Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Jõudu kõigile motohuvilistele.

Räägin hoiatuseks ära oma loo teistele seltsilistele, et te ei satuks samasuguse ametkondliku röövi ohvriks nagu minuga juhtus.

Minu lugu hästi lühidalt, 2014a sõitsin tsikli katki, 2016a vahetasin raami ja 25.august (2016a) võtsin sellega seoses uuesti arvele (uus nr märk + VIN kood). Ratas vajas veel paari detaili, et temaga oleks ohutu liiklusesse tormata. Mulle tuli septembri keskel postkasti kiri LKF-lt, kus hoiatati, et tee oma rattale kindlustus või muidu teeme sundkindlustuse (sellel kirjal polnud mitte ühtegi tähtaega peale märgitud). Otsustasin seda eirata, sest niikuinii oli plaanis lähiajal kindlustus teha. Kuna ma läksin septembrist teise linna, kooli õppima, siis jäi tsikkel sinnapaika tellitud varuosi ootama ning ei näinud mõtet veel kindlustust teha. Tsiklit oli plaanis kasutada septembri lõpus, nii ma tegingi kindlustuse 30. septembriks ja käisin ülevaatusel ära. 7. oktoobril potsatas mulle postkasti tähitud kiri LKF-lt, millele ma postkontorisse rõõmsal sammul järele läksin. Mulle tehti 27. septembril sundkindlustus ja sellega seoses siis ka makseteatis 28 aug. kuni 26 sept perioodi kindlustuse eest. Ja kindlustusandjaks on LKF ise, sõbrahinnaga, 3x kallim kui kõige soodsam kindlustus. (1 kuu LKF = 30 €, 6 kuud mingis muus fondis maksis 46 €)

Ehk siis tegemist on skeemiga, kus LKF (ehk ametkond) sunnib sind tegema oma sõidukile kindlustust (mis on iseenesest täiesti OK) ja teisest küljest SUNNIB sulle oma kindlustusteenust (antunud juhul LKF ise pakub ka kindlustusteenust) tagasiulatuvalt (mis ei ole OK).

Kui ma oleksin rattaga sõitnud sellel perioodil (25.aug kuni 26 sept.), siis mul ilmselt liikluskindlustus kehtinud ei oleks ja oleksin ise pidanud õnnetusjuhtumi korral kõik kinni taguma (Parandage mind kui ma eksin).

Mulle tundub, et tegemist on WIN-WIN skeemiga, kus ühele ametkonnale on antud seadustega õigused teha sulle kindlustus ja seejuures valida oma selts ( Väga mugav, kas pole ? )

Ehk siis minu jaoks.. ratas, mis oli 2a seisnud, sai endale üleöö liikluskindlustuse kohustuse, mis minu sõprade, LKFi poolt ka mulle ette-taha ära vormistati ning mille ma sundkorras pean ära tasuma.

Edu kõigile, kui tsikli arvele võtate ja seda ei plaani kasutada (kasvõi 1 kuu või näiteks talvel), siis võtke ta ajutiselt arvelt maha ja teavitage sellest ka LKFi, et olla kindel, et makseteatist koju ei tule.

Minu jaoks üsnagi odav õppetund sellest, kuidas seaduse mittetundmine ei vabasta mind seaduse täitmisest.

Viimati muutis Boobush, 11 Okt 2016, 20:56, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas tuman »

Vaevalt see mingi konspiratsioon on, kui hind/tingimused oleks ligilähedased siis keegi ei viitsikski mujal kindlustada ja see tekitaks LKF-ile liiga palju tegemisi/jama juurde.

Kiire guugel annabki sellist infot:

Sundkindlustust tuleb vältida, sest
sundkindlustuse kindlustusmakse on tavalisest liikluskindlustusest märkimisväärselt kallim;
sundkindlustuse puhul rakendatakse kahju tekitajale omavastustust summas 640 eurot kindlustusjuhtumi kohta.

http://www.eksl.ee/et/sundkindlustus

Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Peet »

Sundkindlustus tekib kui viimasest kindlustuslepingu lõppemisest on möödas 12 kuud. Seega ei pea talveks oma ratast arvelt maha võtma ja kevadel uuesti arvele võtma. Muidugi eeldusel, et kevadel ikka uue kindlustuse teed...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ei viitsi paragrahvi välja otsida, kuid minu puhul oli sõiduk värkselt arvele võetud ning eelnevat kindlustuslepingut tal ju ei saanud olla. Seetõttu on tal kindlustust vaja ning sundkindlustus ka ära väänati.

