja rehvisegu korral. Sellel ülevaatajal oli mõned korrad sarnast asja juhtunud.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

weycco
Postitusi: 15
Liitunud: 15 Juun 2020, 17:31
Tsikkel: Ducati Monster 696
Asukoht: Rae vald
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas weycco »

Artiklist:
"...kuigi viimased neli aastat on neil kohustus sõidukeid kontrollida kaamerasilma all, mootorrataste kohta see nõue ei kehti ja nende ülevaatustest transpordiamet videojäädvustusi ei nõua."
Mis pagana ila see selline veel on? :shock: Aprillis käisin Peetris TÜV-is ja ainus asi mille pärast peedistati oli see, et rattal on kaks istekohta ja kahed jalarauad aga tagumisel istmel puudub kinni hoidmise koht. Ma pole oma rattaga seni veel kordagi seljakotti sõidule viinud ja usun, et pigem hoiaks ta ümber juhi kinni kui istmel olevast rihmast. Ülevaataja oli tegelikult mõistlik tüüp aga ütles, et sorri, midagi pole teha aga kaamera filmib ja kaamerast peab olema selgelt näha, et kahekohalisel rattal on tagaistujale kinnihoidmise koht. Selle pärast jäi läbi saamata, sõitsin koju, organiseerisin sadulale kinnihoidmise rihma, mida ülevaataja demonstratiivselt kaamerasse näitas ja alles seejärel oli ülevaatus läbitud. Rihma eemaldasin kohe aga täiesti jabur kord ikka. Siis sain ise ka aru kui lolliks on selle kontrollimisega mindud. :wack:

Mis piduritesse puutub, siis neid on mul ALATI ülevaatusel kontrollitud ja kui ei kontrollitaks siis ise nii loll ikka poleks, et ilma piduriteta sõidaks.

Jazzyl
Postitusi: 49
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Uus(2020) piduritest ülevaatusel

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

Eiffel kirjutas: 27 Mai 2022, 09:48
Holms kirjutas: 27 Mai 2022, 09:29
On see: https://tartu.postimees.ee/7531986/tsik ... 1649831333 nüüd ühe firma reklaam või Maanteeameti poolt ajakirjandusele ette söödetud? Huvitav, et kohe leiti artikli jaoks paar ratturit, kes ilma piduritestita igal pool läbi saanud. Oma kogemus nii Tartus kui Viljandis on, et ilma pidurite toimimise kontrollita pole kusagil pääsenud. Pole küll näpuga järge aetud, et kas kiirus pidurdamisel oli nüüd 35 või 45 km/h aga teha on seda palutud nii killuga kaetud platsil kui ka tuntavalt kaldu asfaldiga kaetud osa peal.
Käisin tehnoülevaatusel just ~1,5 nädalat tagasi Tallinnas. Pidurite kontroll rullikutel oli esimene asi mis kohe ära vaadati.
Käisin ka selle nädala alguses Tallinnas Tammsaare teel ülevaatusel. Kontrolliti rullikute peal.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”