Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Maaks kirjutas: 02 Nov 2020, 14:06

PS Hiljuti avastasin, et Ergo's saab kindlustuse teha kasvõi 1-ks päevaks (78kW=5,52€, TLN)

Osades seltsides maksab kindlustuse tühistamine 3 või 10 eurot. Kas kuskil tasuta saab ka tühistada - ei tea, ei ole nõus seda tsirkust tegema ja kindlustusseltsi maakleritele lisatööd tekitama.

Viisin pühapäeva auto talvituspaika, tegin üheks kuuks kindlustuse (8 eur). Kunagi lõpetasin vastu talve mootorrattal kindlustuse (kaks kuud oli veel minna) ning tagasi maksti mulle pärast teenustasu ca 1.5 €. Enda meelest oleks pidanud tagasi saama 15-20 euri, kuid seltside teenustasu sööb selle skeemi tulususe ära. Huvitav kui 8 eurose kindlustuse tegin ja lõpetamise teenustasu (10 eur), siis kas ma pean peale maksma, et kindlustust lõpetada? (crash)



Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Boobush kirjutas: 02 Nov 2020, 15:49

Huvitav kui 8 eurose kindlustuse tegin ja lõpetamise teenustasu (10 eur), siis kas ma pean peale maksma, et kindlustust lõpetada? (crash)

Kui hästi läheb, siis pääsed juurdemaksmisega, halvemal saad mõne lisanõude tähitud kirja näol. :ner:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Boobush kirjutas: 02 Nov 2020, 15:49
Maaks kirjutas: 02 Nov 2020, 14:06

PS Hiljuti avastasin, et Ergo's saab kindlustuse teha kasvõi 1-ks päevaks (78kW=5,52€, TLN)

Osades seltsides maksab kindlustuse tühistamine 3 või 10 eurot. Kas kuskil tasuta saab ka tühistada - ei tea, ei ole nõus seda tsirkust tegema ja kindlustusseltsi maakleritele lisatööd tekitama.

Viisin pühapäeva auto talvituspaika, tegin üheks kuuks kindlustuse (8 eur). Kunagi lõpetasin vastu talve mootorrattal kindlustuse (kaks kuud oli veel minna) ning tagasi maksti mulle pärast teenustasu ca 1.5 €. Enda meelest oleks pidanud tagasi saama 15-20 euri, kuid seltside teenustasu sööb selle skeemi tulususe ära. Huvitav kui 8 eurose kindlustuse tegin ja lõpetamise teenustasu (10 eur), siis kas ma pean peale maksma, et kindlustust lõpetada? (crash)

Ma arvan, et sa liialdad! Ma olen juba aastaid tsikli kevadel tehtud aastase kindlustuse (kõige, kõige odavam) sügisel lõpetanud ja ei ole mingeid 8 või 10€ teenustasusid näinud. 2018a. näiteks tagastati 39,85€, 2019a. 36,37€ ja sellele aastal 32,08€ (kindlustatud päevade arv oli ilmselt erinev).

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas joel »

Oled sa kokku arvutanud, mitu päeva aastasest kindlustusest sa ära kasutasid ja mitu eurot oleks pidanud tagasi saama? Ma olen ka alati kevadel aastaks teinud ja sügisel peale hooaja lõppu ära katkestanud. Laias laastus kolmandiku olen tagasi saanud. Arvutada pole viitsinud, mitu eurot teenustasu iga kord maha arvati tagastatavast summast. Hooaeg kestab mul enamasti pigem 6-7 kuud, nii et umbes kuu jagu ehk ca 4-5 eurot jääb siis teenustasuks. See oli praegu väga umbes näppude peal arvutatud, vabalt võib paar eurot siia-sinna erineda. Üsna usutavasti on teenustasu seltsidel erinev ja pole sugugi välistatud, et mõnel see ongi 10 eurot.

