Liiklusmärgid pimestavad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kui järgmine kord tervisetõendit uuendate, mainige seda ka, et märgid pimestavad. Äkki võetakse üldse load käest ära ja liiklus ka palju ohutum kohe. :wack:



...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

zorten22 kirjutas: 10 Juun 2019, 10:28

Kui järgmine kord tervisetõendit uuendate, mainige seda ka, et märgid pimestavad. Äkki võetakse üldse load käest ära ja liiklus ka palju ohutum kohe. :wack:

Et kui nägemine korras,siis oled haige? Päris lahe mõttetera.
Tegelikult vaadates palju noori on lühinägelikud ja ei näe suurt midagi,siis võibolla need tugevalt helkivad märgid ongi õiged,sest muidu suurem enamus ei näeks üldse midagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

No persse maivõi, küll inimestele ikka meeldib teemast mööda rääkida. Silm reguleerib valgustundlikkust pupilli ava suurusega automaatselt, nii nagu ka kaamera ava suurust reguleeritakse. Kui hämaras paistab helkur silma, siis täiesti terve silm töötab ja peabki töötama nii, et tumedaid asju selle helkuri suunas sa ei näe. Effectively see jõulupidu tee ääres vähendab nähtavust, mis on absurdne tulemus arvestades, et tegemist peaks olema liiklusohutust tagavate vahenditega. Ilmselgelt liiga keeruline teemapüstitus ja oleks vaja selgitada jooniste ja värviliste klotside abil. Võibolla mitte mina ei peaks silmaarsti juurde minema vaid need, kes arvavad, et see on pseudoprobleem pimedas sikkliga sõites võiksid oma aju lasta naguke polikliinikus uurida ;)

Kohe varsti tuleb keegi ja soovitab tumedat visiiri, mark my words.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

Olen märganud, et pohmas peaga on silmad valgusele tundlikumad, kui mugav oleks.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ma olen märganud, et inimeste silmad võivad erineva tundlikkusega olla. Võibolla mõnel on pupilli reageerimisulatus väiksem? Päikeselise ilmaga ma ei taha ilma päikeseprillita üldse toast välja minna. Ega autoga sõita. Katuseluuk on tumeda klaasiga aga ma ikkagi hoian seespool pimedat katet ees, mitte grammigi lisavalgust ei taha salongi saada.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Aga küsimus pole ju selles kas su silmadel on valus vaid selles, kas sa sealt helkurite vahelt midagi ka näed. Mind ei häiri valgus iseenesest vaid teadmine, et tee pinda ei ole võimalik jälgida. Sellest ka jutu mõte, et jälle on tehtud asi mis sobib autodele (sest laip või auk teel ei ole autole kriitilise tähtsusega), aga mitte sikklitele. Nagu need foorid, mille andurid reageerivad ainult auto kere peale.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

jkristjan kirjutas: 10 Juun 2019, 15:30

Nagu need foorid, mille andurid reageerivad ainult auto kere peale.

See on nõme jah.
Ükspäev ise ka, seal peale Kakumäe Selverit linna poole, vasakpöördel, mis vabaõhumuuseumi juurde viiks(hui teab mis tänav see on), passisin mitu fooritsüklit, nagu mingi emane, aga rohelist ei antud. Ei tea, kas lihtsalt ei antud, või oli ratas liiga kerge/väike.
Aga no samas ei ole tsikliga sõit ka mingi inimõigus, et iga iga olukord peaks seda tingimata soosima.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Soosima mitte, aga liikluskorraldusvahendid peaks toetama kõiki sõidukeid, millele numbrimärke väljastatakse ja millele kütus on aktsiisiga maksustatud. Kui tsikkel pole toetatud siis ok aga raha võib siis tagastada.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas simp »

jkristjan kirjutas: 10 Juun 2019, 15:47

Soosima mitte, aga liikluskorraldusvahendid peaks toetama kõiki sõidukeid, millele numbrimärke väljastatakse ja millele kütus on aktsiisiga maksustatud. Kui tsikkel pole toetatud siis ok aga raha võib siis tagastada.

see pole siinkohal üldse teemaks, autoga on täpselt sama nõme.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas: 10 Juun 2019, 15:30

Aga küsimus pole ju selles kas su silmadel on valus vaid selles, kas sa sealt helkurite vahelt midagi ka näed. Mind ei häiri valgus iseenesest vaid teadmine, et tee pinda ei ole võimalik jälgida. Sellest ka jutu mõte, et jälle on tehtud asi mis sobib autodele (sest laip või auk teel ei ole autole kriitilise tähtsusega), aga mitte sikklitele. Nagu need foorid, mille andurid reageerivad ainult auto kere peale.

