Sõidueksami sooritamine?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Täna sai Tallinnas sõidueksam sooritatud.
Eelmisel nädalal vaatasin juhuslikult maanteeameti lehele ja seal oli aegu tekkinud, muidu on järjekord üle kuu. Neil on täiendav eksamineerija tööle võetud, nimi oli vist Raivo. Väga rahulik ja normaalne eksamineerija.
Enne sõitu palus veidi rääkida, mida kontrollida ja vaadata. Ütles kohe, et näidata pole vaja, lihtsalt räägi. Plats läks kiiresti, peale 8-t ainult küsis, et kas ma olen kindel, et tegin ikka 2 tervet kaheksat. Kehitasin õlgu, leppis sellega ja jätkasime teiste harjutustega. Plats tehtud, linnasõit. Trass kulges nii: Maanteeamet -> Heli -> Mäepealse -> Raja -> Akadeemia tee -> Järveotsa tee -> Paldiski mnt. -> Saunaküla, seal parklas ots ringi, tagasi Paldiski mnt. -> Tähetorni -> Kadaka pst -> Mäepealse -> Maanteeamet.

Sõit kulges viperusteta, maanteel sai ka ühest venivast rekkast mööda sõidetud, kiirus kasvas kusagil 110 alla, eksamineerijat see ei häirinud.
Tunne on ülev! :bsmile:

P.S. Suured tänud Motokarule ja Raidole, seda kooli soovitan!



Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


reimps

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas reimps »

ttt kirjutas:

Kas keegi oskab soovitada kooli Haapsalus lisatundide võtmiseks? Ratas endal olemas.
Foorumis on teema läbi käinud, aga ma ei suuda leida.

Oot, sul pole lube vä?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ttt »

reimps kirjutas:
ttt kirjutas:

Kas keegi oskab soovitada kooli Haapsalus lisatundide võtmiseks? Ratas endal olemas.
Foorumis on teema läbi käinud, aga ma ei suuda leida.

Oot, sul pole lube vä?

Nüüd on, eile sain. Võib õnne soovida :P


karlm.
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Mai 2018, 21:13
Tsikkel: Cafe/Supermoto

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas karlm. »

Tallinnas käisin mai keskel tegemas, keegi andrus/andres oli eksamineerija, vana koi raisk. Ebameeldiv inimene, ise eksisin kollase tule vastu ja täiesti arusaadav viga, et läbi mitte lasta kuid mis turja punaseks ajas ja vaiet kirjutama, et tutvuda arki sisese ringkaitsega lähemalt oli see, kuidas eksamineerija käitus pärast eksamit. Küsides eksamineerija käest videotõestust läks too onkel nii püha viha täis et õudne. Mootorratast ära lükates, et kaubikusse ajada karjus veel järgi "sa oled loll inimene" "debiil" ja "loodan, et sa siia enam tagasi ei jõua" :D Ulme. Riigiametnike "professionaalsus" ajab ikka naerma vahel :D Vaie muidugi positiivset otsust ei saanud, ega ma lootnudki seda. Ja ega ilmselt see samune nähvik eksamineerija töötab seal siiamaani edasi ja elab oma viha seal pinget täis eksamineeritavate peal välja

Paar päeva hiljem kuulsin, et ka tuttaval oli sama eksamineerijaga vägagi ebameeldiv olukord olnud kus silma opi läbinud inimest ei tahetud uskuda, et tal pole enam nägemist korrigeerivaid vahendeid vaja.

Nädal hiljem, Tartus, täiesti tundmatu liiklusega linnas minujaoks sai eksam sooritatud vigadeta ja pole erinevate arkis läbitud sõidueksamite jooksul näinud nii muhedat eksamineerijat kui oli see (vanem härrasmees mitte see teine noorem). Nimi kahjuks ei tule küll meelde kuid vägagi positiivne kogemus. Kiidan vähemalt Tartukaid ja Tartu mnt ametit, et moraali kõrgel hoiavad töötajate seas. :bsmile:

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

See Tartu vanem mees küsis minu käest pärast sõitu, et kuna tagasi tahad tulla? Ütlesin, et ei tahagi. Siis ütles, et väga hea eksam läbitud. :D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Issand milline lisastress veel kui selline ebameeldiv kogemus selja taga :S Mina pabistasin ikka omajagu, aga muhe eksamineerija võttis kohe pinged maha. Pole vaja sellist lisastressi ju. Sellised lühikese närviga ei peaks eksamineerijana töötama.


