A2 kat 35kw ja piiramine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

Terviseid,

Olen sellest teemast palju lugenud, kuid pole kordagi selget pilti saanud. :wack: Niisiis tahan küsida, et kas peale 2013 aastat on võimalik sõita A2 lubadega, kui passis on rattal 35kw peale piiratud, kuid reaalselt on masin võimsam. Nt ala Yamaha R6 mis on 93kw pealt passis piiratud 35ele kw, tõin lihtsalt puhta näite 8)

Nagu aru olen saanud, siis kui praegu osta A2 lubadega lubatust võimsam ratas ning isegi kui laste see ära piirata vastavalt nõudele, siis oleks see ebaseaduslik? :? Kuna ise olen puhtalt alles huviline, algaja siis loodangi et keegi suudab asja selgeks teha! :bsmile:

Jõudu tööle!



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sellel ei ole erinevalt levinud müüdist mingit tähtust, millal ratas piiratud on. A2 lubadega võib sõita kuni 35kW piiratuna ja mitte üle 70 originaalis.

R6 võid vabalt ära piirata, kui see su paati ujutab, aga A2 lubadega sinna selga asja ei ole.


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

Jesper kirjutas: 03 Veebr 2020, 22:32

Sellel ei ole erinevalt levinud müüdist mingit tähtust, millal ratas piiratud on. A2 lubadega võib sõita kuni 35kW piiratuna ja mitte üle 70 originaalis.

R6 võid vabalt ära piirata, kui see su paati ujutab, aga A2 lubadega sinna selga asja ei ole.

Tänud! Tõi palju selgust mulle. Ehk siis sellise ratta selga mul polegi asja oma A2 lubadega? Isegi kui seal passis see kena 35kw piirang kirjas seisab.


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

Unustasin enne lingi lisada!
https://www.auto24.ee/used/3183840

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei ole jah, vt liiklusseadust:

2) A2 – mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur;

Üldiselt, minu tagasihoidlik arvamus on, et ka normaalse tänapäevase piiramata 35kW rattaga on väga lõbus sõita. Anoh mul on muidugi elu ja sõidukite suhtes madalad standardid ka :wack:

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas cossie »

Aga kui on välismaal enne eestis regamist piiratud? Kui passis pole kirjas kw enne piiramist?


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

cossie kirjutas: 04 Veebr 2020, 22:44

Aga kui on välismaal enne eestis regamist piiratud? Kui passis pole kirjas kw enne piiramist?

Olen aru saanud nüüd, et isegi Eestis saab nii, et ala lased nt 87kw ratta piirata 35kw peale, siis seisab see passis sees, et võimsuseks 35kw ja ei pidanud politseid ega kedagi segama. Kui masinale taustauuring mnt ametis teha jne, siis näitab ju ikka, et 35kw on võimsust. Politsei ei pidanud nägema ka seda kuskilt arvutist, et mitu kw masinal enne ümberehitust oli 😀

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas simp »

MadChief kirjutas: 04 Veebr 2020, 22:50

Olen aru saanud nüüd, et isegi Eestis saab nii, et ala lased nt 87kw ratta piirata 35kw peale, siis seisab see passis sees, et võimsuseks 35kw ja ei pidanud politseid ega kedagi segama. Kui masinale taustauuring mnt ametis teha jne, siis näitab ju ikka, et 35kw on võimsust. Politsei ei pidanud nägema ka seda kuskilt arvutist, et mitu kw masinal enne ümberehitust oli 😀

see on passis märkuste all kirjas, et piiratud X kw pealt.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas zombi »

Politsei hulgas on juba piisavalt inimesi, kes on mootorratastega tuttavad.
Samas leian ka, et on piisavalt <=35 kw masinaid, millest rõõmu tunda. Mis mõnu on kastreeritud tõupullist?

