Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega !!!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas:

Kui ei kasuta, siis ei ole ju vaja registris hoida, või on (aga siis milleks?, kui sihipäraseks kasutamiseks siis kindlustus ju vajalik)?

Kui sa kooki ei taha siis liiguta see ühte taldriku äärde, kui jälle tahad siis liiguta teise taldriku äärde. Kui on tahtmise ääres aga minuti jooksul ampsanud ei ole jääd koogist ilma. Taldrik on sama, koogi suurus on sama. Mis selle nühkimise mõte on? Liikur on nagunii registris, võtab seal täpselt sama palju ruumi koos kõikide oma andmete, sinu andmete ja muude kirjetega. Täpselt samas registris, täpselt samade andmetega lihtsalt kas on jutt alla, et registris või siis jutt all, et pole registris.
Mina võin oma erutust piirata ja ei ole mul ka õnneks ette tulnud tühja maksmist.
Seadused ja reeglid. Aparatuur maksustab lehma peeru (mingis tulevikus võib olla ka sinu peeru ja ka mitte peeretamise) kas see kõik mõistlik on? Ning lihtsama peaga inimestelt mitte millegi tarbimise eest mitme kordset hinda küsida ja rind kummi ajada, et kõik on seaduslik. Sunniraha kindlustuseta liikumise eest jah kõik on loogiline aga sunniraha kindlustuseta mitte liikumise eest??? Inimene ei ole teinud mitte midagi halba, ohtliku, ta ei ole tarbinud mitte midagi, keegi ei ole tema pärast kannatnud, kulutusi teinud või mis iganes. Selle eest "seaduslikult" sunniraha küsimine on minu loogikale mõistmatu. Sunnirahast hoidumise lihtsus (või kellegi jaoks keerukus) ei tõsta minu loogilist taiplikust raha sunniviisilise korjamise osas ning näeb minu silmis välja lihtlabase vargusena/seadusliku vargusena.
Nutiseadmed jms kila kola. Jah raske on mõista, et on olemas inimesi, kes ei ole ekraanide ka kaapelaudade külge aheldatud ning teavad sellest nutikast maanteeametist lihtsalt sõna fraasi. (Jah mina arvan ka, et nutikas ARK on hea leiutis ja seal on asju lihtne ohjata)
Kui sul on registris lumekelgud, ATVd, tsiklid, suve autod, talve autod, metsa autod, töö autod (mõned vbl spetsiifilised ja harva kasutatavad) lisaks veel projektikad. Paberi vabal tegelasel juba jupi kaapimist, ekraani vabadel tegelastel vabsee hullumaja.



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Rohkem asjast ja vähem lehma peerust/ koogist paluks :-)
Ühelgi sinu märgitud juhul ei ole sundkindlustus teemaks: kui kasutad vähemalt 1x aastas mingit sundkindlustust ei rakendu, "projektikas" mis vedeleb kusagil ei pea olema registris.
Mina saan nii aru, et see ongi tehtud selleks, et igasuguste rimakate, millega reaalselt ei liigelda, alleshoidmine võimalikult raskeks teha ja et nad seetõttu jõuaks kiiremini kuusakoskisse/emexisse :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kuidas registrist ajutiselt kustutamine rimaka emexisse aitab?Kogu see sundkindlustuse värk algatati ju kindlustusseltside poolt,väidetavalt korvamaks kindlustuseta sõitjate poolt tekitatud kahju.Ja lobitöö kuskil koridorides oli äge sest asi sai vastuvõetud ju alla ajaühiku.Talvikul oleks siin uurimist kelle taskusse midagi jõudis.Tähtsamad asjad miskipärast takerduvad igasuguste lugemiste ja muu mämmerdamise taha.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas AzA »