Seisan ka selle eest, et kõikidel liikluses osalevatel sõidukitel oleks kindlustus, kuid antud juhul mu sõiduk liikluses ei osalenud, kuid seda oli plaanis lähiajal kasutusele võtta. Settõttu ei näinud pointi seda (üheks kuuks?)ajutiselt arvelt maha võtta, et see kuu aega hiljem uuesti arvele võtta.

Ma olen praegusel hetkel nõus maksma misigianes teisele fondile rohkem raha (selle 1 kuu kindlustuse eest, mida ma ei soovinud ja ei vajanud), kuid põhimõtteliselt ei taha sellist röövellikku skeemi toetada. Ma hakkan juba vaikselt ette kujutama, et sama seis võib olla paatide, traktorite jms tehnika puhul, mida aastaringselt ei kasutata. Värskelt arvele võtmise eest saab mõnele pensionärile korralikult ära väänata, kes oma traktorit veel kuuriall putitab ning kelleni kirjapost tuleb kohale kuu aega. Ega see arvele võtmine ka just mingi odav lõbu pole ( 165 mootorratas ja 180 sõiduauto ). Pensionäri ühe kuu pension läheb näiteks arvele võtmine + ülevaatus + kindlustus... Kui üks kuu otsustab arvele võtta, teisel kuul üv + kindl. teha, siis LKF on selle ajaga sulle juba makseteatise 1. kuu puuduva kindlustuse eest ära teinud.

Ma ei tea, kuidas Teile, kuid mulle tundub, et kogu süsteem on lihtinimese vastu ülekohtune, LKF on vaid täidesaatev mutrike kogu masinavärgis.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Ma hakkan juba vaikselt ette kujutama, et sama seis võib olla paatide, traktorite jms tehnika puhul, mida aastaringselt ei kasutata.

Ei ole siin midagi hullu. Ja kellegile ei väänata niisama. Lihtsalt ise pead oma asjadel silma peal hoidma.
Tsiklite ja paatidega on lihtne ju.
Tuli ka mõlemile tsiklile teade, et kohe, kohe on läbi saamas ja vaja uuendada. Teatasin, et kuna tegu on tsiklitega milledega talvel ei sõida, siis kohtume kevadel uuesti. Tänati kenasti vastuse eest ja leppisime kokku et aprilli keskel saadavad uued pakkumised.
Sinu keissi puhul peaks olema ka võimalus, et teed lepingu mis on maksevaba. Ehk siis poliis on olemas aga liigelda ei tohi. Nii kui sõitma tahad hakata, maksad kasvõi pool tundi ennem ära ja asi kehtib.
Soovitan sul lihtsalt kindlustusest asja uurida. Seletad oma asja ära ja jokk.
Kui oleks ise aktiivsust ylesse näidanud poleks keegi hakanud sulle seda sundvärki tegema.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas tfr »

Seaduses on hetkel tõesti nii kirjas, et peale kehtiva lepingu/poliisi lõppemist on õigus 12 kuu jooksul mitte uut poliisi teha, kui sõidukiga liikluses ei osaleta. Aga esmasel registreerimisel hakkab kindlustuskohustus esimesest päevast.

Viimati muutis tfr, 10 Okt 2016, 19:48, muudetud 1 kord kokku.
TransAlp '02
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas tfr »

Ahjaa, sundkindlustuse teemast üleüldiselt - meie kui viisakate ja üldjoontes seadusekuulekate inimeste jaoks tundub see loomulikult arusaamatu ja selliste nurgajuhtumite otsa joostes ülekohtusena. Samas seltsid puutuvad igapäevaselt kokku Reaalse Eluga, kus tänavatel liikleb ja õnnetusi põhjustab masendavalt suurtes kogustes kehtiva poliisita autosid. Kui vana seaduse järgi langes sellisel juhul hüvitamiskohustus sellele seltsile, kes viimase poliisi tegi ja kellel oli siis (enamasti suht lootusetu) õigus see süüdlaselt regressi korras tagasi nõuda, siis nüüd viidi sisse seadusemuudatus, kus sellises olukorras tehakse LKF poolt see sundkindlustuspoliis ja kahjud hüvitatakse LKF ühisest potist.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Boobush »

tfr kirjutas:

