Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
vootele
Postitusi: 138
Liitunud: 18 Veebr 2004, 19:01
Asukoht: Keila
Kontakt:

Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas vootele »

Päris võõristav pilt on meie liikluses.
Kevad on käes ja taas on liikluspildis mootorrattad. Paraku on piirkiirusega või alla selle liiklev mootorrattur muutunud väga haruldaseks nähtuseks. Eriti baigimehed tundub, et lähevad end tänavale välja elama, stiilis sotiga linnavahel...
Mis toimub? Miks ei võiks meil olla normaalne liikluskultuur, kas me oleme ikka veel sovjetiaegsed pohhuistid?



Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas claw »

Jah.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

vootele kirjutas:

Mis toimub? Miks ei võiks meil olla normaalne liikluskultuur...

Mina sõidan süstemaatiliselt autodest 5...10 kmh kiiremini. Väga teadalik valik. See välistab enamuse selja tagant tulevast ohust. Jutt, et see kasvatab samal ajal kiirusest tulenevat ohtu on tõsi aga selja tagant tulev oht on siiski suurem ja fataalsem. Autojuhid teevad täna roolis kõike muud, kui sõidavad: söövad-joovad, vestlevad kaaslasega või telefoniga, chativad nutitelefonis, kasvatavad tagaistmel olevaid lapsi, otsivad põrandale kukkunud asju jne. Ainult nimeta mõni tegevus mida on võimalik roolis teha ja ma kinnitan sulle, et ma olen näidnud autojuhte seda tegemas. Lisa siia juurde liiklusviha, kus autojuht usub, et nõrgemat (mootorrattur/jalgrattur) terroriseerida on OK ning sa saad aru, miks ma nendest kiiremini sõitma pean.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Minu arust on piirkiirusega või alla selle sõitmine uus normaalsus (või miskit muud :D ). Vanasti polnudki piirkiirust ja kui see tuli, hakkas eestlane kohe asja vastu gaasiandmisega protesti avaldama. Sõidan juba üle 30 aasta ja pole kunagi piirkiirusest lugu pidanud. :ner:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas tuman »

pühak kirjutas:

Minu arust on piirkiirusega või alla selle sõitmine uus normaalsus (või miskit muud :D ). Vanasti polnudki piirkiirust ja kui see tuli, hakkas eestlane kohe asja vastu gaasiandmisega protesti avaldama. Sõidan juba üle 30 aasta ja pole kunagi piirkiirusest lugu pidanud. :ner:

See "vanasti" jutu kasutamine paneb mind alati muigama. Vanasti oli ehk 20x vähem sõidukeid ka teel? Vanasti olid teised ajad.
Loomulikult ületan ise ka mingil määral ja teatud olukorras kiirust ja pole mingi kesteab mis seadusejünger aga igal asjal on mõistlikkuse piir. Maanteel mõnikümmend üle, ok. Ise ületad, ise vastutad kui värvimuusika taha tuleb. Samas eile Tallinnas käies nägin ühte härrat baigilisega, kes küttis 50 alas (kus liiklusvooluga kaasa minnes ise sõitsin ütleme 60-65-ga) minust nagu postist mööda. Minu kõvera silma järgi vähemalt 100-120 möödasõidu hetkel rauas. Tegemist polnud sirge metsateega vaid käänulise teega, majad mõlemal pool, kus ka mitu vöötrada ja palju jalakäijaid. Sellised meie mainet kujundavadki :(

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas zombi »

Noh, pisut üle läheb eneselgi, ei saa pattu salata. Nii ca +10. Aga minu arust maanteel on ohtlikumad need vennad/õed, kes oma autoga sujuvalt 80-ga sõidavad, seda nii 90 alas kui 70 alas, savi. Vot sellistele... Tänagi üks selline rõõmsalt ees tolgendas. Ja mitte ainult mul, kenake saba oli ta taha tekkinud. Ja linnaliikluses ma suisa kaifin neid juhte, kes juba mitusada meetrit enne foori kukuvad pidurdama..ja siis veerevad...ja seisavad...ja veerevad... See, kas ja kui palju neil taga juhtub sõitjaid olema, savi. (Tervitused ühele VÄLK-takso juhile, lase samamoodi edasi oma triikrauaga (Y))