Väga lihtsalt. Mul oli 2 autot ja üks tsikkel kuskil aianurgas. Enam ei ole.
Kuidagi teisiti poleks mind suudetud seda kõntsa liigutama sundida.
Nüid on vaid asjalikud asjad registris, rämps on utiliseeritud.
Ma ei näe selles seaduses mingit probleemi.
Tahad selles vallas tegutseda, tuleb nutiplutitada või siis perse ajada arki, mis seal keerukat.
Igast asjadega on nii .... näiteks palju sunnismaisem on prügi, õudne ikka.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

:wack: Kui mind piitsa või trahviga ei sunnita siis ei liiguta :wack:
Kui naine ei nääguks siis ega vist seda va nimetatud prügigi toast välja viidud saaks :?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas wicked »

Tegelikult pole selles prügimajanduses sunnismaist midagi.
Tuleb lihtsalt vähe maadelda vedajaga ja kaasata sellesse kohalik omavalitsus ja keskkonnainspektsioon ning hakkavad käima tellimise peale vedamas...
Sellest ma eriti hästi aru ei saa kuidas mul üks avariiline seisev kere on registrist kustutatud. Juba 5-6 aastat. Sai kunagi "ajutiselt" tehtud, aga nüüdseks pole teda enam olemaski.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas AzA »

Madlobster kirjutas:

:wack: Kui mind piitsa või trahviga ei sunnita siis ei liiguta :wack:
Kui naine ei nääguks siis ega vist seda va nimetatud prügigi toast välja viidud saaks :?

Erinevalt su kalamaja kahe toalisest on mul siuke tõsine kümne hektariline lapakas, kus on kurat teab mitme põlve tavaar.
Sa ei kujuta ettegi, mis jahu selle prügiga on. Ära ilgu asjade kallal, millest sa muhvigi ei tea :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas AzA »

wicked kirjutas:

Tegelikult pole selles prügimajanduses sunnismaist midagi.
Tuleb lihtsalt vähe maadelda vedajaga ja kaasata sellesse kohalik omavalitsus ja keskkonnainspektsioon ning hakkavad käima tellimise peale vedamas...

Proovi nii, et üldse ei käiks vedamas :bsmile:

Aga mulle meeldib.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas joel »

Milles probleem? Teed korra aastas valda avalduse, et objektil elutegevust ei toimu ja palun vabastust prügiveost. Huvitav, et ARKi registrist kord aastas auto maha võtmine on lihtne ja kord aastas vallale taotluse kirjutamine ei ole. Samas, kui sul objektil elutegevus toimub, siis sul ju prügi ka sinna tekib, seega miks ei peaks seda ära vedama? Või kuulud nende hulka, kes kõik oma prügi kodus pliidi alla ajavad?

Joel
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas franz125 »

joel kirjutas:

Milles probleem? Teed korra aastas valda avalduse, et objektil elutegevust ei toimu ja palun vabastust prügiveost. Huvitav, et ARKi registrist kord aastas auto maha võtmine on lihtne ja kord aastas vallale taotluse kirjutamine ei ole. Samas, kui sul objektil elutegevus toimub, siis sul ju prügi ka sinna tekib, seega miks ei peaks seda ära vedama? Või kuulud nende hulka, kes kõik oma prügi kodus pliidi alla ajavad?

Ei ole enam nii lihtne.Olenevalt vallast võib asi mitmet moodi olla.Mu maakodu vallas nt. on miinimum kord kvartalis.Ja kui ka sul prügi pakkuda pole siis maksad 1-he tugriku tühisõidu eest.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mul ei tekigi maamajas nii palju prügi. Ülipisike kilekoti täis kuus, selle viskan pagassi ja panen linnamaja prügikasse.
Vabastust ma ei saa, sest elutegevus siiski toimub :)

Aga mulle meeldib.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas joel »

Ju siis tõesti sõltub vallast ja ametnikest. Järelikult ei jää muud üle, kui linnast maale sõites prügi kaasa võtta, et tühisõidu eest maksma ei peaks.