Joel
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Lisan ka paar kommentaari teemasse:
Tühistamise kohta pole ma teenustasudest veel midagi kuulnud aga ühest küljest on mul Ergos peaaegu 20 aastane korralik kindlustusajalugu ja see raha, mis ma neile olen vedanud, on ilmselt mõne mehe vuntsi juba päris rasvaseks teinud, samas olen kogu raha eest ka ühe Fiorino tagumiku sodiks ramminud ja sellega paar stanget teepealt kaasa võtnud (autoga), teisest küljest on kõik katkestamised olnud n.ö. jah-lepingutega, kus ilmselt kliendiga ei käituta nagu kuningatega, keda on läbi ajaloo mürgitatud, peajagu lühemaks tehtud jne.

Sundkindlustusega olid mul kevadel palju meeldivamad lood, kui võtsin märtsis ühe soomlase (jälle auto) arvele ja viskasin kodus tehnilise passi riiulisse, kuna auto sõitis, kuid plaanis olid suuremad nokitsemised ja ümberehitamised. Umbes kuu aega hiljem ühel ilusal hommikul oli telefonis meelas naishääl, soovitades mul arvelevõetud autole kindlustus teha, muidu nad on sunnitud mulle ise kindlustuse tegema (ilmselgelt minu raha eest). Peagi, kindlustus tehtud, ununes ka too naishääl ning pole pool aastat midagi juhtunud.

Mõlema loo moraal on - vahel joppab ka.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Varasemalt mäletan, et LKFis olid need lõpetamise hinnad eraldi välja toodud, täna enam ei näe neid.

Kuskilt vanast salvestatud e-mailist leidsin järgmist:

image.png
image.png (7.13 KiB) Vaadatud 2316 korda
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tuuletallaja kirjutas: 02 Nov 2020, 18:01

Lisan ka paar kommentaari teemasse:
Tühistamise kohta pole ma teenustasudest veel midagi kuulnud aga ühest küljest on mul Ergos peaaegu 20 aastane korralik kindlustusajalugu ja see raha, mis ma neile olen vedanud, on ilmselt mõne mehe vuntsi juba päris rasvaseks teinud, samas olen kogu raha eest ka ühe Fiorino tagumiku sodiks ramminud ja sellega paar stanget teepealt kaasa võtnud (autoga), teisest küljest on kõik katkestamised olnud n.ö. jah-lepingutega, kus ilmselt kliendiga ei käituta nagu kuningatega, keda on läbi ajaloo mürgitatud, peajagu lühemaks tehtud jne.

Sundkindlustusega olid mul kevadel palju meeldivamad lood, kui võtsin märtsis ühe soomlase (jälle auto) arvele ja viskasin kodus tehnilise passi riiulisse, kuna auto sõitis, kuid plaanis olid suuremad nokitsemised ja ümberehitamised. Umbes kuu aega hiljem ühel ilusal hommikul oli telefonis meelas naishääl, soovitades mul arvelevõetud autole kindlustus teha, muidu nad on sunnitud mulle ise kindlustuse tegema (ilmselgelt minu raha eest). Peagi, kindlustus tehtud, ununes ka too naishääl ning pole pool aastat midagi juhtunud.

Mõlema loo moraal on - vahel joppab ka.

Enne sundkindlustust tuleb meili peale ikka teade ka. Kui ignoreerid seda/valed andmed, siis jah tunnen kaasa.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui ostad, eestis arvel olnud, kehtiva kindlustusega sõiduki ja selle omanik enne omanikuvahetust seda ei peata,siis saad kohe kehtiva lepingu ja oht sundkindlustusele lähimas tulevikus ei kollita. See sundkindlustuse ohu teema ikka ainult esmaselt arvele võetud sõidukite kohta ja kui eelmine omanik on kindlasti oma lepingu lõpetanud. Kui ostetud-arvele võetud sõidukiga kohe sõitma ei soovi hakata,siis kustuta see kohe MNT e-teeninduses ajutiselt registrist. Seda saab teha kuni 2 aastaks ja tasuta. Kui seda ei viitsi teha, tee kohe kas või 3 päevane poliis ja 12 kuud on aega atra seada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas villy »