Kontovaba
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Mär 2018, 21:30
Tsikkel: Honda CBR600 FS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Kontovaba »

Peaaegu 2 nädalat tagasi sai ka enda sõidueksam Tartus tehtud. Eksamineerijaks Toomas Meiel (kõrvalmärkus: nimed, vead jms on kõik maanteeameti iseteeninduses pärast eksamit saadaval - postkasti peab vaatama).

Plats: slaalom, aeglane sõit, pidurdamine 50km/h pealt. Põige 30km/h ja 50km/h pealt. Esimene põige 50km/h kiirusel läks nihu, sest väänasin kiiruse liiga suureks ja ei saanud oma rajale tagasi (torbikut ümber ei ajanud).
Sõit: Maanteeametist välja ja Turu tänavale, Turu tänavalt Ihaste sillale, läbi Ihaste Räpina poole (seal ütles mulle, et tee nüüd esimesel võimalusel tagasipööre Tartu poole), linna tagasi, K.J.Petersoni ja Kivilinna kooli vahelt läbi, alt fooriga ristist (kus Sõiduõppe OÜ plats) paremale, Eedeni ringist teine väljasõit ehk otse, Pikk-Raatuse ristist vasakule, Narva mnt-Raatuse rist vasakule, Kaubamaja risti ja sealt vasakule, Kvartali juurst kohe paremale Kalevi tänavani, Kalevi-Soola ristist vasakule, kuni keelumärgini, sealt paremale ja mööda munakivi teed üles Tähe tn poole, Pargi-Tähe ristist vasakule, siis otse, kuni Aardla-Tähe ringristmikuni, sealt paremale ja kohe uuesti vasakule Tähe tänavale ning Maanteeametisse tagasi.

Sõidu ajal tekkis lahkarvamus sellest, et jalakäija viipas mulle ülekäiguraja juures käega, et ma edasi läheksin, ma siis läksin, sest minu silmis toimib liiklus vastastikkusel suhtlusel ja mõistmisel, eksaminaator jäi ikka sinna seisma ja andis teed. Siis ütles mulle raadiosaatjasse, et ma esimeses kohas peatuse teeksin, kus võimalik - mõtlesin juba, et selge, eksam läbi. Jäime pidama, rääkisime asjad ära, seletasin, et mulle viibati edasiminemiseks. Saime räägitud ja lasi eksamit jätkata, sest Tema seda viipamist ei näinud. Teine olukord oli, kus minu jaoks ei kõndinud jalakäia veel ülekäiguraja suunaski, aga eksaminaator tõmbas varem hoo maha ja pidi jalakäijale teed andma. Kolmas olukord oli Kvartali juures parempööret tehes. Mina liiklusohtlikku olukorda ei tekitanud, tegin manöövri, ilma, et oleksin pidanud teed andma, eksaminaator pidi andma. Sain lõpuks topeltvea, sest muus osas oli kõigega rahul ja eksami sain sooritatud. Millise kaks neist kolmest Ta veaks luges, ma enam küsima ei hakanud.

Aga tunne on küll selline, et kui oleks natukene rohkem vaielnud, siis oleks läbi ka kukutanud.

Viimati muutis Kontovaba, 04 Juun 2018, 18:46, muudetud 1 kord kokku.

reimps

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas reimps »

ttt kirjutas:

Issand milline lisastress veel kui selline ebameeldiv kogemus selja taga :S Mina pabistasin ikka omajagu, aga muhe eksamineerija võttis kohe pinged maha. Pole vaja sellist lisastressi ju. Sellised lühikese närviga ei peaks eksamineerijana töötama.

Ma vahepeal kahtlesin, oled sa naine või inimene. Nüüd sain kinnitust.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

karlm. kirjutas:

vana koi raisk

Nojah, mul isiklikult oleks ka närvid läbi, kui peaks päev päeva järel kõrvalistmel surmalähedasi olukordi taluma :D

Minuarust pole mõtet enda elu selle vastastikuse närvitsemise ja protsessimisega keeruliseks teha, isegi kui endal on tegelikult närv sees, siis seda ei pea ju välja näitama. Jah, teoreetiliselt on riigiametnik "rahva teenistuses", aga nutikam on see enne eksamit ära unustada - võib ju seal "turja punaseks" ajada, aga päeva lõpus oled ikka ise see loll, kes ilma lubadeta edasi sitsib. Äkki poleks veidi rahulikumalt võttes see kollane tuli ka märkamata jäänud.