Joel
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas isakene »

Nii, ja sundkindlustusega on veel selline keiss: kui keegi saab selle sundkindlustuse omale kaela, maksab ära ja arvab et nüüd on aastaks muretu, siis ei ole nii. Läheb mööda 3 kuud ja saate uue arve möödaläinud aja eest, juba märksa kopsakama. Ja nii edasi ja nii edasi, kuni ise mingi lepingu sõlmite või arvelt kustutate. Selline vereimejate punt siis. Ja kobiseda pole millegi eest, kõik see jutt on Riigi Teatajas seadusjõuna üleval ja parajalt arusaamatus kantseliidis saadud arve peal kirjas...

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas isakene »

AzA kirjutas:

.... näiteks palju sunnismaisem on prügi, õudne ikka.

Mis värk selle prügiga ikkagi on? Ma maksan €1,31 kvartalis (loe: üks euro kolmkümmend üks senti iga kolme kuu tagant) selle eest, et mul korra neli korda aastas prügikasti tühjendatakse. Pole ju teab mis sund...

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas rannamees »

isakene kirjutas:
AzA kirjutas:

.... näiteks palju sunnismaisem on prügi, õudne ikka.

Mis värk selle prügiga ikkagi on? Ma maksan €1,31 kvartalis (loe: üks euro kolmkümmend üks senti iga kolme kuu tagant) selle eest, et mul korra neli korda aastas prügikasti tühjendatakse. Pole ju teab mis sund...

Nii ja naa. Ma maksan 9.50 kuus.

Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas rannamees »

AzA kirjutas:

Mul ei tekigi maamajas nii palju prügi. Ülipisike kilekoti täis kuus, selle viskan pagassi ja panen linnamaja prügikasse.
Vabastust ma ei saa, sest elutegevus siiski toimub :)

Teatud seltskond paneb selle "ülipisikese kotikese" koju või tööle sõites, teeäärde maha.

Pilt
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Käisin eile Maanteeametis ratast arvele võtmas ja peale ratta registreerimist ütles tädi, et kui ma ei taha kindlustust maksta, siis võtku ma ta kohe ajutiselt arvelt maha. Kindlustusseltsid ei pidavat tahtma enam eriti ilma poliisita lepinguid sõlmida.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ivoonu kirjutas:

Käisin eile Maanteeametis ratast arvele võtmas ja peale ratta registreerimist ütles tädi, et kui ma ei taha kindlustust maksta, siis võtku ma ta kohe ajutiselt arvelt maha. Kindlustusseltsid ei pidavat tahtma enam eriti ilma poliisita lepinguid sõlmida.

Keegi ei keela sul teha lepingut ja panna poliisi algusajaks 01.05.17 või midagi sarnast.E-teeninduses seda võibolla teha ei saa,aga maaklerid teevad selle ära kui vaja.Üldse soovitan kasutada maaklerit,sest meil on kindlsustus läbi maakleri sama hinnaga,mis otse ostes.Aga maakler on sinu asjadega kursis ja hoiab need nö töös,sest see on tema materiaalne huvi.See on just oluline nende EI lepingute puhul,kui kindlustuskaitset ei ole vaja aastaringeselt.
Lisaks on siin nende linkide all kõik lahti kirjutatud.
http://www.lkf.ee/et/sundkindlustus

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ma olen korra saanud selle eest vastu näppe, et tegin ilma kindlustuseta autole lepingu ja poliisi kaks kuud ette. LKF luges selle ikkagi lepinguta autoks ja saatis mulle rõõmsalt arve. Õnneks sain ma nendega selle selgeks vaieldud ja arve tühistati.


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Ivoonu kirjutas:

Käisin eile Maanteeametis ratast arvele võtmas ja peale ratta registreerimist ütles tädi, et kui ma ei taha kindlustust maksta, siis võtku ma ta kohe ajutiselt arvelt maha. Kindlustusseltsid ei pidavat tahtma enam eriti ilma poliisita lepinguid sõlmida.