Maaks kirjutas: 02 Nov 2020, 14:06

Ärge siis ära unustage, et kuigi te selle sundkindlustuse ära olete maksnud/teinud, siis see ei pikenda aasta võrra seda "1-e aastast maksuvaba aega pärast viimast kindlustust" - järgmine kuu võib tulla uus arve :-(
PS Hiljuti avastasin, et Ergo's saab kindlustuse teha kasvõi 1-ks päevaks (78kW=5,52€, TLN)

Kuidas selline jura "ära põhjendatud" on? Aga tänud teatamast. Olen pidanud ka seda imelist hinda 1 kuu maksma

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Tsiklil kasutan seda: https://ergo.ee/erakliendile/ergo-koost ... erid/telia ehk siis e-kindlustus või m-sõiduk ja ütleks, et tegelikult siga-mugav ja lihtne kui oled juba mingis vormis mõlema teenusepakkuja klient.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Maaks »

joel kirjutas: 02 Nov 2020, 17:34

Oled sa kokku arvutanud, mitu päeva aastasest kindlustusest sa ära kasutasid ja mitu eurot oleks pidanud tagasi saama? ...

Ei ole arvutanud, aga palju saab tagasi :D

image.png
image.png (23.59 KiB) Vaadatud 2055 korda
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 03 Nov 2020, 09:37

Ei ole arvutanud, aga palju saab tagasi :D

Sul kõik kindlustused umbes 6 kuud +- mõned päevad. Kas kohe 6 kuud poleks lihtsam? Ma teen pooleks aastaks ja olen siiani oma TDM-il ikka 25-30€ kanti leidnud pakkuja. Praegu vaatsin ERGO e-teenindusest ,et kui teha aprillist oktoobrini järgmiseks hooajaks, siis aasta oleks 60.40€ ja pool aastat oli 30,40€ . Seal saad nö päeva täpsusega ise vahemiku valida ehk alustad mingil sobival päeval ja lõpetad siis vastavalt näirteks sobival pühapäeval sügisel. Ehk ei ole jäigalt 6kuud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 03 Nov 2020, 11:26
Maaks kirjutas: 03 Nov 2020, 09:37

Ei ole arvutanud, aga palju saab tagasi :D

Sul kõik kindlustused umbes 6 kuud +- mõned päevad. Kas kohe 6 kuud poleks lihtsam? Ma teen pooleks aastaks ja olen siiani oma TDM-il ikka 25-30€ kanti leidnud pakkuja. Praegu vaatsin ERGO e-teenindusest ,et kui teha aprillist oktoobrini järgmiseks hooajaks, siis aasta oleks 60.40€ ja pool aastat oli 30,40€ . Seal saad nö päeva täpsusega ise vahemiku valida ehk alustad mingil sobival päeval ja lõpetad siis vastavalt näirteks sobival pühapäeval sügisel. Ehk ei ole jäigalt 6kuud.

Lihtsam on ikkagi aastaks ja siis sõidad kaua sõidad :D
Arvestad kevadel täpselt, et lõpetad hooaja 18. oktoober 18:00, aga too taat ülevalt otsustab, et 25. oktoober on eriliselt ilus sõiduilm - siis teed 1-ks nädalavahetuseks uue ... :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas joel »

Mina teen kevadeks aastase kindlustuse, sest kunagi ei või teada, kaua sügisel sõita saab. Ma olen kindlustuse lõpetanud nii 3. oktoobril kui 12. detsembril. Tavaliselt sõidan senikaua, kuni sool maha puistatakse.

