Liiklusmärgid pimestavad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Kas keegi veel peale minu on tähele pannud, et liiklusmärgid ja isegi tähispostide helkurid paistavad kaugtulega nii eredalt, et mingist tumeda asja märkamisest selle disko taustal ei saa eriti unistadagi? Ma arvan et autoga sõites on see pmst sama, aga siis on suva, sõidad klaasistunud pilguga ja ootad kohale jõudmist, aga rattaga tahaks pidevalt kauguses ja külgedel ringi vaadata, et loomad ja laibad esimesel võimalusel avastada. Või on keegi leidnud selle vastu rohtu tule reguleerimise ja/või tuunimisega? Tuli iseenesest näitab õigele kõrgusele ja on tavaline H4 lamp, ei ole midagi ise kuskile perse poole aretanud seal.



In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Kui nüüd veidike meenutada, siis viimased pool aastat on autoga (H11) õhtuhämaruses kohati isegi lähituledega piin sõita. Arvasin, et tegu minu ealiste iseärasustega. Motikaga (H7) pole ma veel vahet märganud! Kumbagi laternat pole ka kuidagi tjuunitud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma pole eriline öine reisumees, aga märkasin seda aastakese tagasi, kui tln-prnu maanteele 3 rida tekitati ja prnu sissesõit renoveeriti.
Tollal autokeseks oli miskine octavia oma H7-mega. Nüüd paar päeva tagasi juhtusin hämaras pärnu sõitma outbackiga, millel on ksenoon+9005+miskised led lisatuled lazer - eriti jõhkrad fanaarikud.
Ühesõnaga võimatu, märkide jada on ikka luksuslik ja säravad megalt. Selline virrvarr, et tekkis siiras küsimus natuke kattuval suunal:

Okei, las need märgid säravad, aga milleks seda mudru nii palju vaja on?
Näiteks Are-Suigu tee, igas jumala kurvis on ohtliku kurvi märgid, lasin kiiruse 70mnele harjununa, et niisama seda märki ei panda ja oh üllatust ... tavaline 30-40 krradi kurvike, 120kmh ei saaks kanatriipudestki lahti ja särasid nagu mingi tsiibi fanaarikud zrx-i H4 (osram laser) lähitulega.

Ilmselt lumehelbekestel perse all käe hoidmine kisub lihtsalt mõnel vanakooli vennal üle võlli, ehk me ei suuda selle juraga kaasas käis.
Samal teemal hiljuti oli siin abs-iga või ilma ... kohe varsti lisanduvad ... automaat käigukast kohustuslikuks, automaat joodikujalg mõlemale poole kohustuslikuks, gps kiirusepiiraja kohustuslikuks jne.
Äkki mõni saab muidu haiget noh.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

Irwwwwwwwe
Läheb vandenõuteoreetikute mölaks ära jälle.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas AzA »

Vandenõuteooria? Ülereguleeritus on vandenõuteooria?
Ahah.

Aga mulle meeldib.

Jazzyl
Postitusi: 49
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

AzA kirjutas: 05 Juun 2019, 08:59

Vandenõuteooria? Ülereguleeritus on vandenõuteooria?
Ahah.

Pigem on see, et olulised märgid võivad jääda kogu selle muu mudru taustal märkamata. :roll:

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas indumen »

Eks märkide helkurmaterjal ole ka ajaga paremaks läinud, ja noh rohkem on ju uhkem :D tsiklile pole kahjuks täistulesse kangemat pirni leidnud tavaline H9 seal, aga autol on ka lisa LED bar'id Seekerid ja mis iganes H7 ja H1 kangemad pirnid sees ka tavatuledes, täistulega on kaasaegsematel lõikudel silmal päris valus küll. Metsavahel jällegi igasugune lisavalgus siiski teretulnud, nokk kinni saba lahti.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ei no märkide nähtavus ja nende rohkus on omaette teema, aga just see helkuri tagasipeegeldamise % ja küsimus, kuidas kurat keegi peaks siis tee ääres seisvat põtra või ilma helkurita jalakäiat või teel olevat kitse laipa nägema. Kaugtuledega ei tohi pimestada aga nüüd pimestatakse hoopis helkuritega. Ja seda kõike siis modifitseerimata tulede kontekstis.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma vaevlesin ka selle murega aastaid
Joonistasin skeeme valguse levikust, murdumisest, käisin ülikoolis jne