Nii on.See on just täpselt see sama asi,et kui udukaid kasutad,siis rikud seadust ja veel lisaks ei näe piisavalt kaugele. Tuleb välja,et pimestavad märgid on igati OK kuna kõik on seadusega kooskõlas,tulemus kahjuks sama mis seadust rikkuval udutule kasutajal. Lahedad reeglis meil. Ma tõesti ei ole mujal seda helkuri majandust sellisel kujul tähele pannud ju siis seal on asjad kuidagi mõistlikumalt organiseeritud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kui parafraseerida üht ülevaatusega leiba teenivat spetsialisti, siis nagu liiklusmärgid, ei koosne ka mootorsõidukid enam ammu detailidest vaid ainult seadustest! :bsmile:
Ja seadusi teevad teadagi kes...

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Krl »

jkristjan kirjutas: 10 Juun 2019, 15:47

Soosima mitte, aga liikluskorraldusvahendid peaks toetama kõiki sõidukeid, millele numbrimärke väljastatakse ja millele kütus on aktsiisiga maksustatud. Kui tsikkel pole toetatud siis ok aga raha võib siis tagastada.

Kuhu me nii jõuame?
Numbrimärke väljstatakse ka 500+hj`ga tehasest välja tulnud autodele, aga milline meede nendega sihtotstarbeliselt linnas(või kasvõi maanteel) sõitmist toetab?


reimps

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas reimps »

urmas66 kirjutas: 10 Juun 2019, 16:06

Nii on.See on just täpselt see sama asi,et kui udukaid kasutad,siis rikud seadust ja veel lisaks ei näe piisavalt kaugele.

Äärekad + udu on legaalne ja ei riku mingit seadust. e46 näeb täitsa viisakas nii välja ka, muude markidega udukabossid on valesti aru saanud, et see pügal just bemmide pärast seal ongi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 10 Juun 2019, 17:12
urmas66 kirjutas: 10 Juun 2019, 16:06

Nii on.See on just täpselt see sama asi,et kui udukaid kasutad,siis rikud seadust ja veel lisaks ei näe piisavalt kaugele.

Äärekad + udu on legaalne ja ei riku mingit seadust. e46 näeb täitsa viisakas nii välja ka, muude markidega udukabossid on valesti aru saanud, et see pügal just bemmide pärast seal ongi.

seda küll,ei tulnudki see bemmi asi kohe meelde :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Olen isegi kirunud neid märke. Uuema aja märgid on tõesti eriliselt läikivad pimedas, et mõnes kohas on tulede automaatika pannud lähidele ümber. Ilmselt "tarku onusid" vastavas ametkonnas ei huvita see pisiasi, et selliste märkide loetavus pimedas on kehv ja suur helkiv pind omakorda segab nähtavust. Tõenäoliselt vastavad need aga Eesti kui tuntud autonduse ja liikluse peenasjatundjate nõuetele.

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas poison »

Ja ma arvasin et ma ainuke sant olen.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul mitmel sugulasel-tuttaval isetumenevad prillid kasutusel, et päikseprille tavaliste otsa ei peaks panema. Tuleb vist nende hulgast kellegi käest küsida, et kas prilliklaasid nende helendavate põrguväravate peale tumedaks ka tõmbuvad.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ei tõmbu ja takkatraavi ei lähe nad piisavalt tumdaks ka autos päeva ajal.Auto klaasid peavad liiga palju valguskiirgust kinni.Olen pidanud sageli isetumenevatele teised peale panema.Ja õhtupäike on ka selline tegelane mis neid väga ei tumenda.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas AzA »

pühak kirjutas: 11 Juun 2019, 01:15

Mul mitmel sugulasel-tuttaval isetumenevad prillid kasutusel, et päikseprille tavaliste otsa ei peaks panema. Tuleb vist nende hulgast kellegi käest küsida, et kas prilliklaasid nende helendavate põrguväravate peale tumedaks ka tõmbuvad.