Joel
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

7kuud versus 6kuud versus aasta versus 2 nädalat. Mina pointi ei näe :D

image.png
image.png
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vahe on päris tuntav, ma Ergot ei valiks :-)

image.png
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 04 Nov 2020, 08:44

Vahe on päris tuntav, ma Ergot ei valiks :-)

Ma tõin ERGO lihtsalt näitena,kuna seal saab päeva kaupa valikut teha. Pole mul endalgi seda ja nüüd ergo,seesam ja if lehele minnes,on kliendina sisse logides tegelikult veel suts teised numbrid kui lkf lehel. LKF lehel If,ergo,pzu ja gesjidige sama hind ning seesam a´20€ odavam aastas ehk a´40€. Jutu point oli mul ikka see,et kuna saab suht sama hinnaga sügisel ka pikendada,siis ei viitsiks katkestamise ja tagasi küsimisega tegeleda.Sel aastal oli mul 6 kuud vist a 23´-25€

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Tervitus

Ehk mõni kaaskannataja mõtleb kaasa ja leiab mõne vastuolu juristi vastusest. Joonisin kollaselt juristi vastuse minu vaidele.

Olgu öeldud, halduskohtusse ma ei lähe oma 20 euro pärast. Tunnen end petetuna lihtsalt hajameelsusest. Minu eesmärk on suuremat ringi informeerida, kuidas selliseid ebameeldivaid olukordi vältida.

image.png
image.png

PS! Meenub lugu, kus ühel kolleegil seisis 240kw vanem seitsmene bemar niisama jõude ja samuti oli LKFi teated maha maganud/polnud kätte saanud ning kohtutäitur tuli juba päris kopsakaid summasid nõudma. Ta oli pühaviha täis ja lihtinimese vaates täiesti õigustatult.

Huvitav kus on sundkindlustuse (ühe kuu?) summa lagi? Kus jookseb "mõistlik" piir ? LKF lehel on kirjas, et "Sundkindlustust tuleb vältida, kuna see on kordades kallim tavaliste seltside kindlustusest". Kui nad esitavad nõude summas miljon eurot X perioodi sundkindlustuse eest, siis lähmegi kohtus summa suuruse üle vaidlust pidama? Nagu minu agiteerivast kirjast nähtub, siis neid ei huvita, kui suur on summa.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas joel »

LKF peab katma kahjud, mis tekitatakse tundmatu sõidukiga (süüdlane sõidab minema; keegi ei näinud või ei jõudnud numbrit meelde jätta jne). Kuskilt peab selleks raha ju tulema. Küllap nad on teinud rehkenduse a la aastas peab hüvitama summa x, hajameelseid on keskmiselt y, seega sundkindlustuse summa on (x+z)/y, kus z on nende ametnike armee ülalpidamiseks kuluv summa pluss kasum.

Joel
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui Sul on midagi mõistlikumat teha siis neela oma eksimus alla ja jäta asi sinnapaika.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas will111 »

"LKF peab katma kahjud, mis tekitatakse tundmatu sõidukiga (süüdlane sõidab minema; keegi ei näinud või ei jõudnud numbrit meelde jätta jne). Kuskilt peab selleks raha ju tulema"
See ei ole küll just kuigi hea põhjendus nõuda sundkindlustusena laest võetud summasid...or am i missing something here? Puht matemaatiliselt lähenedes muidugi võibolla täpselt nii ongi nagu sa valemina välja pakkusid. Aga väide "kuskilt peab see raha ju tulema" pole justkui juriidiliselt väga pädev või mis? Minumeelest oleks täiesti loogiline, et sundkindlustusel on samuti kas mingi maksimumväär või siis lihtsalt mingisugune üleüldnie standard. Raha maksta mitte millegi eest ei meeldi ju nagunii vist eriti kellegile ja eksimuse eest nö. karistada ju võib, kuid igati mõistlik on arutelu selle üle, et taoline "karistus" oleks siiski ka kuidagi proportsionaalne...nagu ka igasuguste muude karistuste puhul. Poest leiba varastanule määrata eluaegne ja öelda, et ah neela see eksimus alla ja istu ära, poleks vist kuigi mõistlik? :D