Mis puudutab neid igatpidi viipavaid jalakäijaid, siis see on vana tõde mida kõik vähe elukogenumad autoõpetajad räägivad, et eksamil sa lähed kasvõi ise ja võtad jalakäijal käest kinni ja juhatad ta üle tee, isegi kui ta on veel kaugel, isegi kui ta viipab jne. Tsiklieksamil tekibki täpselt see moment, et sinu jaoks ees on ta veel kaugel, aga eksamineerija tuleb pikivahega sabas ja tema jaoks on pilt juba teine. Eksami point ei ole jõuda võimalikult sujuvalt punktist A punkti B, vaid kontrollida su teadmisi - lihtsam on ise kohe see jalakäija üle laskmise linnuke paraja varuga ära korjata, sest kui korra 50-50 olukorra teed, siis raudpauk jälgitakse sind edaspidi selle võrra terasemalt.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jesper, inimene ei saa kahjuks väga valida, et "ma nüüd lülitan oma närvid välja". Võibolla kui eksamite sooritamine ei oleks selline krdi loterii ja iga liigutus ei maksaks 60 euri siis oleks samas ka inimeste närv selle olulise toimingu juures väiksem.
Eksamineerija aga on küll, ja kohe päris kindlasti see osapool transactionist, kes esiteks ei TOHI olla ei närvis ega pinges, ja teiseks ta ei tohiks ka närvi minna misiganes "surmalähedaste" olukordade pärast. Kui ei saa hakkama, tuleks valida mõni teine töö omale. Õigemini, mitte hakkama saajad peaks automaatselt välja vahetatama. Et jah, mina ei leia, et eksamineeritav peaks olema see, kes oma "tundeid" iga hinna eest vaka all hoiab ja eksamineerija see, kee sõimleb ning kedagi kuskil perse saadab. Viisakaks peaksid muidugi jääma mõlemad. Aga oma sõidu videosalvestise küsimine minuteada ei ole mingi suur ebaviisakus, vaid see on iga inimese õigus.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas ttt »

reimps kirjutas:
ttt kirjutas:

Issand milline lisastress veel kui selline ebameeldiv kogemus selja taga :S Mina pabistasin ikka omajagu, aga muhe eksamineerija võttis kohe pinged maha. Pole vaja sellist lisastressi ju. Sellised lühikese närviga ei peaks eksamineerijana töötama.

Ma vahepeal kahtlesin, oled sa naine või inimene. Nüüd sain kinnitust.

Kumma tulemuseni su sotsiaalteaduslikud uuringud viisid siis? xD

Minul võttis veel pinget maha eksamineerijaga asjade kokku leppimine. Kuna tegin eksamit Kuressaares, siis seal on tavaline, et kui praami pealt tulijad linna jõuavad, võid vasakpööret tegema jäädagi. Ütles et sõida oma sõitu, aga kui side ära kaob, jää sobivas kohas tee ääres seisma ja oota järgi. Ohutus eelkõige jne.

Viimati muutis ttt, 04 Juun 2018, 22:08, muudetud 1 kord kokku.

Kontovaba
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Mär 2018, 21:30
Tsikkel: Honda CBR600 FS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Kontovaba »

Jesper kirjutas:
karlm. kirjutas:

vana koi raisk

Mis puudutab neid igatpidi viipavaid jalakäijaid, siis see on vana tõde mida kõik vähe elukogenumad autoõpetajad räägivad, et eksamil sa lähed kasvõi ise ja võtad jalakäijal käest kinni ja juhatad ta üle tee, isegi kui ta on veel kaugel, isegi kui ta viipab jne. Tsiklieksamil tekibki täpselt see moment, et sinu jaoks ees on ta veel kaugel, aga eksamineerija tuleb pikivahega sabas ja tema jaoks on pilt juba teine. Eksami point ei ole jõuda võimalikult sujuvalt punktist A punkti B, vaid kontrollida su teadmisi - lihtsam on ise kohe see jalakäija üle laskmise linnuke paraja varuga ära korjata, sest kui korra 50-50 olukorra teed, siis raudpauk jälgitakse sind edaspidi selle võrra terasemalt.