Minu omad tõmbuvad, sõidan pimedas tavalistega.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
AzA kirjutas: 11 Juun 2019, 09:38
pühak kirjutas: 11 Juun 2019, 01:15

Mul mitmel sugulasel-tuttaval isetumenevad prillid kasutusel, et päikseprille tavaliste otsa ei peaks panema. Tuleb vist nende hulgast kellegi käest küsida, et kas prilliklaasid nende helendavate põrguväravate peale tumedaks ka tõmbuvad.

Minu omad tõmbuvad, sõidan pimedas tavalistega.

Mul tavalised prillid,aga tean kahte,kes ei saa ka fotokroomsetega sõita. Kas seal teemaks vastutulevad autod või märgid ka,see vajab täpsustamist.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

pühak kirjutas: 11 Juun 2019, 01:15

Mul mitmel sugulasel-tuttaval isetumenevad prillid kasutusel, et päikseprille tavaliste otsa ei peaks panema. Tuleb vist nende hulgast kellegi käest küsida, et kas prilliklaasid nende helendavate põrguväravate peale tumedaks ka tõmbuvad.

Isetumenevad reageerivad UV-kiirgusele. Nimetet põrguväravad emiteeretavad ultravioletti selleks liiga vähe, et toimuks vastav reaktsioon. Samuti jääb see kiirgus pidama auto- ja muu aknaklaasi taha.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas motikus »

UV kiirgus läbib tavalist (spetsiaalselt lamineerimata) klaasi edukalt. Isiklik kogemus. Olen isegi kuulnud mõistet "rekkajuhipäevitus".

Liiklusmärkide UV-peegeldusvõime kohta ei oska öelda. Aga vähemalt tundub küll veider väide, et aknaklaas peegeldab UV kiirgust, aga metallist ja helkurvärviga kaetud liiklusmärk mitte.

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Romka »

Jesper kirjutas: 05 Juun 2019, 12:56

Hästi nagu ei tahaks uskuda, et spetsjomm eestlaste eritellimusena mingit ultravinget helkurkilet toodetakse......

Lätis on küll palju tuhmimad. Eestisse jõuad üle piiri, siis kohe torkab silma, et siin vastikult erksad.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas joel »

motikus kirjutas: 12 Juun 2019, 15:23

UV kiirgus läbib tavalist (spetsiaalselt lamineerimata) klaasi edukalt. Isiklik kogemus. Olen isegi kuulnud mõistet "rekkajuhipäevitus".

Liiklusmärkide UV-peegeldusvõime kohta ei oska öelda. Aga vähemalt tundub küll veider väide, et aknaklaas peegeldab UV kiirgust, aga metallist ja helkurvärviga kaetud liiklusmärk mitte.

UV kiirgus mingil määral läbib klaasi, aga valdav osa siiski neeldub. Kui tugevalt neeldub ja kui palju või vähe läbi jõuab, sõltub nii klaasi koostisest, paksusest, aga ka lainepikkusest, kuna UV on üsna lai mõiste. Mis puutub liiklusmärgilt peegeldumisse, siis märk võib ju UVd peegeldada, aga kui kiirgusalllikast (esilaternast) UVd ei tule, siis lihtsalt pole, mida peegeldada.

Joel

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

motikus kirjutas: 12 Juun 2019, 15:23

UV kiirgus läbib tavalist (spetsiaalselt lamineerimata) klaasi edukalt. Isiklik kogemus. Olen isegi kuulnud mõistet "rekkajuhipäevitus".

Liiklusmärkide UV-peegeldusvõime kohta ei oska öelda. Aga vähemalt tundub küll veider väide, et aknaklaas peegeldab UV kiirgust, aga metallist ja helkurvärviga kaetud liiklusmärk mitte.

