Prillidega sõidueksamile?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

pühak kirjutas:

Huvitav, kas eksamineerija enne eksamit seda ka uurib, et ega eksaminandil kontaktläätsesid ees pole, kui tervisetõendile nägemiskorrektsiooni märgitud pole?

Ei kontrolli ta midagi. Ma käisin kunagi silmaarstil tervisetõenditki kontaktläätsedega tegemas. Nina vastu nina talle otse silma ei vahtinud ja ei saanudki ta aru, et läätsedega olen. A ma läksin vahetult peale seda opile ka ja laiskusest ei viitsinud 2x tervisetõendit tegemas käia.




reimps

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tundub, et need pimedad on kõige suuremad hälvikud. Plätumehed pääsenud :)

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Teinekord tuleb küsida, et kas tilli ka näha tahab, sest äkki olen sugu vahetanud ja maailm tagurpidi.
Kui Narvast load ostad ei huvita kedagi isegi kas sa eesti liiklusmärke tunnistad :wack:

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 178
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Mulle küll,motokaru loengus öeldi et kellel prillid Või kes opi teind ja nägemise korda saand, kontrollige et tervisetõendid seda kajastaks.. muidu lõppeb maanteeameti sõidueksam enne kui algab

Näitena toodi analoogseid juhtumeid mida esimeses postis kajastatud.

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ranel kirjutas:
Dusterx kirjutas:

Mu oma teinepool näeb prillita ca 0,7 ja ta on ikka suht pime. Kuna seaduse järgi ta võib sõita ja seda ilma igasuguste märgeteta, siis ei imesta tõesti liikluses toimuva üle.

Ära jaga valeinfot. 80% on piirmäär.

Jagatav info on igati õige.
Käisin just äsja tervisetõendit pikendamas ja nägemine -0,75
Öeldi konkreetselt, et viimane piir, kus mingit märget ei tule ja prille vaja pole.

Pilt
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul hakkab tasapisi pluss kallale tulema. Sellega muidugi eelis, et kaugele näeb kenasti ja sõites prille pole vaja. Mul käed piisavalt pikad, seega ka lugeda saab veel kenasti ilma prillideta. Silmaarst lihtsalt tahtis mulle kangesti lugemisprille pähe määrida. Samas, kui korra kasutama hakkad, läheb kiiresti veel hullemaks. Katsetasin korra sugulase mingi väikse plussiga prille. Tükk maad paremini nägi lugeda, aga kui jälle eest ära võtsin, olin mitu minutit poolpime.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Läheb hullemaks nii või teisiti kasutad või mitte.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas:

Läheb hullemaks nii või teisiti kasutad või mitte.

Minule ütles ka arst,et see ei ole seotud prilli kandmise või mitte kandmisega.vananemise protsess käib ikka omasoodu ja sinu silma lääts tuhmub sinu geneetilise koodi tulemusel omas tempos.
Vahe on ainult selles,et kandes algul lahjemaid prille, on omal lihtsalt mugav olla(näed kõike nagu enne) ja alguses on see nägemise halvenemine lähedale vaatamisel ikka kiirem. Mul oli esimesed prillid nii 45-selt ainult lugemiseks-arvutis olemiseks +0,75 mingi 1,5 aastat,siis 1,25 veel sama kaua ja nüüd on kolme vaatelised,mida kannan koguaeg. Ülemine osa +0,15,keskel +1,5(umbes 1-1,5m kaugusele vaatamiseks) ja alumine osa lugemiseks +2,25. Väga mugav on olla, aga rahakotile ei olnud mugav,siga kallid olid.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
gitane
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Mär 2014, 14:33
Tänatud: 1 kord

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas gitane »

Ma ei tea kas nüüd maailm parem või mitte, aga väidetavalt reedest alates enam Maanteeamet tervisetõendi vastavust reaalsele olukorrale ei vasta. Väideti, et tõesti tervist kontrollib arst, mitte maanteeameti eksamineerija. Kuigi kogu teema oli ainult ebaõiglase prillide kandmise keelamise vastu, siis nüüd järsku ei tehta midagi.