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Max
Postitusi: 18
Liitunud: 07 Apr 2009, 19:26
Tsikkel: V-Strom
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas Max »

Tõenäoliselt muud polegi, kui et näeb pulli moodi välja ikka. Kui hooga mööda lendab, ega siis tänaval jalutades näha pole tegelt, kas on kohitsetud või mitte.

zombi kirjutas: 05 Veebr 2020, 07:18

Politsei hulgas on juba piisavalt inimesi, kes on mootorratastega tuttavad.
Samas leian ka, et on piisavalt <=35 kw masinaid, millest rõõmu tunda. Mis mõnu on kastreeritud tõupullist?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Samas kuna kunde alles hiljuti uuris, kas a'la 500€-ga taskus oleks nutikam A või B katt teha, siis ilmselt seda hirmu väga pole, et neljatuhandeeurone R6 nipsust loosi läheb. Kuna unistamine on teatavasti tasuta, siis on nutikam ikka suurelt ette võtta - "töö" maht on sama, aga mida rohkem kilovatte ja R-tähti nimes, seda parem unistus välja tuleb :)


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

zombi kirjutas: 05 Veebr 2020, 07:18

Politsei hulgas on juba piisavalt inimesi, kes on mootorratastega tuttavad.
Samas leian ka, et on piisavalt <=35 kw masinaid, millest rõõmu tunda. Mis mõnu on kastreeritud tõupullist?

Eks seal rõõm on sellest, et tõupullil võtad munad maha ja näitad kastreerituna ette aga kodus "õmbled" munad tagasi külge. Palju nendest piiratud ratastest ikka piirajaga ringi sõidab.


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

Jesper kirjutas: 05 Veebr 2020, 10:38

Samas kuna kunde alles hiljuti uuris, kas a'la 500€-ga taskus oleks nutikam A või B katt teha, siis ilmselt seda hirmu väga pole, et neljatuhandeeurone R6 nipsust loosi läheb. Kuna unistamine on teatavasti tasuta, siis on nutikam ikka suurelt ette võtta - "töö" maht on sama, aga mida rohkem kilovatte ja R-tähti nimes, seda parem unistus välja tuleb :)

Kui ,,kunde” all mind silmas peate, siis tõepoolest uurisin. Kuna raha pole mul nii, et saaks seda muudkui tulde loopida. Siis ei teagi, kas teha A2 v B katt 😀 Mis mõttes pole hirmu, et neljatuhande eurone R6 nipsust loosi läheb? Ûlejäänud ,,unistamise” jutust ei saa samamoodi aru 🙂


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

simp kirjutas: 05 Veebr 2020, 02:27
MadChief kirjutas: 04 Veebr 2020, 22:50

Olen aru saanud nüüd, et isegi Eestis saab nii, et ala lased nt 87kw ratta piirata 35kw peale, siis seisab see passis sees, et võimsuseks 35kw ja ei pidanud politseid ega kedagi segama. Kui masinale taustauuring mnt ametis teha jne, siis näitab ju ikka, et 35kw on võimsust. Politsei ei pidanud nägema ka seda kuskilt arvutist, et mitu kw masinal enne ümberehitust oli 😀

see on passis märkuste all kirjas, et piiratud X kw pealt.

Aga nt vaatasin, et osadel ratastel (võib-olla kõikidel) maanteeameti sõiduki taustakontrolli tehes ei näita, mis see piiramata X kw oli.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

No mis vahet seal on, kas näitab või ei näita?!?!
A2 lubade tingimusi on sulle juba korduvalt välja toodud: kuni 35 kW ja enne piiramist mitte üle 70 kW.
Kusagil seaduses ei räägita midagi sellest, mis passis kirjas on.

Isegi, kui sa viitad sellele, et "kust mina tean, passis pole kirjas", siis mitteteadmine ei vabasta vastutusest seaduserikkumise korral. Ja seadusepügala järgi on see rikkumine siis sisuliselt "lubadeta sõit"
Kui politsei tahab, siis võib ta ju vabalt VIN numbri järgi tootja esindajalt küsida, kui palju selle konkreetse VIN numbriga oli originaalis kW. Kui lähed võimuesindajatega tülli ka veel kohapeal oma "õigust" taga nõudes, siis ilmselgelt leiavad nad ka päris palju muid võimalusi väljaselgitamaks sinu mootorratta tegelikku võimsust. Ma näiteks olen kuulnud sellisest juhtumist, kus tänaval põie kergendaja sai väite peale: "aga tõestage ära" lisaks trahvile oma uriini DNA analüüsi ka pärast kohtu otsusel kinnimaksta. Küllap mootorrataste võimsuse mõõtmiseks on ka politseil mingi koostööpartner olemas, kui asi sinnani peaks minema ja lõpuks maksad kõik ise kinni.