Kas 2014-2016 oli ratas ajutiselt peatatud registrikirjega või võtsid Sa ta tookord täiesti arvelt maha ja nüüd regasid uue rattana? Kui oli ajutiselt maha võetud, siis tundub, et siin juhtus lihtsalt see, et uuesti arvele võttes hakati 12 kuud lugema viimasest poliisist, mitte uuesti arvelevõtmisest, mis tõenäoliselt on IT-tüüpi viga, mitte tahtlik soov.

Vana raami ei olnud ma kahe aasta jooksul arvelt maha võtnud ega midagi, keegi ei torkinud ega tundnud huvi. Kindlustus ka mingil hetkel võis kehtida (2014 sügisel tegin ehk aastaks?), ei mäleta enam.

Ma lappasin rattal vaid raami ümber ehk 2016a 25 august olid mul kaks ratast arvel. Mõni päev hiljem sai vana raam emexi viidud ja ARKi mindud ning vana raam arvelt maha võetud. Uue ratta raam oli pärit Itaaliast, mistõttu oli tegemist nagu tavalise välismaalt tulnud rattaga, mille puhul tuleb maksta esmane arvelevõtmise tasu + väljastatakse numbrimärk.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Hr.Nõel kirjutas:

Ma hakkan juba vaikselt ette kujutama, et sama seis võib olla paatide, traktorite jms tehnika puhul, mida aastaringselt ei kasutata.

Ei ole siin midagi hullu. Ja kellegile ei väänata niisama. Lihtsalt ise pead oma asjadel silma peal hoidma.
Tsiklite ja paatidega on lihtne ju.
Tuli ka mõlemile tsiklile teade, et kohe, kohe on läbi saamas ja vaja uuendada. Teatasin, et kuna tegu on tsiklitega milledega talvel ei sõida, siis kohtume kevadel uuesti. Tänati kenasti vastuse eest ja leppisime kokku et aprilli keskel saadavad uued pakkumised.
Sinu keissi puhul peaks olema ka võimalus, et teed lepingu mis on maksevaba. Ehk siis poliis on olemas aga liigelda ei tohi. Nii kui sõitma tahad hakata, maksad kasvõi pool tundi ennem ära ja asi kehtib.
Soovitan sul lihtsalt kindlustusest asja uurida. Seletad oma asja ära ja jokk.
Kui oleks ise aktiivsust ylesse näidanud poleks keegi hakanud sulle seda sundvärki tegema.

Üks asi, kes sulle teavitab, kas LKF või on selleks mõni kindlustusselts ?

LKF käsib sul kindlustuse teha kelleiganes juures, vastasel juhul pakuvad nad sulle oma teenuseid.

Ehk siis mina oleksin ka pidanud selleks üheks kuuks (28 aug kuni 26 sept) tegema kellegi juures maksevaba lepingu või ratta arvelt ajutiselt maha võtma. Mina lootsin ja arvasin, et see üks kuu kui ma selle rattaga ei liikle ei ole vaja enda pead sellega vaevata. Eksisin, iga uue arvele võetud masinaga tuleb kohe mingi kindlustusleping teha (nagu minu puhul on näha, siis vahe on kolm päev arvelevõtmise päevast 25 aug vs 28 august ehk sundkindlustuse algusdaatumist).

See teema on lihtsalt tähelepanu tõstmiseks, et kui keegi peaks näiteks talvel ratta arvele võtma ning sellega liiklema ei hakka ega kindlustust ei tee, siis kuu aja pärast võid postkontorisse LKF-i poolt tähitud kirja järele minna, mille sisuks on "Makseteatis".

Viimati muutis Boobush, 10 Okt 2016, 20:39, muudetud 2 korda kokku.

amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas amsung »

Näide sundkindlustusest.
Pilt
Pilt


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Üks asi, kes sulle teavitab, kas LKF või on selleks mõni kindlustusselts ?

Läbi IIZI tehtud. Ja nemad ise juba teavitavad kui hakkab lõppema. Suheldes nendega otse olengi alati rahuladava diili saanud.