Ma ei saa aru, mis selle kollase jutu iva peaks olema tolle juristi poolt vaadatuna. Kirjas seal, et 12 kuu jooksul ei pea olema kindlustust sisuliselt siis juhul kui sõidukit ei kasuta ja hoiad sõidukit näiteks oma aias, eramaal, garaazis jne. Nagu ma aru saan siis sellest "erandist" on seal juttu seepärast, et sinu käest siiski tahetakse kindlustuse eest raha saada selle 12 kuu sisse jääva perioodi kohta (vist ühe kuu eest)? Loen välja, et sa ei kasutanud sõidukit...seega, kui see sul kuskil tänaval ei seisnud siis ju kirjeldatud "erand" kehtib ja raha nõuda ei saa?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 09 Nov 2020, 17:33

Poest leiba varastanule määrata eluaegne ja öelda, et ah neela see eksimus alla ja istu ära, poleks vist kuigi mõistlik? :D

Ebareaalne märkus!
Kui viitsite jaurata ja mingi positiivse lahenduse mingi ime läbi enda jaoks leiate andke teada!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas will111 »

Selle asja nimi on näide. Näite mõte oli selles, et kuritegu ja karistus võiks olla proportsioonis...mitte laest võetud. Loomulikult need kaks asja ei ole 1:1 kõrvutatavad...ega ei peagi olema, see ei olnud märkuse point.

Saad ju isegi aru, et tegelikult praktiliselt kõigi selliste case'dega täpselt nii ongi, et KEEGI peab varem või hiljem viitsima "jaurata". Vastasel juhul mitte midagi ei muutu, või kui muutub siis niiöelda hullemaks sest kasu saaja pool näeb, et ohhoo...keegi jaurata ei viitsi, no tõstame siis tasud näiteks kahekordseks sest why not!?
Ja ma ei ütle, et konkreetne inimene siin teemas peaks viitsime jaurata. Võimalik, et ma ise samuti ei viitsiks jaurata. Aga kui summad oleksid näiteks sadades eurodes siis äkki juba viitsiks.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Ain »

Sellepärast ütlesingi, et kui mõistlikumat teha siis asi sinnapaika jätta! Selge on see, et tema eksis.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ain kirjutas: 09 Nov 2020, 17:11

Kui Sul on midagi mõistlikumat teha siis neela oma eksimus alla ja jäta asi sinnapaika.

Ma olen ammu üle sellest 23 eurost. Selle raha maksan ma vastumeelselt ära, et kohtutäitur oma osa summale ei lisaks.
Kolleeg maksis oma bemmi eest sadades eurodes "vedrumaksu".

will111 kirjutas: 09 Nov 2020, 17:33

"Ma ei saa aru, mis selle kollase jutu iva peaks olema tolle juristi poolt vaadatuna. Kirjas seal, et 12 kuu jooksul ei pea olema kindlustust sisuliselt siis juhul kui sõidukit ei kasuta ja hoiad sõidukit näiteks oma aias, eramaal, garaazis jne. Nagu ma aru saan siis sellest "erandist" on seal juttu seepärast, et sinu käest siiski tahetakse kindlustuse eest raha saada selle 12 kuu sisse jääva perioodi kohta (vist ühe kuu eest)? Loen välja, et sa ei kasutanud sõidukit...seega, kui see sul kuskil tänaval ei seisnud siis ju kirjeldatud "erand" kehtib ja raha nõuda ei saa?

Ka mina sellest erandist kuulsin esimest korda. Ma kahjuks koristasin garaget ja tõepoolest aasta jooksul liigutasin masinat garage piires 50cm seina poole. Kui poleks liigutanud ja esitaks kuupäevadega pildid, et masin on seisnud ühe ja sama koha peal, siis kas see võiks olla see erand, mille puhul sundkindlustus ei rakendu?
Nagu ma aru saan, siis minu puhul on ainuke variant vaid halduskohtus makseteatis vaidlustada, mida ma ilmselgelt ei tee.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ain, las see siis olla selge...minumeelest pole eksimist keegi eitanud, ja ei soovi ka keegi selle vastu vaielda? Inimene on ju ometi väga konkreetselt ja selgelt kirjutanud lahti, mille suhtes tal vastuväide on?!