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ja sa vaeseke ei suuda oma Hondakesega neist"ohtlikest koperdajatest" mööda saada? Võtke heaks või pange pahaks aga siit see väärastumine pihta hakkab.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

täiesti selgelt on uus normaalsus ikka alla piirkiiruse sõitmine. Kuna tsiklistid seda vist siiski üldjuhul ei tee siis nähtavasti ehk seepärast jääbki selline imelik mulje, et nemad ületavad, aina rohkem ja rohkem kiirust :D sest eks see võrdlus ju autodevoolu vastu käib, või mis?!
ja see mida Mac ütles on samuti puhas kuld, ehk et autoroolis tehakse KÕIKE muud, mida üldse võimalik. kuna tsikli roolis ei saa suuremat osa neist asjadest teha siis sõidetakse tsikliga ikka nii "nagu vanasti".

aga eks kindlasti leidub ka tsiklitega kiiruseületajaid. tasub vaid mõelda sellele, millise kiirusega kasvab üleüldiselt tsiklistide arv ja protsent liikluses. päris ebardlik situatsioon olekski ju, kui kõigi nende uute juhtide hulgas ei leiduks mitte ühtegi emalendurit või supereerot :lol:

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Ega sõidukite üldkiirus on samuti tõusnud, pärnu mnt 4 realine ala on 70km (50) juba, järvevana tee 100km (70) jne. Maci versiooni läbides ja püüdes eest ära sõita siis tõusevad kiirused tõesti vahel kolmekohaliseks (seda küll 70 alas). Ise üritasin siin mõned päevad tagasi reastuda esimesest reast kolmandasse, päris kiireks läks. Ma ei näinud ohutumat versiooni selle trajektoori koostamiseks. Võibolla puksida nagu raudmees autode vahele. Aga me ei ela indias, meil on iga kolmas autojuht potensiaalne (proovi korra veel) mõrvar, pidades silmas tegevusi mida tehakse roolis.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas zombi »

franz125 kirjutas:

Ja sa vaeseke ei suuda oma Hondakesega neist"ohtlikest koperdajatest" mööda saada? Võtke heaks või pange pahaks aga siit see väärastumine pihta hakkab.

No kui vastutulijaid on piisavalt, siis mina ei hakka eesukerdavast autodekolonnist ohtlikke möödumisi teostama. NII kiire mul kah ei ole. Kaotan minuti, võidan elu - sobib mulle rohkem.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

Teema algataja
vootele
Postitusi: 138
Liitunud: 18 Veebr 2004, 19:01
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas vootele »

Varsti kui nii edasi läheb, siis võibki öelda, et liiklus nagu Eestis (enne oli liiklus nagu indias). Ja see ei ole argument, et aga vaata mis autojuhid teevad. Ise me kujundame oma mainet ja see langeb imho.

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Eesti liikluskultuuril pole niiväga viga midagi. Kes ei usu, minge sõitke Leedus veidi igapäevaselt ringi ja vot siis alles näete, kui jube üks liikluskultuur ikka olla võib :wack:

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Korralikud noliferid siin koos, hankige elud omale, krt ületatakse kiirust, ei ületata kiirustja uimerdatakse, mida probleemid tsiklifoorumis. Ennast ei huvita kummadki pooled, kes jääb jalgu, sellest mööda, kes peakski minust mööda minema, siis jumal temaga, andku minna.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Snuffit kirjutas:

Eesti liikluskultuuril pole niiväga viga midagi. Kes ei usu, minge sõitke Leedus veidi igapäevaselt ringi ja vot siis alles näete, kui jube üks liikluskultuur ikka olla võib :wack:

Kui uskuda üldsuse arvamust on eesti kõige jubedam koht kus elada. Kes oleme meie et vastu vaielda. Aga eks see on igal pool nii. Hea on seal kus meid ei ole.

kristjan128 kirjutas:

Korralikud noliferid siin koos, hankige elud omale, krt ületatakse kiirust, ei ületata kiirustja uimerdatakse, mida probleemid tsiklifoorumis. Ennast ei huvita kummadki pooled, kes jääb jalgu, sellest mööda, kes peakski minust mööda minema, siis jumal temaga, andku minna.

Hilja aegu lugesin mingit uuringut. 80 protsenti auto juhtitest arvab et on paremad kui enamus. Siit ka probleem miks teised ei sõita nii nagu tema
Asja kohane nali läti raadiost.
Auto juhist sõidetakse mööda, mees mõtleb; sitapea.
Auto juht sõidab mööda ja mõtleb; möku.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

vootele kirjutas:

Varsti kui nii edasi läheb, siis võibki öelda, et liiklus nagu Eestis (enne oli liiklus nagu indias). Ja see ei ole argument, et aga vaata mis autojuhid teevad. Ise me kujundame oma mainet ja see langeb imho.