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas tyyp »

MadChief kirjutas: 05 Veebr 2020, 19:14
simp kirjutas: 05 Veebr 2020, 02:27
MadChief kirjutas: 04 Veebr 2020, 22:50

Olen aru saanud nüüd, et isegi Eestis saab nii, et ala lased nt 87kw ratta piirata 35kw peale, siis seisab see passis sees, et võimsuseks 35kw ja ei pidanud politseid ega kedagi segama. Kui masinale taustauuring mnt ametis teha jne, siis näitab ju ikka, et 35kw on võimsust. Politsei ei pidanud nägema ka seda kuskilt arvutist, et mitu kw masinal enne ümberehitust oli 😀

see on passis märkuste all kirjas, et piiratud X kw pealt.

Aga nt vaatasin, et osadel ratastel (võib-olla kõikidel) maanteeameti sõiduki taustakontrolli tehes ei näita, mis see piiramata X kw oli.

Selle suudad ju ise kah välja googeldada palju sellel rattal neid watte on. Mul kah paberites piiratud aga päriselus maha võetud. (Pole ise teinud vaid ostsingi selle nii)

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas simp »

MadChief kirjutas: 05 Veebr 2020, 19:14

Aga nt vaatasin, et osadel ratastel (võib-olla kõikidel) maanteeameti sõiduki taustakontrolli tehes ei näita, mis see piiramata X kw oli.

Ka minu ühe endise ratta kohta ei näita taustakontroll seda märkust, aga passis oli kindlasti kirjas.

Üldiselt, olen kuulnud kohtuasjast, kus ametnik käru peal oleva miniekskavaatori (nähtaval olnud) mudelitähise järgi massi välja guugeldas, autorongi kinni pidas ja siis ootasid koos kaalude saabumist. Põhjendatud kahtlus võiks mõistlik märksõna olla.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas grahv »

MadChief kirjutas: 05 Veebr 2020, 18:58

Kuna raha pole mul nii, et saaks seda muudkui tulde loopida. Siis ei teagi, kas teha A2 v B katt 😀

Tänapäeval on auto ikka tarbeese ja tsikkel luksusese - kui praegu ei jagu rahhi luksusele, siis praktiline inimene valib B. :)
Kui sa just mingi põhimõttega autovastane pole... aga sel juhul poleks siin seda küsimustki.

G


Teema algataja
MadChief
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2020, 14:54

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas MadChief »

grahv kirjutas: 06 Veebr 2020, 09:16
MadChief kirjutas: 05 Veebr 2020, 18:58

Kuna raha pole mul nii, et saaks seda muudkui tulde loopida. Siis ei teagi, kas teha A2 v B katt 😀

Tänapäeval on auto ikka tarbeese ja tsikkel luksusese - kui praegu ei jagu rahhi luksusele, siis praktiline inimene valib B. :)
Kui sa just mingi põhimõttega autovastane pole... aga sel juhul poleks siin seda küsimustki.

G

Kuna B katt läks uue seadusega kõvasti kallimaks ja mul motikahullus nii südames on, siis tahakski A2 kati teha 😊 aga mõistlik oleks B katt teha jah, aga ei tea veel mis saama hakkab. Lubade tegemine üsna kallis, B kati hind läks veel kõrgemaks juba. Süda ütleb üht, a mõistus teist 😀

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: A2 kat 35kw ja piiramine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ega mootorrattaga sõitmiseks pole ainult lubasid vaja, ka ratta ja turvavarustuse jaoks peab midagi jaguma (ca300...500€). Võta asjalikku nõu kuulda ja tee nüüd B kat ära, küll järgnevatel aastatel jõuad selle A-ni kah veel. Selle ajaga ei kao bensiinimootoriga rattad kuhugile :-)
Kui B on all olemas, siis saab A teha e-kursusena (va. sõit muidugi, see endiselt kohapeal käies) ja see on natuke soodsam. Lisaks on B-ga liikluses PÄRIS kogemuste omandamine palju vähem valus :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”