See oleks nagu tasulise parkisegagi. Jooksed korra 10 minutiks kuskile poodi ja ise mõtled... ehk äkki näkkab ja jõuan ära käia. Tagasi tulles avastad paberi ja voilaaaa.... :wack:
Elu nagu loterii.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Hr.Nõel kirjutas:

Üks asi, kes sulle teavitab, kas LKF või on selleks mõni kindlustusselts ?

Läbi IIZI tehtud. Ja nemad ise juba teavitavad kui hakkab lõppema. Suheldes nendega otse olengi alati rahuladava diili saanud.

See oleks nagu tasulise parkisegagi. Jooksed korra 10 minutiks kuskile poodi ja ise mõtled... ehk äkki näkkab ja jõuan ära käia. Tagasi tulles avastad paberi ja voilaaaa.... :wack:
Elu nagu loterii.

IIZI ja LKF on nagu koalitsioon ja opositsioon, tegutsevad samas ruumis, kuid seisavad täiesti erinevate asjade eest.

IIZI jah teavitab, kui sa oled juba varasemalt kunagi mingi kindlustuse teinud ja teeb sulle soodsaima pakkumise (pakub perioodi jne jne).
LKF saadab sulle kuu pärast arvelevõtmist makseteatise, et "Õu tüüp, tegime sulle kindlustuse eelmine kuu, köhi pappi või saadame inkasso".

Mind ajab kettasse, et tegutsetakse omavoliliselt minu teadmata ja nõutakse/sunnitakse soovimatute asjade eest raha.

See on nii hämar maa, kus ja mille alusel LKF sundkindlustust teeb. Mis saab siis kui ma sõiduki kindlustan 10/15/20/25 päeva hiljem arvelevõtmisest ? Tehakse mulle kuu aega hiljem sundkindlustus ikkagi, kui ma LKFi kindlustusest ei teavita ? Tehakse mulle 10/15/20/25 puuduva päeva eest sundkindlustus ?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Eks see sundkindlustuste süsteem on sunnismaine küll. Seaduse sundkindlustuse paragarahvide ülesanne on tagada eelkõige kindlustusselstisdele muretu elu. Õiguskantsler on leidnud, et sundkindlustus on igati asjakohane: https://goo.gl/xsP5DN

Asi, mida tasub simas pidada: kui sa oled sõiduki ajutiselt registrist maha võtnud siis algab sundkindlustus kohe samast päevast kui ajutine peatamine lõpeb.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas AzA »

Selle sundkindlustuse idee on siiski vanade sierrade aianurka mitte jätmine, elik, et prügi ära koristataks.
Poliisita saab ka 12 kuu jooksul edukalt kindlustusfonde pügada.
Kuigi arvele võttes võiks siiski ka 12 kuuks rahule jätta.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Igati välditav on see sundkindlustus. Kui vaja sõiduk arvel hoida, aga sõita (kindlustust teha) ei taha, siis tee suvalises seltis 1x aastas aastaks kindlustus ja kasvõi järgmine päev saada neile e-kiri: "Palun sõiduki xxyy kindlustus poliis nr.xxxxxx lõpetada seoses "tehnilise rikkega, mille likvideerimine võtab sitaks aega" ja järelejäänud raha kanda arvele EExxxxxxxxx."
Ja ongi järgmine aasta jälle mureta :D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas grahv »

Igal pool on kirjas, miks tasub sundkindlustust vältida, aga kuidas sundkindlustus lõpeb? Kui pikk on sundkindlustuse tsükkel?
Kas lõpeb nii et kui enne tsükli lõppu teed tavakindlustuse, siis sundi enam ei pikendata?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Maaks »

grahv kirjutas:

Igal pool on kirjas, miks tasub sundkindlustust vältida, aga kuidas sundkindlustus lõpeb? Kui pikk on sundkindlustuse tsükkel?
Kas lõpeb nii et kui enne tsükli lõppu teed tavakindlustuse, siis sundi enam ei pikendata?

Eestis on kombeks üks kindlustus korraga :D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kuidas Sa üldse uut kindlustust teha said, kui juba kehtiv sundkindlustus oli peal? Tavakindlustusega pistab kohe karjuma, et on olemas kehtiv poliis.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Sund ülevaatus võiks ka olla.
Et kui pole mõnda aega teinud siis saadetakse kiri koju, et tegime ülevaatuse ära ja palume raha üle kanda.