Ma pole öelnud: "vaata, mis autojuhid teevad", ma ei õigusta ennast, selle järgi pole vajadust. Ma seletan, miks ma kiiremini sõidan. Ma ei pane hullu. Elu on hullu panemiseks liiga armas. Aga natuke kiireminini selle pärast sõidangi, et elu on armas. Sa võid sellega kas leppida või mind tümitada. 98% ajast olen ma mõistlik liikleja. Nagu enamik meist.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ma sõidan kah enamuse ajast pisut kiiremini (+7....+10) kui on lubatud, aga ei tee seda ainult mootorratat roolis - autoga samuti. See väldib olukordi, kus keegi peab minust mööda sõitma ja sooritama seetõttu ohtliku manöövri :-)
Ma ise ei pea möödasõitu ohtlkuks manöövriks (tõesti ei pea), seega mind teistest kiiremini sõitmine ei sega.
Samas ma sugugi ei halvusta inimesi, kes piirangust alati kinni peavad - paraku on tõsiasi see, et 90% neis tegelikult ei tea kui kiiresti nad sõidavad ja seetõttu kulgevad -7....-5 alla lubatu.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Minuarust on suht mõttetu rääkida mingitest "teistest" üldse. See on nagu piisk meres, kui kogu tee on täis mingeid 75-80 ga rekka roolis magavaid huiiareid.
Teisest sõiduautost saab suht igaüks hetkega mööda, mistahes autoga.

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas indumen »

vootele kirjutas:

Mis toimub? Miks ei võiks meil olla normaalne liikluskultuur,

Mis on tänapäeval normaalne ? (crash)

Liikluskultuur on täpselt sama mitmekesine, kui on seda harrastavad inimesed ise.
Ei ole veel isesõitvaid autosid või veatult etteprogrammeeritud intellektiga sõidukijuhte maailmas just eriti palju.

Igaüks üritab tervelt koju/tööle/surnuaeda jõuda oma tempos.
Eestis kevad, terve talve pole sõita saanud, ikka keerab peale. :bsmile:

Ei erine kuidagi eelnevatest aastatest (10+ juba tallinnas elatud), kui siis võibolla sellega, et rattaid tekib aina juurde, effekt rohkem märgatav.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas oxide »

ei ole sellel liiklusel häda midagi. Ja mootorrattad ületavad kiirust igal pool ,mitte ainult Eestis. Ainuke asi on see ,et kui mootorrattur eksib liikluses siis tavaliselt saab ise viga aga autojuht võtab veel kedagi kaasa. Ja kus see sein on kuhu äärde tuleb minna, sest mul ka üks päev läks linnas natuke nokk püsti.

Kasutaja avatar

Rivo201
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mai 2006, 13:10
Tsikkel: GSX-R1000 K3
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Rivo201 »

Isiklikult, nii autol, kui mootorrattal liiklen alati piirkiirusest +10 ... +20 - eks muidugi valin ühel või teisel juhul kohta ja hindan hetke olukorda ohtude näol kiiruse valikul, kuid kui võimalik liiklen pigem kiiremini. Küsimus polegi niivõrd kiiremini kohale jõudmises, kui võrd nüansis, et inimesed (ma ise samuti) piirkiirusel koperdades kipuvad igavusest lohakaks muutuma, mõtetega mujal ja hajevil. Kiiremini sõites pole aega igavleda ning olen igaljuhul tähelepanelikum.

______________________
"Biker" aastast 2013
Planeta 5 > FZS600 Fazer > GSX-R600 Strad > GSX-R1000 K3
Kasutaja avatar

Allarr
Toetajaliige
Postitusi: 117
Liitunud: 09 Aug 2007, 10:28
Tsikkel: R 1200 GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Allarr »

Krl kirjutas:

Minuarust on suht mõttetu rääkida mingitest "teistest" üldse. See on nagu piisk meres, kui kogu tee on täis mingeid 75-80 ga rekka roolis magavaid huiiareid.
Teisest sõiduautost saab suht igaüks hetkega mööda, mistahes autoga.

Ära nüüd rekkameeste peale väga pahanda. Ei saa nad ju midagi teha kui kiirusepiiraja on 82 või 86kmh peal. :bsmile:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Allarr kirjutas:
Krl kirjutas:

Minuarust on suht mõttetu rääkida mingitest "teistest" üldse. See on nagu piisk meres, kui kogu tee on täis mingeid 75-80 ga rekka roolis magavaid huiiareid.
Teisest sõiduautost saab suht igaüks hetkega mööda, mistahes autoga.