Täpselt sama soovitati mulle ka, muidu võibolla oleks ka orki lennanud ja arvanud, et aasta möödudes alles vaja sellega võimlema hakata.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas AzA »

rannamees kirjutas:

Teatud seltskond paneb selle "ülipisikese kotikese" koju või tööle sõites, teeäärde maha.

Täpselt. Ja nende pärast süsteem ilmselt loodigi.
Mul pole selle vastu midagi, leian veel paariks dekaadiks nodi, millega kasti täita.
Ja eks sama asi ole nende romudega, möönan, et oleks võinud kuusakoskisse enne sundi viia ... aga nuh, inimese loom juba selline kord on.

Isakene: ei mul ole absull midagi selle süsteemi vastu, viitasin sunnismaisusele. Vahet pole mitu korda viiakse ja palju maksad, küsimu son, et peab.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas pühak »

AzA kirjutas:

Väga lihtsalt. Mul oli 2 autot ja üks tsikkel kuskil aianurgas. Enam ei ole.
Kuidagi teisiti poleks mind suudetud seda kõntsa liigutama sundida.
Nüid on vaid asjalikud asjad registris, rämps on utiliseeritud.
Ma ei näe selles seaduses mingit probleemi.
Tahad selles vallas tegutseda, tuleb nutiplutitada või siis perse ajada arki, mis seal keerukat.
Igast asjadega on nii .... näiteks palju sunnismaisem on prügi, õudne ikka.

Ma küll nii lihtsa trikiga kõntsast lahti ei saanud, selle seaduse kehtima hakkamine ei sundinud mind mitte midagi utiili viima. :mrgreen:
Need raiped, mille viimati kehtinud ülevaatusest-kindlustusest oli sundkindlustuse seadustamise algushetkeks liiga vähe aega möödas, said lihtsalt kaheks aastaks registrist kustutatud. See oli piisavalt pikk aeg, et pärast kadusid kõik need juba ise ajutiselt, aga tähtajatult registrist kuni kas saavad ülevaatuse ja kindlustuse või siis kantakse lammutustõendi alusel lõplikult maha. Mõni selline raibe teenib koduõues ja -metsas mind veel kenasti, mõnda üritan maha müüa, mõni ootab vanaraua hinna tõusu või mingi muu projekti jaoks vajalike juppide maha kruvimist. Ausalt öeldes on üks probleemne romu ka, aga selle probleemi on riik mulle tekitanud. Nimelt ei saa ma vanarauaks viia üht jäänust, mis on juba kümmekond aastat tagasi registrist kustutatud (siis, kui seda sai veel ilma lammutustõendita teha), müüdud pärast seda käest-kätte ja nüüd, läbiroostetanuna ning mittekomplektsena ootab, kuni ma ükskord leian aega ja viitsimist, et tükeldada romu nii peeneks, et seda enam autona vaadelda ei saa.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

jaan mmc

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

See on omapärane loogika, et sundkindlustus aitab loodushoiule kaasa, liiklusvahend seisab aga siis tuleb "päästev" trahvinõue ja loodus jälle hoitud.
Või siis see, et ega tavakodanike pärast ei tehtudki neid rangeid seadusi, ikka hoolimatute pärast saavad tavakodanikud nüüd inkasso nõudeid.
Ja kuna, avariidesse satub kindlustamata sõidukiga isikuid, siis maksku kõik ülejäänud kindlustuse eest, mida nad ei kasuta.
Või siis: olen hästi informeeritud nutitelefoni omanik, seadus võimaldab seda, toda ja kolmandat nippi, kui keegi neid ei tea siis on ise süüdi ja maksku.