See, et mõnel on hästi lihtne oma sõidukeid kindlustada (enda auto ja naise auto igapäevases kasutuses) ei tähenda, et see teisel ka on. Kui sul on ikka palju sõidukeid, töö, hobi, projekt jne siis on see totrus kuubis. Aktiivse eluviisiga iniemsel, kes palju reisib ja palju teeb on selline juramine PITA.

On kindlustus tohib sõita ei ole kindlustust ei tohi sõita, milleks see pidev registris edasi tagasi loksutamine, jälgimine, poliis, leping jms jama???
Registri korrastamine ja maha kandmine on siis nagu eesmärk? No kui ei ole teatud aastate jookslu kindlustatud üle vaadatud liigutage arhiivi see kanne (või pole serveris ruumi v)
Ega see kirje sealt kuhugi kao kui ma registrist maha võtan. Kui see on minu sõiduk ja on minu nimel, mis registris ja registrist maas??? WTF Kui pikema reisi eestist välja ette võtad siis võiks ka ennast rahvastiku registrist maha võtta ja pärast jälle arvele võtta. Kui 30 päeva sõita ei kavatse tuleb juhiluba peatada, sest kui avastatakse, et sa oled aktiivse juhiloaga 30 päeva mitte sõitnud tuleb sunniraha kasseerida. Sõitmist peab tõestama iga kuu autoga ametniku juures käimisega. Võib ka sõlmida mingi lepingu kellegi juures.
Mis tähtsust sel on, kas see sõiduk on loodusega üheks saanud, varuosadeks müüdud või seisab vanaisa heinaküüni taga? Sund sõna ütleb juba ise, et asi mäda. Probleeme ja alusetult röövitud raha on palju (ei piirdu ksf 30€ ga)

N: Viimane kanne vanal mossel on Helduri nimel, Heldur on surnud, mosset hakkab taastama, keegi Tarmo, tahab sõita läheb ARKi tõestab ära paberite või Helduri sugulaste abiga, et on auto seaduslik uus omanik, muudetakse omaniku nimi ja kõik. Ei ilmu Tarmot, jumal temaga jääb arhiivi lihtsalt kanne, et 65 aastal elas Pääskülas Heldur, kellel oli mosse, mida helli on sundida siin ???

Mingi peamõraga ametniku elutöö vili on see sundkindlustus. Teinekord vaatad neid odavuspakkumisi, mis saadetakse poliisi lõppedes. Kallima ja odavama vahel on teine kord 2 ja rohkem kordne vahe. Ükskord küsisin maakleri käest, et kas keegi valib selle kallima otsa oma ka ja miks. Vastati, et paljud enamasti tähelepanematusest ning automaatse pikendamise korral potsatab vaid arve postkasti. Üks kuu on üks kindlustus odav teine kuu on sama kindlustus kõige kallim. Enam ei märgita sinu koefitsenti kindlustusele, ei saa üldse aru, millest hind koosneb ja miks kõigub. Poliis, leping, jah leping, ei leping, on vastutav kasutaja, pole vastutavat kasutajat jne, nad ei saa ise ka aru oma süsteemidest.

Kogu see paketi majandus igalpool keerab sees juba. Igal ettevõttel on oma posu pakette. Vanasti oli telefonil oma kõneminuti hind, elektril kw/h hind, kindlustusel sõiduki kw sinu avariivaba aja koefitsent, suur tarbijal oma ale.
Nüüd ajab üks pakett teist taga, iga natukese aja tagant on just võetud pakett vananenud ja aeg uus valida. Paljudel inimestel koosneb elu millestki muust ka kui netis kõikvõimalikke
(telefon, pension, elekter, kindlustus, iga poekese kliendiprogramm jms pask) pakette ja lepinguid sorteerides. Tarbin maksan ei tarbi ei maksa.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Boobush kirjutas:

... 25.august (2016a) võtsin sellega seoses uuesti arvele (uus nr märk + VIN kood) ... ratas, mis oli 2a seisnud, sai endale üleöö liikluskindlustuse kohustuse

Esiteks, leia oma tekstist vastuolu.