Ära nüüd rekkameeste peale väga pahanda. Ei saa nad ju midagi teha kui kiirusepiiraja on 82 või 86kmh peal. :bsmile:

Väidetavalt ei ole see kiirusepiirang nii hull midagi tegelikult.

Aga olgu sellega kuidas on. Stax häirivaks ja kordades ohtlikumaks muudab see liiklemise ikkagi.

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Peet »

Krl, kas ise sõidad rekkaga?

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ma tean firmasid mis jälgivad oma rekade kiirust reaalajas ja juhtidele on ette antud 80 km/h. Kui ületad siis preemia kaob. Suurel firmal on see -10 km/h jõhker summa kütuselt kokku hoida.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kauri kirjutas:

Ma tean firmasid mis jälgivad oma rekade kiirust reaalajas ja juhtidele on ette antud 80 km/h. Kui ületad siis preemia kaob. Suurel firmal on see -10 km/h jõhker summa kütuselt kokku hoida.

No see on juba konkreetselt asi, mida saab ilma liialdamata huiiamiseks nimetada.

Ja Ei. Ilmselgelt ma ise rekkaga ei sõida.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui palju sellega siis reaalselt kokku hoiab, ehk kui suur kulu erinevus on rekkal 80 vs. 90? ja kas see ajaline kaotus tõepoolest on märgatavalt vähem väärt kui rahaline võit? kaubavedu ei ole ometi suvalise uku maale vanaema juurde sõit, kus uku tahab aknast välja vaadata ja põõsaid lugeda ning seepärast valib teadlikult sõidukiiruseks 70...et vaba ajaga midagi tarka teha nagunii ei ole.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mingi 15% peaks kokku hoidma, pluss miinus paar papagoid. Üldiselt rekka ongi aeglane, inimesed kes on nõus kiirema transpordi eest rohkem maksma kasutavad lennukeid.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

tundub ebarealistlik...et mitte öelda pea võimatu. on sellel väitel mingi konkreetne backup või source või kasvõi näiteks isiklik kogemus ka taga või lihtsalt kuskilt kuulnud, et keegi rääkis? selleks peaks ikka autodel tehasest olema konkreetselt ülekanded, mootorite pööretevahemikud asjad optimeeritud justnimelt 80ga sõitmiseks...milles ma natuke nagu kahtlen. ainuke asi mis võiks ehk anda suurema panuse on pidurdamine ja kiirendamine juhul kui 90 alad vahelduvad näiteks pidevalt 50 aladega. aga ei saa ikkagi eelduseks võtta, et kõik rekkade pikad routid on ainult üks katkematu poola külavahe..

sõiduautol, tänapäevasel ja enamvähem ökonoomsel diislil näiteks, on see erinevus reeglina alla 0.5 liitri sajale, pigem kuskil nii 0.3 kanti. isiklik kogemus umbes nii 3 erineva autoga. protsentuaalselt teeb see siis ümmarguselt kuskil 10% MAX, pigem natuke vähem. rekka küttekulu on küll suurem, aga protsent on protsent ja 25 tundub ikka VÄGA palju, olgu see umbkaudne kulu siis 20/100 või kasvõi 100/100le. ja minu loogika järgi tekitab rekka tüüpi masinatel tuuletakistus kulust % väiksema osa kui sõiduautol sest päris suur osakaal peaks olema hõõrdetakistusel ja ülekandekadudel.

kuna ma ise kunagi rekkaga sõitnud ei ole siis kahjuks ka mingeid fakte välja panna ei ole aga siin on üks ametlik scania grupi video, milles mainitakse küll palju realistlikumat numbrit ehk 10% fuel savingut

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, ma panin alguses peastarvutusega veidi lepikusse ja parandasin oma posti. Anoh ma arvutasin palju püsikiirusel säästab, Scania tüübid ilmselt arvutasid uksest ukseni.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kiiruseületamine on uus normaalsus?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Jesper kirjutas:

Mingi 15% peaks kokku hoidma, pluss miinus paar papagoid.

See on mingi noorte släng või mõtled ise sõnu konteksti välja?

Belgiast üks analüüs, kus 90->80 KOGUKULUD SEKTORIS ja negatiivne mõju majandusele hoopis suurenevad: http://www.tmleuven.be/project/80km/home.htm

Ei maksa muidugi arvata, et veofirmasid mõju makrole üldse kotiks. Nemad vaatavad ikka oma rahakotti ja teised mingu ümbert või vaadaku ise, kuidas saavad.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”