Ma arvan, et kui on vaja korvata kindlustamata sõidukite avariisid tehtagu ka vastava nimega maks, kindlustamata avariide hüvitamiseks. Kui on vaja vähendada registrites olevate sõidukite hulka, saadetagu teavitus ja tehtagu registrist kustutamine. Kui on vaja romusid vähendada siis miks peab kannatama keegi kollektsionäär, kes kedagi, sh. loodust ei häiri?
Liiklus kindlustust peaks saama nõuda vaid liikluses osalevalt sõidukilt. Nimetame asju ikka eesti keeles. Sellest aru saamiseks piisab ka minu kirja ja lugemisoskusest. Praegune maanteeameti rahanuiamine küll looduskaitse, küll muude valede sildi all kvalifitseerub varjatud maksustamiseks, nagu ka nt. töötuskindlustus või ka kütuseaktsiis.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ma nüüd esitan 1 lolli küsimuse, ärge siis kohe näkku pekske. Kuna mul tõesti ajaga on hetkel kriis ning pole aega mingeid seadusi hakata otsima ja lugema, lisaks mõistatama kas sain ikka õigesti aru, siis äkki keegi lahke teeb mulle lühidalt puust ja punaseks. Nimelt järgmisel nädalal saab EI-leping läbi ja kuna ratas jääb garaazi, siis enne kevadet pikendada ei soovi. Kas ma pean nüüd kuhugi mingi taotluse või avalduse tegema või võin rahulikult kevadet oodata, kartmata mingit sundkindlustuse arvet saada. Tänud ette!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

12 kuud võid pärast kindlustuse lõppemist mureta olla, sealt edasi ootab sind sundkindlustus. Seega järgmise aasta oktoobri teises pooles on pidu läbi.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas:

12 kuud võid pärast kindlustuse lõppemist mureta olla, sealt edasi ootab sind sundkindlustus. Seega järgmise aasta oktoobri teises pooles on pidu läbi.

Thanks ja LIKE! :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ilmselt ei tee paha seda teemat meelde tuletada.
Sain 2.7kw rolleri eest 20 eurose sundkindlustuse makseteatise eelmise kuu eest. Aastas teeb see 240 eur ?? 1 aasta IF kindlustust maksab 23 eur, kõige kallim Inges on 66 eur.
Sellel aastal ma rollerit garaažist välja pole ajanud :D Ise olin hajameelne, mulle tuli samal päeval e-mailile kaks kirja, meeldetuletust, millest ühe sõiduki võtsin arvelt maha, kuid teist e-maili ei märganud ning seega ei võtnud rollerit arvelt maha. Füüsilisse postkasti mingeid kirju pole tulnud.

Kui ma ise olen hajameelne, siis tekib vägisi tunne, et odavam ja stressivabam on ka kuuri nurgas olevaid masinaid aastaläbi kindlustada, et mitte maksta selle perioodi eest kui ma sõidukit kindlasti ei kasutanud (sest ma teadsin, et kindlustust polnud).

Elagu Eesti vabariik!


hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas hmm »

Mul nii lihtsalt ei läinud - magasin pea kõik teated maha, ning lõpuks tähitud kohtutäituri kiri - võrr 1,2kw ja 52€... :wack:
aasta kindlustus on seal 10,74€ nign saab sõita ka.
Kuna ei jõua kõigi asjadega sõita, siis kustutasin ajutiselt sõiduki registrist.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas morse »

Oh! Don't get me started!!

:D

:bsmile: (crash) (crash) (crash) :bsmile: :wack: :-|||

Edit: mul ka palju masinaid. Just tegin mnt.ee's koristust ja panin paar pilli arvelt maha.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ärge siis ära unustage, et kuigi te selle sundkindlustuse ära olete maksnud/teinud, siis see ei pikenda aasta võrra seda "1-e aastast maksuvaba aega pärast viimast kindlustust" - järgmine kuu võib tulla uus arve :-(
PS Hiljuti avastasin, et Ergo's saab kindlustuse teha kasvõi 1-ks päevaks (78kW=5,52€, TLN)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”