Teiseks, kõik on täiesti korrektne, esmaregistreeritud sõidukile tuleb teha kindlustus ja selle kohta tuleb ka teade, mille sa kätte said ja mille peale kõrge kaarega ignosid jne. See pole ju üldse liikluskindlustuse spetsiifiline teema, kui sa ei viitsi lugeda seadust ja uurida mis toimub ja olla tähelepanelik, siis sa võid igal sammul vastu päid ja jalgu saada, olgu siis liikluskindlustusega, tulumaksuga, ravikindlustusega või viina hinnaga.

Ma ei ole üldiselt mingi suur balti oblasti administratsiooni fänn, aga need asjad on viimasel ajal ikkagi paremaks läinud - on maanteeameti e-teenindus, kust sa saad täpselt näha mis seis on, meeldetuletused tulevad lausa e-maili ja SMS-iga jne. Kurtmiseks põhjust vähe, kui välja arvata mõned sellised vägitükid nagu nad A-kat eksamite osas see aasta tegid.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas tazavi »

aktiivne ja mitmete liikuritega inimene oskab e-teenindustes klõpsud ära teha, et mitteliikuvad asjad registris poleks. registrikanne taastub peale TÜV-il käimist, nii et tagasivõtmiseks ei peakski midagi liigutama. ainus jama on see, et enne TÜV-ile minekud kauemaks kui 1 kuu kindlustust teha ei saa enam, kui masin registrist maas. Mina isiklikult klõpsisin oma reliikviad ajutiselt registrist maha juba selle seaduse tulles, 3-4 aastat pole keegi võlanõuetega uskele koputanud, kindlustanud ka pole asju. Millega vahepeal liiklemas käisin, siis patuga pooleks TÜV-ile, sealt kindlustust sõlmima (tasub omada personaalset kindlustusagenti, kes alati parima hinna teeb), või sõlmid telefoni teel kindlustuse vahetult peale tüv-ilt läbisaamist ja keerad pärast oma agendijuurest läbi või teed talle teinepäev pangaülekande. Testitud ja toimib ja päris mugav. Mugavam oleks tõesti mittemidagi teha, aga siis oleks veel suurem tõenäosus saada pauk kirja kellegi masinalt, millel pole kindlustust.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tazavi kirjutas:

Millega vahepeal liiklemas käisin, siis patuga pooleks TÜV-ile...

...aga siis oleks veel suurem tõenäosus saada pauk kirja kellegi masinalt, millel pole kindlustust.

Näiteks patuga pooleks TÜV i sõitnud tegelaselt ;)

Oskad sa mingi mõistliku seletuse ka anda, miks on vaja seda registris loksutamist või tühjade lepingute sõlmimist? Ja milline katastroof tabaks ARK i või kindlustust, kui kindlustad ja ülevaatad ainult juhul kui sõita tahad ja muul ajal sind ei nokita?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

On olnud ka kokkupuude sundkindlustusega. Tekkis olukord, kus järsku oli viimane aeg oma vanad võrrid arvele saada ilma eelnevalt dokumente omamata. Ajasin ka krooniaja alguse rolleri garaažist välja ja võtsin suuna mnt ametisse. Kõik tore, uhke paber käes, 4kw toorest jõudu passi märgitud. Lükkasin pilli garaaži tagasi paremaid päevi ootama. Läks mitu aega mööda, kui tuli meilile kiri inkassolt. Tere, olete võlgu 180eurot lkf-le sundkindlustust ja meie tahame ka 200eurot saada selle nõudmise eest. Mul jäi karp lahti, et miks ma pean maksma kindlustust asja eest, millega ma sõitnud pole ja milleks seda inkassot siia vaja oli. Hakkasin asja uurima. LKF oli saatnud oma jutu järgi mulle terve hunniku hoiatavaid kirju jne. Ma olin sissekirjutatud elukohta, kus puudus postkast, aga postiaadressiks oli märgitud mul koht, kus see postkast täiesti olemas oli. Telefoninumber ja e-post on ka avalik mul. Uurisin Eesti Postilt, et kus mu kirjad on. Eesti Post vastas, et nemad on kõik kirjad LKF-le tagasi saatnud. LKF vastas, et nendel on andmed selle kohta, et Eesti Post on need kirjad mulle kätte toimetanud siiski. Vaidlesin nende mõlemiga pikalt. Võta nüüd kinni, kumb see valetaja on. Kas Eesti Post viskas mu kirjad prügikasti või LKF siiski sai need kõik tagasi. Minuni esimene teade, mis jõudis, oli e-postil see 380eurone nõue inkassolt. Nii palju tuli inkasso vastu mulle, et muutis oma nõude 200 eurolt ca 20-le eurole. LKF enda 180euro nõudmisest tagasi ei astunud. Kuna mul oli tol hetkel FIE, siis olin sunnitud ka ilma edasise vaidluseta selle ära maksma, sest ähvardati 10 päeva jooksul kogu äritegevus peatada mul. Et siis kõigile infoks, et ka nii võivad nad enda raha kasseerida. Ilma teie teadmata olete järsku võlglased.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Boobush »