Kogemuse võrra rikkam ja õnneks lahenes positiivselt, kuid saan selle soovituse nüüd teistele edasi anda.


R1vo
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Juul 2018, 20:18
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas R1vo »

Tere. Uus üritaja siin :) Varsti raplas eksam tulemas ja siit ka mõni küsimus ,et kus Raplas eksami plats asub ? Ja kuidas seal üldiselt suhtumine jms on, kuskilt vanast teemast lugesin ,et platsil peab käemärke kasutama suuna näitamiseks jne?


reimps

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Käemärke võidakse küsida, sest need seks puhuks, kui sul suunad katki või misiganes tõrge. Muidu platsieksamil suuna nõudmine - nooh, suht debiilne nõue, sest sa ei osale liikluses, vaid oled muule liiklusele suletud alal. Ehk siis ei nõuta, tsekka ise A-kategooria eksamijuhendist, guugeldades tuleb välja see.


unabl4
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Aug 2018, 15:09
Tänanud: 7 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas unabl4 »

Yay. Sai siis Tallinnas sõidueksami edukalt sooritatud :)
Plats: Sõidu alustamine tõusul, 8, otse sõitmine sammukiirusel, 50 km/h pidurdamine, 30/50 km/h põiged.
Linnasõit: MNT plats, Heli, Mäepealse, Raja, Akadeemia tee, Ehitajate tee (ringristmikul esimene väljas), Turu plats (mööda Nõmme turu), paremale Pärnu mnt poole, Lauliku,(samaliigiliste ristmikute ala) Sisaski, Mesila, Varbola, tagasi Pärnu mnt (samas suunas), ringristmikul teine välja, ringristmikul Saue suunas (teine välja), Tallinn-Pärnu-Ikla, silla all, siis paremale - ronime silla üles, otse, sillast alla tagasi Tallinna poole, Tallinn-Pärnu-Ikla, vasakule Pärnu mnt-le, ringristmikul teine välja, Kadaka pst, Mäepealse, Heli, MNT plats.
Ainuke komentaar eksaminaatorilt oli, et "30" alas sõitsin vahel palju kiiremini. :D
P.S. Soojalt soovitan Gestani autokooli. :)


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sai täna edukalt kodumaised täisload vormistatud Tartus. Eksaminaator Kuuno või Kuulo, ei mäleta täpselt enam, võttis väga rahulikult ja juhendas hästi. Sain vahepeal ka eest ära sõidetud tänu bussile, mis täpselt ta ees peatusest välja hakkas sõitma ja mispeale ta enam üle foori ei jõudnud. Vigu maanteeameti eksamikeskkonda märgitud ei olnudki, omast arust oli vähemalt kaks (vähetähtsat) viga, mis tegin. Tänu teetöödele jäin mitmes kohas korralikult toppama, aga sinna ei saanud miskit parata, küll aga venis ka eksam ettenähtust hulka pikemaks seetõttu.

Kahjuks sai linnavälist sõitu ainult niipalju, et Ilmatsalu ringi ja Viljandi mnt ringi vahel, ei jõudnud rohkem linnast välja kahjuks, endale oleks rohkem meeldinud, oleks jahutust ka saanud.

Üldiselt oli väga meeldiv kogemus, kiidaks uuesti ka Zebra autokooli, kus Alo viitsis jännata ja mu kaugelt maalt tekkinud halvad harjumused, mida kerge ratas andestab, aga raskem mitte, välja juuris oma jõudu mööda.

(togi)

Cattus
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Juul 2019, 21:08

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Cattus »

Tere!

Kes on hiljuti (sellel hooajal) sooritanud A-kat sõidueksamit Tallinnas, Mäepealsel? Mis marsruut/marsruudid praegu levinud on?