Lõpuks peale aastatepikkust studeerimist jõudsin lahenduseni.
Olen siiani seda endale hoidnud aga nüüd on vist aeg oma teadmisi jagada.

Nimelt kui liikluskorradlusvahend on hakanud väga vastu särama siis lülitan täistuled poolte peale ja see probleem kaob. Jah ma tean kõlab lihtsalt aga nagu näha nii minu kui siinse rahva pealt siis selle lahenduseni jõudmine väga lihtne ei ole.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma olen ka pooltulede peale siis vahetanud, kui ikka mingi plejaad märke vastu särab, nagu mõni tolvan teeks peegliga päikesejänkusid. Samas on täistulede ära kustutamine aga teistpidi turvalisusprobleem, sest siis ei näe nii kaugele, kui täistuledega. Peaks proovima selle jama kuidagi suure kella külge panna, äkki hakkavad lumehelbekesed selle peale ka mõtlema, et vastu helkiv viieruutmeetrine plekitahvel on omakorda turvarisk.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mul autol 45 ref. ledbar ees ja tõesti suht ebamugav suurematel teedel. Kui ikka km ära valgustab, siis neid helkureid suht palju. Eriti, kui suuremaid märke ta teel. Tsikliga mind nii väga ei segagi. Mulle öösel sõita meeldib ka rohkem, kui päeval.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Teil on ikka mingid probleemid tuledega, variante on palju - reguleering, reflektorid väsinud, klaasid tuhmid, tehases jäi disainerite sõna peale vms. Timmis ja normikohane kaugtuli näitab rusikareeglina umbes 1% tule keskmest kõrgemale ja 1% madalamale, ehk siis meetrikõrguse tule puhul tabab põhilaks maapinda 100m kaugusel ja tavaline 3m posti otsas olev liiklusmärk "kustub" 200m kaugusel. Ma olen selle järgi reisil tulesid reguleerinud, kuna kodus ei tulnud selle peale, et pakid saba peal tule asendit kuidagi muuta võiks :wack:, töötab.

Kui niigi piiratud valgusenergiat rõõmsalt taevasse kühveldada, siis ega seda põdra jaoks eriti järgi ei jää, olgu märgid või mitte.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

pühak kirjutas: 05 Juun 2019, 11:01

Ma olen ka pooltulede peale siis vahetanud, kui ikka mingi plejaad märke vastu särab, nagu mõni tolvan teeks peegliga päikesejänkusid. Samas on täistulede ära kustutamine aga teistpidi turvalisusprobleem, sest siis ei näe nii kaugele, kui täistuledega. Peaks proovima selle jama kuidagi suure kella külge panna, äkki hakkavad lumehelbekesed selle peale ka mõtlema, et vastu helkiv viieruutmeetrine plekitahvel on omakorda turvarisk.

Siin võiks muidugi filosofeerida, et kas lumehelbeke on see, kelle jaoks on vaja liiklusmärkidega liiklust korraldada(kes ei saa ise tugevama õiguse reeglist aru), või need, kelle jaoks on karjuv probleem, kui liiklusmärk täistulede ja lisa ledbaride valgusele vastu helgib.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 05 Juun 2019, 11:53

Teil on ikka mingid probleemid tuledega, variante on palju - reguleering, reflektorid väsinud, klaasid tuhmid, tehases jäi disainerite sõna peale vms. Timmis ja normikohane kaugtuli näitab rusikareeglina umbes 1% tule keskmest kõrgemale ja 1% madalamale, ehk siis meetrikõrguse tule puhul tabab põhilaks maapinda 100m kaugusel ja tavaline 3m posti otsas olev liiklusmärk "kustub" 200m kaugusel. Ma olen selle järgi reisil tulesid reguleerinud, kuna kodus ei tulnud selle peale, et pakid saba peal tule asendit kuidagi muuta võiks :wack:, töötab.