ranel kirjutas:

Kuidas Sa üldse uut kindlustust teha said, kui juba kehtiv sundkindlustus oli peal? Tavakindlustusega pistab kohe karjuma, et on olemas kehtiv poliis.

Sundkindlustus ja selle kohta arve tehakse tagasiulatuvalt. Minu loo puhul topelt kindlustamist ei toimunud, hoopis vastupidi, 4 päeva jääb sundkindlustuse lõppemiseni ja iseseisvalt tehtud kindlustuse perioodi vahele. Sa ei saa kunagi teada, kas su sõidukil on tehtud sundkindlustus või mitte. Arve tuleb kunagi hiljem kui see periood läbi on. Ei tea, kas nende 4 päeva eest, mil sundkindl. juba lõppes ja minu tehtud kindlustus pole veel alanud, tuleb ka veel arve või mis siis toimub. Siis tekib jälle pretsedent, et millr alusel nad 30 päeva tegid. Kui ma oleksin pauku pannud nendel neljal päeval, kes siis oleks kahjud korvanud õnnetusjuhtumi puhul ?

jkristjan kirjutas:
Boobush kirjutas:

... 25.august (2016a) võtsin sellega seoses uuesti arvele (uus nr märk + VIN kood) ... ratas, mis oli 2a seisnud, sai endale üleöö liikluskindlustuse kohustuse

Esiteks, leia oma tekstist vastuolu.

Teiseks, kõik on täiesti korrektne, esmaregistreeritud sõidukile tuleb teha kindlustus ja selle kohta tuleb ka teade, mille sa kätte said ja mille peale kõrge kaarega ignosid jne. See pole ju üldse liikluskindlustuse spetsiifiline teema, kui sa ei viitsi lugeda seadust ja uurida mis toimub ja olla tähelepanelik, siis sa võid igal sammul vastu päid ja jalgu saada, olgu siis liikluskindlustusega, tulumaksuga, ravikindlustusega või viina hinnaga.

Mina jah ignosin nende hoiatusi kuna polnud teadlik kuna nende sundkindlustus rakendub. Teades, et ma selle lähiajal niikuinii teen, siis ei näinud mõtet võimelda skeemiga, et teen kindlustuse aastaks ja järgmisel päeval lõpetan ära, et kuu aega hiljem jälle kindlustus teha. Ei olnud seadustega kursis, nüüd olen mina ja loodetavasti ka paljud teised.

See ei ole normaalne skeem, kui niimoodi huiama peab.

Ja veelkord, ma kordan, et antud loo eesmärk on lihtsalt tähelepanu juhtida sellisele skeemile, kus kellelgi on õigus sinult raha nõuda ja inkassoga ähvardada. Ma pole kindlasti ainus, kellele niimoodi müts on pähe tõmmatud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul on ARK-i lehel minuga seotud sõidukeid mingi 15+ ,osad isiklikud ,osad ettevõtte omad.Mina jälgin nende ÜV-si ja kindlustuse kehtivusi.Tegelikult ma ise ei jälgi,aga annan alati nõusoleku või keelan midagi teha.Kõike seda saab väga lihtsalt jälgida,kui lased omale ARK-l meeldetuletusi saata ja võtad kindlustuse asjade ajamiseks maakleri,kes hoiab sinu asjadel silma peal.Ma ka aktiivne ja ringi liikuv inimene ning ei suudaks(viitsiks pigem) ise neid asju kuidagi hallata,aga ma küll ei näe mingit probleemi.Pole siiani ükski sund asi mulle kaela sadanud või midagi tegematta jäänud.