Ehk kõik eksamile minejad saavad nüüd prillide pärast muretsemise asemel muretseda tsikli käsitlemise ja ohutu liiklemise pärast. (w)

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas pühak »

urmas66 kirjutas:
franz125 kirjutas:

Läheb hullemaks nii või teisiti kasutad või mitte.

Minule ütles ka arst,et see ei ole seotud prilli kandmise või mitte kandmisega.vananemise protsess käib ikka omasoodu ja sinu silma lääts tuhmub sinu geneetilise koodi tulemusel omas tempos.
Vahe on ainult selles,et kandes algul lahjemaid prille, on omal lihtsalt mugav olla(näed kõike nagu enne) ja alguses on see nägemise halvenemine lähedale vaatamisel ikka kiirem. Mul oli esimesed prillid nii 45-selt ainult lugemiseks-arvutis olemiseks +0,75 mingi 1,5 aastat,siis 1,25 veel sama kaua ja nüüd on kolme vaatelised,mida kannan koguaeg. Ülemine osa +0,15,keskel +1,5(umbes 1-1,5m kaugusele vaatamiseks) ja alumine osa lugemiseks +2,25. Väga mugav on olla, aga rahakotile ei olnud mugav,siga kallid olid.

Mind prillid, kui sellised häirivad kõvasti. Hõõruvad kõrvataguseid, vajutavad vastu pead ehk siis on üleüldse ebameeldivad asjad. Kuna mul silmad eluaeg eredale päikesevalgusele tundlikud olnud, pean keskmisest inimesest rohkem päikeseprille kasutama. Needki panen reeglina alles siis ette, kui silmadel valus hakkab. Niikaua, kuni ilma lugemisprillideta hakkama saan, neid omale hankima ei kiirusta. Ega mul see seis nüüd eriti hull veel pole, kuskil 30 cm kauguselt on pilt juba terav.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Prillidega sõidueksamile?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

pühak kirjutas:
urmas66 kirjutas:
franz125 kirjutas:

Läheb hullemaks nii või teisiti kasutad või mitte.

Minule ütles ka arst,et see ei ole seotud prilli kandmise või mitte kandmisega.vananemise protsess käib ikka omasoodu ja sinu silma lääts tuhmub sinu geneetilise koodi tulemusel omas tempos.
Vahe on ainult selles,et kandes algul lahjemaid prille, on omal lihtsalt mugav olla(näed kõike nagu enne) ja alguses on see nägemise halvenemine lähedale vaatamisel ikka kiirem. Mul oli esimesed prillid nii 45-selt ainult lugemiseks-arvutis olemiseks +0,75 mingi 1,5 aastat,siis 1,25 veel sama kaua ja nüüd on kolme vaatelised,mida kannan koguaeg. Ülemine osa +0,15,keskel +1,5(umbes 1-1,5m kaugusele vaatamiseks) ja alumine osa lugemiseks +2,25. Väga mugav on olla, aga rahakotile ei olnud mugav,siga kallid olid.

Mind prillid, kui sellised häirivad kõvasti. Hõõruvad kõrvataguseid, vajutavad vastu pead ehk siis on üleüldse ebameeldivad asjad. Kuna mul silmad eluaeg eredale päikesevalgusele tundlikud olnud, pean keskmisest inimesest rohkem päikeseprille kasutama. Needki panen reeglina alles siis ette, kui silmadel valus hakkab. Niikaua, kuni ilma lugemisprillideta hakkama saan, neid omale hankima ei kiirusta. Ega mul see seis nüüd eriti hull veel pole, kuskil 30 cm kauguselt on pilt juba terav.

z

Igale peakujule on erinevad prillid.Pole kindlasti odavad,aga on üldjuhul mugavad.
Loomulikult ei kasutaks ka mina, seni kuni hakkama saab,aga kui juba on ilmingud,siis ma ikkagi pigem kasutaks. Isegi väsimus teatud asjadega tegeledes tuleb kiiremini,sest kulutad oma energiat liigsele fokuseerimisele,selle asemel,et lihtsalt asjaga tegeleda,

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”