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Ma tegin juulis, tlna arkis eksamit ja seal paistab praegu aint üks eksamineerija olevat, nii minu kui mulle eelneva eksamineeritavaga tegi harku ringi.


hannes1337
Postitusi: 317
Liitunud: 02 Aug 2009, 19:36

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas hannes1337 »

Kui kunagi A1 tehtud, kas siis täis A tegemisel on plats ja linnasõit ?
Sõber tegi A2 pealt täis A, talle öeldi et ainult linnasõit.
(togi)


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Ma arvan, et A1 to A on ikka plats ka sest A1 on pmst võrr ju sellega tehtavaid platsiharjutusi ei saa võrdsustada normaalmõõdus mootorrattaga, A2 puhul oli vanasti just raske, ratas sama suur kui A aga ntx 8 kast väiksem kui tava A puhul.

Kasutaja avatar

B2tm2n
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Mai 2019, 18:23
Tsikkel: 2007 cb600f

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas B2tm2n »

Juunis tehtud A. Mäepealse-nõmme turg-hiiu pubi juurest otse- nõmmel väiksed teed, samaliigilised ristmikud jms nõmme värk - Laagri 30/50 alad vaheldumisi (üks lõpeb, teine algab, miks lõpeb? miks algab?) - veskimöldre - harku (mingi naljakas haak kuskil angaaride vahel) - tähetorni(või oli õismäelt, kindlasti mitte ringil... ei mäleta) - mäepealse. Natuke veider marsruut,samas mingeid keerulisi kohtasid seal ei ole. Peamiselt kiiruspiirangute algused ja lõpud kus tuleb tähelepanelik olla. Ainus etteheide oli mulle, et kuskil kohas sõitsin 50 alas edasi 30ga, ise kartsin pigem vastupidist noomitust :). Aga mulje pigem selline, et kui ratta seljas kindlalt püsid, kedagi alla ei aja, ette ei sõida, suunda näitad ja kiirust palju ei ületa, siis saab load tehtud ka.


Cattus
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Juul 2019, 21:08

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Cattus »

Suured tänud kasutajatele oldbanana ja B2tm2n kommenteerimast! Kui kellelgi hiljuti veel mõni huvitav marsruut olnud, oleks huvitav teada :)


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

B2tm2n kirjutas: 26 Juul 2019, 12:43

Juunis tehtud A. Mäepealse-nõmme turg-hiiu pubi juurest otse- nõmmel väiksed teed, samaliigilised ristmikud jms nõmme värk - Laagri 30/50 alad vaheldumisi (üks lõpeb, teine algab, miks lõpeb? miks algab?) - veskimöldre - harku (mingi naljakas haak kuskil angaaride vahel) - tähetorni(või oli õismäelt, kindlasti mitte ringil... ei mäleta) - mäepealse. Natuke veider marsruut,samas mingeid keerulisi kohtasid seal ei ole. Peamiselt kiiruspiirangute algused ja lõpud kus tuleb tähelepanelik olla. Ainus etteheide oli mulle, et kuskil kohas sõitsin 50 alas edasi 30ga, ise kartsin pigem vastupidist noomitust :). Aga mulje pigem selline, et kui ratta seljas kindlalt püsid, kedagi alla ei aja, ette ei sõida, suunda näitad ja kiirust palju ei ületa, siis saab load tehtud ka.

Eriti julmaks aetud asi. Mul oli eelmine aasta Arkist mööda Pärnu mnt Sauele (üks väike tänav haak sisse) ja siis otse mööda Kadaka teed Arki tagasi :D

Kasutaja avatar

Hendri
Postitusi: 200
Liitunud: 22 Juun 2006, 00:01
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 21 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Hendri »

hannes1337 kirjutas: 26 Juul 2019, 00:57

Kui kunagi A1 tehtud, kas siis täis A tegemisel on plats ja linnasõit ?
Sõber tegi A2 pealt täis A, talle öeldi et ainult linnasõit.
(togi)

Ka A1 pealt täis A tehes on vaid linnasõit.


Cattus
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Juul 2019, 21:08

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Cattus »

On keegi veel viimastel päevadel sõidueksamit sooritanud? Kui on veel mõni teine marsruut, oleks hea teada. Tänud!


hannes1337
Postitusi: 317
Liitunud: 02 Aug 2009, 19:36

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas hannes1337 »

Jep, tegin esmaspäeval eksami.
A1 - A ja ainult linnasõit.
Väga normaalne eksamineerija oli.
Heli-Kadaka-Tähetorni-Paldiski maantee - Tabasalu raja poole, seal alexela tanklas ümber ja tagasi Tallinna mööda paldiski mntd. - õika ring 2 välja - pisiksem ring uuesti 2 välja ja sealt akadeemia - raja - mäepealse ja ark.