Kui niigi piiratud valgusenergiat rõõmsalt taevasse kühveldada, siis ega seda põdra jaoks eriti järgi ei jää, olgu märgid või mitte.

Mu on autod olnud xenon või led tuledega viimased 12a ja see vastu helkimine on ka mulle probleem olnud. Nendel autodel on tuled ikkagi väga hästi reguleeritud olnud ja ise seal midagi näppida pole põhjust. Viimased 2 autot(xenon ja led) on ka keeravate tuledega. Mõlemal on veel ka vastutulijat mitte pimestav funktsioon ehk isegi selle hekimise peale keerab tulesid suts maha kuid ledidega on isegi lähidega suht valus mõnda suurt tahvlit vaadata. Neid pimestavaid asju mu meelest just meil eesti liiga palju. Mõned nädalad tagasi sõitsin Taanist läbi öösel ja seal sellist häirivat helkimist ei olnud.
Kõige jõhkram ,mis meelde tuleb oli mõned aasta tagasi Nõvalt sõbra juurest koju tuleks. Naine oli kaine rool ja vihma sadas ning ta ei suutnud tõesti isegi 90-ga seal sõita,sest neid helkur poste oli nii tihedalt,et kõik virvendas silme eest ka lähidega sõites.Ma olin mõned õlled teinud ja istusin kõrval suht adekvaatsena kuid ka mul endal oleks olnud keeruline seal sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas simp »

Jesper kirjutas: 05 Juun 2019, 11:53

Teil on ikka mingid probleemid tuledega, variante on palju - reguleering, reflektorid väsinud, klaasid tuhmid, tehases jäi disainerite sõna peale vms. Timmis ja normikohane kaugtuli näitab rusikareeglina umbes 1% tule keskmest kõrgemale ja 1% madalamale, ehk siis meetrikõrguse tule puhul tabab põhilaks maapinda 100m kaugusel ja tavaline 3m posti otsas olev liiklusmärk "kustub" 200m kaugusel. Ma olen selle järgi reisil tulesid reguleerinud, kuna kodus ei tulnud selle peale, et pakid saba peal tule asendit kuidagi muuta võiks :wack:, töötab.

Kui niigi piiratud valgusenergiat rõõmsalt taevasse kühveldada, siis ega seda põdra jaoks eriti järgi ei jää, olgu märgid või mitte.

100m & 200m kauguselt ei häirigi, vihmase ilmaga(märgid märjad) teevad suuremad suunaviidad kaugtuledega ca 50m pealt pimedaks. Jah, saab kauged maha korjata, aga selline helkur on lihtsalt overkill.

Ühtegi lisatuld pole, tehase bi-xenon, automaatse kõrguse reguleerimisega ja nii mitme autoga. Enamus märke ei häiri, aga just sinised suunaviidad kus on üle kolme-nelja rea.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Hästi nagu ei tahaks uskuda, et spetsjomm eestlaste eritellimusena mingit ultravinget helkurkilet toodetakse. Märgid on meil vist küll jah füüsiliselt suuremad kui põhjamaades.

Üks võimalik probleem, mis enne ununes, on veel kulunud visiir ja/või pinlock.

Ja no mainige ära siis oma postides kui autodest jutt, ma ei viitsi isiklikult nende viiesuunaliselt soojendatavate nahk-bi-led-xenon-lasertulede teemal üldse ennast vihastama hakata - krt vastutulev tüüp sõidab põmpsti august läbi ja mul on ööbikud kiivris, ja nüüd peab kogu ülejäänud maailm selle pärast teistpidi ringi käima, et mõnel volkaril peab ikka vähemalt kümne meetri jagu pikem olema kui teisel...