Mulle õpetati üldhariduskoolis, et UV-st suur osa neeldub klaasi. Klaasi läbib pikemalaineline UV, kuid ka osaliselt. Erandiks on kvartsklaas. Veokipäevitust ei tea, kuid vanaonu kannatas vahel bussijuhi päevituse käes. St. vasak käsi päevitus lahtise küljeakna tõttu kiiremini.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Luxor kirjutas: 12 Juun 2019, 20:33
motikus kirjutas: 12 Juun 2019, 15:23

UV kiirgus läbib tavalist (spetsiaalselt lamineerimata) klaasi edukalt. Isiklik kogemus. Olen isegi kuulnud mõistet "rekkajuhipäevitus".

Liiklusmärkide UV-peegeldusvõime kohta ei oska öelda. Aga vähemalt tundub küll veider väide, et aknaklaas peegeldab UV kiirgust, aga metallist ja helkurvärviga kaetud liiklusmärk mitte.

Mulle õpetati üldhariduskoolis, et UV-st suur osa neeldub klaasi. Klaasi läbib pikemalaineline UV, kuid ka osaliselt. Erandiks on kvartsklaas. Veokipäevitust ei tea, kuid vanaonu kannatas vahel bussijuhi päevituse käes. St. vasak käsi päevitus lahtise küljeakna tõttu kiiremini.

Mul on toonitud (rohekas tehasetoon) klaasid ja juba praegu on vasak käsi pruunim,kui parem. Aken lahti ei sõida kunagi. ja seda ikka igal aastal. Aken lahti sõidu ajad jäävad mul küll sinna 90-ndate keskpaika,kui kliimaga auto polnud, aga vasak käsi ikka pruunim kui parem. Sõidan küll rohkem kui keskmine inimene,aga ei tööta autojuhina.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas Luxor »

10 a tagasi oli minu masinal ka sama tooniga klaasid. Ilmselt olid minu läbisõidud Sinu omadest väiksemad, toonivahet kätel ei olnud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas AzA »

urmas66 kirjutas: 11 Juun 2019, 15:59
Spoiler
AzA kirjutas: 11 Juun 2019, 09:38
pühak kirjutas: 11 Juun 2019, 01:15

Mul mitmel sugulasel-tuttaval isetumenevad prillid kasutusel, et päikseprille tavaliste otsa ei peaks panema. Tuleb vist nende hulgast kellegi käest küsida, et kas prilliklaasid nende helendavate põrguväravate peale tumedaks ka tõmbuvad.

Minu omad tõmbuvad, sõidan pimedas tavalistega.

Mul tavalised prillid,aga tean kahte,kes ei saa ka fotokroomsetega sõita. Kas seal teemaks vastutulevad autod või märgid ka,see vajab täpsustamist.

Mul märgid. Auto puhul vaatan teeserva ja probleemi pole.
Ilmselt sõltub ka prillidest - kui kähku reageerivad.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas bitter »

Luxor kirjutas: 12 Juun 2019, 13:47
pühak kirjutas: 11 Juun 2019, 01:15

Mul mitmel sugulasel-tuttaval isetumenevad prillid kasutusel, et päikseprille tavaliste otsa ei peaks panema. Tuleb vist nende hulgast kellegi käest küsida, et kas prilliklaasid nende helendavate põrguväravate peale tumedaks ka tõmbuvad.

Isetumenevad reageerivad UV-kiirgusele. Nimetet põrguväravad emiteerivad ultravioletti selleks liiga vähe, et toimuks vastav reaktsioon. Samuti jääb see kiirgus pidama auto- ja muu aknaklaasi taha.

Need fotokroomsed leiutati 1960. Hiljuti lugesin mingilt prillisaidilt, et tänapäeval pakutakse autojuhtidele ka selliseid isetumenevaid klaase, mis ei vaja UV-d.


3rik
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Mai 2010, 16:15
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Liiklusmärgid pimestavad

Lugemata postitus Postitas 3rik »

Hea näha, et siin foorumis on pädevust ülearu. Kandideerige aga Maanteeametisse tööle ja tehke see riik siis "korda".
Hetkel on just käimas projekteerimisnõuete eksperdi konkurss, kus saab oma tarkust realiseerida ja teha just need õiged normid, et märgid ei pimestaks ja keegi hadaldada ei saaks tähisposti sammu üle.

https://karjaar.mnt.ee/#job-29-more

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”