Ma võtaks selle teema kokku sõnadega,et seaduse mitte tundmine ei vabasta vastutusest.See sundkindlustuse teema on juba ammu nii,mitte eile tehtud seadus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui tuleb nõue, et iga hommik tuleb perearsti juurde kuseproov viia siis leidub ka kindlasti inimesi, kes ei näe probleemi, perearst on lähedal, purk maksab vaid euro ja pole ju vahet kus kusel käia.

Hunnik põhulõugasi on saanud pappi selle eest, et kodanikul on garaaži nurgas roller, mida ta kasutanud pole. Ma ei näe ühtegi kohta, millepärast peaks antud skeemi õigustama. Alusetu raha korjamine lihtsalt. Registri korrastamise jutt on suurem BS kui Laar Mardi lõustaraamatu ruumi puudus.
Ma ei ole ise ühtegi nõuet saanud aga, et see hiiglama vahva skeem oleks, mida õigustada??? Kindlasti mitte!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas:

Kui tuleb nõue, et iga hommik tuleb perearsti juurde kuseproov viia siis leidub ka kindlasti inimesi, kes ei näe probleemi, perearst on lähedal, purk maksab vaid euro ja pole ju vahet kus kusel käia.

Hunnik põhulõugasi on saanud pappi selle eest, et kodanikul on garaaži nurgas roller, mida ta kasutanud pole. Ma ei näe ühtegi kohta, millepärast peaks antud skeemi õigustama. Alusetu raha korjamine lihtsalt. Registri korrastamise jutt on suurem BS kui Laar Mardi lõustaraamatu ruumi puudus.
Ma ei ole ise ühtegi nõuet saanud aga, et see hiiglama vahva skeem oleks, mida õigustada??? Kindlasti mitte!

Piira erutust! Kui sellest "igahommikusest kuseproovist" hoidumine saaks olema sama lihtsaks tehtud kui sundkindlustusest hoidumine, siis minugipoolest :mrgreen:
Kui ei kasuta, siis ei ole ju vaja registris hoida, või on (aga siis milleks?, kui sihipäraseks kasutamiseks siis kindlustus ju vajalik)?

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega!

Lugemata postitus Postitas joel »

Aga ikkagi, kas register saab täis, kui seal garaaži nurgas seisvaid sõidukeid hoida või mis selle asja point täpsemalt on? Mina olen Madlobsteri jutuga igati päri. Tundub olevat lihtsalt järjekordne skeem, millega hajameelsetelt ja väheteadlikelt pappi kasseerida. Natuke siit (sundkindlustus), natuke sealt (elektri üldteenus) ja nii need eelarveaugud täituvad... Ettekäändeks tuuakse justkui jube eelis, et liiga palju sõideti ilma kindlustuseta ja nüüd sundkindlustuse tõttu seda probleemi enam ei ole, aga kui maksta ei taha, siis võib ju alati ajutiselt registrist kustutada ja sellega on kohe kõik probleemid lahendatud, sest registrist kustutatud autoga sõita ei tohi. WTF loogika??? Ilma kindlustuseta ju ka ei tohi sõita. :wack:

Joel
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega!

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Eks see suht skeemina tundub jah, kuna kõik ju kohe sõitma ei hakka. PS: Tegelikult võiks vahetada teemapealkirja ära. Panna näiteks. Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu vms.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegelikult ikkagi pseudo probleem.Ehk tegelikult mingit probleemi ei ole.Kui oled load saanud läbi autokooli,siis seal peaks ju ka sellest räägitama.Mina , kui juba ei tea millal load saanu, olen mind puudutavad asjad endale ikka ise selgeks teinud.Siiani pole hätta jäänud ja omades nutiseadet on igal ühel kõik asjad pidevalt hallatavad.
See ,et teemaalgataja ei saanud aru või ei viitsinud süveneda,et kuidas asjad käivad,ei ole ju tegelikult mingi probleem.See,et tal probleem võib tekkida,oli ju kirjalikus hoiatuses kirjas,mis saadeti talle , enne selle sundkindlustuse tegemist .Aga kui kirjalik hoiatus ka ," lampi "põlema ei pane,siis pole nagu mõtet kurta ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”