Väide juristi vastuses on selline, et minumeelest see ütleb üsna üheselt ja selgelt - kui sõidukit ei kasutatud ja hoiti selliselt, et see kuidagi ei saa liiklusõnnetuses osaleda siis kindlustust ei pea olema. Kuna tagantjärele kellelgi tõestada, mismoodi või kuskohas sõidukit üldse hoitud on...tundub mulle ausalt öeldes üsna võimatu ja ebapraktiline siis sisuliselt ju võib öelda, et selle 12 kuu jooksul ei pea liikluskindlustust olema ning järelikult ei saa ka sundi rakendada.
Garage piires sõiduki liigutamine ei saa muidugi kuidagi kindlustamisega seotud olla :D Selle lause/väite juriidiline point seisneb minumeelest ikka selles, et kui sul sõiduk ei seisnud näiteks avalikul linnatänaval siis justkui peaks olema suhteliselt välistatud, et see isegi teoreetiliselt saaks liiklusõnnetuses osaleda.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas yeekim »

OEHH....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas Ain »

Seadused ja juura on sellised huvitavad asjad...Lihtne inimene võib seal lugeda välja igasuguseid asju aga tervikuna seda üldjuhul näha ei osata. Olen ka ise saanud trahvi asja eest mis on nii ja naa aga jurist ütleb sulle selgelt, et kui oled nõus aega ja raha kõvasti panustama siis ilmselt võidame.. Aga kui tahad eluga edasi minna ja oma ajaga midagi mõistlikku teha siis jäta see asi sinnapaika..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas pühak »

Boobush kirjutas: 02 Nov 2020, 15:49
Spoiler
Maaks kirjutas: 02 Nov 2020, 14:06

PS Hiljuti avastasin, et Ergo's saab kindlustuse teha kasvõi 1-ks päevaks (78kW=5,52€, TLN)

Osades seltsides maksab kindlustuse tühistamine 3 või 10 eurot. Kas kuskil tasuta saab ka tühistada - ei tea, ei ole nõus seda tsirkust tegema ja kindlustusseltsi maakleritele lisatööd tekitama.

Viisin pühapäeva auto talvituspaika, tegin üheks kuuks kindlustuse (8 eur). Kunagi lõpetasin vastu talve mootorrattal kindlustuse (kaks kuud oli veel minna) ning tagasi maksti mulle pärast teenustasu ca 1.5 €. Enda meelest oleks pidanud tagasi saama 15-20 euri, kuid seltside teenustasu sööb selle skeemi tulususe ära. Huvitav kui 8 eurose kindlustuse tegin ja lõpetamise teenustasu (10 eur), siis kas ma pean peale maksma, et kindlustust lõpetada? (crash)

Kustuta ajutiselt registrist, sellisel sõidukil kindlustust olla ei saa. Mulle vähemalt maksti jääk sellisel puhul ilma küsimata tagasi. Küsisin kindlustusseltsist enne veel asja järgi, et kas pean siis kindlustuse eraldi lõpetama, öeldi, et neil pole lubatud võimaldada liikluskindlustuse kehtimist, kui sõiduk on registrist kustutatud, ükskõik, kas ajutiselt või püsivalt. Erand on siis, kui sõiduk on mnt ameti poolt registrist ajutiselt kustutatud ja tahad sellele kindlustust ja ülevaatust teha. Siis saad 1-kuulise kindlustuse võtta selleks, et üv punkti sõita.

Viimati muutis pühak, 09 Nov 2020, 19:51, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Ettevaatust sundkindlustusega pärast esmast arvelevõttu

Lugemata postitus Postitas joel »

Te närite praegu vale tähe kallal. Jurist pidas silmas erandit, et viimasest lepingust on kuni 12 kuud möödas, mitte seda, et su roller on garaažis tolmukihi all ja ei ole viimasest sõitmisest sentimeetritki liigutatud.

Joel
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”