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Madlobster kirjutas: 05 Juun 2019, 10:21

Ma vaevlesin ka selle murega aastaid
Joonistasin skeeme valguse levikust, murdumisest, käisin ülikoolis jne

Lõpuks peale aastatepikkust studeerimist jõudsin lahenduseni.
Olen siiani seda endale hoidnud aga nüüd on vist aeg oma teadmisi jagada.

Nimelt kui liikluskorradlusvahend on hakanud väga vastu särama siis lülitan täistuled poolte peale ja see probleem kaob. Jah ma tean kõlab lihtsalt aga nagu näha nii minu kui siinse rahva pealt siis selle lahenduseni jõudmine väga lihtne ei ole.

See pole ju lahendus, siis sa kas sõidad tuledest ette või sõidad 40km/h. Ja tuletan meelde oma esialgse postituse mõtet, et ka tähispostidest piisab, märke pole vajagi. Seis on ebaloogiline, sest kaugelt tee pinnalt ja tee äärest oleks vaja silmaga otsida halvasti nähtavaid objekte. Samas sealt paistavad vastu eredad helkurid, mille järgi pupill ennast ära reguleerib ja mingi laiba või augu märkamisest ei saa unistadagi. Ma saan aru, et postid tee ääres on head halva ilmaga juuatäis peaga läbi lumetuisu sõites, aga kuidas nad ei ole jõudnud selleni, et ühte probleemi lahendades tekitavad uue. Ma saaks aru kui need helkurid oleks mingi piiratud peegeldusega.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 05 Juun 2019, 12:56

Hästi nagu ei tahaks uskuda, et spetsjomm eestlaste eritellimusena mingit ultravinget helkurkilet toodetakse. Märgid on meil vist küll jah füüsiliselt suuremad kui põhjamaades.

Üks võimalik probleem, mis enne ununes, on veel kulunud visiir ja/või pinlock.

Ja no mainige ära siis oma postides kui autodest jutt, ma ei viitsi isiklikult nende viiesuunaliselt soojendatavate nahk-bi-led-xenon-lasertulede teemal üldse ennast vihastama hakata - krt vastutulev tüüp sõidab põmpsti august läbi ja mul on ööbikud kiivris, ja nüüd peab kogu ülejäänud maailm selle pärast teistpidi ringi käima, et mõnel volkaril peab ikka vähemalt kümne meetri jagu pikem olema kui teisel...

Lisan siis,et tsikliga on ka nii ja mul on xenon tuled + xenon lisatuled. Regullitud normaalseslt,keegi ei vilguta. Auto tõin mängu selleks,et seal on vastu tulijat mitte pimestavad tuled,mis isegi selle helkuri peale ennast maha keeravad automaatselt,kuid ikka on valus vaadata.Ehk tsiklil seda lahendust pole minu teada ka uuetel LED tuledega ratastel olemas.
Kilet on maailmas erisugust,aga meie MNT on läbi surunud nõude,et meil tohib väljaspool hooviala kasutada tänapäeval ainult seda kõige tugevamalt reflekteeruvat kilet. Teistes riikides on ka lahjemad versioonid kasutusel vastavalt olukorrale.Ma saan aru,et kui 70-ne märk on sellest,aga miks peab olema tahvel mõõtudega 3x5m selline, ei saa aru. Sama on ka need valged postid tee ääres. Esiteks on neid vahel haiglaselt tihedalt ja lisaks on neil see tugeva reflektoriga kile küljes.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

urmas66 kirjutas: 05 Juun 2019, 13:16

,aga meie MNT on läbi surunud nõude,et meil tohib väljaspool hooviala kasutada tänapäeval ainult seda kõige tugevamalt reflekteeruvat kilet. Teistes riikides..