Cattus
Postitusi: 5
Liitunud: 25 Juul 2019, 21:08

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Cattus »

Et neil siis tundubki olevat praegu üks eksamineerija? Või on keegi sattunud veel mõnda (veidi) teistsugust marsruuti tegema?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Üldiselt üritatakse marsuudi sisse panna sellised kohad, kus pead tegema järgnevaid asju. Tasub peas hästi läbi mõelda ja meelde jätta sellised lihtsad asjad, aga mis algajat võivad segadusse ajada.

  • sõiduraja paremas servas on parkiv auto (või on neid mitu) ja pead suunatuld näidates väikese põike tegema, isegi kui ei pea oma rajalt päris välja minema või on tegu ühesuunalise teega (teel võivad ka jooned puududa)
  • sõidad mööda peateed ja peatee suund muutub (tuleb vastav märk) ning antakse korraldus sõita mööda peateed. Vahel see muutuva suunaga peatee on tegelikult nagu praktiliselt otse sõit võrreldes teise (või mitme) ristuva teega ja öeldakse, sõida OTSE mööda peateed. Üritatakse välja meelitada suunatule mitte näitamist.
  • ühesuunaliselt teelt vasakule pööramine. Et teeks seda täiesti vasakust servast. Peab ka hästi tähele panema, kas tee millele pöörasid, on 1- või 2-suunaline, muidu ei tea järgmist vasakpööret tehes kust kohast seda teha. Vahel on kahesuunaline tee ka suhteliselt kitsas ja teel jooni ei ole ja võib hakata kõhklema milline tee on.
  • öeldakse, et sõidame otse. Mingil hetkel tuleb ette telliskivimärk ja sõita saab vaid näiteks paremale, siis lähedki sinna paremale, ilma et eksamineerija midagi ütleks. Võib olla ka nii, et pead sõitma otse ja tee lõpeb ning suundub ühesuunalisele teele, siis pole ka muud varanti kui sinna keerata.
  • mingil hetkel öeldakse, et sõidame märkide järgi näit. Narva suunas asulast välja.
  • asulast väljas tagasipööre
  • mingi selline tee, kus tee läheks nagu otse edasi, aga sinna sõites läheksid mingi firma territooriumile, parklasse vms ja "õige" tee keerab praktiliselt 90 ° paremale või vasakule, mingeid märke ei ole, suunatuld ei või näidata.
  • kiirusepiirangu alad, näit. 30 ala või õueala. Peab tähele panema millal ala lõpeb (kiirusepiirang on ala lõpuni).
  • erinevate kiiruspiirangutega lõigud nii asulas kui asulast väljas (et siis tähele panna, et asulas kehtib ristmikuni ja asulavälliselt piirangut muutva või lõpetava märgini)
  • väikesed tänavad, mille kohta üldiselt ei tea ette kas järgmisel ristuval teel on kõrvalt tulijatel "anna teed" või on tegu parema käe reegli alusel toimuva liiklusega.
  • asulast väljas kiirusepiirangud, mida ei lõpeta ükski muu märk, vaid on näidatud, et näiteks kiirusepiirang 70 km/h järgneva 300 m kohta. Mõni arvab, et 300 m on tohutult pikk maa. 70-ga sõites 15 sekundit.

rihmeld
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Juul 2019, 19:16
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas rihmeld »

Sai tänasega ka maha veeretud eksam.
Eksamineeria oli muhe. Hoolimata palavast ilmast (5C) kulges asi vägagi sujuvalt.

Viskan siia ka lingi kust kaudu mind juhatati:
https://www.google.com/maps/dir/59.3937 ... m0!1m0!3e0


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Sõidueksami sooritamine?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Tegin ka piiramata võimsusega kategooria ära. Olin nii kõva mees, et istusin oma Voshodi kogemusega kaasaegse 70 kw tsikli selga, õppesõidu osa piirdus sellega, et natuke platsil tsikliga tutvust ja siis linna vahel 1 tund sõitu (vastukeeramist ei õpetatudki :ner: ). Eksam sujus kenasti (va. ilma poolest- vihma valas korralikult) ja sai kohe esimesel korral tehtud. :bsmile:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”