On sul mingeid teooriaid ka, miks see illuminaatdele kasulik on?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 05 Juun 2019, 13:35
urmas66 kirjutas: 05 Juun 2019, 13:16

,aga meie MNT on läbi surunud nõude,et meil tohib väljaspool hooviala kasutada tänapäeval ainult seda kõige tugevamalt reflekteeruvat kilet. Teistes riikides..

On sul mingeid teooriaid ka, miks see illuminaatdele kasulik on?

rahavoog on suurem,see on kindel :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas bitter »

Krl kirjutas: 05 Juun 2019, 13:35
urmas66 kirjutas: 05 Juun 2019, 13:16

,aga meie MNT on läbi surunud nõude,et meil tohib väljaspool hooviala kasutada tänapäeval ainult seda kõige tugevamalt reflekteeruvat kilet. Teistes riikides..

On sul mingeid teooriaid ka, miks see illuminaatdele kasulik on?

Ei pea nii tihti puhastama.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Exactly, nõuetes on kirjas, et peab reflekteeruma 30 meetri kauguselt (või oli see 50 või mis iganes). Sellist märki, mis ei pimesta, on vaja hooldada aga sellele rahale leidub tõenäoliselt muidki soovijaid.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul on tavalised halogeenpirnid ilma lisatuledeta ja täistuledega sõites liiklusmärkide peegeldus igatahes pimestab. Võibolla siis, kui nii vanaks jään, et õieti enam ei näe, äkki siis enam ei pimesta ka.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

reimps

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas reimps »

Krl kirjutas: 05 Juun 2019, 13:35

On sul mingeid teooriaid ka, miks see illuminaatdele kasulik on?

Mis seal ikka teoretiseerida - illuminati pidada valgustatuid tähendama.


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mind pimestavad ka, kõikide masinatega, talvel, kui tee on sula ja servad veel lumega kaetud ka on ikka fantast. Kui nad ei soovi normaalseid märke panna, siis tõesti, koristagu üleliigne minema. Hetkel on pilt nii kirju, et enam neid märke ei vaatagi, muutud lihtsalt üleregulatsioonist ükskõikseks ja oluline jääb märkamata. Nende masinatega, millel on head lähituled saab hakkama ja ei kotigi eriti see mure, tõmbad lähitulele ja näed kaugemale, kui kaugtuledega pimestatult, kuid masinad, mida "õnnistatud" pole, on liiklemine teatavatel situatsioonidel ikka väga õnnetu, tsikliga kiirendada ka veel veidi, täistuled peal, kiiver putukaid täis on ka suht ideaalne lahend :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kurdate ülereguleerituse üle ja sellele lahendusena soovite veel ühte regulatsiooni, mis reguleeriks, kui palju täpselt liiklusmärgid helkida võivad?
Tsiklimeeste maailm on ikka imeline.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas grahv »

Krl kirjutas: 10 Juun 2019, 08:42

Kurdate ülereguleerituse üle

Loe: pimestavate märkide ülekülluse üle

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

See on see klassikaline vasakäärmustlaste maailmavaade. "Sõnavabadus kõigile, as long as keegi ei räägi midagi, mis meie vaadetega ei ühti."

Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas wicked »

suvine aeg nagu, peaks ringi paugutama...
ikka suudab keegi mingi pseudoprobleemi vilinal välja imeda :D


mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Madlobster kirjutas: 05 Juun 2019, 10:21

Nimelt kui liikluskorradlusvahend on hakanud väga vastu särama siis lülitan täistuled poolte peale ja see probleem kaob. Jah ma tean kõlab lihtsalt aga nagu näha nii minu kui siinse rahva pealt siis selle lahenduseni jõudmine väga lihtne ei ole.

Mul auto jagas selle ise ära ja lülitab liiklusmärki nähes pooltulede peale. Samas on see maanteel sõites paras nöök, kui polegi nagu hetke, kui isegi hõreda liikluse tingimustes kaugtuledega sõita saaks (kui just automaatikat välja ei lülita).

Suzuki VX800 '93
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”